TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Subota 4.5.2024       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM
 








04.05.2024 - 14h
INDEKS KVALITETA ZRAKA
72
UMJERENO ZAGADJEN
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

ŽIV LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org






ON LINE KORISNICI - 97

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


ARHIVA

05.04.2013.

Drama na Korejskom poluotoku: Australci se povlače iz Južne Koreje, Britanci se boje raketnog napada na Europu


Drama na Korejskom poluotoku: Australci se povlače iz Južne Koreje, Britanci se boje raketnog napada na Europu

Foto:  AFP (Arhiva)

RUSKA diplomacija opominje već duže vrijeme međunarodnu zajednicu kako će pregovori oko Sjeverne Koreje prestati vrtjeti u krug te da će situacija izmaknuti kontroli. Čini se da se to događa upravo sada. 
 
"Akcije Sjeverne Koreje sve kompliciraju. Moguće je sada i kako neće više bit šestostranih razgovora o rješenju nuklearnog pitanja na korejskom poluotoku", rekao je danas glasnogovornik Ministarstva vanjskih poslova Rusije Aleksandar Lukašević podsjećajući novinare da je Rusija kao stalna članica Vijeća sigurnosti UN-a danas ponovila da Pjongjang krši rezoluciju rezoluciju Vijeća sigurnosti te da je ponašanje Sjeverne Koreje neprihvatljivo. 
 
Sjeverna Koreja odobrila rat
 
Podsjetimo kako je Sjeverna Koreja sinoć objavila da je odobrila nuklearni napad na SAD. Sjeverna Koreja tako je nedavno pomaknula projektile srednjeg dometa na svoju istočnu obalu, a nagađa se da projektil "Musudan" imaju domet od oko trihiljade kilometara, odnosni mogao bi udariti na južnokorejski i japanski teritorij te američki teritorij Guam u Tihom oceanu.  
 
Pentagon je odmah objavio da će na otok Guam prebaciti svoj proturaketni sustav THAAD te da prijetnje Sjeverne Koreje smatraju vrlo ozbiljnima i realnima. Isto tako SAD je u Pacifik odmah poslao dva razarača s raketama Tomahawk i proturaketnim sustavima. 
 
No, svi se pitaju koliko je rat zapravo blizu? 
 
Amerikancima će fokus biti na diplomaciji 
 
Europska unija danas je pozvala Sjevernu Koreju "da ne potiče napetost" i da se ponovo angažira na stvaranju mira i sigurnosti, a čini se da je i SAD spreman sve snage za sada položiti u diplomaciju. 
 
Američki mediji pozivajući se na visoke izvore u Washingtonu tvrde kako će fokus američkog State Departmenta biti na diplomaciji. Očekuje se da bi SAD mogao i javno poslati poziv Sjevernoj Koreji kako je "vrijeme za diplomaciju" te pozvati na "povratak miru". 
 
Cameron: Sjeverna Koreja je opasna
 
No, saveznici se, čini se, pripremaju na najgore. Australija je danas objavila kako se radi na planu izvlačenja 6hiljada Australaca iz Južne Koreje. Australska premijerka Julia Gillard i ministar vanjskih poslova Bob Carr pozvali su danas službeni Peking da intervenira kod svog saveznika kako ne bi došlo do nestabilnosti u regiji. 
 
Velika Britanija, još jedan veliki saveznik SAD-a također je vrlo zabrinuta oko stanja u Sjevernoj Koreji. Premijer David Cameron danas se obratio novinarima u "dramatičnom tonu" kazavši kako je ovog puta riječ o stvarnoj i velikoj prijetnji. 
 
"Vrlo sam zabrinut razvojem situacije. Sjeverna Koreja je opasna u smislu tehnologije koju posjeduje i nuklearnog oružja. Ako su u stanju dosegnuti SAD onda su u stanju dosegnuti i Europu. Takva pomisao izaziva kod mene veliku zabrinutost",rekao je danas Cameron u Glasgowu.   
 
Virtualni rat već je počeo, Sjeverna Koreja gubi 
 
No rat je već počeo i to onaj virtualni. Tako je danas objavljeno kako su Anonymous upali u službeni Twitter i Flickr Sjeverne Koreje. 
 
"Mi vam čuvamo leđa dok birate put slobode, mira i demokracije. Niste sami, mi smo dobri ljudi s interneta" stajalo je u poruci Anonymousa a hakirane stranice bile su i pune uvreda na račun Kim Jong-una vođu Sjeverne Koreje. 
 


Što ako Sjeverna Koreja stvarno krene u rat?


Što ako Sjeverna Koreja stvarno krene u rat?

Foto: AFP

ŠTO ĆE se dogoditi ako Sjeverna Koreja doista krene u rat? Pitanje je to kojim se naveliko ovih dana bave američki mediji povodom novih zaoštravanja odnosa na korejskom poluotoku.

Kim Jong Un, mladi sjevernokorejski lider je, podsjećamo, zaprijetio napadima na Južnu Koreju i SAD. Stručnjaci za sigurnost vjeruju kako Sjeverna Koreja nema balističku moć da izvrši direktni napad na Ameriku, ali upozoravaju da mogućnost izbijanja sukoba na korejskom poluotoku treba shvatiti ozbiljno.

Dobre su šanse da se radi samo o blefu, odnosno da Kim Jong Un želi ispasti snažan i odlučan vođa u očima svojih generala i svog naroda. No, kako je u intervjuu za CNBC istaknuo Leon Panetta, donedavno američki ministar obrane, "vanjski svijet jednostavno nije dovoljno detaljno upoznat sa zbivanjima u Sjevernoj Koreji".

 


 

Južna Koreja ima puno moderniji arsenal

Što bi se, dakle, dogodilo ako se Sjeverna Koreja doista odluči napasti svoje južne susjede? Prema simulacijama i predviđanjima američkih televizijskih kuća NBC i CNN, prva faza bio bi kopneni napad uz artiljerijsku podršku. Vojska Sjeverne Koreje, naime, broji čak 1,1 milijuna vojnika, što je znatno više od 690.000 vojnika kojima raspolaže Južna Koreja.

Osim što ima znatno brojniju pješadiju, Sjeverna Koreja posjeduje i puno više tenkova, artiljerijske opreme, aviona, brodova, raketa... No, sjevernokorejski arsenal prilično je zastario u usporedbi s oružjem koje posjeduje Južna Koreja. Veći dio naoružanja Sjeverne Koreje datira iz razdoblja njihovog savezništva sa SSSR-om, dok Južna Koreja u svom arsenalu, zahvaljujući Amerikancima, ima puno moderniju i puno ubojitiju opremu.

Također treba istaknuti kako se vojska Sjeverne Koreje neće s lakoćom probiti do teritorija svojih južnih susjeda. Najprije, naime, moraju proći kroz tzv. "demilitariziranu zonu" koja se nalazi između dvije države, a koju osigurava oko 28.000 američkih vojnika s pripadajućim naoružanjem.

Kako će se ponašati Kina?

U slučaju da do sukoba ipak dođe, Južna Koreja i SAD odmah će odgovoriti zračnim napadima. Prvi ciljevi bit će sjevernokorejska artiljerija uz samu granicu, nakon čega će uslijediti potpuno preuzimanje zračnog prostora, te napadi na strateške ciljeve unutar Sjeverne Koreje.

Veliko je pitanje kako bi se u takvom slučaju odlučila postaviti Kina, jedan od zadnjih saveznika Sjeverne Koreje. Snagu kineske vojne sile ne treba posebno isticati; kineska vojska broji više od 2,3 milijuna vojnika. No, analitičari smatraju da Kina nije spremna ući u rat zbog Sjeverne Koreje, zato što su itekako svjesni da bi to moglo dovesti do sukoba sa SAD-om, a što bi u konačnici vjerojatno rezultiralo nuklearnim ratom.

Oružja masovnog uništenja

Kao što se vidi iz priloženog, Sjeverna Koreja u klasičnom vojnom sukobu protiv juga nema velike šanse. Ukoliko bi rat doista počeo, nema sumnje da bi Sjeverna Koreja vrlo brzo pribjegla očajničkim mjerama, odnosno korištenju tzv. "oružja masovnog uništenja".

Prema procjenama francuskog Centra za međunarodne studije i istraživanja, Sjeverna Koreja ima najveću svjetsku zalihu kemijskog i biološkog oružja. O stanju sjevernokorejskog nuklearnog arsenala nema preciznih informacija. No, Amerikanci vjeruju da Sjeverna Koreja posjeduje nekoliko desetaka nuklearnih bojevih glava, kojima bi mogli gađati ciljeve u Južnoj Koreji, ali i Japanu, te na čitavom sjevernom Pacifiku.


Kolika je stvarna moć Sjeverne Koreje: SAD je u posjedu više od 7500 nuklearnih bojnih glava, Pyongyang nema niti jednu!


Kolika je stvarna moć Sjeverne Koreje: SAD je u posjedu više od 7500 nuklearnih bojnih glava, Pyongyang nema niti jednu!

Ilustracija: AFP

NAPETI odnosi na Korejskom poluotoku izazvali su posljednjih mjeseci brojne polemike. Svi se pitaju kolika je zapravo nuklearna moć Sjeverne Koreje i postoji li uopće ozbiljna opasnost od napada nuklearnim oružjem na SAD, Japan i Južnu Koreju. CNN donosi pregled zemalja koje se mogu "pohvaliti" najvećim brojem izvedenih nuklearnih testova i za koje je poznato da su u posjedu projektila i nuklearnog oružja.

SAD

Sjedinjene Američke Države u svijetu prednjače po broju izvedenih nuklearnih testova - od 1945. do 1992. godine izveli su ih čak 1054, što je više nego sve ostale zemlje svijeta zajedno. Također, SAD je zasad jedina zemlja koja jetokom ratovanja koristila nuklearno naoružanje. Otkako je završio Hladni rat, Rusija i SAD smanjili su svoje nuklearne kapacitete, ali su njihovi arsenali i dalje daleko najveći na svijetu.

Procjenjuje se da je SAD u prosincu 2012. godine imao najmanje 2150 bojnih glava - nuklearnog oružja koje je spremno za upotrebu. Uz to, smatra se da se još najmanje 2500 bojnih glava nalazi u rezervi, a njih 3000 je neučinkovito. Dakle, SAD je u posjedu ukupno 7650 bojnih glava. Od 2150 funkcionalnih, pretpostavlja se da ih je 500 namijenjeno za projektile na zemlji, 1150 za nuklearne podmornice, a preostalih 300 za razmještanje po zrakoplovima.

Rusija

Na drugom mjestu prema nuklearnom kapacitetu u svijetu svakako se nalazi Rusija. Kao što je već napomenuto, iako su Rusija i SAD nakon Hladnog rata odlučile smanjiti svoje nuklearno naoružanje, ruski arsenal i dalje ostaje vrlo impresivan i najveći na svijetu. Ipak, valja napomenuti kako više od polovine njihovih bojnih glava nije funkcionalno.

Rusija je od 1929. do 1990. godine izvela ukupno 715 nuklearnih testova. Prva atomska bomba koju su proizveli (1949. godine) bila je zapravo kopija američke bombe aktivirane nad Nagasakijem. Baš kao i SAD, i Rusija ima mogućnost lansiranja svog nuklearnog oružja na kopnu, u zraku i u moru.

U prosincu 2012. godine Rusija je bila u posjedu 1720 funkcionalnih nuklearnih bojnih glava, onih koje bi mogla iskoristiti odmah, ako dođe do sukoba. U rezervi se u Rusiji nalazi 2700 bojnih glava, dok ih je 4000 neučinkovito.

Francuska

Francuska posjeduje treći po veličini nuklearni arsenal na svijetu, a između 1960. i 1996. godine izveli su ukupno 210 nuklearnih testova. Francuska je nakon Drugog svjetskog rata drastično smanjila svoje nuklearno naoružanje te se sada pretpostavlja da je u posjedu oko 300 bojnih glava.

Od tih 300, njih 290 je funkcionalno. Francuska nema potencijal za lansiranje nuklearnog oružja s kopna, ali je zato u posjedu nekoliko podmornica i zrakoplova koji mogu prevoziti nuklearno oružje.

Velika Britanija

Četvrta po redu zemlja na svijetu prema nuklearnom kapacitetu je Velika Britanija. Ipak, njezino nuklearno naoružanje ne može se niti približno mjeriti s onim SAD-a i Rusije. Od 1952. do 1991. godine Velika Britanija je izvela ukupno 45 nuklearnih testova.

Pretpostavlja se da se u Velikoj Britaniji nalazi ukupno 225 bojnih glava, od kojih ih je svega 160 funkcionalno. Također valja napomenuti kako je barem 50 posto njih nastalo u suradnji s SAD-om, koja je pokrenuta još 1954. godine.

Velika Britanija je u posjedu četiriju podmornica koje mogu prevoziti nuklearno oružje te ne može lansirati projektile s kopna ili putem zrakoplova.

Kina

Kina je nuklearno oružje počela proizvoditi joštokom 1950.-ih godina, kada je SAD premjestio dio svog nuklearnog arsenala na područje Pacifika. Nakon prvog uspješnog testiranja nuklearnog oružja 1964. godine, Kina je svega 32 mjeseca kasnije provela i prvi termonuklearni test.

Prema tvrdnji Federacije američkih znanstvenika, Kina i dalje nastavlja obogaćivati svoj arsenal nuklearnog oružja. U prosincu 2012. godine imala je 180 funkcionalnih bojnih glava koje ima potencijal lansirati ili s kopna, ili pomoću zrakoplova.

Indija

Indija je odlučila izgraditi vlastiti arsenal nuklearnog oružja nakon što je Kina započela svoje prve nuklearne testova sredinom 1960.-ih godina. Prvi test Indija je provela 1974. godine te još tri u svibnju 1998. godine.

Indija je u posjedu zrakoplovnih i kopnenih projektila, a planira nabaviti i nekoliko podmornica. Pretpostavlja se da je u posjedu stotinjak bojnih glava, ali niti jedna nije funkcionalna niti spremna za upotrebu u slučaju izbijanja rata.

Pakistan

1972. godine, nakon trećeg rata s Indijom, Pakistan je potajno počeo razvijati svoj nuklearni program. Nakon što je Indija u svibnju 1998. godine izvela tri nuklearna pokusa, isto je napravio i Pakistan.

Baš kao i Indija, Pakistan pokušava značajno obogatiti svoj arsenal nuklearnog oružja. Pretpostavlja se da je u posjedu stotinjak bojnih glava, ali, baš kao i u slučaju Indije, niti jedna nije funkcionalna.

Sjeverna Koreja

Sjeverna Koreja dosad je izvela ukupno tri podzemna nuklearna testa, ali je i u nekoliko navrata testirala svoje nuklearne projektile. Stručnjaci tvrde da je Pyongyang dosad "izdvojio" dovoljno plutonija za izradu desetak bojnih glava, ali još uvijek nije pronašao način da ideju i realizira.

Sjevernokorejski nuklearni program počeo je instalacijom sovjetskog reaktora u Yongbyonu. 1994. godine postignut je dogovor sa SAD-om da Pyongyang neće razvijati nuklearno oružje u zamjenu za pomoć pri izgradnji reaktora u Yongbyonu. Ipak, osam godina kasnije Sjeverna Koreja priznala je da provodi tajne nuklearne testove i razvija nuklearno oružje.

Upravo je zbog toga Vijeće sigurnosti UN-a nedavno pooštrilo sankcije Pyongyangu, nakon čega se situacija na Korejskom poluotoku ozbiljno zakomplicirala.

Izrael

Iako Izrael odbija priznati da je u posjedu nuklearnog oružja, pretpostavlja se da ga ipak posjeduje, točnije, oko 80 bojnih glava. Da sumnje SAD-a i međunarodne zajednice nisu bez razloga govori i podatak da je Izraeltokom posljednjih nekoliko godina nabacio i podmornice te zrakoplove koji mogu nositi nuklearne bojne glave.

Iran

Tijekom proteklog desetljeća u javnosti se pojavila zabrinutost oko iranskog nuklearnog programa. U studenom 2011. godine Međunarodna agencija za atomsku energiju je izdala izvještaj u kojem napominje kako postoji velika vjerojatnost da Iran planira razvijati nuklearno naoružanje.

Ali iranske vlasti tvrde da uran dobiven u nuklearnim elektranama koriste samo u civilne svrhe. Iako ne posjeduje niti jednu bojnu glavu, Iran je najveći vlasnik balističkih raketa na Bliskom Istoku.


Napetost na vrhuncu: Sjevernokorejska vojska dobila i službenu dozvolu za napad na Južnu Koreju i SAD!


Napetost na vrhuncu: Sjevernokorejska vojska dobila i službenu dozvolu za napad na Južnu Koreju i SAD!

Foto: AFP

SJEVERNOKOREJSKA vojska objavila je sinoć da je dobila i službeno odobrenje za pokretanje vojnih operacija protiv Sjedinjenih Američkih Država i Južne Koreje, uključujući i nuklearne napade, objavila je sjevernokorejska agencija KCNA.

"Službeno smo obavijestili Bijelu kuću i Pentagon da će sve jača neprijateljska politika prema Demokratskoj Narodnoj Republici Koreji i njezine nuklearne prijetnje biti slomljene, manjim i raširenim sredstvima za nuklearne udare. Nemilosrdna operacija sjevernokorejskih snaga je definitivno razmotrena i potvrđena", stoji u priopćenju državne novinske agencije KCNA.

SAD je odmah nakon toga objavio da će na otok Guam prebaciti svoj proturaketni sustav THAAD te da prijetnje Sjeverne Koreje smatraju vrlo ozbiljnima i realnima. Američki ministar obrane Chuck Hagel kazao je kako SAD čini sve da bi smirio situaciju na Korejskom poluotoku.

"Mi uzimamo ove prijetnje za ozbiljno. Sjedinjene Države spremne su obraniti američki teritorij, naše saveznike i naše nacionalne interese", objavio je Pentagon.

Napetosti na Korejskom poluotoku su na vrhuncu - nakon nekoliko mjeseci konstantnih prijetnji i provokacija, cijeli svijet strahuje da bi se nakon sinoćnjeg poteza Pyongyanga situacija mogla dodatno zakomplicirati.

Pyongyang priprema projektile!

Sjeverna Koreja pomaknula je projektile srednjeg dometa na svoju istočnu obalu. Nije poznato imaju li projektili bojne glave i planira li ih ispaliti ili njima samo demonstrira silu.

Nagađa se da projektil "Musudan" ima domet od oko trihiljade kilometara, odnosni mogao bi udariti na južnokorejski i japanski teritorij te američki teritorij Guam u Tihom oceanu.

Projektili su na obalu dopremljeni vlakom jer se rampe za lansiranje nalaze na sjeveroistočnoj obali.


EU pozvala Sjevernu Koreju da ne potiče napetosti: Bit ćemo prisiljeni odgovoriti istom mjerom


EU pozvala Sjevernu Koreju da ne potiče napetosti: Bit ćemo prisiljeni odgovoriti istom mjerom

Foto: AFP

EUROPSKA unija danas je pozvala Sjevernu Koreju "da ne potiče napetost" i da se ponovo angažira na stvaranju mira i sigurnosti, u trenutku kada je Pyongyang napravio još jedan korak u eskalaciji ratobornosti.

Visoka predstavnica za vanjsku politiku Europske unije Catherine Ashton izrazila je žaljenje zbog najave Sjeverne Koreje da će ponovo pokrenuti svoj nuklearni reaktor u Yongbyonu.

Europska unija je upozorila Sjevernu Koreju da će nepoštivanje međunarodnih obaveza i "prijetnja stabilnosti u regiji" dovesti "neizbježno do još jedinstvenijeg odgovora međunarodne zajednice".

"Sjeverna Koreja treba izbjegavati poticanje novih napetosti i angažirati se na potpunoj denuklearizaciji Korejskog poluotoka", dodala je Ashton.
 


U poplavama u Argentini poginulo najmanje 56 osoba: Ljudi bježe na krovove kuća, više od 2500 evakuiranih


U poplavama u Argentini poginulo najmanje 56 osoba: Ljudi bježe na krovove kuća, više od 2500 evakuiranih

Screenshot: YouTube

NAJMANJE 56 osoba poginulo je u posljednja dva dana u poplavama koje su zahvatile Argentinu. Najviše je žrtava bilo u La Plati, gdje se razina vode dizala i do dva metra, i Buenos Airesu.

Samo u La Plati poplave su uzrokovale smrt 48 osoba. Najgora je situacija bila u noći s utorka na srijedu. U glavnom gardu Buenos Airesu poginulo je najmanje osma osoba.

Pokrajinski guverner Daniel Scioli kazao je da su se, suočeni s porastom voda koje su mjestimično dosegle razinu od dva metra, ljudi pokušali skloniti na krovove i na drveće, ali neki nisu uspjeli.

La Plata je jučer ostala i bez struje, automobili su plutali ulicama, a više od 2500 ljudi moralo je napustiti svoje domove. U svega dva sata jučer je palo više od 400 milimetara kiše.


Tragedija u Papui Novoj Gvineji: Autobus pao niz liticu, poginule 24 osobe


Tragedija u Papui Novoj Gvineji: Autobus pao niz liticu, poginule 24 osobe

Ilustracija: AFP

NAJMANJE 24 osobe su poginule u teškoj prometnoj nesreći u Papui Novoj Gvineji. Nesreća se dogodila na zapadu zemlje kada je autobus pun putnika pao niz provaliju duboku 50 metara i završio u rijeci.

Među žrtvama je 17 muškaraca, šest žena i jedno petogodišnje dijete. Kako javlja BBC, grupa ljudi putovala je iz okruga Baiyer u Mount Hagen kako bi pokupili lijes za nedavno preminulog sumještana.

Dever je osoba preživjelo nesreću.


Preuzeto sa portala INDEX.HR

04.05.2024
  • Konačno riješeno ubojstvo zbog kojeg su zahladili odnosi između Kanade i Indije
  • Gruzijski premijer Amerikancima: Ja vama nisam prigovarao zbog policijske brutalnosti
  • Hamasovci stižu u Kairo. Čeka se njihov odgovor na prijedlog Izraela
  • Mislili da ga je Hamas oteo s festivala u pustinji. Tijelo mu je sad nađeno u Izraelu
  • Medvedev "zahvalio" Švicarskoj: Hvala ti, zemljo sira i satova
  • Rusi: Ukrajinci spremaju napad na Krimski most, Zapad pomaže. Osveta će biti razorna
    03.05.2024
  • Turska obustavila svu trgovinu s Izraelom
  • BBC: Netanyahu i izraelski vrh strahuju da ih čeka Haški sud
  • Iznenada umro još jedan zviždač koji je govorio o problemima s Boeingom
  • Ukrajinci će prvi put od početka rata pokopati svoje vojnike u zajedničkoj grobnici
  • Biden: Zašto Japan ima probleme? Zato što su ksenofobni
    02.05.2024
  • Kolumbijski predsjednik: Prekidamo diplomatske odnose s Izraelom
  • Deseci tisuća ljudi na prosvjedima po Francuskoj tražili veće plaće i mir
  • Bivši kazahstanski ministar ubio suprugu (31). Tukao ju do smrti u restoranu
  • Britanija počela pritvarati migrante koji će biti deportirani u Ruandu
  • Obilne poplave u glavnom gradu Turske, očekuje se još kiše
    01.05.2024
  • Ukrajinci priznali da su se povukli iz više sela. Javio se Zelenski
  • Objavljeni detalji mirovnog sporazuma između Rusije i Ukrajine. Nikad nije potpisan
  • SAD na korak bliže dekriminalizaciji marihuane
  • Dešifriran drevni tekst. U njemu piše gdje je točno pokopan Platon
  • U Kijevu ruše spomenik koji slavi bliskost Rusije i Ukrajine
  • Češka diže dob za odlazak u mirovinu
    30.04.2024
  • U Sjevernoj Karolini upucano više policajaca, tri su ubijena? Osumnjičenik mrtav
  • Von der Leyen napala europsku krajnju desnicu: Riješite se Putinove propagande
  • SAD: Pet izraelskih jedinica je kršilo ljudska prava. Nastavljamo im prodavati oružje
  • Za FBI je najtraženiji bjegunac. On tvrdi da oslobađa Haiti
  • Autobus u Peruu pao u provaliju, završio u rijeci. Najmanje 23 mrtvih
  • Rođena je i odrasla u Ukrajini, ali je u Kongresu bila protiv slanja milijardi Kijevu

  • 29.04.2024
  • Biden razgovarao s Netanyahuom. "Ponovio je svoj stav o invaziji na Rafah"
  • Može li novo oružje promijeniti stanje u Ukrajini? Analitičar: Čuje se puno gluposti
  • Zelenski opet tražio bržu dostavu Patriota, ali i pristup Ukrajine EU i NATO-u
  • Macron iznio novu ideju o francuskom nuklearnom oružju. Napale ga desnica i ljevica
  • Ukrajinski general: Naša vojska je izgubila položaje na istoku zemlje
  • Bijela kuća: Izrael nas je pristao saslušati prije invazije na Rafah
    28.04.2024
  • Rusi masovno nadiru, Ukrajinci očajni, stiže moćno oružje. Slijedi ogromna bitka
  • Glasnogovornik Kremlja o primirju: Putinovo stajalište je dobro poznato
  • U Njemačkoj počinje ogroman sudski postupak skupini koja je planirala državni udar
  • Kina uvela drastične promjene u vojsku
  • Rusi šalju pojačanje za proboj ključne točke u Ukrajini. Situacija za Kijev je očajna
  • Rusi: U 7 dana izveli smo 35 napada Kinžalima. Gađali smo i grupe plaćenika
    27.04.2024
  • Šestogodišnji dječak s autizmom nestao u Njemačkoj, traži ga 200 vojnika
  • Boeing u SAD-u prisilno sletio nakon što je otpao komad aviona
  • SAD najavio novih 6 milijardi dolara za vojnu pomoć Ukrajini
  • Buckinghamska palača: Kralj Charles vraća se kraljevskim dužnostima
  • Kijev evakuira dvije bolnice zbog optužbi šefa bjeloruske sigurnosne službe
  • Crnac u Ohiju umro nakon što mu je policajac klečao na vratu: "Novi George Floyd"

  • 26.04.2024
  • SAD u blizini Gaze gradi privremenu luku za slanje humanitarne pomoći
  • Masovni proboj Rusa, ukrajinska brigada se raspala. Prijeti kolaps cijele linije
  • Ukrajinski ministar ponudio ostavku, optužen je za korupciju
  • Detalji brutalnog ubojstva Hrvata u Irskoj. Prijatelj opisao napad, uhićena trojica
  • Održana komemoracija za humanitarne radnike ubijene u Gazi
  • Danci: Švicarska firma iz optužnice protiv Mamića prebacivala milijune Bellabeatu
    25.04.2024
  • U Makedoniji su predsjednički izbori, vodi oporbena desničarska kandidatkinja
  • Putovnice vojno sposobnim muškarcima izdavat će se samo u Ukrajini
  • Fico gasi slovačku televiziju i pretvara je u novu
  • Biden prijeti zabranom TikToka. I dalje ga koristi
  • Biden je potajno poslao Ukrajini moćne projektile. Već su izveli žestok udar na Ruse
  • Ide li Plenković u Bruxelles? Sunčana Glavak: Neće on nigdje
    24.04.2024
  • Penava: Upozoravam Plenkovića - ne prelazi tu crtu, imat ćemo druge scenarije
  • Uhićen najbliži Šojguov suradnik. Sumnja se da je primio mito
  • Otkrivene masovne grobnice kod bolnica u Gazi
  • Američki Senat odobrio glasanje o vojnoj pomoći Ukrajini, moguća odluka već noćas
  • Hezbolah dronovima napao sjever Izraela
  • Rusija upozorila Zapad. "Riskirate direktan vojni sukob s nama"
    23.04.2024
  • Tajvan uzdrmala serija potresa. Najjači bio 6.3
  • Zelenski: Zahvalan sam Joeu Bidenu na njegovoj nepokolebljivoj podršci Ukrajini
  • Palestinski dužnosnik: U zadnja 3 dana ekshumirana su 283 tijela iz masovne grobnice
  • State Department: Rat u Pojasu Gaz je značajno narušio stanje ljudskih prava
  • Ukrajini bi trebali stići moćni ATACMS-i. Trump je upravo doživio prvi veliki poraz
  • Tužitelj: Trump se podmićivanjem pornoglumice uplitao u izbore 2016.

  • 22.04.2024
  • Ukrajina: Pogodili smo ruski spasilački brod na Krimu
  • Zapovjednik izraelske vojske odobrio je nastavak ofenzive u Gazi
  • Prosvjedi u Španjolskoj protiv rata u Gazi. "Izrael ubija, Europa sponzorira"
  • Čuli ste za povremeni post? Iznenađujuće mijenja tijelo
  • Netanyahu: Zadat ćemo nove teške udarce Hamasu
  • Donji dom američkog Kongresa izglasao zabranu TikToka. "Gazi se sloboda govora"
    21.04.2024
  • Zelenski: Hvala SAD-u na novoj pomoći. Rusija: To će uništiti Ukrajinu
  • Amerika izglasala pomoć Ukrajini. Ovo bi moglo promijeniti tijek rata
  • SAD spriječio ulazak Palestine u UN. Palestinski predsjednik: Guraju nas prema kaosu
  • Erdogan se sastao s vođom Hamasa i pozvao Palestince na jedinstvo protiv Izraela
  • Izrael srušio projektile izvan atmosfere. Je li to početak rata u svemiru?
  • Veliki ukrajinski napad dronovima na Rusiju. Pogođeno skladište goriva i trafostanice
    20.04.2024
  • Čovjek se zapalio pred sudnicom u New Yorku gdje traje suđenje Trumpu
  • Izrael: U Pojas Gaze je došlo 276 kamiona s pomoći
  • Scholz: Rat u Ukrajini mogao bi potrajati još nekoliko godina
  • Azerbajdžan i Armenija dogovorili povratak sela. "Ovo je prekretnica"
  • "I Izrael i Iran pokušavaju spasiti obraz." Iranci na ulici viču: "Smrt cionistima"
  • Šef NATO-a: Nitko nema koristi od rata na Bliskom istoku
  • Iranski ministar: Izraelski dronovi nisu prouzročili štetu ili žrtve u Isfahanu
    19.04.2024
  • Trump: Opstanak Ukrajine je važan za SAD
  • New York Times: Stranka krajnje desnice bi mogla odlučiti hrvatske izbore
  • Scholz traži od saveznika u NATO-u da Kijevu isporuče šest sustava Patriot
  • EU misli da Kina isporučuje Rusiji komponente za izradu oružja
  • SAD: Blokirat ćemo puno članstvo Palestine u UN-u, trebaju pregovarati s Izraelom
  • Zapovjednik kenijske vojske poginuo u padu vojnog helikoptera
  • Argentina traži partnerski status u NATO-u
    18.04.2024
  • Netanyahu britanskom šefu diplomacije: Sami ćemo odlučiti kako ćemo odgovoriti Iranu
  • Njemački i britanski šefovi diplomacije pozvali Izrael na suzdržanost od eskalacije
  • U izraelskim napadima uništeno više od 4000 embrija u Gazi
  • Rusi nadograđuju svoje tenkove-kornjače. Sad imaju radijske ometače
  •  
    OSTALE VIJESTI
    Poljakinja na misi za Maddie McCann: "To sam ja. Nisam lažov. Napravite DNK test"
    Rus optužen za pranje novca u djelomično priznao krivnju u SAD-u
    Biden rekao da su Japanci ksenofobi. Reagirao Tokio
    VIDEO Ukrajina objavila snimku gomile uništenih ruskih tenkova: "Put do pakla"
    Poljska osudila ruske kibernetičke napade: "I mi smo bili meta"
    Rusi nemaju rješenje za jeftino ukrajinsko oružje: "Jednostavno nas spaljuju"
    U Meksiku tragali za nestalim turistima. Našli tri tijela
    Blinken: Hamas je jedina prepreka prekidu vatre u Gazi
    Prerasta li rat u Ukrajini u svjetski?
    Rusija: Ukrajina je napala Krim moćnim američkim raketama
    Gradić u Japanu podiže ogradu. Ne želi da turisti fotografiraju planinu
    Znatan rast globalnog tržišta mobitela
    Kanada zbog ptičje gripe uvela stroža pravila za uvoz stoke iz SAD-a
    SAD osudio napad na kamp za raseljene u Kongu
    Rusi napali Harkiv. Krhotine dronova ozlijedile troje ljudi
    Izraelci odveli doktora iz bolnice u Gazi. Umro u zatvoru četiri mjeseca kasnije
    Konačno riješeno ubojstvo zbog kojeg su zahladili odnosi između Kanade i Indije
    Gruzijski premijer Amerikancima: Ja vama nisam prigovarao zbog policijske brutalnosti
    VIDEO Najgore poplave u Brazilu unazad 80 godina. Poginulo 37 ljudi, 75 nestalih
    Hamasovci stižu u Kairo. Čeka se njihov odgovor na prijedlog Izraela






    Google






    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Poljakinja na misi za Maddie McCann: "To sam ja. Nisam lažov. Napravite DNK test"
    Rus optužen za pranje novca u djelomično priznao krivnju u SAD-u
    Biden rekao da su Japanci ksenofobi. Reagirao Tokio
    VIDEO Ukrajina objavila snimku gomile uništenih ruskih tenkova: "Put do pakla"
    Poljska osudila ruske kibernetičke napade: "I mi smo bili meta"
    Rusi nemaju rješenje za jeftino ukrajinsko oružje: "Jednostavno nas spaljuju"
    U Meksiku tragali za nestalim turistima. Našli tri tijela
    Blinken: Hamas je jedina prepreka prekidu vatre u Gazi
    Prerasta li rat u Ukrajini u svjetski?
    Rusija: Ukrajina je napala Krim moćnim američkim raketama
    Gradić u Japanu podiže ogradu. Ne želi da turisti fotografiraju planinu
    Znatan rast globalnog tržišta mobitela
    Kanada zbog ptičje gripe uvela stroža pravila za uvoz stoke iz SAD-a
    SAD osudio napad na kamp za raseljene u Kongu
    Rusi napali Harkiv. Krhotine dronova ozlijedile troje ljudi
    Izraelci odveli doktora iz bolnice u Gazi. Umro u zatvoru četiri mjeseca kasnije
    Konačno riješeno ubojstvo zbog kojeg su zahladili odnosi između Kanade i Indije
    Gruzijski premijer Amerikancima: Ja vama nisam prigovarao zbog policijske brutalnosti
    VIDEO Najgore poplave u Brazilu unazad 80 godina. Poginulo 37 ljudi, 75 nestalih
    Hamasovci stižu u Kairo. Čeka se njihov odgovor na prijedlog Izraela


    SVASTARIJE


    Osmrtnicama ba

    Miralem Pjanić se oprostio od reprezentacije Bosne i Hercegovine

    U Japanu podižu ogradu. Ne žele da turisti fotografiraju planinu: ˝Nepristojni su˝

    Dan kada su Hajduk i Zvezda zagrljeni plakali, a krcati Poljud pjevao ˝Druže Tito...˝

    Rusija: Ukrajina je napala Krim moćnim raketama koje je poslao SAD

    Sve više mrtvih u poplavama u Brazilu. Nema struje i neta, evakuirano 23.000 ljudi

    VIDEO Ukrajinci moćnom američkom raketom ubili 116 Rusa daleko od fronte

    Britanija: Ukrajina može koristiti naše oružje za napade unutar Rusije

    Prijavljeno 17 avioprijevoznika: ˝Lažu u reklamama˝

    Prije godinu dana dječak u Beogradu ubio 9 učenika i domara: ˝Smirivali su ga jauci˝

    Orangutan sam sebe liječio ljekovitim biljem. ˝Sažvakanu biljku je nanosio na ranu˝





    prodaja stanova pik smrtovnice/a> blumen horoskop kalkulator online knjige pdf cvijece vicevi