Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Spremam tuzbu protiv tzv rs.
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

citat:
daleko wrote:
Uz svo dužno poštovanje prema tebi i bolu koji osjeæaš ja te moram upitati a zašto 16 godina poslije? Gdje si bio do sada?
Ne znam da li si ovo što si ovdje napisao isprièao i nekom "istražnom" organu?
Da li si svjedoèio u nekom od stotina sudskih procesa, što pred Haškim tribunalom što pred domaæim sudovima?
Poznajem nekoliko osoba upravo iz Suhe od kojih sam èuo nešto slièno da govore, ali u to vrijeme sam bio klinac pa sam bio apsolutno nemoæan da bilo šta uèinim ali ono što me je iznenadilo je da su oni, kao i velika veæina Podrinjaca, napustilo BiH i skrasilo se negdje u Americi. Nije problem što su oni otišli odavdje problem je što oni æute iako su direktni svjedoci svih tih zloèina.
Ne ide mi u glavu, kako možeš nakon svega što si preživio jednostavno nestati i pustiti sve to zaboravu?


Trebalo bi mi najmanje pedeset stranica da ti odgovorim na pitanje.Ukratko,nisam sigurno takva osoba kako mi ti rece,paravraziram,da sam sve zaboravio i nista nisam uradio!
p.s
Ja sam radio i radicu na tome da istina nadvlada nepravdu...a temu sam postavio bas radi zaborava,uhar je ako bar nekome ova tema uhvati malo paznje!!!
09-04-2011 at 00:06 | Ukljuèi u odgovor
bristol
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-06-2009
Lokacija: bristol
Odgovori: 88
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

1. JOS JEDNA EVROPSKA PRESUDA ZA ZLOCINE POCINJENE U IME REPUBLIKE SRPSKE

14 March 2011

Sud u Parizu osudio je danas nekadašnje lidere Republike Srpske (RS) Radovana Karadžica i Biljanu Plavšic na novcane kazne od ukupno 201.500 eura na osnovu tužbe porodice Kovac iz Foce.

Porodica Kovac živjela je u okolini Foce kada su pripadnici snaga bosanskih Srba u aprilu 1992. godine opkolili njihovu kucu, spalili je, a oca Adila Kovaca pretukli.

Poslije toga oni su izbjegli u Francusku gdje i sada žive i gdje su sudu u Parizu 2005. podnijeli tužbu protiv Radovana Karadžica, Biljane Plavšic, Momcila Krajišnika i Ratka Mladica.

Za pretrpljenu traumu zatražili su milion eura odštete, što je prvi takav slucaj u Evropi.

- Sud je priznao civilnu odgovornost Karadžica i Plavšic na osnovu zlocina koje su pocinili. Iako Karadžic nije definitivno osudJen u Hagu, pariški sud je ustanovio da je on ratni zlocinac, rekao je za agenciju Beta advokat porodice Kovac Ivan Jurašinovic.

U telefonskoj izjavi iz Pariza on je dodao da je je sud naložio da osudJeni Adilu Kovacu, koji još ima fizicke povrede od pretrpljenih batina, isplate odštetu od 78.000 eura, a za ostale clanove njegove porodice još ukupno 123.550 eura.

- Mi cemo sada dostaviti presudu gospodinu Karadžicu i gospodji Plavšic. Oni imaju rok od dva mjeseca da ulože žalbe. Poslije toga cemo krenuti u izvršenje, objasnio je Jurašinovic.

On je takodje rekao da ce izvršenje biti direktno u slucaju da optuženi posjeduju imovinu.

- Moguce je i izvršenje preko entiteta RS u BiH, buduci da su zlocini koji su danas priznati od strane pariškog suda pocinjeni u ime RS, rekao je Jarušinovic.

On je takodje naglasio da je sud u Parizu prije godinu i po dana ustanovio da za slucaj Krajišnika nije nadležan, a za Mladica je, zbog nedostataka materijlanih dokaza, zakazao novo rocište koje bi moglo da se održi nakon njegovog hapšenja i konacne presude Haškog suda.

Radovanu Karadžicu trenutno se u Haškom tribunalu sudi za ratne zlocine, a Biljana Plavšic je odlukom istog suda 2003. godine osudJena na 11 godina zatvora, a 2009. je puštena na slobodu.

Momcilo Krajišnik osudjen je na 27 godina zatvora i od 2006. je na izdržavanju kazne, dok je Ratko Mladic još u bjekstvu.


-----
KOMENTAR: Ovo je jos jedna istorijska presuda zlocinackoj Republici Srpskoj. Ova presuda je pokazala da ce dostojanstveni ljudi uvijek naci nacina da se bore za pravdu, da nece cekati da im neki drugi serviraju pravdu, neki "svijet", ili “Amerikanci” ili daytonska drzava i korumpirani daytonski politicari. Dostojanstven covjek ima neki unutrasnji poriv da ne dozvoli da ge neko nekaznjeno maltretira, te jedino takvi, dostojanstveni ljudi dolaze do pravde.

Svaka cast porodici Kovac iz okoline Foce koja je ovim velikim uspjehom pokazala put svim zrtvama cetnickog terora kako da se bore za pravdu i pokazala da borba za pravdu nece biti uzaludna.

Zato, svako od vas koga je na bilo koji nacin ostetila Republika Srpska treba da je tuzi, ukljucujuci i pojedine zlocince, ali pri tome dobro vodite racuna da ne naletite na nekog srbo-balijskog advokata kao sto je vec po zlu zapamceni sarajevski "advokat" Fahrija Karkin koji je vec dobijenu presudu gospodje Fate Orlovic iz Konjevic polja upropastio jer nije otisao na posljednje rociste, nego se toboze nagodio sa Dodikom.

Znamo sta je bilo od te nagodbe, Fata Orlovic je izgubila vec dobijenu presudu.

Preuzeto iz Glasnika NKRBiH


[Edited by bristol on 09-04-2011 at 19:47 GMT]

09-04-2011 at 19:44 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

Tko sam ja da Vam ista kazem. Da kazem - sucut, da kazem - strasno je prestrasno - nista to nije. Lijepo zvuci ali u prahu Vasih sjecanja moje Vam rijeci ne mogu znaciti nista ... Ono sto ste Vi i Vasa obitelj propatili - to se inace zove epopeja. Velike strasne smrti nevinih ljudi ... zadnja pomisao, prva pomisao. Svi kao nesto razumijemo i zalimo i osudjujemo , a mene stid. Stid me ljudskog roda i poroda, stid me zvijeri u ljudskom liku. Nema tog suda i kazne, nema ... to je najstrasnija i jedina istina. ONOGA TRENA DOK SU ZENE MUSLIMANKE MORALE ZAKUKATI ZA SVOJIM MUZEVIMA, OCEVIMA I SINOVIMA UGASILA SE POVIJEST LJUDSKOG RODA. KAO STE DANAS GASI , OVOGA TRENA NA STOTINEMA MJESTA NA ZEMLJI. Ta me cinjenica uzasava. Ta istovremenost uzasa i beznadja s raskalasenim bezbriznim ubijanjem vremena bjelosvjetskih skorojevica... Koga je briga. ZAR SE MORA KUCATI NA VRATA PRAVA I PRAVDE, UMJESTO DA ONI SAMI POKUCUJU NA VASA VRATA. Otkako zivim i hodim svijetom, gledam da naucim, i sebe i druge, sto znaci biti DOBAR COVJEK. Ovih dana dio sam male povijesti Sirije ... i gledam kako polagano kroci u nepoznato, ka nekoj novoj Srebrenici ... ne dao bog nikome nikada ... JEDINI SUD ZLOCINIMA JE NJIHOVA VLASTITA DUSA I TIJELO ... Samo imbecil idiot moze mirno leci ako je izvrsio zlocin. Oni sto sada sjede zatvorima ili bjeze od pravde koja hroma i slijepa tumara svijetom VEC JESU U TAMNNICI SVOJIH DUSA. JA SAM SIGURNA DA NJIMA NEBO NIJE PLAVO, NI BEHAR IM NE MIRISE KAO STO DRAGI MOJ NE MIRISE NI MRTVIMA KOJI NEIMA. OVI STO POCINISE ZIVI A MRTVI ZEMLJOM HODAJU ... pozdrav i snagu Vam saljem iz Damaska, mima

12-04-2011 at 17:01 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Spremam tuzbu protiv tzv rs.

citat:
mima wrote:
Tko sam ja da Vam ista kazem. Da kazem - sucut, da kazem - strasno je prestrasno - nista to nije. Lijepo zvuci ali u prahu Vasih sjecanja moje Vam rijeci ne mogu znaciti nista ... Ono sto ste Vi i Vasa obitelj propatili - to se inace zove epopeja. Velike strasne smrti nevinih ljudi ... zadnja pomisao, prva pomisao. Svi kao nesto razumijemo i zalimo i osudjujemo , a mene stid. Stid me ljudskog roda i poroda, stid me zvijeri u ljudskom liku. Nema tog suda i kazne, nema ... to je najstrasnija i jedina istina. ONOGA TRENA DOK SU ZENE MUSLIMANKE MORALE ZAKUKATI ZA SVOJIM MUZEVIMA, OCEVIMA I SINOVIMA UGASILA SE POVIJEST LJUDSKOG RODA. KAO STE DANAS GASI , OVOGA TRENA NA STOTINEMA MJESTA NA ZEMLJI. Ta me cinjenica uzasava. Ta istovremenost uzasa i beznadja s raskalasenim bezbriznim ubijanjem vremena bjelosvjetskih skorojevica... Koga je briga. ZAR SE MORA KUCATI NA VRATA PRAVA I PRAVDE, UMJESTO DA ONI SAMI POKUCUJU NA VASA VRATA. Otkako zivim i hodim svijetom, gledam da naucim, i sebe i druge, sto znaci biti DOBAR COVJEK. Ovih dana dio sam male povijesti Sirije ... i gledam kako polagano kroci u nepoznato, ka nekoj novoj Srebrenici ... ne dao bog nikome nikada ... JEDINI SUD ZLOCINIMA JE NJIHOVA VLASTITA DUSA I TIJELO ... Samo imbecil idiot moze mirno leci ako je izvrsio zlocin. Oni sto sada sjede zatvorima ili bjeze od pravde koja hroma i slijepa tumara svijetom VEC JESU U TAMNNICI SVOJIH DUSA. JA SAM SIGURNA DA NJIMA NEBO NIJE PLAVO, NI BEHAR IM NE MIRISE KAO STO DRAGI MOJ NE MIRISE NI MRTVIMA KOJI NEIMA. OVI STO POCINISE ZIVI A MRTVI ZEMLJOM HODAJU ... pozdrav i snagu Vam saljem iz Damaska, mima


...i uvijek me obuzme neka meni nepoznata sila i uzdigne me iz ponora,uvijek kad vidim,osjetim nesto sto se zove covjek!!!
@Mima
Ovim svojim postom dajes nadu da postoji covjek i da ce uprkos sumornom i neizvijesnom vremenu biti ljudi...u izvornom smislu te rijeci.
Hvala u moje i ime svih zrtava agresije.
19-04-2011 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Spremam tuzbu protiv tzv rs. New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice