Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : FOTOKRITIKA...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cia
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-01-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 170
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FOTOKRITIKA...
Bez chatanja molim


da su vlasnici parcela koje nisu pokošene htjeli raditi ne bi bilo potrebe da se sada parcela èisti paljenjem suve trave . dakle , radi se o ljenguzama koje svoj problem rješavaju na naèin da ugrožavaju bezbijednost komšija i èine ekološki incident . predlažem da se paljenje suve trave u njivama , kao i druga paljenja smeæa , granja , lišæa, starih guma , plastike , ..., zabrane i prekršajno kažnjavaju , a piromane koji ponove prekršaj da se i krivièno goni . predlažem da se na svaku dojavu o èinjenju navedenog prekršaja na terenu pojave vatrogasci i policijska patrola , te ugase vatru i legitimišu poèinioca prekršaja radi naplate intervencije vatrogasne službe.

13-03-2011 at 18:55 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FOTOKRITIKA...
Bez chatanja molim

Gorilo je još neko vrijeme. Vatra se širila prema kuæama kod Foèanske. Sreæa pa je tu trava mala i zemlja izorana pa nije do samih kuæa došlo.



Panoramska slika pokazuje da je skoro èitavo brdo izgorilo. Slikano u 13:31

I što je najgore, drugi ***** to vidio i pred veèe (18:45) novu vatru zapalio, 50-ak metara od prve.




[Edited by bdirlija on 15-03-2011 at 20:16 GMT]

13-03-2011 at 19:54 | Ukljuèi u odgovor
tac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 31-01-2010
Lokacija: Trebinje
Odgovori: 38
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FOTOKRITIKA...
Bez chatanja molim

hitno angazovati vatrogasnu jedinicu i ugasiti vatru , a pronaèi piromane i naplatiti im akciju gašenja , te ih prekršajno kazniti. Primitivci !

13-03-2011 at 21:29 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FOTOKRITIKA...
Bez chatanja molim

što je lijepo i visoko drvo izraslo, breza pretpostavljam toliko dugo ova zgrada propada





16-03-2011 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FOTOKRITIKA... - asd
Bez chatanja molim

citat:
cia wrote:

da su vlasnici parcela koje nisu pokošene htjeli raditi ne bi bilo potrebe da se sada parcela èisti paljenjem suve trave . dakle , radi se o ljenguzama koje svoj problem rješavaju na naèin da ugrožavaju bezbijednost komšija i èine ekološki incident . predlažem da se paljenje suve trave u njivama , kao i druga paljenja smeæa , granja , lišæa, starih guma , plastike , ..., zabrane i prekršajno kažnjavaju , a piromane koji ponove prekršaj da se i krivièno goni . predlažem da se na svaku dojavu o èinjenju navedenog prekršaja na terenu pojave vatrogasci i policijska patrola , te ugase vatru i legitimišu poèinioca prekršaja radi naplate intervencije vatrogasne službe.


Druže, ja sam za ovu inicijativu zaista dugo. Nadam se da æe nekada neki od vijeænika da to pogura i podrži.
Dosta je da ostali ljudi ispaštaju zbog njihove sebiènosti...

Treba nam samo razumjevanje.

Isto tako, iskoristio bih priliku da se požalim kako je Skojevska ulica užasno prljava i zapostavljena. Nadam se da æe se nekada i u toj "ulièici" jednog dana naæi cisterna, naroèito ovih dana kada nastupi proljeæe. Od silnog posipanja puteva tokom zime ova ulica se ne može prepoznati.
29-03-2011 at 13:06 | Ukljuèi u odgovor
skalper
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 19-03-2007
Lokacija: TZ
Odgovori: 60
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FOTOKRITIKA... - asd
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:


Druže, ja sam za ovu inicijativu zaista dugo. Nadam se da æe nekada neki od vijeænika da to pogura i podrži.
Dosta je da ostali ljudi ispaštaju zbog njihove sebiènosti...

Treba nam samo razumjevanje.

Isto tako, iskoristio bih priliku da se požalim kako je Skojevska ulica užasno prljava i zapostavljena. Nadam se da æe se nekada i u toj "ulièici" jednog dana naæi cisterna, naroèito ovih dana kada nastupi proljeæe. Od silnog posipanja puteva tokom zime ova ulica se ne može prepoznati.



Glede pranja pomenute saobracajnice kratko objasnjenje. U toku zimske sluzbe pomenuta saobracajnica je pod ingerencijom (odrzavanjem) firme Zvornik putevi, i ista je duzna ukloniti nanose rizle iz rigola (mjesta saobracajnice uz trotoare) Problem je sto ta firma ima ugovor sa TK i FBiH, gdje joj zimska sluzba traje od 15 nov -15 aprila, te ce ista tek nakon tog datuma raditi na uklanjanju nakupljenog materijala. Kad se to zavrsi onda ce Komunalac preuzeti redovno pranje doticne saobracajnice i masinsko metenje. Znaci nije do Komunalca i do toga da ova ulica nije prioritet Komunalcu. To isto vrijedi i za saobracajnicu (juzna magistrala) od Mejdana do Siporexa. Komunalac radi Zimsku Sl 15nov-15mart, tako da su dosad sve saobracajnice pod njegovom ingerencijom uglavnom ociscene i oprane...
01-04-2011 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
evropa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 11-07-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FOTOKRITIKA... - asd
Bez chatanja molim




Glede pranja pomenute saobracajnice kratko objasnjenje. U toku zimske sluzbe pomenuta saobracajnica je pod ingerencijom (odrzavanjem) firme Zvornik putevi, i ista je duzna ukloniti nanose rizle iz rigola (mjesta saobracajnice uz trotoare) Problem je sto ta firma ima ugovor sa TK i FBiH, gdje joj zimska sluzba traje od 15 nov -15 aprila, te ce ista tek nakon tog datuma raditi na uklanjanju nakupljenog materijala. Kad se to zavrsi onda ce Komunalac preuzeti redovno pranje doticne saobracajnice i masinsko metenje. Znaci nije do Komunalca i do toga da ova ulica nije prioritet Komunalcu. To isto vrijedi i za saobracajnicu (juzna magistrala) od Mejdana do Siporexa. Komunalac radi Zimsku Sl 15nov-15mart, tako da su dosad sve saobracajnice pod njegovom ingerencijom uglavnom ociscene i oprane...



____________________________________________

Dobro obrazliženje za NEpranje Skojevske ulice, a pod èijom su ingerecijom Stupine- ul M.Maka Dizdara ?? I da dodam ulice prema Gimnaziji i pored Merkarora - UŽAS !!!...
Gušimo se u prašini, a cisternu nisam vidjela
02-04-2011 at 09:53 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FOTOKRITIKA...
Bez chatanja molim

Vidikovac, takozvani. Na Banji. Ne vidi se ništa osim smeæa i Ilinèice jer je sve zaraslo.





[Edited by bdirlija on 19-04-2011 at 16:21 GMT]

19-04-2011 at 16:21 | Ukljuèi u odgovor
tuzlapower
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 11-06-2008
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FOTOKRITIKA... - Parkiranje na pjesackom prelazu
Bez chatanja molim





 


Radimo dok nam je lijepo, a lijepo nam......
22-05-2011 at 13:04 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FOTOKRITIKA...
Bez chatanja molim

citat:
tuzlapower wrote:







Moram da dodam da vlasnik ovog autiæa (kamo sreæe da je moj ) živi u toj zgradi koja ima manjak parking prostora. Fali im jedno stotinjak mjeesta.
Auto, ovako parkirano, sam zapazio još juèer kada je na novoizgraðenom sportskom terenu (uzgred reflektori šljaštre do u sitne sate a more bit bidne i cijelu noæ, i iskreno ne bi meni pa da su... Praæka i ožeži) bio fudbalski turnir. Kako ionako nema dovoljno mjesta ni za stanare, a ono malo mjesta bilo zazuzeto automobilima posjetilaca turnira, ovaj tip ili cura kakva, je bio prinuðen da ovako parkira (da je moj ja bi ga vala uznio u stan).
Eto toliko, tek da se zna.

[Edited by bdirlija on 23-05-2011 at 14:28 GMT]
23-05-2011 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : FOTOKRITIKA... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice