TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Utorak 23.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
23.06.2026 u 7h
62
UMJERENO ZAGADJEN
PM10: 32
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 401

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


ARHIVA

29.01.2004.

Šokantna snimka iz helikoptera Apache u središtu zanimanja američke javnosti

ŠOKANTNA video snimka preuzeta iz kamere borbenog helikoptera Apache pruža krajnje realističan uvid u borbena pravila koja u okupiranom Iraku odlučuju o životu i smrti.

Snimka egzekucije, jer kako drugačije nazvati ubojstvo trojice ljudi koji nemaju ni najmanju priliku za obranu, potakla je brojne diskusije na američkim forumima.

Na snimci snimljenog 1. prosinca prošle godine vidi se sastanak trojice Iračana u polju, od kojih jedan iz kamiona uzima cilindrični objekt nalik na RPG (jedno od rijetkih protuoklopnih oružja dostupno iračkim borcima protiv američke okupacije), te ga trčeći odnosi u obližnje polje i tamo ostavlja.

Pilot Apachea ga identificira kao oružje te od svog zapovjednika radio-vezom traži dozvolu za borbeno djelovanje po trojici Iračana. Nakon dobivene dozvole, hicima iz 30-milimetarskog topa ubija trojicu Iračana, jednog od njih nakon ranjavanja, dok je puzao po zemlji.

Na Internetu postoje dvije verzije ove snimke, kraća prikazuje samo egzekuciju trojice muškaraca, dok se na duljoj vidi i objekt dug oko 1,5m.

Snimku je prvo prikazala američka TV stanica ABC News, nakon potvrde neimenovanog vojnog dužnosnika da se radi o autentičnom materijalu.

Na anti-američkim forumima ovu snimku prozivaju "tipičnim primjerom kaubojskog ponašanja Amerikanaca u Iraku", ali valja napomenuti kako se takvi komentari baziraju na gledanju kraće snimke, na kojoj se zaista čini da Amerikanci ubijaju tri civila bez ikakvog razloga.

Na pro-američkim stranicama posjetitelji naslađuju gledajući najbolji američki borbeni helikopter u akciji uz neizostavnu poruku "Dont fuck with the USA!".

Umirovljeni general američke vojske Jack Keane je, nakon što je pogledao snimku, kazao kako "cilindrični objekt izgleda kao RPG ili nešto veće od obične puške".

"Oružje očito nije bilo upereno prema helikopteru, ali jasno je da ga Iračani misle iskoristiti protiv koalicijskih ciljeva, pa pilot Apache-ja ima pravo intervenirati" - dodao je Keane.

ABC-ev vojni stručnjak Anthony Cordesman odluku zapovjednika pilota nazvao je opravdanom, te dodao kako "u ovakvom ratu morate djelovati čim primjetite protivničke elemente."

>>> Apache.mpeg (4,64 Mb) - kraća snimka

>>> Apache.avi (12 Mb) - cijela snimka


SFOR uhapsio Karadžićevog tjelohranitelja
srijeda, 28.1.2004 13:13
BIVŠI pripadnik posebnih policijskih snaga Republike Srpske i bliski suradnik Radovana Karadžića Željko Janković Luna uhapšen je u srijedu u Bijeljini na sjeveru Bosne, potvrdili su izvori lokalne policije i stabilizacijskih snaga u BiH (SFOR).

Janković je uhapšen na ulici u središtu Bijeljine a ovu akciju izveli su pripadnici SFOR-a, izjavio je novinarima glasnogovornik stabilizacijskih snaga u Sarajevu Dave Sullivan.

Policija Republike Srpske naknadno se uključila u operaciju.

Mediji u BiH ranije su tvrdili kako je Janković, koji je tokom rata bio osobni Karadžićev tjelohranitelj, nastavio služiti bivšem vođi bosanskih Srba i nakon njegova povlačenja iz aktivnog političkog života.

Prema tvrdnjama tjednika "Slobodna Bosna" Janković bi i danas mogao biti pripadnikom najužeg kruga Karadžićevog osiguranja koje mu godinama omogućava skrivanje pred potjerama SFOR-a.

Janković je ranije sumnjičen da je sudjelovao u ubojstvu Srđana Kneževića, nekadašnjeg šefa policije na Palama koji je otvoreno podržavao Biljanu Plavšić tokom njena sukoba sa vrhom Srpske demokratske stranke (SDS).

Pod sličnim optužbama bio je i Dušan Bato Tešić, također nekadašnji policijski specijalac kojega je SFOR priveo tokom operacije na Palama izvedene prije dva tjedna kada se tragalo za Karadžićem.

Tešića još uvijek ispituju istražitelji SFOR-a na nepoznatoj lokaciji na području BiH.

U slučaju "Hercegovačke banke" još osumnjičenih
srijeda, 28.1.2004 09:43
BIVŠI djelatnik Ministarstva obrane Federacije BiH Ivan Azinović koji je, zajedno s Antom Jelavićem, Miroslavom Prcom i Miroslavom Rupčićem, osumnjičen za zloporabe fondova "Hercegovačke banke" mogao bi se predati vlastima Bosne i Hercegovine ukoliko o tome postignu sporazum njegovi odvjetnici i tužitelj.

Prema navodima sarajevskog "Dnevnog avaza" od srijede, Azinovićevi odvjetnici Nada Dalipagić i Davor Šilić najavili su pregovore o predaji njihova klijenta s tužiteljem Johnom McNairom koji vodi posebni odjel za borbu protiv organiziranog kriminala i korupcije.

Ovisno o rezultatu ovih razgovora Azinović, koji je navodno trebao biti priveden zajedno s ostalom trojicom osumnjičenih, odlučit će hoće li se predati.

Pretpostavlja se kako se Azinović krije u Hrvatskoj.

Otegotnu okolnost u pregovorima predstavlja činjenica da je za Azinovića već određen jednomjesečni pritvor koji bi se trebao izvršiti kada bude uhapšen.

Unatoč brojnim medijskim špekulacijama kako je osim Jelavića, Prce i Rupčića trebalo biti privedeno još osumnjičenih, Uprava policije MUP-a Federacije BiH za sada to negira.

Glasnogovornik Uprave policije Robert Cvrtak kazao je novinarima kako su u nalogu za privođenje kojega su dobili od Suda BiH stajala tri imena i te tri osobe su i privedene.

Banjalučke "Nezavisne novine" objavile su u srijedu kako je ravnatelj Uprave policije federalnog MUP-a Zlatko Miletić uputio pismeno pojašnjenje čelnicima Federacije BiH o razlozima zbog kojih je hapšenje Jelavića, Prce i Rupčića morala izvesti federalna policija.

U dopisu upućenom federalnom premijeru Ahmetu Hadžipašiću i njegovu zamjeniku Draganu Vrankiću Miletić pojašnjava kako je postupak u slučaju "Hercegovačke banke" otvoren još 7. siječnja 2003. godine.

Tužiteljstvo BiH s tim u vezi tražilo je obavljanje obavjesnih razgovora s Jelavićem, Prcom, Rupčićem te Ivanom Medićem i Ignjacom Rakićem.

Unatoč nizu zahtjeva koji su iz federalnog MUP-a upućeni MUP-u Hercegovačko-neretvanske županije odnosno Policijskoj upravi Mostar, lokalna policija više od godinu dana izbjegavala je osigurati obavjesne razgovore nužne za istragu.

Ni sa kim od petorice osumnjičenih nikada nije obavljen razgovor niti je itko pronađen na kućnoj adresi, stoji u Miletićevu dopisu.

Pojašnjenje ravnatelja federalne policije uslijedilo je nakon niza osuda načina na koji u uhapšeni Jelavić, Prce i Rupčić.

Na zahtjev zastupnika iz reda Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH 5. veljače će razmatrati mogućnost uspostave posebenog povjerenstva koje bi u roku od 30 dana utvrdilo je li akcije uhapšenja obavljena sukladno zakonu.

Blair jedva uspio izbjeći poniženje u parlamentu
utorak, 27.1.2004 22:23
BRITANSKI premijer Tony Blair u utorak je izbjegao prvi veliki poraz u parlamentu, ali uz najmanju moguću većinu jer su se svojem vođi uspootivili mnogi članovi vladajuće Laburističke stranke.

Parlamentarni zastupnici su s 316 glasova za i 311 protiv prihvatili su premijerov kontroverzni plan kojim će studenti morati plaćati veće školarine.

Blaira u parlamentu čeka još teži trenutak u srijedu kad će lord Brian Hutton predstaviti svoje izvještavanje o samoubojstvu stručnjaka za oružje Davida Kellyja o kojem bi mogla ovisiti sudbina glavnih dužnosnika vlade.


Slovenija: Povjerljivi dokumenti koje je objavio "Globus" neaktualni
Analitički dokument o slovenskoj politici prema Hrvatskoj koji je u svom najnovijem broju objavio zagrebački tjednik "Globus" neaktualan je i predstavlja manipulaciju, ocijenio je u srijedu za slovensku televiziju državni tajnik u slovenskom ministarstvu vanjskih poslova Andrej Logar, no potvrdio je da su objavljeni faksimili autentični.

Kako je u Ljubljani prenijela slovenska agencija STA, tjednik "Globus" je objavio povjerljive dokumente slovenskog ministarstva vanjskih poslova u kojima analitičar Andrej Vahten ocjenjuje da je za Ljubljanu najbolje pristati na realistične pregovore o granici na moru, te da je pogrešna ocjena kako će Sloveniju u sporu s Hrvatskom podržati Europska unija ili NATO savez kojima se Slovenija uskoro pridružuje.

Spomenuta stajališta uistinu su iznesena u biltenu ministarstva vanjskih poslova, ali datiraju iz travnja prošle godine, pa su u tom smislu neaktualna, a "Globusova" priča predstavlja manipulaciju, ocijenio je Logar.

MEDIJI: PENTAGON PRIPREMA OFENZIVU NA AL-QAIDU U PROLJEĆE
Pentagon je izradio plan ofenzive na pakistanskom teritoriju protiv terorističke mreže AlQaide Osame bin Ladena, piše u srijedu dnevni list Chicago Tribune, pozivajući se na vojne izvore, dok je televizijska mreža CNN javila da se priprema proljetna ofenziva u Afganistanu. LL



Prema CNN-u, već su izdane prve zapovijedi za pripremu ofenzive koja bi trebala početi čim se otopi snijeg. Pozivajući se na neimenovani izvor u Pentagonu, CNN javlja da je cilj ofenzive hvatanje terorističkog vođe Osame bin Ladena i bivšeg vođe talibanskog režima u Afganistanu mule Mohameda Omara.

List Chicago Tribune izvještava da Pentagon predviđa djelovanje specijalnih postrojbi, vojnih komandosa, pješadije i jednog nosača zrakoplova.

Biti će angažirano nekoliko hiljada vojnika, od kojih će mnogi biti izdvojeni iz jednica koje su već u Afganistanu i koje će napasti zajedno s pakistanskim snagama.

Pakistanski predsjednik Pervez Musharraf je više puta ponovio da američkim snagama neće biti dopušteno ući u Pakistan napasti pristaše al-Qaide. To je potvrdio i u petak na forumu u Davosu.

Ali prema jednom američkom vojnom izvoru predsjednik Musharraf je dao zeleno svjetlo za ofenzivu, jer je nakon što je nedavno bio na meti dva pokušaja atentata koja se pripisuju al-Qaidi, promijenio mišljenje

(Hina) tm sd


BIH: TERZIĆ I ČOVIĆ KRITIZIRALI ODLUKU O MOSTARU
Najviši bošnjački i hrvatski politički dužnosnici u državnim tijelima vlasti BiH večeras su kritizirali današnju odluku visokog međunarodnog predstavnika Paddya Ashdowna o preustroju Mostara.

Visoki predstavnik je nametnuo novi Statut za Mostar kojim se ukida dosadašnjih šest općina (tri većinske bošnjačke i tri hrvatske) ali se te općine pretvaraju u izborne jedinice, odnosno u izborna područja. Predsjedatelj Vijeća ministara BiH Adnan Terzić, kojeg je na tu dužnost kandidirala Stranka demokratske akcije, večeras je u izjavi za TV BiH izrazio žaljenje što je Ashdown proglasio odluku za Mostar, te da je takav Ashdownov postupak, kako se izrazio Terzić, loš za europski put BiH. "Ako čekamo da Visoki predstavnik proglašava odluke naš europski put će se završiti prije nego što i počne", rekao je Terzić.

Predsjedatelj Predsjedništva BiH Dragan Čović, kojeg je na tu dužnost kandidirao HDZ BiH, je negodovao što se u Ashdownovoj nametnutoj odluci zadržava šest izbornih jedinica u Mostaru. Čović je rekao kako je obeshrabren takvim rješenjem za Mostar jer je očekivao da će se Mostar ustrojiti kao, kako se izrazio, jedinstvena administrativna cjelina, podrazumijevajući pod time ustroj Mostara kao jedne izborne jedinice.



(Hina) pg sd


Preuzeto sa portala INDEX.HR

20.02.2026
  • Bivši princ Andrew pušten iz pritvora nakon 12 sati
  • Trump pozvao Bjelorusiju na sastanak Odbora za mir, ali delegacija nije dobila vize
  • Meloni prozvala ljevicu zbog smrti aktivista. Macron joj uzvratio
  • Spolno zlostavljala dječake u Americi, dobila je preko 50 godina zatvora
  • EU će potrošiti 5 milijuna eura više na privatne zrakoplove nego 2021.
  • JPMorgan odgovara na Trumpovu tužbu od 5 milijardi dolara
  • Kako je Hrvatska zadala žestok udarac Putinovim korisnim budalama
    19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Amerikanci uvjereni: Trumpov dogovor s Iranom je teški poraz SAD-a
    Narodni heroj u Engleskoj osuđen na kastraciju jer je bio homoseksualac
    Grupa Australaca tuži vladu UN-u. "Ugrožavaju nam zdravlje ugljenom i plinom"
    Novi slučaj brutalnog grupnog silovanja izazvao bijes u Indiji
    Zašto u Britaniji ne može opstati nijedan premijer?
    Generacija Z u Britaniji: Brexit je mogao uspjeti, ali su ga političari upropastili
    Dogodilo se neočekivano s cijenama goriva. "Djelovala je kineska 'nevidljiva ruka'"
    Kijev oglasio uzbunu. Harkiv napadnut dronovima i raketama
    Trump: Učinit ću što moram ako se Iran ne bude pridržavao sporazuma
    Kim Jong Un optužio SAD da potiče ratove: Jedina zaštita nam je nuklearno oružje
    Toplinski val u Francuskoj. Najmanje 18 mrtvih
    Japan prvi put od 1978. promijenio cijene viza. Upeterostručio ih je
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Amerikanci uvjereni: Trumpov dogovor s Iranom je teški poraz SAD-a
    Narodni heroj u Engleskoj osuđen na kastraciju jer je bio homoseksualac
    Grupa Australaca tuži vladu UN-u. "Ugrožavaju nam zdravlje ugljenom i plinom"
    Novi slučaj brutalnog grupnog silovanja izazvao bijes u Indiji
    Zašto u Britaniji ne može opstati nijedan premijer?
    Generacija Z u Britaniji: Brexit je mogao uspjeti, ali su ga političari upropastili
    Dogodilo se neočekivano s cijenama goriva. "Djelovala je kineska 'nevidljiva ruka'"
    Kijev oglasio uzbunu. Harkiv napadnut dronovima i raketama
    Trump: Učinit ću što moram ako se Iran ne bude pridržavao sporazuma
    Kim Jong Un optužio SAD da potiče ratove: Jedina zaštita nam je nuklearno oružje
    Toplinski val u Francuskoj. Najmanje 18 mrtvih
    Japan prvi put od 1978. promijenio cijene viza. Upeterostručio ih je
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije


    SVASTARIJE


    Toplinski val poznat kao ˝Omega blok˝ pogodio u Europu. U Francuskoj 18 mrtvih

    VIDEO Veliki požar na odlagalištu otpada u Mostaru, zagađeni zrak i voda

    Raste bijes Albanaca, šire se prosvjedi. Trumpova kći uzvraća: Projekt je nevjerojatan

    Pucnjava u beogradskom kafiću. Rukovao se s muškarcem pa ga ubio

    Izraelska vojska ubila dva palestinska tinejdžera na Zapadnoj obali, izbili prosvjedi

    VIDEO Muškarac skočio sa Starog mosta u Mostaru i nestao u Neretvi. Spašen je

    Toplinski val u Europi, temperature do 45°C, srušeni rekordi. ˝To je tek početak˝

    Rusija iskorištava ranjivost Ukrajinaca i novom taktikom nanosi teške gubitke

    Zašto se Meloni okrenula protiv Trumpa?

    Filipini strahuju da Kina kreće u trajno zauzimanje ključnog grebena