Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Ekonomija : Turizam - Razvojna šansa BiH
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Turizam - Razvojna šansa BiH

Turizam u BiH je još u povojima!
Potencijali naše zemlje nisu dovoljno ili nikako iskorišteni.
Naše zimske ljepotice godinama se devastiraju i žrtve su neplanske gradnje!
Ja sam lièno prije pobornik zimovanja na nekoj našoj planini nego mora i cvrljanja na kancerogenim zrakama sunca ljeti!

Pošto su neki od vas garant Bosnu i Hercegovinu prokrstarili uzduž i poprijeko koja bi vi turistièka mjesta preporuèili

02-11-2009 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

Da se može bolje može se

HOTEL "MARŠAL" UVODI NOVE STANDARDE

10:49 / 05.10.2009.


Hotel "Maršal" Bjelašnica u posljednjoj je fazi implementacije svjetski priznatih standarda ISO 9001:2008 i HACCP èime potvrðuje da je briga o zadovoljstvu klijenta glavna obaveza menadžmenta, navode iz tog hotela.Na ovogodišnjoj dodjeli prestižne nagrade „Zlatna turistièka ruža“, koja je održana povodom Svjetskog dana turizma prije nekoliko dana u Banjoj Luci, hotel „Maršal“ je veæ drugu godinu uzastopno dobio i priznanje u kategoriji "smještajni ugostiteljski kapaciteti".

"Pored veæ dobijenih nagrada, za najbolji zimski centar u kategoriji 'najbolji hotel' i 'Zlatne ugostiteljske krune', jako smo ponosni što smo i ove godine jedan od dobitnika 'Zlatne turistièke ruže'. Ova nagrada za nas predstavlja još jedan podsticaj da nastavimo sa stalnim poboljšanjima naših usluga obogaæivanjima sadržaja, kako bismo boravak u hotelu i na cijeloj planini uèinili što ugodnijim i prijatnijim svim gostima", izjavio je direktor hotela „Maršal“Zahid Bešoviæ.

(Biznis.ba/Fena)

02-11-2009 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

Preporucujem diskreciju na Husinu.
Zena mi u mene kaze da su sobe dobre, krevet tamam, hrana nije losa, more se sa parkinga uci u sobe drito, i diskrecija zagarantovana.
Ona s drugom bila, bas kaze, nako opustajuce mjestasce

02-11-2009 at 12:14 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

Abulafija hahahaha super....


Mi imamo mnogo toga za ponuditi al se plasim
da sve to ne reklamiramo na pravi nacin.....zapravo skoro nikako!
Bosna ima turistickog potencijala, treba samo uloziti novac i malo reklame .

02-11-2009 at 12:32 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

citat:
diwna wrote:
Abulafija hahahaha super....


Mi imamo mnogo toga za ponuditi al se plasim
da sve to ne reklamiramo na pravi nacin.....zapravo skoro nikako!
Bosna ima turistickog potencijala, treba samo uloziti novac i malo reklame .


Ono sto bi Bosna mogla ponuditi, kako svojim gradjanima, tako i gradjanima okolnih zemalja je seoski, eko turizam. Domaca hrana, svjez zrak, eventualne aktivnosti u prirodi, jahanje biciklizam, hiking itd...
To bi, po meni, zahtijevalo najmanje investicije, Smjestaj bi se mogao prviti u vec postojecim objektima seoskih domacinstava, planine bi se mogle malo srediti, poneka pjesacka staza, obiljezena, poneki potok ili rijeka ociscen od starih sporeta i skoljki automobila, kao i plasticnih kesa.....
02-11-2009 at 12:51 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

citat:
Abulafija wrote:

Ono sto bi Bosna mogla ponuditi, kako svojim gradjanima, tako i gradjanima okolnih zemalja je seoski, eko turizam. Domaca hrana, svjez zrak, eventualne aktivnosti u prirodi, jahanje biciklizam, hiking itd...
To bi, po meni, zahtijevalo najmanje investicije, Smjestaj bi se mogao prviti u vec postojecim objektima seoskih domacinstava, planine bi se mogle malo srediti, poneka pjesacka staza, obiljezena, poneki potok ili rijeka ociscen od starih sporeta i skoljki automobila, kao i plasticnih kesa.....



Ja se slazem s tobom , ali isto tako mislim da je veliki problem sto se turizmom bave ljudi koji se nisu za to skolovali .To treba bas turisticka zajednica ,koje se bave marketingom , prodajom i smjestajem .Naravno da imamo sta pokazati toliko planina , rijeka , carsija , mostova pa sve to zanima nas i strane turiste .

02-11-2009 at 13:09 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

Dok se u Francusku moze na skijanje za nekih 700-800 KM, sedam dana, ukljucujuci u tu cijenu i vertikalni transport, tj. zicare, tesko da se mi mozemo ubaciti na zimsku kartu Evrope sa nasim cijenama i uslugama.
Mozda pojeftinit uslugu, pa da se zimski turizam omasovi. 


02-11-2009 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

citat:
medic wrote:
Dok se u Francusku moze na skijanje za nekih 700-800 KM, sedam dana, ukljucujuci u tu cijenu i vertikalni transport, tj. zicare, tesko da se mi mozemo ubaciti na zimsku kartu Evrope sa nasim cijenama i uslugama.
Mozda pojeftinit uslugu, pa da se zimski turizam omasovi.


Ja iskreno mislim da mi od zimskog turizma necemo vidjeti fajde, niti imamo snijega dovoljno, niti staza, niti puteva. Bilo koje skijaliste u Austriji, Italiji, Francuskoj, pa cak i Ceskoj, ima vise km staza nego cijela Bosna. Mi mozemo poceti ulagati u skijalista, prosirivati ih itd... pa ocekivati rezultate za 20- 30 godina.
Nasa sansa je selo, ribolov po nasim rijekama (pod uslovom da se srede kavalitetno), ekologija generalno. Cini mi se, ne mora biti istina.
02-11-2009 at 19:21 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

citat:
medic wrote:
Dok se u Francusku moze na skijanje za nekih 700-800 KM, sedam dana, ukljucujuci u tu cijenu i vertikalni transport, tj. zicare, tesko da se mi mozemo ubaciti na zimsku kartu Evrope sa nasim cijenama i uslugama.
Mozda pojeftinit uslugu, pa da se zimski turizam omasovi.

Eh to je ono kljucno.
Nedavno sam se raspitivao za novogodisnju proslavu na Vlasicu, i to je cudo jedno kakve su cijene. Cinjenica da ima i pristojnih cijena, ali su takvi objekti obicno vec rasprodani stalnim gostima.

Tako da sam odustao od NG na Vlasicu, mozda odem pred kraj sezone ako bude snijega, kada su cijene koliko-toliko razumne.
03-11-2009 at 08:39 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turizam - Razvojna šansa BiH

JAHORINA VRAÆA OLIMPIJSKI SJAJ 09.11.2009.



Višemilionska investicija OC "Jahorina" u izgradnju savremenih šestorosjednih žièara predstavlja ogroman podstrek za hotelijere na planini da i dalje rade na poboljšanju kvaliteta ponude, ali i svojevrsnu nagradu za dosadašnji uloženi trud na izgradnji ...

... modernih smještajnih kapaciteta, koji su svojom pojavom probudili nadu da planinska kraljica RS i BiH može vratiti stari sjaj i postati turistièki centar evropskog formata.

Ovako o velikim ulaganjima u primarne sadržaje na skijaškim stazama razmišljaju u Udruženju hotelijera s Jahorine, èiji predsjednik, Aleksandar Proviæ Bato, kaže za "Fokus" da je upravo ovakav projekat trebao olimpijskoj planini kao cjelovitoj turistièkoj destinaciji kako bi se moglo govoriti o znaèajnijem iskoraku u razvoju turizma na ovim prostorima.

- Sve naše dosadašnje samostalne investicije, koje nisu bile male, naprotiv, bile bi gotovo uzaludne da nije uslijedila realizacija velikih razvojnih planova poput izgradnje šestorosjeda. Èinjenica je da su hotelijeri išli korak ispred, ali je èinjenica i da smo vjerovali u obeæanja Vlade RS i premijera Milorada Dodika koja se, evo, ispunjavaju i donose nam svojevrsnu sigurnost u pogledu ekonomske opravdanosti dosadašnjih ulaganja i ambicioznih planova koje želimo realizovati u narednom periodu, s jasnim ciljem da stvari dovedemo na onaj nivo kada æemo bez imalo lažne skromnosti moæi glasno da izgovaramo svojevrstan slogan "kažeš turizam, misliš Jahorina" - kaže Proviæ, naglašavajuæi da svi hotelijeri apsolutno podržavaju sve napore OC "Jahorina" u smjeru znatnog podizanja kvaliteta primarnih sadržaja na jahorinskim skijaškim stazama, piše Fokus.

Proviæ kaže kako je opšti interes svih koji uèestvuju u kreiranju turistièkog proizvoda na Jahorini, pa tako i Udruženja hotelijera koje predvodi, da privuku što veæi broj turista, istièuæi da su hotelijeri u tom kontekstu veæ uèinili iskorak smanjujuæi cijene u rasponu od pet do 30 odsto, što bi, cijeni, trebalo donijeti i pozitivan efekat.

- Svakako, uèinili smo sve i kako bismo otklonili nedostatke koji su nas pratili prethodnih godina, te na jedan moderan i marketinški agresivan naèin zajednièki sa OC "Jahorina" nastupili na svim sajmovima u regionu, vjerujuæi da smo poboljšali kvalitet ponude i usluga - kaže Proviæ, podsjeæajuæi da hotelijeri okupljeni u Udruženju raspolažu sa oko hiljadu ležaja, od kojih je više od polovine u visokokategorisanim hotelima sa èetiri zvjezdice.

Ne krije da su planovi za buduænost ambiciozni u svakom pogledu, te da bi njihova realizacija Jahorinu trebalo da izvede i na probirljivo evropsko turistièko tržište i to na naèin da bude atraktivna destinacija tokom cijele godine, a ne iskljuèivo i samo tokom zimske sezone.

- Vjerujemo da smo na putu da obogatimo i ljetnu ponudu, te i u tom segmentu postanemo konkurentni na tržištu, a veæ postoje jasne namjere za izgradnju sportskih sadržaja, biciklistièkih staza i staza za šetanje, kao i uvrštavanje segmenta takozvanog adrenalinskog turizma, poput popularnog paraglajdinga - najavio je Proviæ planove ovdašnjih hotelijera, èija bi realizacija, reèe, trebalo da uslijedi veæ poèetkom naredne godine.

Sportske manifestacije i dvorana

Proviæ optimistièno najavljuje da æe Jahorina uskoro ponovo biti mjesto održavanja velikih sportskih takmièenja, pronalazeæi uporište za takvu tvrdnju i u èinjenici da je preko OK BiH veæ pokrenuta aktivnost u vezi s kandidaturom za Zimske olimpijske igre mladih.

- Jahorina je veæ domaæin najprestižnijih košarkaških i fudbalskih kampova u regionu, a vjerujemo da æe uskoro biti izgraðena i manja sportska dvorana, koja bi omoguæila i dolazak profesionalnih ekipa na pripreme - kaže Proviæ, istièuæi da je sve to, zajedno sa investicijama u sadržaje zimskog turizma, dovoljan razlog za optimizam po pitanju buduænosti olimpijske planine.

Biznis.ba

09-11-2009 at 09:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Ekonomija : Turizam - Razvojna šansa BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice