Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Spremam tuzbu protiv tzv rs.
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Pozivam sve zrtve agresije na BiH da koliktivno ili individualno podnesu krivicne prijeve protiv tzv rs,naslednika-ce
genocidne tvorevine.

Ja xxxx xxxxxxx cekao sam vise od 18 godina na bilo kakav dokaz o spaljenim roditeljima,tetkama,amidzama itd...

Ove godine 12 maja u Bratuncu na koektivnoj dzenazi moci cu konacno ukopati ostatke sagorjelih kostiju moje rahmetli majke.Od oca jos nista.
Ukupan broj moje uze i sire famelije koje su cetnici ubili,spalili i zaklali iznosi 32 clana medju kojima i dvoje maloljetne djece od 4 i 6 godina.

p.s
Zoran Milosavljevic zvani Kokara jos seta Bratuncom i glani je u nekom njihovom uduzenju boraca.Ovaj lik je bio jedan od glavnih organizatora pokolja u Bratuncu!!!


[Edited by mustajbeg on 18-03-2011 at 21:31 GMT]

18-03-2011 at 20:32 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Podrzavam podizanje optuznica i to je trebalo davno uraditi, mada ni sada nije kasno jer ratni zlocin ne zastarjeva. Do sudnjega dana traziti pravdu! i pisati i iznositi istinu pa i na forumima.

Bratunac je jedno od najgorih strasista u BiH i na tom podrucju pronadjen je veliki broj masovnih grobnica, skrivenih naravno.

Karakteristike svih tih egzekucija su prvo sto su ubijali civile, drugo sto je pobijeno dosta djece eto navodis i vlastiti primjer, dok sam ja do sada, za ovog godina otkako se ukopavaju i pronalaze zrtve, izbrojao 10-oro ukopane djece a od toga broja cak nekoliko beba, jedna sest mjeseci, koja je vjerovatno Srbima bila kriva sto je drzala flasicu.

Naveo si jednog zlocinca a ima ih jos. Jedan cak radi u policiji. Cuo sama takodje da potencijalnih zlocinaca ima i u Vatrogasnom domu, znaci sve te navode treba ispitati jer povratnici se boje da govore o tome.

O fasizmima nakon rata dalo bi se jos stosta reci. U predgradju Bratunca, mjesto Suha Srbi su napravili pravoslavno groblje. Tu svakoga 12.jula negiraju genocid u Srebrenici i plasirajuci lazi i neistine o navodnim ubistvima srpskih civila. Tu su uglavnom sahranjeni srpski borci koji su poginuli u borbama, kao i kosti onih Srba koji su dovuceni sa grobalja iz Sarajeva (ovo sam samo kod Srba do sada vidio). Zemlja pripada Bosnjaku, oduzeto mu je 8,5 dunuma zemlje i slucaj je do dan danas na sudu, naravno nerijesen, jer je i sudstvo u Bratuncu znamo vec kakvo, ali istrajati na odsteti.

Pored toga groblje treba ispitati da se provjeri da li ima zrtava Bosnjaka tu sahranjeno, jer je jedan od slucajeva u Bratuncu pokazao, da su lokalni Srbi zrtve Bosnjake ukopavali u postojece mezarje, te ekshumacije su radjene prije dvije godine. Tako da bila koja monsturznost koja vam padne na pamet, u ovom slucaju meni je palo na pamet za to srpsko groblje, sve to treba ispitati i vidjeti, jer nista me ne bi mogl iznenaditi.

Dalje, ratnih zlocinaca ima i iza OS Vuk Karadzic (za vrijeme rata logor za Bosnjake) koji su nagradjeni sa velikim kucama za svoja zlodjela, takodje povjerljivi izvori su mi posvjedocili.

@mustajbeg zao mi je radi tvog gubitka, nista ne moze nadoknaditi gubitak najrodjenijih, i mislim da je jedina, kakva takva satisfakcija tuzba protiv genocidne tvorevine i kazanjavanje ratnih zlocinaca za koje znas da se i danas secu u Bratuncu. Nazalost toga ima i u Prijedoru, Srebrenici, Zvorniku i sl.

Ima toga jos ali eto napisah ono sto znam.

19-03-2011 at 02:05 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

citat:
mustajbeg wrote:
Pozivam sve zrtve agresije na BiH da koliktivno ili individualno podnesu krivicne prijeve protiv tzv rs,naslednika-ce
genocidne tvorevine.

Ja xxxx xxxxxxx cekao sam vise od 18 godina na bilo kakav dokaz o spaljenim roditeljima,tetkama,amidzama itd...

Ove godine 12 maja u Bratuncu na koektivnoj dzenazi moci cu konacno ukopati ostatke sagorjelih kostiju moje rahmetli majke.Od oca jos nista.
Ukupan broj moje uze i sire famelije koje su cetnici ubili,spalili i zaklali iznosi 32 clana medju kojima i dvoje maloljetne djece od 4 i 6 godina.

p.s
Zoran Milosavljevic zvani Kokara jos seta Bratuncom i glani je u nekom njihovom uduzenju boraca.Ovaj lik je bio jedan od glavnih organizatora pokolja u Bratuncu!!!


[Edited by mustajbeg on 18-03-2011 at 21:31 GMT]


Francuska
Karadžiæ i Plavšiæeva osuðeni da obeštete bosanske egzilante
Francusko pravosuðe je u ponedjeljak presudilo da dva bivša srpska zvaniènika iz Bosne i Hercegovine Radovan Karadžiæ i Biljana Plavšiæ obeštete bosanske egzilante, što je neuobièajena odluka u Evropi, izreèena prije nego što je Meðunarodni kazneni sud za bivšu Jugosalviju u Haagu završio suðenje Karadžiæu.
Radovan Karadžiæ i Biljana Plavšiæ (Foto: Arhiv)
Radovan Karadžiæ i Biljana Plavšiæ (Foto: Arhiv)
"To ne može nadoknaditi patnje koje smo preživjeli, ali je to velika pobjeda za nas", komentirala je Zuhra Kovaè.

Porodica Kovaè, koja sad živi u Angersu (Anžer), na zapadu Francuske, Zuhra, njen suprug Adil i njihovo dvoje djece, zapoèela je pravosudnu bitku 2005., javio je AFP

Trinaest godina nakon što je pobjegla iz Bosne i Hercegovine, porodica koja je dobila francusko državljanstvo tužila je bivšeg predsjednika srpske skupštine u Bosni i Hercegovini Momèila Krajišnika, politièkog lidera bosanskih Srba Radovana Karadžiæa, bivšu predsjednicu Republike Srpske Biljanu Plavšiæ i bivšeg vojnog zapovjednika srpskih snaga Ratka Mladiæa koji je još u bijegu.

Na poèetku rata u BiH porodica Kovaè je morala napustiti svoju kuæu blizu Foèe.

Otac je bio pretuèen na smrt, a porodica progonjena kroz šume. Sin je ranjen, a majka muèena. Kovaèi su tražili milion eura obešteæenja.

Iako se francusko pravosuðe proglasilo nekompetentnim da sudi Krajišniku i zatražilo dodatne elemente kako bi utvrdilo Mladiæevu odgovornost, smatralo je da je kompetentno da ispita ostale.

U ponedjeljak je sud u Parizu presudio da Plavšiæka i Karadžiæ isplate porodici Kovaè oko 200.000 eura odštete i kamata plus odštetu koju treba utvrditi zbog "napada na fizièki integritet Adila Kovaèa, koji je nakon ranjavanja ostao invalid".

"Ovo je stvarno premijera", izjavio je zadovoljstvo advokat Kovaèevih Ivan Jurasinoviæ. "To znaèi da više nema potrebe da se ratnim zloèincima sudi krivièno" da bi se dobilo civilno obešteæenje.

Odluku sada treba da prizna Bosna i Hercegovina.
19-03-2011 at 09:22 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Zna li ko sta je sa tuzbom, koju su, navodno zrtve masakra sa kapije podigle, ima li od toga ista?
Ili, dokle je stiglo, ako je iko uopste tuzio?

19-03-2011 at 09:28 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Mislim da ovde treba uci u pravni okvir i pomoci konkretno ljudima kao sto je covjek koji je postavio temu.

FBiH i RS su pravni subjekti u ovom slucaju tj,u pitanju ratne odstete.Ironija je da je RS prva pocela sistemski sa tuzbama tj.preko advokatske komore RS.Advokatska komora RS je besplatno podnijela Opcinskom sudu u Sarajevu na hiljade tuzbi Srba za naknadu stete po osnovu vremena provedenog u "logorima" Armije BiH.

Kad su u pitanju tuzbe za ratnu odstetu protiv RS,vlada tog entiteta je uz sigurno dobar savjet lobistickih kuca kao sto je "Norton Hill" i njihovih pravnih savjetnika donijela zakon o drzavnim obveznicama.

Ministar financija i mandatar RS Aleksandar Džombiæ nagovijestio je da bi civilne žrtve rata u Sarajevu, koje su do sada podnijele oko 1.400 tužbi protiv Republike Srpske (RS), a traže odštetu od oko 900 milijuna KM, mogle biti isplaæene putem obveznica.

“Jasan je zakonski osnov i naèin na koji to RS može isplaæivati. To je izdavanje obveznica na razdoblje od 14 godina, uz odreðeni grace period. RS veæ ima kontinuiranu isplatu na taj naèin, ne samo po osnovu nematerijalne ratne štete veæ i po osnovu stare devizne štednje”, podsjeæa Džombiæ.


Imamo presudu u slucaju COLIC I DRUGI PROTIV BIH u Strazburu koja ne govori o nacinu isplate.

Vlada RS je do sada u gotovini isplatila samo penzionerku Ružu Jelièiæ, koja je dobila spor protiv države za staru deviznu štednju.
Jedan od tužilaca Teofik Jusufagiæ, koji bi trebalo da dobije 10.000 KM odštete za automobil oduzet u ratu, kaže da bi bilo nepravedno da dobije obveznice.

- Oèekujem gotovinu, pogotovo što svi mi godinama èekamo na izvršenje pravosnažnih sudskih presuda. Dobio sam sve presude, od osnovnog do Vrhovnog suda, ali mi odšteta nikad nije isplaæena - kaže Jusufagiæ.

- Vidjeæemo šta æemo da radimo kada i ako presuda postane pravosnažna. Postoji moguænost da se i ti ljudi isplate kroz obveznice, kao što je sluèaj i svim ostalim graðanima. Koliko znam, u presudi u sluèaju „Èoliæ i drugi" nije striktno navedeno da se isplata mora obavi u novcu. To otvara moguænost da im se ratna odšteta isplati državnim obveznicama - istièe Aleksiæeva.

Prema njenim rijeèima, na koji naèin æe biti isplaæena ratna šteta u ovom sluèaju biæe konkretizovano u dogovoru sa komitetom suda iz Strazbura koji prati izvršenje njihovih presuda.


[Edited by forever on 19-03-2011 at 14:06 GMT]

19-03-2011 at 12:54 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

citat:
Abulafija wrote:
Zna li ko sta je sa tuzbom, koju su, navodno zrtve masakra sa kapije podigle, ima li od toga ista?
Ili, dokle je stiglo, ako je iko uopste tuzio?


Haman nista za Kapiju i za granatiranje Tuzle, dok s druge strane znas vec protiv koga su podigli optuznice. Do nas je sve.
19-03-2011 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Postovani forumasi,

Evo po prvi put odaslacu stravicnu pricu u ovaj virtuelni svijet.
Napomena;
Forumasi koji imaju slab zeludac trebalo bi da ovu pricu preskoce.

Suha-Bratunac,maj 1992
Slucaj B.Hodzica,prvog rodjaka po majcinoj liniji.
Tenkovi JNA nadirali su prema Suhoj,pravili su tzv sendvic,jedna kolona isla je prema Burnicama(zaseok)druga kolona isla je od ciglane prema Simicima(zaseok)i tako je bilo planirano da zatvore Suhu.Sivo maslinaste ubice na gusjenicama milile su ka svom odredistu kao da im se nije puno zurilo,da,sigurno im se nije zurilo,znali su oni da je iscekivanja smrti gore od same smrti.Ja brat i jos petnaestak rodjaka skupili smo se kod moje kuce.Brat je samo nekim cudnim prosto zapovjednickim glasom rekao,pravac Spasovnica(MALO BRODO IZNAD SUHE)neko se usprotivio, medjutim, on je rekao pravac Spasovnica.Tamo gore su bili domaci cetnici i on je to znao.Od naoruzanja imali smo jedan noz,bombu,napravljenu pusku i nista vise.Nastalo je komesanje,strah,prkos,ponos sve se pomjesalo i uzburkalo tako da ti se cini da u tebi ima pet razlicitih osoba.Odjednom se pojavi rahmetli efendija Bratunacki Mustafa Mujkanovic(ubijen u OS Vuk Karadzic na svirep nacin,bezbol palicom su mu prosuli mozak,prije toga su ga tjerali da se u fiskulturnoj sali penje uz konopac i da pjeva od Topole pa do Ravne Gore)onako blagog izraza lica bez trunke straha,brat ga upita,efenija ides li sa nama,ne,idem ja kod mojih eno ih kopaju kropmpir,idem da im kazem da se neplase.Krenusmo,nesjecam se trkom ili kao puz kad gamize,mozda je bilo ovo drugo da razvucemo vrijeme do smrti koja nas je gore cekalo.Otprilike 150 metara od moje kuce vidjesmo cetnike,Spasovnica je bila zatvorena.Brat naredi;svi u onu zaru pomjesanu sa ostrugom(ona bodljikava biljka sto radza maline.Puzeci da se uvucemo sto dublje u tu malu prasumu od korova osjetih potoke krvi sa lica,nisam znao da li sam pogodjen ili me to ostruga izgrebala.Brat koji je predvodio grupu sa nozem u zubima onako puzeci dade znak da se zaustavimo.Zvizde meci na sve strane,cujem skolskog druga od brata kako vice mom skolskom,pucaj.pucaj,pucaj.Nije se moglo razanati sta vise puca.Tisina.Strah me uhvati da se neko ne zakaslje.Oni su znali da smo tu negdje,napravili su pauzu ocekujuci da pomislimom da su otisli,mozda i da oslusnu jel'neko jauce.Ponovo je zatrestalo,puskomitraljez,ubitacna stvar,meci od puskomitraljeza fijucu i taj reski zvuk prosto ubija i vazduh.Opet tisina.Opazih na nekih set sedam metara sa moje lijeve strane cetnika.Bio je nizak,nekako zgoljav,kretao se tromo vjerovatno pod teretom redenika bobmbi i pancirke.Poznavao sam ga,isli smo zajedno u skolu.Odjenom se okrenuo u pravcu zbunja gdje smo lezali i uperio u nasem pravcu.Stravicno krestanje kalasnjikova i zadah baruta izazivao je rad mozga brzinom svjetlosti.Smrt.Zivot ti u sekundi proleti kroz glavu,vidis djetinstvo,roditelje,dogadjaje,prvu simpatiju,prvu pohvalnicu na kraju skolske godine...
Nisam ni primjetio kad je prestalo trestanje,tek kasnije cu saznati da nas je spasila neka zivotinja koja je na dugoj strani zasuskala tako da se taj cetnik okrenuo kontra od nas i ispraznio sanzer.Odjednom tisina.Odlaze sapnu neko tiho...
----------------------------------------------------------------------------------------
Preskacem dalje detalje previse je dugacko.
-------------------------------------------
Otac B.Hodzica bio je slogiran i nepokretan.Kad su cetnici tog dana tjerali zene i djecu prema igralistu(tamo su radvajali muskarce koji su im pali u sake i zenue i djecu)njega i njegovu zenu su ostavili kod kuce,za kasnije.Moj rahmetli otac iskopao je sebi neku zemunicu blizu kuce.Njega su u drugom sv ratu kao sedmogodisnjaka cetnici prebili i na kraju upucali u vrat ostavljajuci ga otisli su misleci da je mrtav.Otac je prezivio ali je citav zivot nosio na ljevoj strani vrata oziljak o metka,oziljak je bio dubok i mogao je orah stati u njega.Pricao mi je moj rahmetli otac da ga je djed 14 dana zamotavao u ovcije koze da izvuku bol i podlive krvi.
Mama ikao tesko bolesna toga se dana uspjela izvuci iz kolone djece i zena koje su cetnici tjerali prema fudbalskom stadionu u Bratuncu i vratila se kuci.Zena B.Hodzica sa dvoje maloljetne djece bila je vracena posto su autobusi bili prepuni zena i djece koje su cetnici vozili prema Kladnju,Olovu...
Iste noci vratili smo se kucama.Pokupilai smo malo hrane i povukli se prema Spasovnici u nadi da cemo nesto do sledeceg dana smisliti.Sutrasnji dan se razvukao kao hiljadu godina,grmi,tutnji,pucnjava na sve stane.Stize noc.Krecemo njemo prema nasim kucama.Na nekih 150 metara od nasih kuca brat vrisnu."Nema nam kuce".Brzinom leoprarda bili smo tu ja i brat,ostali pristigose koji minut kasnije.Nase kuce nije bilo vise samo poneki betonski stub strcio je okovan jos uvjek dimom.Brat je poce da doziva;baboooooooooooooooooo,mamaaaaaaaaaaaaaaaaaa,od tog glasa koji se nemoze razaznati ledi se krv u zilama.Kuca B.Hodzica dogorjevala je,kao bez glave uletjeli smo u dim i pepeo,zar i vatru,poceli smo golim rukama da rovimo po rusevini i pepelu.U jednom trenu B.Hodzic uzdize ljudski grudni kos,Safet rodzak rahmet mu dusi okrenu dzepnu lapmpu prema B.Hodzicu,grudni kos raspade se i ispade iz ruku B.Hodzica.Vrisnu.Zapalili su mi djecu,glas je bio drhtav,jeziv izletio je vani izvadio bombu jedinu koju smo imali u namjeri da se ubije.Moj brat zgrabi ga za prsa i dize ga iznad sebe.Protrese ga i ostrim glasom koji se mjesao sa necim misticnim rece;
Hoces da se ubijes,je li?Hocu,zapalili su mi djecu,zenu i roditelje nije ni spominjao u tom casu.Brat rece,ako hoces da se ubijes hajmo u Bratunac ubiti bar jednog cetnika pa nek' nas pobiju sve.Bila je to sok terapija koju je moj brat primjenio.Izgubljeni u vremenu i prostoru otupjeli od straha i boli krecemo ka kuci moje teteke.Probijajuci se do tetkine kuce koja je bila blize Bratuncu culo se rikanje gladne stoke,cudno zavijanje pasa,neke crne ptice kruzile su iznad kuca koje su dogorjevale.Stigosmo do tetkine kuce.Nisu je zapalili.Mrak.Ulazimo u kucu,Safet napipa mlaku ringlu na sporetu,tu su pomislismo.Uletjesmo u jednu sobu,Safet upali dzepnu lampu.Dva kauca postavljenja u obliku slova L i na njima dva bjezovita tjela.Na jednoj strani tetak sa krvavom rupom na celu na drugom kaucu moj dajdza isto sa rupom na celu,mrtvi.Obadvoica su bili bolesni(rudarski radnici obolili tesko)tako da su vjerovatno smrt docekali lezeci.Safet poce da povraca,neko ga izvede vani.Ja mu zgrabi dzepnu lampu i uleti u kuhinju.U cosku kuhinje kao slomljena mlada biljka u polucucnju presjecena vjerovatno puskomitraljezom bila je moja tetka.Pola tjela je visilo ka podu dok su joj noge bile kao kad covjek cucne.Izletio sam vani.Hotel Fontana u Bratucu vazdusnom linijom bio je jedno 300 metara udaljen.Muzika je iz tog hotela trestala,Oj Vojvodo SindZelicu...
Odjenomm zapuca iz pravca pilane.Cini mi se da smo se povukli bez puno zurbe,bilo nam je svjedno,smrt bi bila mozda nagrada u tom casu.
Kad smo dobro odmakli prema sumi dogovorili smom se da se sledece veceri vratimo i da ukopamo tetka tetku i dajdzu.Medjutim sutradan ih nismo nasli.
----------------------------------------------------------------------------------------
Preskocicu probijanje do Srebrenice.
B.Hodzic po dolasku u Srebrenicu bio je van sebe,morali smo da mortrimo na njega.Nakon izvjesnog vremena ubjedili smo ga da se ozeni posto djecu nije mogao preboljeti.Poslusao je.Ozenio se i dobio dva sina.B.Hodzic nije prezivo Srebrenicu.

p.s
Izvinjavam se na mogucim greskama,dok sam ovo pisao tastertura je naprosto podrhtavala.
@cupo
Hvala ti!


[Edited by mustajbeg on 19-03-2011 at 19:44 GMT]

19-03-2011 at 19:33 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Nakon ovoga covjek zaista nema sta da kaze

21-03-2011 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Ponekad imam osjecaj da samo zrtve mogu spasiti Bosnu i Hercegovinu ako kolektivno ili individualno ma gdje zivjeli podnesu tuzbu-e protiv tzv rs-a.Bosnjaci kao najvece zrtve agresije na BiH moraju da shvate da NIKO ama bas Niko nece stati radi njih na jasan put koji bi vodio ka PRAVDI!!!
Bez minim pravde u BiH nema slobode,nema zivota,nema pomirenja,nema prosperiteta i nema buducnosti.
p.s
Moja tuzba koja ce usljediti jete zasnovana na licnoj tragediji kao i tragediji citave nam jedne jedine Bosne i Hercegovine.Spasavajuci sebe od kandzi mrznje zelim ovu tuzbu(ma sta kosta)dobiti!!!
Gore glave i zapamtite da ne bi trebali ovako stanje ostaviti nasim pokoljenima.
...a mi ma koliko imitirali zivot i skrivali se pred necim sto covjeka na tren zavede i odvede u iluziju i da mu stvori imaginarni svijet stenjemo pod pritiskom nepravde,samo,cula su nam izgleda otupjela da sami sebe cujemo.Kasnije ce biti kasno!

[Edited by mustajbeg on 23-03-2011 at 12:47 GMT]

23-03-2011 at 11:23 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Uz svo dužno poštovanje prema tebi i bolu koji osjeæaš ja te moram upitati a zašto 16 godina poslije? Gdje si bio do sada?
Ne znam da li si ovo što si ovdje napisao isprièao i nekom "istražnom" organu?
Da li si svjedoèio u nekom od stotina sudskih procesa, što pred Haškim tribunalom što pred domaæim sudovima?
Poznajem nekoliko osoba upravo iz Suhe od kojih sam èuo nešto slièno da govore, ali u to vrijeme sam bio klinac pa sam bio apsolutno nemoæan da bilo šta uèinim ali ono što me je iznenadilo je da su oni, kao i velika veæina Podrinjaca, napustilo BiH i skrasilo se negdje u Americi. Nije problem što su oni otišli odavdje problem je što oni æute iako su direktni svjedoci svih tih zloèina.
Ne ide mi u glavu, kako možeš nakon svega što si preživio jednostavno nestati i pustiti sve to zaboravu?

08-04-2011 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: avaz, Bolt, diablo, Havaji, jasmin501, kokostz, krila, mahic, Miki333, mima15, nina_, njuso1981, Tina_23, ZuZu
FORUM : Politika : Spremam tuzbu protiv tzv rs. New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice