TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Nedjelja 14.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
14.06.2026 u 9h
41
DOBAR
PM10: 24
Kvalitet zraka je zadovoljavajući

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 182

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


29.08.2010.

Nesreća na raftingu u Austriji: Spasioci tri sata tražili 25 stradalih turista


Nesreća na raftingu u Austriji: Spasioci tri sata tražili 25 stradalih turista

Foto:Ilustracija

VOŽNJA 69 turista u osam čamaca na raftingu na rijeci Brezenzerach na zapadu Austrije skoro se okončala tragično. Zbog jakih struja i visokog vodostaja nekoliko čamaca se u velikoj brzini prevrnulo, a u vodi je završilo više od 25 turista. Prema pisanju austrijskih medija, 15 ljudi je spašeno, a 10 se smatralo nestalima. Sve raspoložive spasilačke ekipe su otišle na mjesto nesreće gdje su tragale za nestalima prije mraka. Nakon nešto više od tri sata od početka potrage, pripadnici spasilačkih ekipa su objavili da su svi turisti pronađeni. Ipak, još uvijek nisu svi izvučeni iz vode, već ih je nekoliko samo locirano.

Od 15 spašenih turista, petero je zadobilo teške tjelesne ozljede te je zadržano u bolnici. Ostali su pušteni kući s tek lakšim ozljedama poput ogrebotina i masnica.

Svi turisti koji su sudjelovali u ovom raftingu bili su Austrijanci i Nijemci.


Srpskog turista nasmrt premlatili u masovnoj tučnjavi u Ohridu


Srpskog turista nasmrt premlatili u masovnoj tučnjavi u Ohridu

Foto: Press

DEJAN NOVAKOVIĆ iz Beograda ubijen je jučer u tri sata u masovnoj tučnjavi ispred ohridske diskoteke Havana, javlja Blic. Njegov prijatelj Goran Perić, također iz Beograda, lakše je ozlijeđen. Ohridska policija je privela 30 sudionika tučnjave i svjedoka, ali se još utvrđuje tko je Novakoviću nanio smrtonosne ozljede.

Blic piše kako su se u diskoteci Havana Novaković i Perić posvađali s još nekoliko Srba, navodno zbog djevojke. Svađa je prerasla u tučnjavu, ali ih je osiguranje razdvojilo, pa su suprotstavljene strane izašle iz diskoteke i nastavile fizički obračun. U to je naišao gazda diskoteke koji se također umiješao u tučnjavu, a za njim i nekoliko njegovih prijatelja. Novaković i Perić su se tada dali u bijeg.

Ostali su potrčali za njima te ga ubrzo sustigli. Svjedoci tučnjave ispirčali su kako je turista iz Srbije krvnički tuklo desetak ljudi. Počeo je trčati, no ubrzo je pao na pod, a grupa ga je nastavila tući nogama po glavi i tijelu. Kada se skupina udaljila, 34-godišnjem Novakoviću je pomogao čuvar pored jedne pošte u Ohridu. On je zvao policiju i Hitnu pomoć. Novaković ipak nije izdržao. Ubrzo je podlegao ozljedama zadobivenima u tučnjavi.

Policija je jučer ujutro uzela snimke sigurnosnih kamera diskoteke i obližnjih objekata kako bi identificirala sve sudionike tučnjave i utvrdila tko je Novakoviću zadao smrtonosne ozljede. Policija intenzivno traga i za jednim Srbinom, sudionikom tučnjave, te nekoliko Makedonaca.


AFERA HYPO BANKA

Hypo hobotnica se raspetljava i u BiH, najveći dužnici braća Ivanović-Lijanović


Hypo hobotnica se raspetljava i u BiH, najveći dužnici braća Ivanović-Lijanović

Foto: Ilustracija

HYPO banka je dikutabilno poslovala i u Bosni i Hercegovini. Njihovo poslovanje ne istražuju domaće vlasti, ali to zato čine austrijski istražitelji.

Banka je u prvih šest mjeseci ove godine zabilježila negativnu bilancu od pola milijarde eura, a kao razlog tome u tekstu se navode loši krediti za područje jugoistočne Europe koje su, između ostalih, u BiH dobili mnogi poznati poduzetnici. 

Među njima su širokobriješka braća Ivanović-Lijanović, koja su preko tri tvrtke podigla kredite u iznosu od 33,5 milijuna eura te se pokazala kao vrlo neuredni platiše. Zatim slijedi obitelj Selimović koja je vlasnik Sarajevske pivare i brojnih drugih tvrtki te dnevnog lista Oslobođenje. Oni su od Hypo banke uzeli kredit od oko 22 milijuna eura, ali ga, za razliku od Lijanovića, uredno vraćaju, piše Slobodna Bosna.

Kredite dizala i državna poduzeća

Od bosanske Hypo banke kredit od 17,5 milijuna eura je uspio dobiti i srpski tajkun Miroslav Mišković, i to preko banjolučkog maloprodajnog lanca Tropic.

List kao dužnike koji se nalaze pred financijskim slomom navodi Banjalučku pivaru koja je dobila kredit od 18,5 milijuna eura, sarajevsku televiziju Hayat te tvrtku OKI Edhema i Ševkija Okerića koji su morali prodati svoju poslovnu zgradu na Marijin dvoru u Sarajevu kako bi počeli vraćati kredit od 16,7 milijuna eura.

U Republici Srpskoj su kredite kod Hypo banke dizale i entitetske institucije. Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srpske dobio je kredit u iznosu od 7,7 milijuna eura, dok je banjolučka Toplana posudila 6,4 milijuna eura. Kredit sličnog iznosa je od Hypo banke dobio i sam grad Banja Luka.


Video: Petorica čileanskih rudara pokazuju znakove depresije, država obećala pomoć


Video: Petorica čileanskih rudara pokazuju znakove depresije, država obećala pomoć

Foto: AFP
Video: ITN News (Youtube)

PETORICA zatrpanih rudara počela su pokazivati znakove depresije, izjavio je čileanski ministar zdravstva Jaime Manalich u petak navečer.

700 metara ispod površine zemlje zarobljena su 33 rudara, a petorica od njih ne jedu redovito te su odbili biti snimljeni kamerom koja im je, zajedno s hranom i ostalim potrepštinama, spuštena kroz cijev. Ministar je rekao da će psiholozi pokušati razgovarati s rudarima te im pomoći u suočavanju s činjenicom da će do njihovog izlaska na površinu proći više mjeseci.

Cijelu državu je u nedjelju razveselila vijest o poruci koju su rudari uspjeli poslati spasiocima i tako javiti da su živi nakon što su njihove obitelji gotovo izgubile nadu. 33 rudara zatrpana su u rudniku zlata i bakra San Jose od 5. augusta i do nedjelje s njima nije uspostavljena nikakva komunikacija. 17 dana na dubini od 700 metara i sedam kilometara udaljeni od ulaza izdržali su tako što je svaki od njih svakih 48 sati pojeo dvije čajne žličice tune, gutljaj mlijeka i polovicu keksa. Vode su imali dovoljno.

Mjeseci do izlaska na površinu

Spasilačka ekipa je čula udarce kojima su rudari poručili da su živi. Kasnije su uspjeli poslati poruku koja je glasila: "Sva tridesettrojica smo dobro i u skloništu".

Međutim, dolazak do zatrpanih rudara mogao bi potrajati i nekoliko mjeseci, izvještava BBC.

"Trebat će nam mjeseci da ih izvučemo, ali nema veze koliko će trajati ako priča ima sretan završetak", rekao je čileanski predsjednik Sebastian Pinera nakon vijesti da su svi rudari živi.

"Za prokopavanje prolaza promjera 66 centimetara trebat će nam najmanje 120 dana", rekao je voditelj spasilačkog tima Andres Sougarret, a ministar rudarstva je kasnije dodao da će, i uz posebnu opremu iz inozemstva, prokopavanje prolaza trajati najmanje dva mjeseca. Španjolska i Australija su poslale opremu za bušenje, a pomoć rudarima je pružila i američka NASA.


Kazahstanac si odrezao penis da izbjegne izručenje


Kazahstanac si odrezao penis da izbjegne izručenje

Foto: Ilustracija

52-GODIŠNJI Kazahstanac si je na madridskom aerodromu Barajas odrezao penis kako bi izbjegao izručenje u rodnu zemlju.

Španjolski mediji pišu da je muškarac završio s odsluženjem petogodišnje zatvorske kazne u Španjolskoj zbog nasilja te je u ponedjeljak trebao biti prebačen u Kazahstan zbog odsluženja neke druge kazne.

Premda ga je pratilo nekoliko policajaca, muškarac je uspio u odjeći sakriti nož te si odrezati penis. Prebačen je u madridsku bolnicu te je još u petak bio u ozbiljnom stanju.


Preuzeto sa portala INDEX.HR

Prethodnih dana:
19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  • Cijena bitcoina pala na najnižu razinu u više od godinu dana
  • U Velikoj Britaniji pao manji avion, poginulo dvoje
  • Je li nova ukrajinska strategija znak samopouzdanja ili pokazatelj slabosti?
    03.02.2026
  • Trump: Putin pristao na tjedan dana obustaviti napade na Ukrajinu
  • U porukama iz 2018. stoji da je Epstein platio 5000 dolara za "pametnu djevojku"
  • Policija istražuje bivšeg britanskog ministra zbog veza s Epsteinom
  • Francuska napokon usvojila proračun nakon dvije propale inicijative za rušenje vlade
  • Ankete: Trump gubi podršku i među republikancima
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Albanski tužitelji traže uhićenja 20 osoba zbog projekta Trumpovog zeta
    Britanske snage presrele ruski tanker tajne flote
    Na Haitiju otet visoki dužnosnik ministarstva obrane. Bio je zadužen za obnovu vojske
    Sin buduće norveške kraljice optužen za četiri silovanja. Sutra stiže presuda
    Važan dan za SAD i Iran, Iranci demantiraju Trumpa: "Evo zašto želi sporazum baš danas"
    Bijela kuća: Trump se neće bilateralno sastati sa Zelenskim na summitu G7
    Švedska presrela ruske vojne zrakoplove iznad Baltika
    Kanada i Irska: Mir s Iranom mora uključiti i Libanon
    Postao je simbol revolucije, milijuni ga nose na majicama. Kriv je za brojne zločine
    Zelenski planira razgovore sa saveznicima na nadolazećim samitima G7, EU i NATO-a
    Ženeva u pripravnosti: Očekuje se 50.000 prosvjednika protiv G7
    Kako se Zapad nosi s kineskim ograničenjem rijetkih minerala?
    Švicarska danas glasa o zakonskom ograničavanju broja stanovnika na 10 milijuna
    Francuska je pala pod njemačkim blitzkriegom u samo šest tjedana
    U Meksiku ubijen još jedan gradonačelnik, drugi u mjesec dana
    Britanski policajac pod istragom zbog sumnje da je AI-em krivotvorio dokaze
    Haićanka umrla nakon puštanja iz ICE pritvora. Smrt proglašena ubojstvom
    Kako je Trumpov zet slučajno pokrenuo revoluciju u Albaniji
    Ukrajina odgovorila na optužbe o biolaboratorijima: "Nismo razvijali biološko oružje"
    Ekstremni desničari marširali Rimom: Traže povratak migranata u matične zemlje






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Albanski tužitelji traže uhićenja 20 osoba zbog projekta Trumpovog zeta
    Britanske snage presrele ruski tanker tajne flote
    Na Haitiju otet visoki dužnosnik ministarstva obrane. Bio je zadužen za obnovu vojske
    Sin buduće norveške kraljice optužen za četiri silovanja. Sutra stiže presuda
    Važan dan za SAD i Iran, Iranci demantiraju Trumpa: "Evo zašto želi sporazum baš danas"
    Bijela kuća: Trump se neće bilateralno sastati sa Zelenskim na summitu G7
    Švedska presrela ruske vojne zrakoplove iznad Baltika
    Kanada i Irska: Mir s Iranom mora uključiti i Libanon
    Postao je simbol revolucije, milijuni ga nose na majicama. Kriv je za brojne zločine
    Zelenski planira razgovore sa saveznicima na nadolazećim samitima G7, EU i NATO-a
    Ženeva u pripravnosti: Očekuje se 50.000 prosvjednika protiv G7
    Kako se Zapad nosi s kineskim ograničenjem rijetkih minerala?
    Švicarska danas glasa o zakonskom ograničavanju broja stanovnika na 10 milijuna
    Francuska je pala pod njemačkim blitzkriegom u samo šest tjedana
    U Meksiku ubijen još jedan gradonačelnik, drugi u mjesec dana
    Britanski policajac pod istragom zbog sumnje da je AI-em krivotvorio dokaze
    Haićanka umrla nakon puštanja iz ICE pritvora. Smrt proglašena ubojstvom
    Kako je Trumpov zet slučajno pokrenuo revoluciju u Albaniji
    Ukrajina odgovorila na optužbe o biolaboratorijima: "Nismo razvijali biološko oružje"
    Ekstremni desničari marširali Rimom: Traže povratak migranata u matične zemlje


    SVASTARIJE


    Katar je remizirao protiv Švicarske. Što to znači za BiH?

    Trumpovi ljudi dobili veliki projekt u BiH, šef tvrtke priznaje da novac još traže

    Tragedija u Hercegovini: Prevrnuo se rafting čamac, jedna osoba poginula

    BBC uveo revolucionarno praćenje utakmica u 3D-u. Evo kako izgleda gol BiH

    Pogreb bivšeg iranskog vođe Alija Hameneija trajat će četiri dana

    ˝Žena mi ovo gleda˝: Navijača BiH pitali koliko je platio ulaznicu, odgovor je hit

    Uklonjeno Trumpovo ime s Kennedy Centra

    Iran je zadao Americi novi udarac. Bit će gotovo nemoguće ispuniti Trumpov uvjet

    Junak BiH odigrao utakmicu kakva na SP-u nije viđena od 1966.

    VIDEO Ibrahimović i Henry zajedno zapjevali hit Dubioze Kolektiv