TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Petak 3.5.2024       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM
 








03.05.2024 - 13h
INDEKS KVALITETA ZRAKA
38
DOBAR
Kvalitet zraka je zadovoljavajući

ŽIV LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org






ON LINE KORISNICI - 100

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


ARHIVA

27.02.2007.

Započelo čitanje presude Srbiji

HAŠKI sud je započeo sa čitanjem presude Srbiji u slučaju optužbe za počinjenje genocida u BIH. Prema riječima glasnogovornice Suda, čitanje bi trebalo potrajati najmanje dva sata.

Osim Srbije i BIH, presudu s nestrpljenjem očekuje cijeli svijet, pa je suđenje popraćeno od strane svih svjetskih medija. Bude li Srbija optužena, postat će prva država u povijesti optužena za genocid te će morati BIH isplatiti milijarde dolara odštete.

"Presuda da je Srbija počinila genocid u Bosni, znači mi sve. Bude li presuda drugačija, bojim se da bi masakr mogao biti zaboravljen." - rekla je 34-godišnjakinja koja je u srebreničkom pokolju izgubila muža, oca i djeda.

Oko 50 ljudi se nalazi pred zgradom Suda i protestuje u korist osuđujuće presude za Srbiju.

Uskoro opširnije

I.M.


Komentar Dragana Antulova: Haška presuda - Ne ponovilo se

DANAŠNJA haška presuda, kojom je ustanovljeno da je u Srebrenici počinjen genocid, ali da za njega Srbija, kao i za sve druga zlodjela počinjena za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini, ne snosi neposrednu odgovornost, izazvala je sasvim predvidljive reakcije - razočarenje i ogorčenje u Hrvatskoj i bošnjačko-hrvatskom dijelu Bosne i Hercegovine, te slavlje u Srbiji i Republici Srpskoj.

S obzirom na količinu emocija s kojom su javnosti država s područja bivše Jugoslavije dočekali jutrošnji događaj, sasvim je razumljivo da se prema njemu prilično teško postaviti s nekakvom racionalnom objektivnošću, odnosno da će biti još teže očekivati da se odluka haških sudaca protumači na način koji nema ili ne bi trebao imati veze s nečijom etničkom pripadnošću.

Iz istih razloga, barem dok se za slijedećih dan-dva emocije malo ne slegnu i omoguće da se o toj presudi razmišlja i govori hladne glave, previše uvjerljivim neće zvučati ni "spin" kojim bošnjački i hrvatski političari nastoje izdvojiti one solomonske elemente presude koji nominalno poraženoj strani idu u prilog - tojest, tvrdnju da je u Srebrenici ipak počinjen genocid te da je Srbija svojim ne-kažnjavanjem zločina prekršila UN-ovu Konvenciju o spriječavanju zločina te tako, makar posredno, postala prva država u povijesti koja je odgovorna za genocid.

S druge strane, suprotni "spin" srpske strane, koja hašku presudu nastoji predstaviti kao veliku pobjedu Srbije je još manje uvjerljiv. U najboljem slučaju je riječ o čarci koja neće mnogo promijeniti ishod mnogo važnijih političkih bitaka u kojima je koje Srbija sudjelovala u posljednje vrijeme, odnosno činjenicu da tek treba završiti niz nakon kojeg će istočni hrvatski susjed još mnogo desetljeća uživati status najvećeg gubitnika moderne europske povijesti. Još manje će današnja presuda poboljšati priličnu neslavnu reputaciju Srbije i Srba u europskoj i svjetskoj javnosti, koja još uvijek odgovara onoj koju su uživali Nijemci neposredno nakon drugog svjetskog rata.

Međutim, kada se današnjoj presudi pokuša prići van sfere u kojoj se koristi sportski rječnik, odnosno fraze o nečijoj pobjedi ili porazu, postavit će se pitanje ne samo što ona zapravo znači, nego ima li, odnosno je li uopće mogla imati neku dugoročnu svrhu.

Gledano s čisto praktičnog gledišta, na nju se mora gledati negativno, s obzirom da je Srbiju odriješila od obveze isplaćivanja ratne odštete, što znači da žrtve genocida i drugih zločina gotovo sigurno za svoje patnje neće dobiti financijsku, dakle jedinu koliko-toliko opipljivu, zadovoljštinu.

Presuda, onakva kakva jest, najvjerojatnije neće ostvariti ni drugu, dugoročno gledano čak i važniju svrhu - ustanovljavanje službene, odnosno objektivne povijesne istine oko koje više ne bi trebalo biti nikakvog spora, pa dakle ni povoda da u budućnosti taj i slični sporovi služe kao povodi za nove sukobe i nova krvoprolića. Gotovo je sigurno da će nakon ove presude u različitim državama i među različitim etničkim grupama na događaje koji su njen predmet postojati suprotstavljena gledišta, kao što je prilično izgledno da bi se isto dogodilo i da je bila donešena drukčija presuda - bilo ona kojom se Srbija nedvosmisleno proglašava odgovornom za genocid, bilo ona kojom se potpuno odrješuje od bilo kakve odgovornosti.

U prilog takvom, s obzirom na povišenu količinu emocija prilično deprimirajućem, zaključku ide i cijeli niz drugih primjera u svijetu u kojima su brojni događaji koji po većini kriterija predstavljaju genocid i slična zlodjela još uvijek predmet kontroverzi koje nisu niti će ikada biti riješene.

Možda je, sa stajališta mentalne higijene i dugoročne političke stabilnosti, barem u Hrvatskoj, sretna okolnost što je haška presuda došla nedugo nakon spora između Italije i Hrvatske oko pitanja fojbi, odnosno rasprava oko toga trebaju li zbilja države i narodi biti taoci svoje povijesti, odnosno imaju li takve rasprave veze s istjerivanjem neke apstraktne pravde ili običnom jeftinom politikom.

Čak i sama institucija Međunarodnog suda pravde, koja bi, u teoriji, trebala donijeti nešto najbliže objektivnoj i nepristranoj ocjeni povijesnih okolnosti, je sama predmet kontroverzi, odnosno i sama odraz istih onih političkih i drugih okolnosti odgovornih za sukobe koje bi ta institucija trebala ne samo razrješavati, nego i sprječavati. U tome nije bitno različita ni od Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju, koji je na samom početku svog postojanja doživio neuspjeh samom činjenicom da nije spriječio krvoproliće u Srebrenici.

A kada se pitanje genocida i uloge pojedinih država u njemu postavi iz jedne šire perspektive, današnja - po mnogima nepravedna i politikantska - presuda postaje mnogo jasnije. Proglasiti jednu državu krivom za genocid je predstavljao presedan koji "međunarodna zajednica" - odnosno, velike sile i drugi moćnici koji se  vole kititi tim nazivom - jednostavno nije mogla pristati, dijelom i zbog toga što bi se taj presedan jednog dana mogao primijeniti i na nju.

Ako se iz današnje presude može izvući nešto pozitivno, onda je to spoznaja da se povijest ne može izmijeniti, odnosno da haški komad papira neće izbrisati zlo koje se dogodilo u Srebrenici. Umjesto da se toliko energije ulaže u taj i slične komade papira, bilo bi daleko korisnije trud uložiti da se takvo zlo više nikada ne ponovi.

Dragan Antulov
Foto:AFP


Zvonko Bušić prebačen u zatvor u kojem se nalaze osuđeni islamski teroristi

HRVATSKI militant Zvonko Bušić i jedan nepoznati Kolumbijac jedini su zatvorenici nemuslimani koji se nalaze u novoj zatvorskoj jedinici namijenjenoj osuđenicima za terorizam u Terre Hauteu u Indiani, piše The Washington Post.

Jedinica, koja je nekada služila za pritvaranje osuđenika na smrt, otvorena je u prosincu prošle godine, a do sada je u nju smješteno 17 osuđenih terorista. List piše kako se radi o "drugorazrednim osuđenicima teroristima" čije se kazne završavaju u naredne dvije godine.

Iz zatvora je priopćeno kako se predviđa da će u jedinicu biti smješteno ukupno 80-ak zatvorenika, te da u ćelijama neće biti smješteni isključivo osuđeni teroristi.

Zatvorenici imaju strogo ograničene mogućnosti komunikacije s vanjskim svijetom. Svi telefonski razgovori i pošta su im ograničeni i nadzirani, te mjesečno smiju imati 4 sata posjeta. S posjetiteljem moraju razgovarati na engleskom jeziku, dok se razgovori na drugim jezicima odobravaju posebnim dopuštenjem.

U jedinici se provode mjere nešto blaže nego u velikom američkom zatvoru u Florenceu u Koloradu u kojem su zatvoreni neki od najozloglašenijih terorista, uključujući al-Qaidine operativce Zacariasa Moussaouia i Theodorea J. Kaczynskija.

Prema službenim zatvorskim registrima, u Terre Hauteu su smješteni teroristi jemenske nacionalnosti iz New Yorka uhapšeni zbog posjete jednim al-Qaidinim kampu za obuku, zatim petorica članova tzv. grupe terorista Lackawanna šest, kao i Randall Royer osuđenik uhapšen u slučaju "virdžinijski jihad" u Alexandriji.

Bušiću društvo prave i Enaam M. Arnaout, direktor jedne muslimanske humanitarne udruge optužen za fundiranje islamskih militanata u BiH i Čečeniji, te Rafil Dhafir fizičar iz Syracuse, inače rođen u Iraku, koji je optužen na 22 godine zatvora zbog prijevare donatora novca te zbog kršenja američkih trgovinskih sankcija nametnutih režimu Sadama Husiena.

Bušić je osuđen na doživotni zatvor zbog otmice zrakoplova 1976. godine i podmetanja bombe u New Yorku, pri čijem je demontiranju poginuo policajac.

I.K.


Otet Hrvat oslobođen optužbe za ubojstvo bugarskog policajca

HRVATSKI državljanin Ivan Može, prošle godine oslobođen optužbe za ubojstvo bugarskog policajca Kirila Živkova i kriminalca Asena Petrova Šakija, tokom vikenda otet je u jednom disko klubu u bugarskom gradu Slivnica, prenose bugarski mediji.

>>>Može oslobođen optužbe za ubojstvo bugarskog policajca

Prema nekim izvorima otmica se dogodila u petak navečer, dok sofijske Novinite pišu kako je Može otet u subotu navečer na proslavi prijateljevog rođendana. Otmica je iste večeri prijavljena policiji koja je Možea nakon toga proglasila nestalim.

Može je navodno u petak ujutro na jednoj bugarskoj televiziji govorio o slučaju ubojstva Milče Boneva za koje je bio osumnjičen. Deset sati kasnije jedan ga je prijatelj odvezao u disko gdje su ga napala petorica muškaraca i odvela ga u nepoznatom smjeru.

Bugarska policija privela je trojicu muškaraca osumnjičenih za Možeovu otmicu. Osumnjičeni su navodno rekli kako su Možea izbacili iz automobila kod jednog željezničkog prijelaza, međutim policija ga tamo nije pronašla.

Osumnjičeni otmičari navodno pripadaju skupini koju vode Josif Josifov Joško i stanoviti Jacky. Joško je u Bugarskoj poznat po umiješanosti u ubojstvo izvjesnog Fatika, te u otmici šefa kriminalne skupine "Ruen" Stefke Koleva. U petak navečer viđen je u disku u kojem je Može otet.

Bugarski mediji prenose informacije kako se Možea povezivalo sa skupinom koja se bavila otmicama na zahtjev, odnosno "zarađivala" je otimajući ljude za interese raznih kriminalnih skupina. Svi mediji podsjećaju kako je Može prije nešto više od godinu dana oslobođen optužbi za ubojstvo Živkova i Petrova, te za pokušaj ubojstva Evtima Evtimova, Dimitra Hubavenskog i Petra Popova.

Bugarski mediji navode kako se potraga za Možeom nastavlja.

I.K.


Presuda ICJ-a: Srpski političari zadovoljni, u BiH razočaranje

SRPSKI političari su, kako prenosi srpski B92, uglavnom zadovoljni oslobađajućom presudom za Srbiju po pitanju optužbe da je provodila genocid na teritoriju susjedne Bosne i Hercegovine.

Predsjednik Srbije Boris Tadić ocijenio je presudu vrlo važnom za Srbiju, istaknuvši ipak kako je za njihove državljane "vrlo težak dio presude u kojem se konstatira da Srbija nije poduzela sve što je bilo u njezinoj moći da spriječi genocid nad bošnjačkim stanovništvom u Srebrenici". Tadić također smatra da će se Srbija, ukoliko ne ispuni zahtjev za trenutno ispunjenje suradnje s Međunarodnim tribunalom za ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije, suočiti s "dramatičnim političkim i ekonomskim posljedicama".

Premijer Srbije Vojislav Koštunica presudu također smatra važnom "jer je oslobodila Srbiju teške optužbe da je počinila genocid", dodavši kako je "u interesu Srbije da se suradnja s Haškim tribunalom što prije okonča".

Vuk Drašković, ministar vanjskih poslova Republike Srbije, smatra kako Srbija nije obvezna platiti bilo kakve reparacije BiH, te kako Srbija s "povijesne točke gledišta" može biti zadovoljna presudom jer nije odgovorna za genocid, ali napominje kako je njena moralna obaveza da krivci za taj zločin budu kažnjeni.

Pravni tim Srbije na čelu s glavnim zastupnikom Radoslavom Stojanovićem zadovoljan je presudom, iako, smatra Stojanović, a prenosi B92, "ipak nijedna strana nema razloga za veliko slavlje" budući da se radi o "procesu koji je došao kao posljedica jedne velike tragedije".

Dok je presuda u Republici Srpskoj izazvala veliko olakšanje, u bosanskohercegovačkoj javnosti reakcije nisu ni približno jednake. Tamo je, kako donose mediji, presuda doživljena kao znak da "suvremeni svijet nema instrumente, volju i namjeru da spriječi i sankcionira genocid".

U Predsjedništvu BiH presudu smatraju ispolitiziranom i nepotpunom. Hrvatski član Predsjedništva BiH Željko Komšić izjavio je, kako prenose tamošnji mediji, da je "svima koji su živjeli u BiH jasno da je 1992. godine u toj zemlji počinjen najveći genocid" te kako "bježi od istine svatko tko to drugačije tumači". Haris Silajdžić, također jedan od članova Predsjedništva, smatra da odluka ima politički karakter.

Glavni zastupnih BiH u sporu protiv SiCG, Sakib Softić, djelomično je, kaže, zadovoljan presudom. No, ističe kako je "Srbija prva zemlja koja je učinjena odgovornom zbog kršenja konvencije o sprečavanju i kažnjavanju zločina genocida i to za nesprečavanje i zbog nekažnjavanja zločina genocida".

Srpski predsjednik Boris Tadić pozvao je u ponedjeljak Skupštinu Srbije da usvoji deklaraciju kojom će nedvosmisleno osuditi zločin počinjen u Srebrenici, objasnivši kako bi to "također značilo ispunjenje jednog dijela današnje presude", prenosi B92.

Predsjednica ICJ-a Rosalyn Higgins u ponedjeljak je, podsjećamo, okončala dugogodišnje suđenje izjavom da je sud sa 13 glasova prema 2 presudio da Srbija nije počinila genocid.

ICJ je donio oslobađajuću presudu za Srbiju po pitanju optužbe da je provodila genocid na teritoriju susjedne Bosne i Hercegovine, no Međunarodni je sud pravde ipak potvrdio kako masakr u Srebrenici zadovoljava sve uvjete da bi ga se proglasilo genocidom.

B.S.
Foto:AFP


Preuzeto sa portala INDEX.HR

03.05.2024
  • Turska obustavila svu trgovinu s Izraelom
  • BBC: Netanyahu i izraelski vrh strahuju da ih čeka Haški sud
  • Iznenada umro još jedan zviždač koji je govorio o problemima s Boeingom
  • Ukrajinci će prvi put od početka rata pokopati svoje vojnike u zajedničkoj grobnici
  • Biden: Zašto Japan ima probleme? Zato što su ksenofobni
    02.05.2024
  • Kolumbijski predsjednik: Prekidamo diplomatske odnose s Izraelom
  • Deseci tisuća ljudi na prosvjedima po Francuskoj tražili veće plaće i mir
  • Bivši kazahstanski ministar ubio suprugu (31). Tukao ju do smrti u restoranu
  • Britanija počela pritvarati migrante koji će biti deportirani u Ruandu
  • Obilne poplave u glavnom gradu Turske, očekuje se još kiše
    01.05.2024
  • Ukrajinci priznali da su se povukli iz više sela. Javio se Zelenski
  • Objavljeni detalji mirovnog sporazuma između Rusije i Ukrajine. Nikad nije potpisan
  • SAD na korak bliže dekriminalizaciji marihuane
  • Dešifriran drevni tekst. U njemu piše gdje je točno pokopan Platon
  • U Kijevu ruše spomenik koji slavi bliskost Rusije i Ukrajine
  • Češka diže dob za odlazak u mirovinu
    30.04.2024
  • U Sjevernoj Karolini upucano više policajaca, tri su ubijena? Osumnjičenik mrtav
  • Von der Leyen napala europsku krajnju desnicu: Riješite se Putinove propagande
  • SAD: Pet izraelskih jedinica je kršilo ljudska prava. Nastavljamo im prodavati oružje
  • Za FBI je najtraženiji bjegunac. On tvrdi da oslobađa Haiti
  • Autobus u Peruu pao u provaliju, završio u rijeci. Najmanje 23 mrtvih
  • Rođena je i odrasla u Ukrajini, ali je u Kongresu bila protiv slanja milijardi Kijevu

  • 29.04.2024
  • Biden razgovarao s Netanyahuom. "Ponovio je svoj stav o invaziji na Rafah"
  • Može li novo oružje promijeniti stanje u Ukrajini? Analitičar: Čuje se puno gluposti
  • Zelenski opet tražio bržu dostavu Patriota, ali i pristup Ukrajine EU i NATO-u
  • Macron iznio novu ideju o francuskom nuklearnom oružju. Napale ga desnica i ljevica
  • Ukrajinski general: Naša vojska je izgubila položaje na istoku zemlje
  • Bijela kuća: Izrael nas je pristao saslušati prije invazije na Rafah
    28.04.2024
  • Rusi masovno nadiru, Ukrajinci očajni, stiže moćno oružje. Slijedi ogromna bitka
  • Glasnogovornik Kremlja o primirju: Putinovo stajalište je dobro poznato
  • U Njemačkoj počinje ogroman sudski postupak skupini koja je planirala državni udar
  • Kina uvela drastične promjene u vojsku
  • Rusi šalju pojačanje za proboj ključne točke u Ukrajini. Situacija za Kijev je očajna
  • Rusi: U 7 dana izveli smo 35 napada Kinžalima. Gađali smo i grupe plaćenika
    27.04.2024
  • Šestogodišnji dječak s autizmom nestao u Njemačkoj, traži ga 200 vojnika
  • Boeing u SAD-u prisilno sletio nakon što je otpao komad aviona
  • SAD najavio novih 6 milijardi dolara za vojnu pomoć Ukrajini
  • Buckinghamska palača: Kralj Charles vraća se kraljevskim dužnostima
  • Kijev evakuira dvije bolnice zbog optužbi šefa bjeloruske sigurnosne službe
  • Crnac u Ohiju umro nakon što mu je policajac klečao na vratu: "Novi George Floyd"

  • 26.04.2024
  • SAD u blizini Gaze gradi privremenu luku za slanje humanitarne pomoći
  • Masovni proboj Rusa, ukrajinska brigada se raspala. Prijeti kolaps cijele linije
  • Ukrajinski ministar ponudio ostavku, optužen je za korupciju
  • Detalji brutalnog ubojstva Hrvata u Irskoj. Prijatelj opisao napad, uhićena trojica
  • Održana komemoracija za humanitarne radnike ubijene u Gazi
  • Danci: Švicarska firma iz optužnice protiv Mamića prebacivala milijune Bellabeatu
    25.04.2024
  • U Makedoniji su predsjednički izbori, vodi oporbena desničarska kandidatkinja
  • Putovnice vojno sposobnim muškarcima izdavat će se samo u Ukrajini
  • Fico gasi slovačku televiziju i pretvara je u novu
  • Biden prijeti zabranom TikToka. I dalje ga koristi
  • Biden je potajno poslao Ukrajini moćne projektile. Već su izveli žestok udar na Ruse
  • Ide li Plenković u Bruxelles? Sunčana Glavak: Neće on nigdje
    24.04.2024
  • Penava: Upozoravam Plenkovića - ne prelazi tu crtu, imat ćemo druge scenarije
  • Uhićen najbliži Šojguov suradnik. Sumnja se da je primio mito
  • Otkrivene masovne grobnice kod bolnica u Gazi
  • Američki Senat odobrio glasanje o vojnoj pomoći Ukrajini, moguća odluka već noćas
  • Hezbolah dronovima napao sjever Izraela
  • Rusija upozorila Zapad. "Riskirate direktan vojni sukob s nama"
    23.04.2024
  • Tajvan uzdrmala serija potresa. Najjači bio 6.3
  • Zelenski: Zahvalan sam Joeu Bidenu na njegovoj nepokolebljivoj podršci Ukrajini
  • Palestinski dužnosnik: U zadnja 3 dana ekshumirana su 283 tijela iz masovne grobnice
  • State Department: Rat u Pojasu Gaz je značajno narušio stanje ljudskih prava
  • Ukrajini bi trebali stići moćni ATACMS-i. Trump je upravo doživio prvi veliki poraz
  • Tužitelj: Trump se podmićivanjem pornoglumice uplitao u izbore 2016.

  • 22.04.2024
  • Ukrajina: Pogodili smo ruski spasilački brod na Krimu
  • Zapovjednik izraelske vojske odobrio je nastavak ofenzive u Gazi
  • Prosvjedi u Španjolskoj protiv rata u Gazi. "Izrael ubija, Europa sponzorira"
  • Čuli ste za povremeni post? Iznenađujuće mijenja tijelo
  • Netanyahu: Zadat ćemo nove teške udarce Hamasu
  • Donji dom američkog Kongresa izglasao zabranu TikToka. "Gazi se sloboda govora"
    21.04.2024
  • Zelenski: Hvala SAD-u na novoj pomoći. Rusija: To će uništiti Ukrajinu
  • Amerika izglasala pomoć Ukrajini. Ovo bi moglo promijeniti tijek rata
  • SAD spriječio ulazak Palestine u UN. Palestinski predsjednik: Guraju nas prema kaosu
  • Erdogan se sastao s vođom Hamasa i pozvao Palestince na jedinstvo protiv Izraela
  • Izrael srušio projektile izvan atmosfere. Je li to početak rata u svemiru?
  • Veliki ukrajinski napad dronovima na Rusiju. Pogođeno skladište goriva i trafostanice
    20.04.2024
  • Čovjek se zapalio pred sudnicom u New Yorku gdje traje suđenje Trumpu
  • Izrael: U Pojas Gaze je došlo 276 kamiona s pomoći
  • Scholz: Rat u Ukrajini mogao bi potrajati još nekoliko godina
  • Azerbajdžan i Armenija dogovorili povratak sela. "Ovo je prekretnica"
  • "I Izrael i Iran pokušavaju spasiti obraz." Iranci na ulici viču: "Smrt cionistima"
  • Šef NATO-a: Nitko nema koristi od rata na Bliskom istoku
  • Iranski ministar: Izraelski dronovi nisu prouzročili štetu ili žrtve u Isfahanu
    19.04.2024
  • Trump: Opstanak Ukrajine je važan za SAD
  • New York Times: Stranka krajnje desnice bi mogla odlučiti hrvatske izbore
  • Scholz traži od saveznika u NATO-u da Kijevu isporuče šest sustava Patriot
  • EU misli da Kina isporučuje Rusiji komponente za izradu oružja
  • SAD: Blokirat ćemo puno članstvo Palestine u UN-u, trebaju pregovarati s Izraelom
  • Zapovjednik kenijske vojske poginuo u padu vojnog helikoptera
  • Argentina traži partnerski status u NATO-u
    18.04.2024
  • Netanyahu britanskom šefu diplomacije: Sami ćemo odlučiti kako ćemo odgovoriti Iranu
  • Njemački i britanski šefovi diplomacije pozvali Izrael na suzdržanost od eskalacije
  • U izraelskim napadima uništeno više od 4000 embrija u Gazi
  • Rusi nadograđuju svoje tenkove-kornjače. Sad imaju radijske ometače
  • U BiH pronađena djevojčica iz Njemačke, žrtva trgovine ljudima
  • Rusi raketirali Černihiv, poginulo najmanje 13 ljudi
  • Birači izvan Hrvatske: Putovala sam dva sata, ali htjela sam glasati, volim Hrvatsku
    17.04.2024
  • Kanađanin se obogatio prevarivši više od milijun Amerikanaca
  • Ukrajinski gradonačelnik otišao u rat pa ubijen tijekom misije
  • Godina kada je cijela Europa gorjela
  • SAD britanskom sudu dao jamstva potrebna za izručenje Juliana Assangea
  •  
    OSTALE VIJESTI
    Južna Koreja uvodi kazne svima koji smanje količinu proizvoda, a to ne kažu kupcima
    VIDEO Njemačka tvrtka lansirala raketu na parafinski vosak
    UN: Izraelski kopneni napad na Rafah mogao bi dovesti do pokolja
    Madeleine McCann nestala je prije točno 17 godina
    VIDEO Kina lansirala sondu koja će prikupiti uzorke s tamne strane Mjeseca
    U BiH na snazi sve Schmidtove izmjene izbornog zakona
    Gazprom je u minusu prvi put u više od 20 godina
    Laburisti na izborima zadali težak udarac britanskim konzervativcima
    Ogromne poplave na jugu Brazila, 29 ljudi poginulo
    Rusija je zauzela važnu ukrajinsku utvrdu i otkrila da nema snage za pravu ofenzivu
    Boris Johnson na glasanje došao bez osobne, vratili ga
    Tko je novi srpski ministar vanjskih poslova? Vučićev potrčko i prvi pljesak Srbije
    U svojoj kući u Los Angelesu trudnica izbodena na smrt, traje istraga
    UNESCO: Sve više nasilja prema novinarima koji izvještavaju o okolišu
    UNESCO nagradu za slobodu tiska dodijelio palestinskim novinarima
    Ukrajinski obavještajac: Na kraju ćemo morati pregovarati s Rusijom
    Šef britanske diplomacije: Pomagat ćemo Ukrajini sve dok je potrebno
    Mediji: Ovo su tri zahtjeva šefa Hamasa za oslobađanje talaca
    Tisuće na prosvjedima protiv slovačkog premijera Fica
    U stanu Amerikanke pronašli zamrznuta tijela njezinih beba. Neće joj suditi






    Google






    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Južna Koreja uvodi kazne svima koji smanje količinu proizvoda, a to ne kažu kupcima
    VIDEO Njemačka tvrtka lansirala raketu na parafinski vosak
    UN: Izraelski kopneni napad na Rafah mogao bi dovesti do pokolja
    Madeleine McCann nestala je prije točno 17 godina
    VIDEO Kina lansirala sondu koja će prikupiti uzorke s tamne strane Mjeseca
    U BiH na snazi sve Schmidtove izmjene izbornog zakona
    Gazprom je u minusu prvi put u više od 20 godina
    Laburisti na izborima zadali težak udarac britanskim konzervativcima
    Ogromne poplave na jugu Brazila, 29 ljudi poginulo
    Rusija je zauzela važnu ukrajinsku utvrdu i otkrila da nema snage za pravu ofenzivu
    Boris Johnson na glasanje došao bez osobne, vratili ga
    Tko je novi srpski ministar vanjskih poslova? Vučićev potrčko i prvi pljesak Srbije
    U svojoj kući u Los Angelesu trudnica izbodena na smrt, traje istraga
    UNESCO: Sve više nasilja prema novinarima koji izvještavaju o okolišu
    UNESCO nagradu za slobodu tiska dodijelio palestinskim novinarima
    Ukrajinski obavještajac: Na kraju ćemo morati pregovarati s Rusijom
    Šef britanske diplomacije: Pomagat ćemo Ukrajini sve dok je potrebno
    Mediji: Ovo su tri zahtjeva šefa Hamasa za oslobađanje talaca
    Tisuće na prosvjedima protiv slovačkog premijera Fica
    U stanu Amerikanke pronašli zamrznuta tijela njezinih beba. Neće joj suditi


    SVASTARIJE


    Osmrtnicama ba

    Boris Johnson na glasanje došao bez osobne. On je uveo zakon po kojem je to obaveza

    SAD dobiva prvu brzu željeznicu kojom će Siemensovi vlakovi voziti 350 km/h

    VIDEO Otac u SAD-u silio sina (6) da satima trči na traci, dječak preminuo

    Ovo su besplatni tečajevi o AI. Nude ih Harvard, Google, Microsoft...

    VIDEO Nezapamćene poplave u Brazilu. ˝Ovo je katastrofa, bit će još gore˝

    Policija u SAD-u upucala i ubila učenika ispred škole nakon dojave da ima pištolj

    Policija u SAD-u upala u zgradu sveučilišta. Trump: To je bilo baš lijepo gledati

    Urušila se autocesta na jugu Kine, 36 ljudi poginulo

    Kolumbijski predsjednik: Prekidamo diplomatske odnose sa Izraelom

    VIDEO Kina počinje testiranja najnaprednijeg nosača aviona





    prodaja stanova pik smrtovnice/a> blumen horoskop kalkulator online knjige pdf cvijece vicevi