Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Razdvajanje porodice
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Razdvajanje porodice


Kako je dosta raje iz Tuzle otislo dosta je i porodica koje su se privremeno razdvojile. On ili ona su negdje na radu.

Daleko od ociju daleko i od srca cesto se pokaze istinito, pa eto mozemo malo razgovarati da li je privremeno razdvajanje porodice pocetak kraja ili sve ipak zavisi od stabilnosti veze?

Ljudi su robovi navika, naviknu se da su uz nekoga, na odredjenu vrstu zivota pa se onda naviknu i da zive odvojeno, jos malo, jos malo i prodje dovoljno vremena da oni koji su godinama zivjeli skupa ne znaju ni razgovarati vise.

Eto ja pocela a sada vidi nastavite i iznosite svoja misljenja

18-10-2009 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razdvajanje porodice

ne znam da li mislis na brakove ili i na ostale veze...

dobar dio moje porodice, tj. sire porodice, je nakon rata otisao daleko... u kontaktu smo najprije bili pismima, a onda je dosao internet i taj kontakt se intenzivirao i dosao (skoro) na ono kako je bilo prije i u toku rata...

npr. s rodicom s kojom sam uvijek bila jako bliska sad bar jednom sedmicno sjednem i popijem kafu (ja u mojoj, ona u svojoj sobi, upaljene kamere i slusalice - of kors)...

no, neupitno je da smo manje "bliski", jer smo dalje... ja, inace, smatram da je komsija komsiji najblizi rod, jer - ne dao bog kakvog belaja - prvo ces se komsiji obratiti, pa teko onda zvati brata/sestru, koji zive ne znam ni ja koliko dalje... pa makar i 2 kilometra... isto je i sa lijepim dogadjajima... pokucat ces komsiji na vrata da mu kazes da si dobio sina...

elem, daleko od ociju jeste (u vecini slucajeva) daleko od srca, ali (mislim) nikada dovoljno da u potpunosti izadje iz srca...

18-10-2009 at 16:25 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razdvajanje porodice

Iz daleka se neke stvari bolje vide , to je neki moj zakljuèak iz pomenute situacije.
Daljina ne mora , obavezno znaèiti "što dalje od oèiju , dalje i od srca" - èak naprotiv , može znaèiti i još jaèe zbližavanje dvoje ljudi
Sve zavisi od situacije , kakva je bila do trenutka razdvajanja.
Što se tièe navike ili taènije reèeno "robovanja navici" , to ne znam ... ja se u svakom sluèaju prilagodjavam situaciji na najbolji moguæi naèin i nemam problema navikavanja na novu situaciju.

U svakom sluèaju razdvajanje može stvoriti kvalitetniji odnos dvoje ljudi,ili da bude samo razlog više za poèetak kraja , neèega što je veæ ranije "napuklo".

18-10-2009 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razdvajanje porodice


Mislila sam na vezu izmedju muskarca i zene i na razdvajanje koje nema veze sa razvodom nego eto sticaj okolnosti.

Jednom sam bila sama sa djetetom 4 mjeseca, nije mi bilo lako, odjednom sam imala utisak da je sve na meni, nemas oslonac, dzaba razgovor kada moras sve uraditi sam.

Cini mi se da sam tada prvi put shvatila koliko je komplikovano biti samohrana majka.

Pa eto mogli bi da kazemo da je razdavjanje iskusenje za ljude u vezi.

18-10-2009 at 19:24 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razdvajanje porodice

mi se nismo razdvajali duze od par dana tako da nemam pojma kako je mada pretpostavljam da je tesko Jedino ako brak ne funkcionise onda godi i jednom i drugom Daleko od ociju daleko od srca,istina.Ali ako postoje povremeni susreti za punjenje baterija moze funkcionisati Tacno se nakon nekog vremena osjeti zahladjenje  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
18-10-2009 at 20:06 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razdvajanje porodice

svi smo mi jedinke,,
i trebamo i u situaciji razdvajanja porodice funkcionirati kao (zblizene)osjecajne jedinke,
bez nekih velikih emocionalnih zblizenih gubitaka jedne bracne zajednice,,


razdvajanje porodice moze u stabilnim porodicnim odnosima jos vise zbliziti dobar kvalitetan osjecaj pripadnosti kako je to inace bracnim drugovima poznato u dvoje ..

20-10-2009 at 09:27 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Razdvajanje porodice

Pa razdvajanje porodice je kad sjediš fino u sopstvenoj kuæi i piješ kafu, doðe èetnik, tebe i djecu na autobus, a muža ti u konc logor, pa ti èekaš hoæe li ili neæe stiæ.

To o èemu ti prièaš je odlaženje na posao, rad, zaraðivanje, nešto što prouzrokuje dobijanje materijalne dobiti, nešto sretno i lijepo kad svima kane u padže
Ako je brak emotivno-finansijsko-seksualna saradnja izmeðu muškarca i žene, nema potrebe da jedan od saradnika pravi tragediju od toga što drugi saradnik izvršava svoje braène dužnosti.

20-10-2009 at 11:07 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razdvajanje porodice

citat:
besmir wrote:
Pa razdvajanje porodice je kad sjediš fino u sopstvenoj kuæi i piješ kafu, doðe èetnik, tebe i djecu na autobus, a muža ti u konc logor, pa ti èekaš hoæe li ili neæe stiæ.

To o èemu ti prièaš je odlaženje na posao, rad, zaraðivanje, nešto što prouzrokuje dobijanje materijalne dobiti, nešto sretno i lijepo kad svima kane u padže
Ako je brak emotivno-finansijsko-seksualna saradnja izmeðu muškarca i žene, nema potrebe da jedan od saradnika pravi tragediju od toga što drugi saradnik izvršava svoje braène dužnosti.



Jami zvizge, da mi nema zene 3-4 mjeseca u komadu, ja bi konu Devlu, priveo, pa ti pricaj sta hoces
20-10-2009 at 11:16 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razdvajanje porodice

citat:
besmir wrote:
Pa razdvajanje porodice je kad sjediš fino u sopstvenoj kuæi i piješ kafu, doðe èetnik, tebe i djecu na autobus, a muža ti u konc logor, pa ti èekaš hoæe li ili neæe stiæ.

To o èemu ti prièaš je odlaženje na posao, rad, zaraðivanje, nešto što prouzrokuje dobijanje materijalne dobiti, nešto sretno i lijepo kad svima kane u padže
Ako je brak emotivno-finansijsko-seksualna saradnja izmeðu muškarca i žene, nema potrebe da jedan od saradnika pravi tragediju od toga što drugi saradnik izvršava svoje braène dužnosti.


Sam kazes ako je brak a kada budes znao sta je brak,porodica, imati dijete i osobu s kojom zivis godinama onda ce ti biti i jasnije na sta ja mislim.

Zaista mi je smijesna i pomisao da sam SARADNIK muzu .


25-10-2009 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razdvajanje porodice

Tesko je...I na sve se pomislja, i o svemu se razmislja - al' i dalje je tesko....

26-10-2009 at 06:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Razdvajanje porodice New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice