Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Poklanjanje pasa - maltezer
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
merychery
Nivo: Novi forumaš
Ljubitelj zivota
Registriran(a): 13-04-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Poklanjanje pasa - maltezer

Da li neko poklanja psa slicnog maltezeru malog rasta za stan?

Mi smo mladi bracni par iz Tuzle i zaista bih zeljeli imati jednog maltezera ili slicnog malog psa za stan, ali nemamo toliko novca da ga kupimo. Imamo sina od 5 godina i zivimo u svom stanu. Mogli bi psu pruziti sve sto mu je potrebno i sto je najvaznije puno ljubavi.

Molim vas ako bilo tko zna neku informaciju kako bi mogli doci do psica neka se javi.
Mi smo porodica zeljna ljubavi covjekovog najboljeg prijatelja.

Hvala unaprijed.

[Edited by merychery on 13-04-2011 at 13:58 GMT]

[Edited by merychery on 13-04-2011 at 15:57 GMT]

[Edited by merychery on 13-04-2011 at 15:58 GMT]

[Edited by merychery on 13-04-2011 at 15:59 GMT]

13-04-2011 at 13:57 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

draga merychery, tesko ces naci da neko poklanja maltezera koji je zaista maltezer, ali ni da ga prodaje za 100 maraka... cijene maltezera se krecu od 500 eura pa navise, osim ako ne govorimo o stancerima, koji imaju kucice sumljivog porijekla i zdravlja... tamo mozes naci i za manje, ali kupci takvih pasa direktno podrzavaju ugrozavanje vrste, krsenje prava zivotinja i sverc.

mnogo informacija o maltezerima mozes naci na www.maltezerklub.com, a clanovi foruma ce ti dati i dosta korisnih savjeta.

u svakom slucaju, ako nemate novca da kupite psa koji ce biti zdrav i pravi predstavnik svoje vrste (ne govorim o pedigreu i izlozbenom kvalitetu, nego o ljubimcu koji nije nastao incestom, bez vakcina i potrebne njege, kakvog i sama imam), kako cete se brinuti o psu, jer hrana, kozmetika (a ovakav pas zaista trazi dosta kozmetike, ako zelite da on zaista izgleda kao maltezer), redovne vakcine, lijekovi, vitamini i ostalo, kostaju...

ne bih zeljela da vas uvrijedim, ali mozda vam je bolja (i humanija) opcija da odete u azil i udomite nekog manjeg psa, koji tamo jedva da prezivljava... tako cete imati ljubimca kojeg cete voljeti i paziti, a u isto vrijeme cete spasiti jedno drago bice

javite nam sta ste odlucili...

13-04-2011 at 14:49 | Ukljuèi u odgovor
merychery
Nivo: Novi forumaš
Ljubitelj zivota
Registriran(a): 13-04-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

Hvala vam na odgovoru. Ja bas i trazim danima da udomim psa. Ali u mnogim grupama i azilima jos nisam nasla psa za stan.

13-04-2011 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

otidjite na forum koji sam vam predlozila, ali nemojte odmah pitati za kupovinu, jer su tamo prilicno osjetljivi na to pitanje

najbolje da pocnete temu sa: zelim udomiti maltezera ili slicnog malog psa za stan...

tako cete naici na (malo) vise simpatije... ljudi su, u posljednje vrijeme, jako osjetljivi na pitanje "jeftinih" pasa, jer se pokusavaju izboriti sa ocuvanjem pasmine, koja je ugrozena raznim ukrstanjima sa si-cu, pekinezerima, bisonima i ostlaim...

sretno u trazenju... ako se, ipak, opredijelite za psa iz provjerenog legla, nedavno su se ostenile tri sampionke, pa ima nekoliko bebica koje vam mogu preporuciti, a o cijeni cete sa vlasnicima... znam i za jedno kucno leglo u hrvatskoj, koje je dobro i cuvano, bez opasnosti po zdravlje psa, ali to cete sigurno naci na gornjem linku

13-04-2011 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
merychery
Nivo: Novi forumaš
Ljubitelj zivota
Registriran(a): 13-04-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

Hvala jos jednom na savjetima. Zaista sam danima pretrazivala sve nase grupe iz BiH pa i sire da udomim "slicnog" psa koji je malog rasta. Jer bilo bi mnogo drugacije da imamo kucu i dvoriste. Vec odavno bih udomili veceg psa. Ali ipak imamo manji stan pa to najvise diktira situaciju.

A sto se tice kupovine meni to nije bio glavni cilj, a pogotovo mi nije u cilju da podupirem neke ljude koji svercuju sa psima i prave inceste u leglima (ako se tako kaze). Taj iznos koji sam napisala je ustvari nesto simbolicno sto bih ja mogla dati zauzvrat ako bi mi neko poklonio psa. Jer ja znam da je vrijednost maltezera mnogo veca. Ali iskreno da vam kazem meni je svaki pas drag i smatram da je sve to oko rasa precijenjeno. Bar sto se tice mene i mog znanja o tome. Ali ipak sam ja laik sto se toga tice
Za mene je maltezer mali slatki bijeli pas sa dobrom naravi, koji se ne linja (sto mi je bilo najvaznije zbog alargija), a za osobe sa iskustvom maltezer je nesto mnogo vise i treba vise nego sto mu ja mogu pruziti.
Ali eto u stvari ja bih se trebala malo drugacije izraziti kao sto ste i savjetovali. Ustvari bi trebala reci da bih zeljela udomiti psa slicnog maltezeru.
Nadam se da cu ipak uspjeti naci neku dusicu za nas dom kojoj cemo pruziti ljubav i sve sto je u nasoj moci da ima lijep zivot.
Pozz

P.S. Ne znam zasto ljudi kazu "ako ne mozes kupiti psa kako se mislis brinuti o njemu". Smatram da ako se mogu brinuti za potrebe svog sina mislim da se mogu brinuti i za psa. A i sina sam dobila na poklon (od Boga), nisam ga morala kupiti. A ja sam takva osoba da veoma dobro znam da je pas clan obitelji, a ne igracka. Ali mislim da su mnogi razocarani zbog pogresnog gledista ljudi o psima jer ih smatraju igrackama ili necim sto samo svezes na dvoriste i ponekad mu bacis sta da jede. To je zalosno u nasem drustvu. Ali zalosna je i stvar da su ljudi poceli smatrati da rasne pse trebaju da imaju samo bogati a pse iz azila oni koji to nisu. Zar to nije precjenjivanje. Znaci pas iz azila nema potreba.

13-04-2011 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

ma, samo lagano... naici ce neka kuca, mala, slatka, umiljata i sve ce biti super

sretno u trazenju, ako sta cujem, javit cu

13-04-2011 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
merychery
Nivo: Novi forumaš
Ljubitelj zivota
Registriran(a): 13-04-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

Nadam se da cu uskoro nesto naci.

Javite

14-04-2011 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

Zašto ne udomiš maèku, uzmi gela, nakostriješi joj dlaku i eto ti pekinezer Izvini, šalim se malo

14-04-2011 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poklanjanje pasa - maltezer

Vidi jel "ovo" jeftinije



Uploaded with ImageShack.us

14-04-2011 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poklanjanje pasa - maltezer

citat:
racionalna manjina wrote:
Vidi jel "ovo" jeftinije




Sta ti je ovo ba ... Deformisani mis...
14-04-2011 at 15:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Poklanjanje pasa - maltezer New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice