Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
muamertz wrote:
aBD po dolasku kuci kupujem neki plac a zelja je da imam prizemnu kucu sa visokim potkrovljem tako da bi se dobio veliki prostor za dnevni boravak.

Sada trenutno trazim neke placeve u tz i blizoj okolini a aBD kada se nadje nesto i kupi onda ide ona papirologija. Zanima me dali se moze neko da ovlasti da ganja te papire u tvoje ime napr majak otac

Raja hvala na lijepi odgovorima i na vec nekim korisnim savjetima.



ako te interesuje austro/americki stil gradnje...bas,prizemna kuca sa iskoristenim potkrovljem...imam dobru preporuku za tebe i jeftinu..i uz punamoc ti se moze ganjat papiri (meni ganjaju)
sretno


11-11-2011 at 18:53 | Ukljuèi u odgovor
muamertz
Nivo: Forumas sa iskustvom
idem ka svojim ciljevima

Registriran(a): 07-11-2011
Lokacija: Sharana
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
Dilber wrote:

ako te interesuje austro/americki stil gradnje...bas,prizemna kuca sa iskoristenim potkrovljem...imam dobru preporuku za tebe i jeftinu..i uz punamoc ti se moze ganjat papiri (meni ganjaju)
sretno





daj reci preporuku ako ne zelis javno javi PP ali daj ipak i drugim ljudima koji mozda zele nesto slicno daj neki link ili nesto slicno... pozzz
11-11-2011 at 18:57 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
muamertz wrote:
aBD po dolasku kuci kupujem neki plac a zelja je da imam prizemnu kucu sa visokim potkrovljem tako da bi se dobio veliki prostor za dnevni boravak.

Sada trenutno trazim neke placeve u tz i blizoj okolini a aBD kada se nadje nesto i kupi onda ide ona papirologija. Zanima me dali se moze neko da ovlasti da ganja te papire u tvoje ime napr majak otac

Raja hvala na lijepi odgovorima i na vec nekim korisnim savjetima.



naravno da može...kupiš plac ,iznajmiš nekoga da ti napravi idejno rješenje za objekat po tvojoj želji i to se preda u opštinsku službu da bi dobio urbanistièke uslove i sve potrebne informacije o saglasnostima za razne prikljuèke...onda se tek pravi glavni ili izvedbeni projekat koji predaješ za gradjevinsku dozvolu...to je procedura ...imaš i opciju da kreneš bez potrebne papirologije,ali æe te u konaènici sve mnogo skuplje doæi ako izgradiš bespravno (bez potrebnih dozvola i saglasnosti) pa onda moraš da radiš legalizaciju.
kada se dobiju urbanistièki uslovi imaš rok od 6-12 mjeseci da predaš zahtjev i projekat za dobijanje gradjevinske dozvole ...ja æu ti poslati na mail par lijepih osnova nekih kuæica od kojih se može napraviti dobar izvedbeni projekat,a možeš i sam malo da googlaš i da potražiš neko adekvatno rješenje u zavisnosti šta želiš.
naravno uvijek postoji opcija da ti neki arhitekta uradi rješenje po narudžbi i da ispoštuje sve tvoje zahtjeve i želje
11-11-2011 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
muamertz
Nivo: Forumas sa iskustvom
idem ka svojim ciljevima

Registriran(a): 07-11-2011
Lokacija: Sharana
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
soraya wrote:

naravno da može...kupiš plac ,iznajmiš nekoga da ti napravi idejno rješenje za objekat po tvojoj želji i to se preda u opštinsku službu da bi dobio urbanistièke uslove i sve potrebne informacije o saglasnostima za razne prikljuèke...onda se tek pravi glavni ili izvedbeni projekat koji predaješ za gradjevinsku dozvolu...to je procedura ...imaš i opciju da kreneš bez potrebne papirologije,ali æe te u konaènici sve mnogo skuplje doæi ako izgradiš bespravno (bez potrebnih dozvola i saglasnosti) pa onda moraš da radiš legalizaciju.
kada se dobiju urbanistièki uslovi imaš rok od 6-12 mjeseci da predaš zahtjev i projekat za dobijanje gradjevinske dozvole ...ja æu ti poslati na mail par lijepih osnova nekih kuæica od kojih se može napraviti dobar izvedbeni projekat,a možeš i sam malo da googlaš i da potražiš neko adekvatno rješenje u zavisnosti šta želiš.
naravno uvijek postoji opcija da ti neki arhitekta uradi rješenje po narudžbi i da ispoštuje sve tvoje zahtjeve i želje


eh super posaljina e mail pa cu da pogledam aBd kada stignem cuKu hehe
11-11-2011 at 19:03 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
muamertz wrote:
aBD po dolasku kuci kupujem neki plac a zelja je da imam prizemnu kucu sa visokim potkrovljem tako da bi se dobio veliki prostor za dnevni boravak.

Sada trenutno trazim neke placeve u tz i blizoj okolini a aBD kada se nadje nesto i kupi onda ide ona papirologija. Zanima me dali se moze neko da ovlasti da ganja te papire u tvoje ime napr majak otac

Raja hvala na lijepi odgovorima i na vec nekim korisnim savjetima.




Jedan savjet
Ako kupujes zemlju gdje je bila zona ratnih djejstava...osloboden si placanja poreza...takode i za zapocetu kucu koju kupujes osloboden si poreza...
za zemlju u zoni ratnih djejstava...prije kupovime uzmes broj KC sa nacrtom...napises zahtjev Kantonalnom stabu CZ i prilozis navedeni dokumenat...u zahtjevu treba da napises da zelis kupiti zemljiste koje je bilo u zoni ratnih dejstava i da ti se izda potvrda o tome da je izvrsen pregled i deminiranje istoga....Oni ce tio odgovoriti da je bilo u zoni i da je ocisceno tlo a da ne mogu pouzdano tvrditi da nesto od NUS nije ostalo....znaci (hebo te Odgovorih bolje i od Rafe Jozica...mog ratnog )na taj nacin ,dobijeni dokumenat prilazes sa kupoprodajnim ugovorom i po izlasku komisije na teren bit ces osloboden placanja poreza za kupovinu...a sve mozes i sa punomoci ovejerenoj kod sudskog tumaca...a od kupovine do legalizacije prode i vise od 3 mjeseca...znaci ...do tvog slijedeceg godisnjeg...
11-11-2011 at 19:04 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
muamertz wrote:


daj reci preporuku ako ne zelis javno javi PP ali daj ipak i drugim ljudima koji mozda zele nesto slicno daj neki link ili nesto slicno... pozzz


cim dodjem kuci
11-11-2011 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

Meni rekoše nekad davno da pametan kupuje ,a budala pravi nisam im vjerovao onda,
ali kasnije sam shvatio da su u pravu

12-11-2011 at 02:02 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

ako je stan,prvo ulazna vrata i stolarija,tu sam se zajebo,i nikad ne ispravi...
ako je kuca,i tu sam se zajebo,sluso starije iskusnije,oni vele moremo mi to sami,meza pice i famelija..
za beton radna akcija i lopataj,3:1 ,a kad pocne nestajat moze i 5:1
a gdje god nisi siguran,udri duplu armaturu nes pogrijesit...
i nikako mi ovo nije jasno,kakav beton,ako se radi na mjesalicu i standardne vrece cementa

14-11-2011 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
primus inter pares wrote:

a gdje god nisi siguran,udri duplu armaturu nes pogrijesit...
i nikako mi ovo nije jasno,kakav beton,ako se radi na mjesalicu i standardne vrece cementa


nije baš tako Primke....
armatura trpi sile zatezanja ,a beton sile pritiska...zato se i radi statièki proraèun,nacrti armature(gdje se šta ugradjuje,koji popreèni profil armature,preklopi i slièno)) i specifikacija(kolièina sa kojom se ide u nabavku).
beton smješan po receptu "odokativno" , u ruènoj mješalici,nema odgovarajuæi kvalitet niti potvrdu kvaliteta,jer je bez atesta na èvrstoæu...to poslije ðavo bude kriv kad dodje do zemljotresa,pucanja,progiba ili neke druge anomalije,pa umjesto MB 30 u kocki imaš MB 19,kamaru neopranog šljunka sumnivih frakcija i lišæe poèinje da raste iz njega,segregaciju betona i slièno.
yebeš Balkan i naš naèin provincijskog razmišljanja...stomatologu se ide samo kad je zub otekao i pod upalom(ko æe se zahmetiti odlaskom zubaru jednom u tri mjeseca ili nedaj bože prati zube tri puta na dan),kuæa se zida bez projekta (skupo dati 5-8KM po kvadratu projekta,a da ne prièamo o nadzoru struènog lica ili nedaj bože tražiti savjet arhitekte kad se radi o uredjenju enterijera,izboru namještaja,dekora ,parternom rješenju vrta i slièno)...radna akcija može da se uradi kada se radi o moleraju,farbanju ograda,izradi gipsanog plafona i slièni zanatski radovi...izrada konstrukcije,zidanje,krovna konstrukcija,pokrivanje kuæe,limarija,izrada fasadne i unutrašnje stolarije...to treba dati kvalifikovanim ljudima da rade...sve ostalo je dunðerluk
14-11-2011 at 17:30 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
soraya wrote:

nije baš tako Primke....
armatura trpi sile zatezanja ,a beton sile pritiska...zato se i radi statièki proraèun,nacrti armature(gdje se šta ugradjuje,koji popreèni profil armature,preklopi i slièno)) i specifikacija(kolièina sa kojom se ide u nabavku).
beton smješan po receptu "odokativno" , u ruènoj mješalici,nema odgovarajuæi kvalitet niti potvrdu kvaliteta,jer je bez atesta na èvrstoæu...to poslije ðavo bude kriv kad dodje do zemljotresa,pucanja,progiba ili neke druge anomalije,pa umjesto MB 30 u kocki imaš MB 19,kamaru neopranog šljunka sumnivih frakcija i lišæe poèinje da raste iz njega,segregaciju betona i slièno.
yebeš Balkan i naš naèin provincijskog razmišljanja...stomatologu se ide samo kad je zub otekao i pod upalom(ko æe se zahmetiti odlaskom zubaru jednom u tri mjeseca ili nedaj bože prati zube tri puta na dan),kuæa se zida bez projekta (skupo dati 5-8KM po kvadratu projekta,a da ne prièamo o nadzoru struènog lica ili nedaj bože tražiti savjet arhitekte kad se radi o uredjenju enterijera,izboru namještaja,dekora ,parternom rješenju vrta i slièno)...radna akcija može da se uradi kada se radi o moleraju,farbanju ograda,izradi gipsanog plafona i slièni zanatski radovi...izrada konstrukcije,zidanje,krovna konstrukcija,pokrivanje kuæe,limarija,izrada fasadne i unutrašnje stolarije...to treba dati kvalifikovanim ljudima da rade...sve ostalo je dunðerluk


eto vidis...a mojoj drugarici nisi tako rekla...odrala mi dep sa siporexom i drugim materijalima...ma samo je brinuo medoooooo
14-11-2011 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice