|
07.09.2019. u 00:31 Broj citanja: 2945 Članovi izbornog tijela sa područja Muftiluka tuzlanskog: Za reisu-l-ulemu kandidrali dr. Husein-ef. Kavazovića
Konsultacije u vezi s evidentiranjem kandidata za reisu-l-ulemu Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini održane su 6. septembra 2019. godine u Tuzli.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
07.09.2019. u 00:17 Broj citanja: 612 Najava programa završnog dana Književnih susreta Cum grano salis
19. Književni susreti Cum grano salis, održavaju od 4. – 7. 9. 2019. u Tuzli. Bogat, raznovrstan, a prema velikom interesovanju posjetilaca bi se moglo reći i veoma zanimljiv program, završava se u subotu, 7.9. u 20.00 sati u Narodnom pozorištu Tuzla, ceremonijom dodjele Nagrade
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 22:07 Broj citanja: 908 Jedan od nominiranih romana za glavnu nagradu: Promoviran roman ˝Terorist˝ Emira Imamovića
Dan prije proglašenja najboljeg romana objavljenog 2018. godine u Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini, promovisan je roman "Terorist" Emira Imamovića.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 19:38 Broj citanja: 1277 19. Književni susreti Cum grano salis: Ukoričena životna priča Adnana Hamidovića Frenkia
Adnan Hamidović Frenkie, iako mlad čovjek (1982), već iza sebe ima izuzetno zanimljiv život, te nije ni čudo da je napisao biografiju. Početkom agresije na BiH odlazi u Njemačku gdje je i počeo sa hip hopom.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 18:25 Broj citanja: 1008 Jesenja turneja Kaliopi u Bosni i Hercegovini
Kaliopi u okviru svojih jesenjih koncerata u oktobru stiže u Bosnu i Hercegovinu gdje će imati priliku za novi susret sa svojom publikom. Kaliopi, sa svojim sjajnim muzičarima koji je prate na sceni, je za sve ljubitelje dobrog zvuka pripremila posebno koncertno uživanje.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 16:56 Broj citanja: 1913 Počeo ˝Bike Fest Panonika 2019“
U organizaciji MOTO KLUBA Tuzla i JKP Panonika“ na Panonskim jezerima se održava velika manifestacija "Bike Fest Panonika 2019“. Ovaj događaj počeo je danas otvaranjem kampa i dočeka gostiju, kupanjem na jezerima i druženjem.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 14:14 Broj citanja: 1071 19. Književni susreti Cum grano salis: Održana promocija romana ˝Kintsugi tijela˝ Senke Marić
Jedan od nominiranih romana za Nagradu "Meša Selimović", "Kintsugi tijela" Senke Marić, promoviran je danas u Međunarodnom Ateljeu "Ismet Mujezinović". Senka Marić je poznatija kao pjesnjikinja, a njen prvi roman "Kintsugi tijela" vrlo je uspješan i jedan od onih koji ostavljaju snažan utisak na čitaoce.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 14:10 Broj citanja: 1574 Servisne informacije .... i malo tuzlarija
Ovih dana Jala i Solina su u elementu. Šire nemoguće neprijatan miris. Ne može se proći blizu. Vijećnici postavljaju razna pitanja na sjednicama Gradskog vijeća, možda bi neko trebao i ovim problemom da se pozabavi. Tako je godinama, decenijama ljeti, kad nema padavina. Ako se ko sjeća vremena kada je Šaćir bio jako popularan, vjerovatno će se sjetiti i smradova Jale.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 10:48 Broj citanja: 665 Bandić: U Crnoj Gori trenutno radi 2.267 radnika iz BiH
Delegacija Agencije za rad i zapošljavanje BiH, na čelu sa direktorom Mr. Muamerom Bandićem, posjetila je Zavod za zapošljavanje Crne Gore i tom prilikom je upriličen susret sa direktorom Zavoda za zapošljavanje Crne Gore Suljom Mustafićem i njegovim saradnicima.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 10:16 Broj citanja: 9815 Novi zemljotres u Tuzlanskom kantonu
Evropski mediteranski seizmološki centar je jutros u 3.50 sati zabilježio još jedan potres na području Tuzlanskog kantona. Epicentar je bio četiri kilometra jugozapadno od naselja Gnojnica kod Lukavca.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 08:56 Broj citanja: 820 Najava Kiseljačkih dana: Događaj za sve generacije
Lokalna grupa za razvoj Kiseljak i ove godine 7. septembra organizira četvrte po redu "Kiseljačke dane" od 10:00 do 19:00 na nogometnom stadionu NK Kiseljak s ciljem unaprijeđenja društvenog i kulturnog život. "Kiseljački dani" prilika su za druženje i zbližavanje kako mještana tako i gostiju.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 08:39 Broj citanja: 1177 Pričaju Amir i Zoran, preživjeli od mina: Ničiji čovjek
Porodica Jusičić iz Doboja živi od invalidnine oca porodice Amira i sredstava koje on namakne prodajom ukrasnih predmeta od drveta koje izrađuje u maloj stolarskoj radionici. Amir je invaliditet zadobio kao posljedicu ranjavanja tokom rata u Bosni i Hercegovini.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 08:23 Broj citanja: 582 Najava nastupa horova Pontanima iz Sarajeva i choRinteRkultuR iz Švicarske
U subotu 7. septembra, horovi Pontanima iz Sarajeva i choRinteRkultuR iz Švicarske, nastupit će u Tuzli, u 18:00 sati u Hrvatskom kulturnom centru "Sveti Franjo", a iste večeri u 20:00 sati i u okviru Književnog susreta Cum grano salis, u Narodnom pozorištu Tuzla.
|
|
OPŠIRNIJE |
|
06.09.2019. u 01:56 Broj citanja: 2109 Gradski dječiji hor ˝Slavuj˝ vrši upis novih članova: Budite i vi dio raspjevane družine
Gradski dječiji hor "Slavuj" Tuzla osnovan je u februaru 2016.godine. Iza sebe ima mnogobrojne javne nastupe, te je postao prepoznatljiv u kako u Tuzli, tako i šire. Od samog osnutka redovno organizira i učestvuje u manifestaciju Međunarodni dan prava djeteta.
|
|
OPŠIRNIJE |
|