Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Postizborne koalicije
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Postizborne koalicije

Jest im kan`o med,nece niko bit opozicija...
I kakvi ba raspadi stranaka,opet kad dodju izbori,u 5 deka,isti rezultati,samo sad sdp,sutra sda,pa malo ko na poljev bibera,sbb-a il szbih-a,pa red lijanovica, i onda ko serbetom zalit dnz-om,bps-om i bosom,bosanski lonac,...

19-11-2010 at 10:50 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Postizborne koalicije

Svih 13 opæinskih odbora SDP-a tuzlanske regije glasalo protiv koalicije sa SDA

T. C. 20/11/2010 00:00:00


Svih 13 opæinskih organizacija SDP-a s podruèja Tuzlanskog kantona glasanjem se izjasnilo protiv postizborne koalicije sa SDA. Kantonalni odbor SDP-a Tuzla ne protivi se koaliciji s SDA na drugim razinama vlasti, ali traži pravo da na kantonalnom nivou autonomno izabere poželjnog koalicionog partnera. Kako doznajemo, KO SDP Tuzla ...

... preferira koaliciju s partijom Radom za boljitak, uz èiju je podršku konstituirana SDP-ova veæina u Opæinskom vijeæu Tuzla nakon lokalnih izbora 2008. godine.

Sarajevska centrala SDP-a pokušala je promijeniti ishod glasanja u Tuzli, uzdajuæi se u politièki autoritet svojih emisara, Nermina Nikšiæa i Mirze Kušljugiæa, koji su bili zaduženi za slamanje tuzlanskog otpora. Meðutim, Nikšiæeva diskusija izazvala je samo dodatni gnjev tuzlanskih SDP-ovaca, dok se Kušljugiæ nije ni pojavio na sjednici jer se navodno razbolio. Upuæeni meðutim tvrde da je Kušljugiæ namjerno izbjegao sastanak u Tuzli, kako se ne bi zamjerio ni sarajevskoj centrali ni kantonalnoj organizaciji SDP-a.


(Slobodna Bosna)

20-11-2010 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Postizborne koalicije

citat:
Shaban wrote:
Svih 13 opæinskih odbora SDP-a tuzlanske regije glasalo protiv koalicije sa SDA

T. C. 20/11/2010 00:00:00


Svih 13 opæinskih organizacija SDP-a s podruèja Tuzlanskog kantona glasanjem se izjasnilo protiv postizborne koalicije sa SDA. Kantonalni odbor SDP-a Tuzla ne protivi se koaliciji s SDA na drugim razinama vlasti, ali traži pravo da na kantonalnom nivou autonomno izabere poželjnog koalicionog partnera. Kako doznajemo, KO SDP Tuzla ...

... preferira koaliciju s partijom Radom za boljitak, uz èiju je podršku konstituirana SDP-ova veæina u Opæinskom vijeæu Tuzla nakon lokalnih izbora 2008. godine.

Sarajevska centrala SDP-a pokušala je promijeniti ishod glasanja u Tuzli, uzdajuæi se u politièki autoritet svojih emisara, Nermina Nikšiæa i Mirze Kušljugiæa, koji su bili zaduženi za slamanje tuzlanskog otpora. Meðutim, Nikšiæeva diskusija izazvala je samo dodatni gnjev tuzlanskih SDP-ovaca, dok se Kušljugiæ nije ni pojavio na sjednici jer se navodno razbolio. Upuæeni meðutim tvrde da je Kušljugiæ namjerno izbjegao sastanak u Tuzli, kako se ne bi zamjerio ni sarajevskoj centrali ni kantonalnoj organizaciji SDP-a.


(Slobodna Bosna)



Slaba im fajda što se protive koaliciji sa SDA Bit æe onako kako Zlaja kaže  


<br /><br /><br /><br />

20-11-2010 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Postizborne koalicije

Bezveze se raja lozi, dok stranke isprobavaju javnost izlazeci svaki dan sa drugim opcijama za koaliranje. I na kraju krajeva, kakva god da bude, bice opet nefunkcionalna vlast jer nam je tako uredjena drzava...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
20-11-2010 at 20:37 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Postizborne koalicije

Hoce li nam biti bolje ako SDP ne bude u koaliciji sa SDA??

Hoce li nam biti bolje ako SDP bude sam vladao kantonom

Eto vidimo sta su uradili od Tuzle, potpuno je uhelacili i zavili u kriminal i mrak!

21-11-2010 at 04:04 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Postizborne koalicije

Dobro je ovo..
I treba ovako muslimani sa muslimanima svejedno koja je partija...

Malo smo se lagali da nismo nacionalisti al u biti nismo ni pobjegli od svoje vjere i svog naroda-
Imam osjecaj da su sad 90-te Zlatko bi bio zesci musliman od Alije

Sto bi Thopson rekNo:E moj narode

21-11-2010 at 08:34 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Postizborne koalicije

citat:
Black0ut wrote:
Hoce li nam biti bolje ako SDP ne bude u koaliciji sa SDA??

Hoce li nam biti bolje ako SDP bude sam vladao kantonom

Eto vidimo sta su uradili od Tuzle, potpuno je uhelacili i zavili u kriminal i mrak!

Na ova pitanja æemo dobiti odgovor ka SDP ne bude u koaliciji sa SDA, kad bude vladala kantonom bez SDA.
A što se tièe zadnje konstatacije,mogu reæi samo da je situacija u opštinama gdje vlada SDA još gora.
21-11-2010 at 09:51 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Postizborne koalicije

citat:
racionalna manjina wrote:

Na ova pitanja æemo dobiti odgovor ka SDP ne bude u koaliciji sa SDA, kad bude vladala kantonom bez SDA.



Mislim da æe upravo ova koalicija pokazati sav jad i bjedu naše politièke scene!Svakom iole pametnijem insanu nameæe se logièno pitanje-a koja je svrha održavanja izbora
Dakle,dojuèerašnja opozicija koja je o SDA imala mišljenje koje bi se otprilike moglo sublimirati u tri rijeèi "zlo svih zala", sada olako prelazi preko svega izreèenog u posljednjih nekoliko godina i hrli u zagrljaj istih onih koji su nas doveli do ovoga gdje smo sada!
Da li se radi o želji SDP-a da pokuša ulaskom u vlast nešto promjeniti ili pak o pukoj želji za vlašæu?Prije sam sklon povjerovati u ovu drugu opciju!
I ono što æe biti najporaznije, a šlagvort mi je upravo ova reèenica na koju se pozivam u tvom postu je to, da æe se SDP nakon èetri godine mandata po veæ oprobanom recedptu nekih drugih stranaka, pozvati na to kako eto oni za Boga miloga nisu mogli ništa uèiniti jer su bili u koaliciji sa SDA i nisu mogli provoditi svoju politiku!!!
A to što Lagumdžija i još neki prièaju prièu kako ne žele matematièku koaliciju veæ lafo koaliciju zasnovanu na programskim naèelima što bi implicite znaèilo da im ovaj ranije pomenuti alibi ne bi trebao piti vode, jako æe se brzo zaboraviti!!!
Ali eto pred nama su èetri godine pa æemo vidjeti kakve rezultate æe poluèiti koalicija nazvana "zvjezda tjera mjeseca" !!

PS

Malo mi samo sad izgledaju smiješni oni SDP-ovci koji pokušavaju naæi opravdanje za ovu neprirodnu koaliciju  


<br /><br /><br /><br />

21-11-2010 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Postizborne koalicije

citat:
yugi wrote:


Slaba im fajda što se protive koaliciji sa SDA Bit æe onako kako Zlaja kaže

jedan je Tito
21-11-2010 at 11:26 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Postizborne koalicije

citat:
yugi wrote:
PS

Malo mi samo sad izgledaju smiješni oni SDP-ovci koji pokušavaju naæi opravdanje za ovu neprirodnu koaliciju


Ja nisam glasao za SDP zato što mislim da su oni neko plaho veliko dobro ( daleko su oni od toga), veæ zato da dam svoj doprinos u rušenju SDA, ali ako uðu u koaliciju sa njima onda fakat na sljedeæim izborima neæe dobiti moj glas. Ovo protivljenje kantonalnog SDP-a centrali u Sarajevu je onaj SDP kakvim ga ja oèekujem. ILi je to samo isplaniran potez kojim se javnosti želi poslati poruka da SDP nije DJL.
21-11-2010 at 11:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Postizborne koalicije New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice