Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Knjiga ili film ?
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga ili film ?

I "Zlocin i kazna" me mnogo razocarao...
kako dobra knjiga, jedna od boljih koje sam procitala, a kako bezveze film..




Najbolje uradjen film po knjizi "Orkanski visovi " ,a najgore ... mozda ... "Zlocin i kazna" ...




01-02-2010 at 18:11 | Ukljuèi u odgovor
Truntrica
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 23-02-2010
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga ili film ?

da li mi neko moze reci gdje se moze kupiti knjiga ptice umiru pjevajuci,po mogucnosti u bosni,jer ja je ne mogu nigdje pronaci.please pomozite jer sam gledala film ali bih voljela procitati knjigu.

25-02-2010 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Knjiga ili film ?

citat:
Truntrica wrote:
da li mi neko moze reci gdje se moze kupiti knjiga ptice umiru pjevajuci,po mogucnosti u bosni,jer ja je ne mogu nigdje pronaci.please pomozite jer sam gledala film ali bih voljela procitati knjigu.

knjižara "Hamidoviæ"
26-02-2010 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
Truntrica
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 23-02-2010
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Knjiga ili film ?

citat:
hurija wrote:

knjižara "Hamidoviæ"

hvala punoooooooooooo
26-02-2010 at 10:10 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga ili film ?

Knjiga mi je super... ,
progutala sam je u jednom dahu.... ta cijela historija u Japana je preokrutna , okrutno je biti gejsa.

A film, film je dosta dobro napravljen, ali nije uspjela docarati svu vrijednosti price..
Ne zbog same radnje koliko zbog opisa jednog svijeta , njihove kulture i gejsama. O njihovom nacina zivota nisam stvarno puno znala, bio mi je potpuno nepoznat.



Jedna recenica mi je ostala posebno upecatljiva : STO AKO DODJEM DO KRAJA ZIVOTA I SHVATIM KAKO SAM IZ DANA U DAN OCEKIVALA COVJEKA KOJI NIKADA NIJE DOSAO ?

Divna knjiga jedna od najljepsih koje sam procitala jednostavno me odusevila....



[Edited by diwna on 28-06-2010 at 13:41 GMT]

28-06-2010 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga ili film ?

The Wave (Val), novela Todda Strassera (aka Morton Rhue) po istinitom dogaðaju iz 1967. koji se dogodio u USA, California. Radi se o eksperimentu znanom kao The Third Wave Rona Jonesa, profesora istorije. Nisam siguran da je prevedeno na neki od naših jezika a trebalo bi obavezno.
Veæ stotinama godina je aktuelna, a ostaæe i dalje u buduænosti, ova prièa je sjajan primjer i èoporativnog ponašanja ljudskog roda. Svakako bi knjigu trebalo ubaciti u lektiru i organizovati obavezno gledanje njemaèke verzije filma Die Welle, kako za ðake tako i za nastavnike, uèitelje i profesore.
A i lijepo se da primjetiti da ni drugi narodi nisu operisani od ovog sranja u kojem smo mi trenutno (menšèini da i nije trenutno) zaglavljeni.

citat:
Jonesov eksperiment kasnije je èesto citiran u pedagoškoj literaturi, a 1981. po njemu je Morton Rhue napisao roman “Val”. Iste godine snimljen je i srednjometražni televizijski film s Bruceom Davisonom u ulozi profesora, na kojem je Ron Jones bio savjetnik. Knjiga i film postali su dio srednjoškolske nastave, ne samo u Americi, nego i u Njemaèkoj i Austriji, nudeæi uèenicima ubjedljiv primjer kako shvatiti neka od najstrašnijih razdoblja ljudske povijesti.


Kako su, nakon 2. svjetskog rata, Nijemci mogli tvrditi da ništa ne znaju o Holokaustu? To je pitanje muèilo Rona Jonesa, mladog amerièkog profesora 60-ih godina. Isto ga je pitanje odvelo u rizièno eksperimentiranje s fašizmom koje je sproveo u jednom od svojih razreda. U sklopu srednjoškolskog projekta ‘Treæi val’ u školi Cubberly u Palo Altu 1967., Jones je poèeo svoje uèenike poduèavati disciplini. Odluèio ih je nauèiti kako da pravilno sjede i dišu.

Za vrijeme eksperimenta uèenici su mu se obraæali sa ‘gospodine Jones’, odgovarali na pitanja stojeæki, salutirali i nauèili izvikivati slogane. Na njegovo veliko iznenaðenje, 15-godišnjaci odgojeni u duhu graðanskih prava i slobodumnih šezdesetih bili su više no oduševljeni njegovim strogim režimom i iznimno motivirani za uèenje. No, u jednom je trenutku sve pošlo po krivu....



Je li kod nas u toku džinovski remake Jonesova experimenta iliti kako postati nacista za pet dana?



Torrent za film nije problem naæi.
24-05-2011 at 20:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 58
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Umjetnost : Knjiga ili film ? New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice