Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

Štikle nose alfa-žene, a iz tenisica se “ne skidaju” kreativke. Balerinke nose žene koje fantastièno spajaju udobnost i stil, a uggsice nekomformistice

Strast prema visokim potpeticama otkriva izrazito samouvjerenu ženu koja zna istaknuti svoju ženstvenost i moæ. Ona se ne boji reæi što misli, samostalna je, odluèna i snažno vjeruje u svoje kvalitete, kaže Meghan Cleary, struènjakinja za cipele. Takve cipele otkrivaju alfa-žene, koje su èesto odliène šefice, glumice, zabavljaèice, glasnogovornice ili urednice modnih èasopisa. Iz visokih potpetica nije se skidala ni Marilyn Monroe, a neke od prototipa nositeljica štikli su i Anna Wintour, Sarah Jessica Parker te Beyonce. Blještave štikle govore o ženi razigranog duha željnoj dobre zabave. No salonke su odraz umjerene žene koja ne voli eksperimentirati. Strogoæa cipela odraz je njezine ozbiljnosti, pa se ove žene nerijetko bave pravom, raèunovodstvom ili investicijama. No kao i multifunkcionalne cipele, i ova žena može raditi pet stvari odjednom.
Ljubiteljica tenisica je “cool” djevojka, ona to želi biti i to u svemu i pokazuje. Ona zna sve o glazbi i filmovima i njen izbor æe vas uvijek oduševiti. Okretna je i duhovita, kaže Meghan, a njene izjave prati doza ironije i sarkazma. Uvijek joj se žuri, a život u pokretu ono je što pokreæe nju. Da bi bila sretna, ova žena mora nešto proizvoditi, film, glazbu, fotografiju ili neki èasopis.

VISOKE ÈIZME S VISOKOM PETOM
Visoke èizme s visokom potpeticom nose žene osviještenog samopouzdanja i èvrstog stava o dobrom izgledu žene. Ona je moæna i smjela, a kombiniranjem noviteta, razlièitih materijala i visina èizama može otkriti i osobine poput kreativnosti i “chica”, za što je zaslužna umjetnièka crta osobnosti.

STILIZIRANE GLEŽNJAÈE S VISOKOM PETOM
Nije lako odluèiti se obuti seksi gležnjaèe s visokom potpeticom, kaže Carol Davidson, predsjednica newyorške tvrtke za imidž konzultacije. Ove èizme poruèuju seksepil, oštrinu i smionost, a èesto su i izjava rockerskog “chica”, djevojke koja se smjelo, ali i profinjeno poigrava s odjeæom.

BALERINKE: Balerinke su savršen spoj udobnosti i stila, kaže Davidson. Svakoj odjevnoj kombinaciji pridaju ženstvenost, a žena koja ih nosi poruèuje da želi što dulje biti djevojèica. Razigranog je duha, ne voli ozbiljnost i uniformiranost, pa svoj “chic” lako uklapa u modne novitete i eleganciju.

UGGSICE: “Uggsice” su veæ prošle svoju modnu fazu prihvaæanja i odbijanja te se zaustavile na vrhu, kao obuæa koja æe vjeèno postojati. Zato žene koje ih nose poruèuju da nisu komformistice jer su i njihova omraženost i trend prošli. Kao i “uggsice”, žene koje ih nose su ležerne te vrlo ugodno društvo.

OTVORENI PRSTI: Štikle s otvorenim prstima govore o ženi koja želi impresionirati, biti drukèija i privuæi pozornost. Pobornica je ženstvenog stila, bilo da je rijeè o klasiènom izgledu hollywoodskih ljepotica ili modernijoj varijanti. Ona uživa u èinjenici da je žena i nerijetko je perfekcionistica.

PLATFORME: Otkrivaju mladenaèki, pomalo umjetnièki ‘look’ i pokazuju da žena koja ih nosi želi izgledati ‘funky’, kreativno i ‘trendy’, kaže Sherrie Mathieson, stilistica. Normalna visina potpetica idealna je za kombinaciju razlièitih modnih stilova, a tada najviše govori o znanju i stilu vlasnice.

CIPELE S REMENOM NOSE ORIGINALNE I OZBILJNE DAME



15-11-2009 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti


Bez uvrede, ali jesu meni ovakvi tekstovi glupi. Sta ne govori o nasoj osobenosti?

Sta ja sad da kazem kad nisam ni u jednoj grupi, kad nosim sve kad mi sve zavisi od raspolozenja i obaveza.

16-11-2009 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
Ceznja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Svatka

Registriran(a): 14-05-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 83
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

Ah cipele , moje je pravilo : nikada dva puta u jednim cipelama tokom radne sedmice , a sta govore o meni? Vjerovatno to da sam veliki fan cipela , jer ih zaista imam puno !  


Tetke u klimaksu ,molim da ste sto dalje od mene
26-12-2009 at 11:02 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

citat:
MelMel wrote:

ispadoh dama, jer skore sve cipele mi imaju remen. osim naravno patika.

Ma nosila bih ja i stikle, ali odoh onda bogu pod nebo, pa ne smijem.

visoka si to i pristaje jednoj dami, ali ako je @aykira nesto konstatov'o/ala nemora da znaci da je i obavezno tako...
14-08-2011 at 09:34 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

citat:
MelMel wrote:


a kakve ti stikle nosis?

sorry ako si se nasla uvrijedjenom ali ja sam samo demantovao navode "da cipele s remenom nose ozbiljne i originalne dame" jer NIJE!!! obavezno tako...
P.S. moja kona Daliborka je bila sudija u osnovnom sudu, zena uglednog doktora, sve su joj cipele bile sa remenom ali joj je ispod noktiju uvijek bilo crno smrdilo iz usta...
14-08-2011 at 15:36 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

U mene cipele ne govore

14-08-2011 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

citat:
racionalna manjina wrote:
U mene cipele ne govore

14-08-2011 at 16:34 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

citat:
arnie wrote:
sorry ako si se nasla uvrijedjenom ali ja sam samo demantovao navode "da cipele s remenom nose ozbiljne i originalne dame" jer NIJE!!! obavezno tako...
P.S. moja kona Daliborka je bila sudija u osnovnom sudu, zena uglednog doktora, sve su joj cipele bile sa remenom ali joj je ispod noktiju uvijek bilo crno smrdilo iz usta...


Korištenje osobnog prostora je neverbalno ponašanje koje uveliko varira meðu kulturama.

Razlikujemo nekoliko zona:
* Intimna zona - do 45 cm
* Osobna zona (obitelj i prijatelji) - do 1.20 m
* Socijalna zona (društveni i poslovni odnosi) od 1.20 do 3 m
* Javna zona (nepoznati) - više od 3 m

Osobni prostor pretpostavlja stupnjeve fizièke blizine koji su dozvoljeni zavisno od intimnosti odnosa s osobom s kojom smo u interakciji. Postavljaju se nevidljive granice unutar koje "uljezi" ne smiju uæi. Intimni i dobri prijatelji ne èine nam neugodu ako nam priðu blizu, dok poznanike i strance s kojima razgovaramo obièno držimo na veæoj udaljenosti.
Odjeæa koju nosimo, naèin na koji se èešljamo, koristimo šminku i ukrašavamo tijelo drugim umjetnim proizvodima predstavljaju naèine izražavanja sebe.
Naèin na koji projektiramo sebe pruža ljudima informacije o društvenoj klasi, etnièkoj identifikaciji, braènom statusu. Može se zakljuèivati i o karakternim crtama liènosti.

www.vrtic-zepce.com/komunikacija_s_posebnim_osvrtom_na_neverbalnu...

@arnie, sporan je naèin na koji si nam prezentovao svoje mišljenje o Gospoði èiji izgled opisuješ. U svom izlaganju napravio si par ozbiljnih propusta. Ako si naveo stvarno ime, to je i samo za sebe vrlo ozbiljan problem. Iz iznetih detalja, stièem utisak da si u društvu dotiène Gospoðe bio u Intimnoj zoni, odnosno na udaljenosti manjoj od 45 cm. Ako je moja pretpostavka kojim sluèajem taèna, to nam može reæi da ti imponuje društvo starijih od tebe žena, dobrostojeæih i naravno sa odgovarajuæim kvalifikacijama, jer si naveo njeno zanimanje. A ujedno si osporio njen spoljašnji izgled, što nam može reæi da si za nju itekako bio zainteresovan, jer da nisi te detalje ne bi ni primetio.
14-08-2011 at 19:34 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

citat:
blentava wrote:

@arnie, sporan je naèin na koji si nam prezentovao svoje mišljenje o Gospoði èiji izgled opisuješ. U svom izlaganju napravio si par ozbiljnih propusta. Ako si naveo stvarno ime, to je i samo za sebe vrlo ozbiljan problem. Iz iznetih detalja, stièem utisak da si u društvu dotiène Gospoðe bio u Intimnoj zoni, odnosno na udaljenosti manjoj od 45 cm. Ako je moja pretpostavka kojim sluèajem taèna, to nam može reæi da ti imponuje društvo starijih od tebe žena, dobrostojeæih i naravno sa odgovarajuæim kvalifikacijama, jer si naveo njeno zanimanje. A ujedno si osporio njen spoljašnji izgled, što nam može reæi da si za nju itekako bio zainteresovan, jer da nisi te detalje ne bi ni primetio.


ocigledno da ja primjecujem okolinu na jedan potpuno drugi nacin od tebe ali ipak potrudila si se...
15-08-2011 at 09:47 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti

citat:
racionalna manjina wrote:
U mene cipele ne govore


A onda moje govore da sam skoro pa raspadnut.
15-08-2011 at 10:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Ženski minder : Cipele koje èesto nosite govore o vašoj osobnosti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice