Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
kagemusha wrote:


eto vidis...a mojoj drugarici nisi tako rekla...odrala mi dep sa siporexom i drugim materijalima...ma samo je brinuo medoooooo

tvoja drugarica se u malterisanje razumije bolje i od mene i od tebe šuti i plivaj
14-11-2011 at 22:36 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
soraya wrote:

tvoja drugarica se u malterisanje razumije bolje i od mene i od tebe šuti i plivaj


opet zenska solidarnost
14-11-2011 at 23:57 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
soraya wrote:

tvoja drugarica se u malterisanje razumije bolje i od mene i od tebe šuti i plivaj

sorayce i meni treba maltara konvoy, u izgradnji sam, (konj mogo sam do sad kupit po' Avazovog tornja )
please, ako ta drugarica stvarno dobro malterise, daj da i ja zaplivam
15-11-2011 at 06:38 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
arnie wrote:

sorayce i meni treba maltara konvoy, u izgradnji sam, (konj mogo sam do sad kupit po' Avazovog tornja )
please, ako ta drugarica stvarno dobro malterise, daj da i ja zaplivam

ma ti si potonuo u mutnoj Temzi odavno
15-11-2011 at 07:08 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

pa dobro ja rekoh kako se radi kod nas,u vecini slucajeva...
plus ja ne znam ni jednu firmu da radi kuce,nisam nikad ni kod kog bio da mu je neka firma radila kucu..jebga mozda je do mene..
obicno se prave radne akcije,pa temelj,pa ploca,pa nadjes jednog dvojicu majstora da zidaju,pa onda ovo sto kagemusha veli,elektricara,vodoinstalatera da ti u plocu ubaci cjevku,da poslje ne razbijas,al sve sam sebi ganjas,negdje cuo,pa na neciju preporuku.
pa gore vjencanica,krov,ima posla...
druga stvar,gdje pravis kucu,isto je od vaznosti..dosta svijeta ima svoju zemlju,pa je lakse,al ako kupujes plac,pravis novu kucu,treba ti para i para,da je odradis po PS sa svim papirima,i dozvolama,projekt je najmanji tu problem..
nije normalno koliko novaca ode samo na te stvari,pa onda masa svijeta krene sa mislju,ako ja krenem sve po papirima necu nikad kuce napravit.
onda sta se meni jos ne svidja,prave se ogromne kuce,koje su onako odokativno 70%crne,prazne i neiskoristene i naravno fasadu uradit nekad za 10-20 godina..
majke mi,u toliko kuca bio,nikad nisam cuo ovo za beton...
svi pravili isto,mjesalica,lopata,cement, i rizla/sljunak..
nije ni jedna upala,vjerovatno je to bolje sto ti govoris,al gdje je to radjeno tako kod nas?

p.s jarane ako radis kucu bolje 2x50 kvadrata al da je dovrsis kako treba,nego 300 i da je decenijama dovrsavas...plus,valja to odrzavat,placat,zagrijavat,...ma sto jedan belaj...
kuca je komocija al i velika obaveza!

Znaci sorajce,ako mozes,daj ime koje firme,koja pravi kuce,ne montazne nego ove, i koliko ispadne to u novcima,recimo kuca od nekih stotinjak kvadrata?bez zemlje?materijal,ruke i tako?

15-11-2011 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
primus inter pares wrote:
pa dobro ja rekoh kako se radi kod nas,u vecini slucajeva...
plus ja ne znam ni jednu firmu da radi kuce,nisam nikad ni kod kog bio da mu je neka firma radila kucu..jebga mozda je do mene..
obicno se prave radne akcije,pa temelj,pa ploca,pa nadjes jednog dvojicu majstora da zidaju,pa onda ovo sto kagemusha veli,elektricara,vodoinstalatera da ti u plocu ubaci cjevku,da poslje ne razbijas,al sve sam sebi ganjas,negdje cuo,pa na neciju preporuku.
pa gore vjencanica,krov,ima posla...
druga stvar,gdje pravis kucu,isto je od vaznosti..dosta svijeta ima svoju zemlju,pa je lakse,al ako kupujes plac,pravis novu kucu,treba ti para i para,da je odradis po PS sa svim papirima,i dozvolama,projekt je najmanji tu problem..
nije normalno koliko novaca ode samo na te stvari,pa onda masa svijeta krene sa mislju,ako ja krenem sve po papirima necu nikad kuce napravit.
onda sta se meni jos ne svidja,prave se ogromne kuce,koje su onako odokativno 70%crne,prazne i neiskoristene i naravno fasadu uradit nekad za 10-20 godina..
majke mi,u toliko kuca bio,nikad nisam cuo ovo za beton...
svi pravili isto,mjesalica,lopata,cement, i rizla/sljunak..
nije ni jedna upala,vjerovatno je to bolje sto ti govoris,al gdje je to radjeno tako kod nas?

p.s jarane ako radis kucu bolje 2x50 kvadrata al da je dovrsis kako treba,nego 300 i da je decenijama dovrsavas...plus,valja to odrzavat,placat,zagrijavat,...ma sto jedan belaj...
kuca je komocija al i velika obaveza!

Znaci sorajce,ako mozes,daj ime koje firme,koja pravi kuce,ne montazne nego ove, i koliko ispadne to u novcima,recimo kuca od nekih stotinjak kvadrata?bez zemlje?materijal,ruke i tako?


Primke ,najskuplje je kuæu praviti (pa i renovirati) napamet bez projekta to tako "kako se radi kod nas,najèešæe"..To što je skupa gradjevinska dozvola i saglasnosti na prikljuèke,ne znaèi da ne treba imati neki plan i pojma o tome gdje se objekat orijentiše,kako se fundira,oslanja,na kojoj strani svijeta su okrenute krovne ravni,gdje ima vodu,kanalizaciju i slièno...Primke to je stvar struke,idu ljudi u školu,uèe i praktièno izuèavaju zanat...Primke ,puna Privredna komora TK informacije,gdje ,ko i kako se zove kamara malih preduzimaèkih ,izvodjaèkih ,firmi...Živimo na Balkanu,tradicija u graditeljstvu je da se zida jednom kuæa u jednom životu (generaciji).Pogledaj koliko je tehnologija u gradjevinarstvu uznapredovala u odnosu na taj stav "sam svoj majstor"...Pa odatle i nastaje problem da fasade stoje nezavršene i po 20 godina,jer nema regulative koja može da te obaveže da "uljudiš kuæu i okuænicu" ako je praviš po nomadskom principu "na svojoj zemlji ja mogu da radim šta hoæi i kako hoæu".
E vidiš,kad se ta svijest poène mjenjati ,onda æe i nama poèeti kuæe i domovi da izgledaju kao naprimjer u jednoj Sloveniji.Dok se ne promjeni svijest o gradnji po tom tvom principu "puno papira i skupi" dotle æe biti otvorene kanalizacije ,kao na primjer ona iza Elektrodistribucije i hotela Tuzla.Na sramotu grada,gradonaèelnika i gradskih urbanista.I ne samo u Tuzli nego u skoro svim okolnim mjestima i naseljima.

P.S.Kako da ti kažem bez tlocrta i projektne dokumentacije koliko može da košta kuæa?Napamet?? Pa evo može i za 450KM/m2 ,a može i za 1450KM/m2.Zavisi od želja investitora.Kao i od još hiljadu stvari.Nemam ja ništa protiv radne akcije i mišiæa,ali jedan od mišiæa mora imati mozga i pare.
15-11-2011 at 12:55 | Ukljuèi u odgovor
flor
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 24-06-2010
Odgovori: 1156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM


@soraya, isplati li se dugoroèno montažna kuæa?
Mislim na onaj sistem gdje je veæ unaprijed poznata cijena i gdje moraš obezbijediti prilaz, struju, smještaj za radnike i sl.

Po svijetu su (npr. SAD, Japan itd.)uglavnom montažne koliko znam, a kako vidim ove što se nude na našem podneblju imaju garanciju na materijale, modernu tehnologiju, dobru izolaciju i baš dobre cijene... Kakvo je tvoje mišljenje?

15-11-2011 at 13:05 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

soraya,nisam rekao da se ne slazem s tobom,i kako treba,ja ti kazem kako se radi vecinom,valjda si i ti toga svjesna...
nema narod para,a zivjet se mora...
i stanovat...
svi kazu skuplje ispadne kupit stan nego napravit si kucu,e sad u tim racunicama stede gdje god mogu...
elem,poenta,ako ti radi firma i sve to po peesu,moras imat u šteku tu lovu,a na ovaj divlji nacin,radis od vrece do vrece cementa pa kako i dokle stignes...
parola ko i u svemu snalazi se ko kako umije...

15-11-2011 at 13:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
flor wrote:

@soraya, isplati li se dugoroèno montažna kuæa?
Mislim na onaj sistem gdje je veæ unaprijed poznata cijena i gdje moraš obezbijediti prilaz, struju, smještaj za radnike i sl.

Po svijetu su (npr. SAD, Japan itd.)uglavnom montažne koliko znam, a kako vidim ove što se nude na našem podneblju imaju garanciju na materijale, modernu tehnologiju, dobru izolaciju i baš dobre cijene... Kakvo je tvoje mišljenje?


Maloprije napisah u komentaru Primketu.Montažne kuæe nisu u našoj ,hajde da kažem evropskoj (stari svijet) tradiciji(voli naš èojk da trehne vratima,više neg ljeba se najest).Vidio si da u Americi puhne tornado i za tili èas nestane naselja,ali gradjevinska operativa èas posla odradjuje svoje...Kao neko ko je razradjivao tehnologiju i montažnih kuæa(na našim prostorima) mogu ti reæi da što se cijene po kvadratu tièe,dodje te u konaènici skoro isto kao i da zidaš od èvrstih materijala.Ušteda je jedino na vremenu.Lako se montiraju,kvalitetom zadovoljavaju sve standarde.Treba voditi raèuna oko dužine garantnog roka na montažu.Za montažne kuæe treba takodje pripremiti adekvatan temelj,èija izvedba se posebno plaæa...Plus svi prikljuèci,a i papirologija oko dozvole.Ne bih preporuèila višeetažnu montažnu kuæu.Dugoroèno rješenje?Zavisi koliki je garantni rok ,kako na proizvod ,tako i na montažu.Tu je kvaka.MI smo majstori da napravimo.Ali mentalitet naroda da bilo šta uradi suprotno od uputa,to nam je u krvi.
15-11-2011 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
primus inter pares wrote:
soraya,nisam rekao da se ne slazem s tobom,i kako treba,ja ti kazem kako se radi vecinom,valjda si i ti toga svjesna...
nema narod para,a zivjet se mora...
i stanovat...
svi kazu skuplje ispadne kupit stan nego napravit si kucu,e sad u tim racunicama stede gdje god mogu...
elem,poenta,ako ti radi firma i sve to po peesu,moras imat u šteku tu lovu,a na ovaj divlji nacin,radis od vrece do vrece cementa pa kako i dokle stignes...
parola ko i u svemu snalazi se ko kako umije...


To je zbog tržišta,zato što nema ispravne politike kada se o rentiranju radi.Nažalost zakon tržišta kaže da je veæa potražnja od ponude,u stambeni fond država ništa ulagala nije jer nas vode domuzi od politièara,koji sa ekonomijom i upravljanjem državom znaju koliko i Mara oko krivog q...
Jednog dana to se mora promjeniti.Logika kaže da bi kvadrat stana trebao biti jeftiniji od kvadrata kuæe.A zaboravljate svi da jednu treæinu cijene kvadrata stana uzima država na raznorazne prikljuèke,saglasnosti,položajne rente i razne k****boce...Plus cijena zemljišta koja je bezobrazno visoka u gradu Tuzla.Jer treba prehraniti ohu armiju nehljebara po raznim administracijama i šalterima.
Primke,znam o èemu prièaš i ja sam podstanar...
15-11-2011 at 13:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice