Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Gastronomija : Peèeni šeæer
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Peèeni šeæer

citat:
laly wrote:

meni kolegica kupuje u Lukavcu negdje, kaze od ciste je zene ja sam i sebi narucila, pitat cu je gdje je ili ako hoces javi da narucim i za tebe


Ne bilo ti zapovidjeno naruci i meni
Ja probala napraviti po ovom gore receptu i uhelacila sve
20-10-2010 at 17:20 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Peèeni šeæer

citat:
Crvena starka wrote:


Ne bilo ti zapovidjeno naruci i meni
Ja probala napraviti po ovom gore receptu i uhelacila sve


samo da znas da je sa orasima ;hanka
20-10-2010 at 17:23 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Peèeni šeæer

citat:
laly wrote:


samo da znas da je sa orasima ;hanka


;hanka
20-10-2010 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
Firefly
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 28-11-2008
Odgovori: 36
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Peèeni šeæer

citat:
laly wrote:


samo da znas da je sa orasima ;hanka


Kad je dernek, nek' i.... ;hanka Naruci ti to i meni, ziva bila!
22-10-2010 at 13:57 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Peèeni šeæer

hocu

22-10-2010 at 18:16 | Ukljuèi u odgovor
Mela77
Nivo: Forumski doajen
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Lokacija: meðu voljenima
Odgovori: 8258
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Peèeni šeæer

ima se kupiti peèeni šeæer na vašeru ... 12 KM kilogram nešto meni skupo

23-10-2010 at 16:00 | Ukljuèi u odgovor
Slavica
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Peèeni šeæer

Zdravo.Ja sam novi korisnik i cesto putam gledam gastronomiju jer me interesuju razni novi recepti. Evo imam ja recept za peceni secer koji sam isprobala i sto posto je tacan samo se mora drzati tacnih uputa kako se pravi. Uzeti 2 fildzana secera i uprziti da blago posmedji nesmije zagoriti, znaci cim dobije onu zlatnu boju u taj secer nasuti 250 ml mljeka i pustiti da prokuha. Kada bude kuhalo do te jacine da vise ne mozete mjesati jer vas vec pece po ruci * morate mjesati drvenom kasikom, samo drvenom * to je otprilike oko 5 minuta mjesanja na sporetu onda u to ubacite 1 kg sitnog secera i mjesate toliko da se pocne praviti nesto kao pjena od secera po vrhu isto negdje izmedju 5 i 10 minuta mjesanja na ringli. Zatim skidate secer sa ringle i sjedete za sto pa to onda sve mjesate sigurno pola sata dok se ne ohladi. Vidjete cete kako se secer polako stvrdne ali ne smije previse, kada ga hocete izvaditi uzmete jednu tepsiju srednje velicine mora biti vlazna operite je vodom prije nego ubacite secer tako da ima vode u njoj ali ne previse i u nju kutljacom izvadite secer, operete ruku i rukom ga izravnate po tepsiji secer jos uvijek bude topao, da bi ste izbjegli da vas secer przi po ruci konstanto stavite ruku po vodu da malo ohladi secer. Ostavite da se ohladi na hladnom mjestu jedno 5 minuta i onda ga mozete sjeci. Zatim ga mozete izvaditi, iskidati i drzite u frizideru jer ima mljeka u sebi moze se pokvariti a i jos nesto ako ga drzite vani onda se brzo osusi i nije cemu. I jos nesto u njega kad skinete sa ringle mozete ubaciti komadice oraha ne mljevene nego sitne komadice da bi ukus bio jos bolji, meni je neko rekao da je ubacivao i vanilin secer da dobije jos malo arome karamele iskreno ja nisam probala. Ovaj recept je sto posto tacan samo se morate drzati bas svih uputa. Pozdrav Slavica

08-11-2010 at 21:54 | Ukljuèi u odgovor
Mela77
Nivo: Forumski doajen
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Lokacija: meðu voljenima
Odgovori: 8258
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Peèeni šeæer

citat:
Slavica wrote:
Zdravo.Ja sam novi korisnik i cesto putam gledam gastronomiju jer me interesuju razni novi recepti. Evo imam ja recept za peceni secer koji sam isprobala i sto posto je tacan samo se mora drzati tacnih uputa kako se pravi. Uzeti 2 fildzana secera i uprziti da blago posmedji nesmije zagoriti, znaci cim dobije onu zlatnu boju u taj secer nasuti 250 ml mljeka i pustiti da prokuha. Kada bude kuhalo do te jacine da vise ne mozete mjesati jer vas vec pece po ruci * morate mjesati drvenom kasikom, samo drvenom * to je otprilike oko 5 minuta mjesanja na sporetu onda u to ubacite 1 kg sitnog secera i mjesate toliko da se pocne praviti nesto kao pjena od secera po vrhu isto negdje izmedju 5 i 10 minuta mjesanja na ringli. Zatim skidate secer sa ringle i sjedete za sto pa to onda sve mjesate sigurno pola sata dok se ne ohladi. Vidjete cete kako se secer polako stvrdne ali ne smije previse, kada ga hocete izvaditi uzmete jednu tepsiju srednje velicine mora biti vlazna operite je vodom prije nego ubacite secer tako da ima vode u njoj ali ne previse i u nju kutljacom izvadite secer, operete ruku i rukom ga izravnate po tepsiji secer jos uvijek bude topao, da bi ste izbjegli da vas secer przi po ruci konstanto stavite ruku po vodu da malo ohladi secer. Ostavite da se ohladi na hladnom mjestu jedno 5 minuta i onda ga mozete sjeci. Zatim ga mozete izvaditi, iskidati i drzite u frizideru jer ima mljeka u sebi moze se pokvariti a i jos nesto ako ga drzite vani onda se brzo osusi i nije cemu. I jos nesto u njega kad skinete sa ringle mozete ubaciti komadice oraha ne mljevene nego sitne komadice da bi ukus bio jos bolji, meni je neko rekao da je ubacivao i vanilin secer da dobije jos malo arome karamele iskreno ja nisam probala. Ovaj recept je sto posto tacan samo se morate drzati bas svih uputa. Pozdrav Slavica

iscrpno objašnjeno, hvala Slavice i dobro nam došla
08-11-2010 at 23:22 | Ukljuèi u odgovor
Slavica
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Peèeni šeæer

Hvala na dobrodoslici ja sam se sturila da objasnim sve u detalje zato sto sam prvi put pravila sama i nije mi uspjelo pa sam skontala da je bas falilo ovih detalja pa sam onda ljepo otisla kod svoje dajnice koja mi je dala recept za ovaj smedji secer i zajedno smo pravile, tj ja sam pravila a ona je nadgledala i onda je uspjelo. Prve macice sam u vodu bacila he he he

09-11-2010 at 00:10 | Ukljuèi u odgovor
vanilla123
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 21-04-2011
Lokacija: tuzla
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Peèeni šeæer

Ja samo znam kako se to svjetlosnom brzinom smazeee

21-04-2011 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Gastronomija : Peèeni šeæer New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice