Info: Slike koje postavljate na besplatne servere imaju ogranicen vijek trajanja. To je razlog zasto slike koje postavljate na Forum nakon nekog vremena jednostavno nestanu. Trajnost slika se moze produziti registracijom na besplatni servis a trajno se mogu sacuvati jedino na placenim servisima. Nije obavezno, ali je preporuèljivo da slike koje postavljate ne prelaze sirinu od 600 piksela, radi preglednosti forumskih stranica.


FORUM : Fotografije : moje fotke
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
djecko wrote:

Tesko je to i jos postaviti da svako vidi



Pa naravno da je tesko, al ne mora biti savrsena fotografija, zao mi je sto vec odavno nema Sejtana, da nas sjetuje, sad kad nas ima puno vise, zainteresovanih za fotografiju.
22-12-2010 at 20:00 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: moje fotke

Ja bih sjetovala jer se Titami razumijem i u fotografije, ali necu da mislite da se foliram.

Ubi me neizdrz, pa evo - najbolje slike se prave kad kliknes na kameru pod uticajem dzigerice i alkohola. Tad ispadaju prave umjetnicke slike - necete vjerovati aparat u boji fata crno/bijelo.

22-12-2010 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
Abulafija wrote:

Pa naravno da je tesko, al ne mora biti savrsena fotografija, zao mi je sto vec odavno nema Sejtana, da nas sjetuje, sad kad nas ima puno vise, zainteresovanih za fotografiju.

ja sinoæ zaspo èitajuæi moguænosti aparata ,imamo isti,valja to sve iskoristiti,zato ja kažem da je smena 8. crno-bijela zakon
22-12-2010 at 20:06 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
MelMel wrote:
- necete vjerovati aparat u boji fata crno/bijelo.

evo vidi sad
22-12-2010 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
djecko wrote:

ja sinoæ zaspo èitajuæi moguænosti aparata ,imamo isti,valja to sve iskoristiti,zato ja kažem da je smena 8. crno-bijela zakon


More biti i da jest, ne znam, al sumnjam.
Zamisli da na njoj (smena hoces nastimati paraametre da dobijes kvalitetnu fotografiju,blenda, brzina, ISO, ovo ono...
A sve moras znati unaprijed, pa kad izradis sliku da se ne razocaras. Pa to je nauka citava. ja se divim ljudima koji to ZNAJU
Na ovim digitalcima se igras, okines, ako ne valja izbrises pa ponovo.
22-12-2010 at 20:11 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: moje fotke

Nemojmo cojku temu hebavati, ima tema skola fotografije, pa moremo tamo raspredati o svemu i svacemu ;wa

22-12-2010 at 20:14 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
Abulafija wrote:


More biti i da jest, ne znam, al sumnjam.
Zamisli da na njoj (smena hoces nastimati paraametre da dobijes kvalitetnu fotografiju,blenda, brzina, ISO, ovo ono...
A sve moras znati unaprijed, pa kad izradis sliku da se ne razocaras. Pa to je nauka citava. ja se divim ljudima koji to ZNAJU
Na ovim digitalcima se igras, okines, ako ne valja izbrises pa ponovo.

pa sa starim aparatima što ufatiš ufatio si,i to je to što treba bit majstor,a sa ovim novim aparatima i softwerima ,Putnik i gaæe skida
22-12-2010 at 20:17 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
djecko wrote:

pa sa starim aparatima što ufatiš ufatio si,i to je to što treba bit majstor,a sa ovim novim aparatima i softwerima ,Putnik i gaæe skida




ma ja imo nakav, samo dugme pritisnes, neki KODAK sve aVtomatika, ja mislio to tako treba.
i nikad ni jedne slike nisam izradio, u stvari nije ni filma bilo u aparatu, ja "nako" skljoco, igro se ko dijete.
22-12-2010 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
Abulafija wrote:
Svidjaju mi se motivi na tvojim fotografijama, definitivno imas "oko" za odabrati ih.
Ne svidja mi se sto ih preradjujes kojekakvim softwerima, mislim da je smisao dobre fotografije (po meni) imati oko, uhvatiti trenutak, boju, kontrast itd. bez naknadnog uljepsavanja.



hvala, abulaf.

ma šta ja znam, meni se nekako èini da je to potpuno individualno, svako vidi neki momenat na razlièit naèin. aparat mi nije neki poseban, pa se neke stvari moraju i dotjerivati. izuzetno cijenim to što kažeš, naravno i svi ostali, mislim da je podforum fotografije tako i zamišljen da se nešto, brate i nauèi. htio sam svojevremeno da i otvorim temu po tom pitanju, fotografije i komentari, al' na ovom forumu svaka ode u mp3 za dva dana. elem, svaka je fotografija koju postavim apsolutno podložna komentaru al' ne onog tipa "joj super je" to stvarno ne pomaže nikome, nego "halo slijepac, ðe ti to valja" i to od bilo koga, ne samo od "struènjaka".


što se tièe softvera, koristim CS5, bezbeli crack-ovan i photomatix za hdr fotke (trial verzija), sve odraðuje što i prava, samo što ostavlja watermarks, pa ih naknadno uklanjam zašto, pa šta ja znam, neke se fotografije nemogu napraviti "samo" aparatom, kolièina svjetlosti koju hvata nije na svim mjestima ista tako da neka mjesta koje oko vidi, aparatu je pretamno i obratno. nebo, ako hoæemo da sjene budu svjetlije, bude preexponirano, tako da ako hoæemo da napravimo fotku, približno onome što oko vidi, moramo i "dotjerati". npr, ova fotografija staze na vlašiæu, pod snijegom. nebo je bilo stvarno presvijetlo pa sam morao da malo "obojim" da bi bilo, približno onome što sam vidio i zašto mi je bio kadar interesantan.

u svakom sluèaju, svaka fotografija koju postavim je vrlo podložna kritikama, a ubuduæe æu nastojati da ostavim i komentar zašto sam neku fotografiju "uslik'o", a nebi bilo loše da i ostali to èine sa svojim fotkama, da brate šta i nauèimo na forumu, da rodjenom imamo šta pisat na temi


23-12-2010 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: moje fotke

citat:
borbeni wrote:



hvala, abulaf.

ma šta ja znam, meni se nekako èini da je to potpuno individualno, svako vidi neki momenat na razlièit naèin. aparat mi nije neki poseban, pa se neke stvari moraju i dotjerivati. izuzetno cijenim to što kažeš, naravno i svi ostali, mislim da je podforum fotografije tako i zamišljen da se nešto, brate i nauèi. htio sam svojevremeno da i otvorim temu po tom pitanju, fotografije i komentari, al' na ovom forumu svaka ode u mp3 za dva dana. elem, svaka je fotografija koju postavim apsolutno podložna komentaru al' ne onog tipa "joj super je" to stvarno ne pomaže nikome, nego "halo slijepac, ðe ti to valja" i to od bilo koga, ne samo od "struènjaka".


što se tièe softvera, koristim CS5, bezbeli crack-ovan i photomatix za hdr fotke (trial verzija), sve odraðuje što i prava, samo što ostavlja watermarks, pa ih naknadno uklanjam zašto, pa šta ja znam, neke se fotografije nemogu napraviti "samo" aparatom, kolièina svjetlosti koju hvata nije na svim mjestima ista tako da neka mjesta koje oko vidi, aparatu je pretamno i obratno. nebo, ako hoæemo da sjene budu svjetlije, bude preexponirano, tako da ako hoæemo da napravimo fotku, približno onome što oko vidi, moramo i "dotjerati". npr, ova fotografija staze na vlašiæu, pod snijegom. nebo je bilo stvarno presvijetlo pa sam morao da malo "obojim" da bi bilo, približno onome što sam vidio i zašto mi je bio kadar interesantan.

u svakom sluèaju, svaka fotografija koju postavim je vrlo podložna kritikama, a ubuduæe æu nastojati da ostavim i komentar zašto sam neku fotografiju "uslik'o", a nebi bilo loše da i ostali to èine sa svojim fotkama, da brate šta i nauèimo na forumu, da rodjenom imamo šta pisat na temi





ma ja sam svastaru svojevremeno otvorio da svijet postavlja slike i komentarise, pa kako kad ko hoce.
To za slike koje ne izgledaju ko okom kad ih gledas, stoji, i meni se to cesto desava, al zabij mu, katkad i utrefim kako jest.

23-12-2010 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Fotografije : moje fotke New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice