Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Vakcinacija
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Vakcinacija

Znaci,
Vakcinacija protiv gripe...
Da li se vakcinisete,redovno,ponekad nikad?
Zasto da, zasto ne?
kaze preporucuju starijim od 65,mladji sda hronicnim bolestima i trudnice,?zar nije bilo nesto skoro da se trudnice ne bi smejle vakcinisat?

18-10-2010 at 09:39 | Ukljuèi u odgovor
Matea
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-07-2007
Lokacija: Blizu
Odgovori: 6187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vakcinacija

citat:
primus inter pares wrote:
Znaci,
Vakcinacija protiv gripe...
Da li se vakcinisete,redovno,ponekad nikad?
Zasto da, zasto ne?
kaze preporucuju starijim od 65,mladji sda hronicnim bolestima i trudnice,?zar nije bilo nesto skoro da se trudnice ne bi smejle vakcinisat?



Nisam se nikada vakcinisala protiv gripe,
a ne spadam ni u jednu tu grupu, pa sta bude s mene zimus
18-10-2010 at 09:45 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vakcinacija

citat:
Matea wrote:



Nisam se nikada vakcinisala protiv gripe,
a ne spadam ni u jednu tu grupu, pa sta bude s mene zimus


ja sam se dosad vakcinisao par puta i mogu ti rec,oko mene svi nazalni a ja ko haÐija
znaci,zasad pozitivno iskustvo...
18-10-2010 at 09:53 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Moderator podforuma
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vakcinacija

citat:
primus inter pares wrote:


ja sam se dosad vakcinisao par puta i mogu ti rec,oko mene svi nazalni a ja ko haÐija
znaci,zasad pozitivno iskustvo...

Ja kako radim po ovim pustahijama se redovno vakcinisem . I za sad je ok .Nema gripe
18-10-2010 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vakcinacija

citat:
primus inter pares wrote:
Znaci,
Vakcinacija protiv gripe...
Da li se vakcinisete,redovno,ponekad nikad?
Zasto da, zasto ne?
kaze preporucuju starijim od 65,mladji sda hronicnim bolestima i trudnice,?zar nije bilo nesto skoro da se trudnice ne bi smejle vakcinisat?


Ni do sad, ni od sad. A spadam u nekakvu riziènu grupu (hronièni bronhitis cca 16 godina, hebene cigare i tuzlanska èista hava!). Zašto? Pored ostalog, da ne nabrajam sve razloge, ima ih mali milion i veæ sam jedared rekao neke, gripe nisam imao i ne pamtim. A bio i živio sa gripoznim x puta i ništa. A šta još danas preporuèuju može se proèitati npr. [URL="http://www.latimes.com/health/os-high-dose-flu-vaccine-20101022,0,5321058.story"] LA Times ili ovdje

Æuj èetverostruka doza?!?!?

Evo par savjeta

I aman 'oæe da zabrane proizvodnju i prodaju alternativnih lijekova u EU i šire. Kome nije mrsko može i peticiju potpisati, mada mislim od nje nema ništa. U borbu protiv te zabrane se ukljuèuje sve veæi broj poznatih faca.

Dokumentarac We Become Silent - The Last Days Of Health Freedom
Režija Kevin P. Miller (dobitnik mnogih nagrada za svoje dokumentarce), narator Judi Dench








[Edited by bdirlija on 13-11-2010 at 07:09 GMT]
27-10-2010 at 10:24 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vakcinacija

bdirlija,ti si ono pcelar jelde?
vjerovatno imas jak imuni sistem zarad meda...
al svejedno,mozes li mi samo onda pojasnit ima li kakvih rizicnih grupa za koristenje meda?
posto nisam siguran,da li med moze biti prenosnik kakvih bakterija i u kom slucaju se onda nekom moze, ne preporucit koristenje meda?

27-10-2010 at 12:46 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vakcinacija

citat:
primus inter pares wrote:
bdirlija,ti si ono pcelar jelde?
vjerovatno imas jak imuni sistem zarad meda...
al svejedno,mozes li mi samo onda pojasnit ima li kakvih rizicnih grupa za koristenje meda?
posto nisam siguran,da li med moze biti prenosnik kakvih bakterija i u kom slucaju se onda nekom moze, ne preporucit koristenje meda?


Ja ti se pèelarenjem bavim, evo tek petu godinu. Isto tako obilnijim tamanjenjem meda i ostalih pèelinjih proizvoda. Prest'o pušit' prije 10 godina. Imunitet mi vazda bio nadprosjeèan. Ospice nisam bolov'o, a nema šta nisu pokušavali da ih fasujem ko klinac, i spavao sa zaraženim u krevetu. I ništa.
Koliko mi je poznato riziène grupe su jedino alergièni na med i polen (polena ima dosta u pravom medu).
Ostali ga mogu bez problema. Jedino malim bebama se ne daje.
Med ti je neka vrsta antibiotika (ali samo pravi med) i u njemu se bakterije ne mogu razvijati. Zbog toga mu je i rok upotrebe neogranièen. Neke klinike koriste med umjesto joda, stavljajuæi ga direktno na rane poslije operacija i sl. Rane brže zarastaju i ožiljci manji. Lièno isprobao.
Ima nekih rijetkih stanja kod kojih se med ne preporuèuje. Sad mi nešto i ne pada kod kojih, jer su rijetka. Vidjeæu poslije.
Uglavnom ga i šeæeraši mogu u manjoj kolièini (kažu do 30 g dnevno) konzumirati.

[Edited by bdirlija on 27-10-2010 at 14:15 GMT]
27-10-2010 at 13:51 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vakcinacija

citat:
primus inter pares wrote:


ja sam se dosad vakcinisao par puta i mogu ti rec,oko mene svi nazalni a ja ko haÐija
znaci,zasad pozitivno iskustvo...


ja sam se vakcinisala protiv gripe prije nekoliko godina,prvi i jedini put(bila akcija u firmi)inaèe nisam bila sklona oboljevanju od gripe,vodim raèuna i redovno se kljukam vitaminima,naroèito u proljeæe i jesen...nakon tri sedmice poslije vakcinacije fasovala sam gripu,kakvu nikada do sada nisam imala
od tada više ne tražim djavla bez potrebe
27-10-2010 at 20:06 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vakcinacija

citat:
soraya wrote:


ja sam se vakcinisala protiv gripe prije nekoliko godina,prvi i jedini put(bila akcija u firmi)inaèe nisam bila sklona oboljevanju od gripe,vodim raèuna i redovno se kljukam vitaminima,naroèito u proljeæe i jesen...nakon tri sedmice poslije vakcinacije fasovala sam gripu,kakvu nikada do sada nisam imala
od tada više ne tražim djavla bez potrebe


naÆii,proæito sam i ja sto god sam naso od david-a icke-a,i vakcine za piæji i svinjski grip,udio dionica rumsfelda,profit koji obrnuse,masovna histerija i tako to...

al sezonski grip,vakcinacija,isto ko kad bi rekli,jeb`o kinin,lafina da lijeci malariju,izmislli samo da bi lovu digli..

vjerovatno je da si vec sto bi rekli "ufat`la virusa"pa onda vakcina i nije od pomoci...ona nije u sluzbi ljecenja,nego u sluzbi prevencije...

naravno postoje i ljudi sa prirodnim imunitetom kojim vakcina nikad ne treba,stari narodni ljek je bjeli luk,rakija i prsuta(more i govedja al malo masnija )...
29-10-2010 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vakcinacija

citat:
primus inter pares wrote:

naravno postoje i ljudi sa prirodnim imunitetom kojim vakcina nikad ne treba,stari narodni ljek je bjeli luk,rakija i prsuta(more i govedja al malo masnija )...


haman da sam ta

od tada ja samo udaram po ovim tvojim narodnim lijekovima,pršuta (more vala i medjedja) pajcovana u bijelom luku,konzumira se iskljuèivo uz domaæu rakiju...sad stvar ukusa,ko lozu,ko šljivu,ko travaricu ;hanka ;hanka
29-10-2010 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Zdravlje : Vakcinacija New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice