Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

citat:
a isto tako objesi ti tu prièu, jer se vrlo dobro zna kolko je dužnih koji koriste zdravstvene usluge koje UKC nikad , a možda ni tad ne naplati!!!


Nisam mislio da se ukljuèujem u prièu oko parkinga, ali na ovu glupost moram da reagujem. Primarno zdravstveno osiguranje u BiH je na principu solidarnosti, znaèi svim osiguranicima se sa plate skida isti procenat doprinosa za zdravstvo, koji ide u fond zdravstvene zaštite iz kojeg se pokrivaju svi troškovi koje napravi izmeðu ostalog i UKC. Ukoliko su ti troškovi viši od iznosa naplaæenog od fonda za zdravstveno osiguranje, tj. ako UKC posluje negativno iz bilo kojeg razloga, a neæu da ulazim zašto posluju negativno, bilo bi tu stvarno puno da se piše, gubitke pokriva u našem sluèaju kanton, iz svog budžeta koji opet punimo mi poreski obveznici. Znaèi na kraju UKC se naplati u potpunosti, a to što ja iako plaæam veæ godinama nisam nikad koristio usluge zdravstvene zaštite natjera me da se zamislim svaki put kad pogledam platnu listu gdje idu sve te pare koje mi se odbijaju. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
22-11-2011 at 10:36 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

citat:
THALES wrote:
citat:
a isto tako objesi ti tu prièu, jer se vrlo dobro zna kolko je dužnih koji koriste zdravstvene usluge koje UKC nikad , a možda ni tad ne naplati!!!


Nisam mislio da se ukljuèujem u prièu oko parkinga, ali na ovu glupost moram da reagujem. Primarno zdravstveno osiguranje u BiH je na principu solidarnosti, znaèi svim osiguranicima se sa plate skida isti procenat doprinosa za zdravstvo, koji ide u fond zdravstvene zaštite iz kojeg se pokrivaju svi troškovi koje napravi izmeðu ostalog i UKC. Ukoliko su ti troškovi viši od iznosa naplaæenog od fonda za zdravstveno osiguranje, tj. ako UKC posluje negativno iz bilo kojeg razloga, a neæu da ulazim zašto posluju negativno, bilo bi tu stvarno puno da se piše, gubitke pokriva u našem sluèaju kanton, iz svog budžeta koji opet punimo mi poreski obveznici. Znaèi na kraju UKC se naplati u potpunosti, a to što ja iako plaæam veæ godinama nisam nikad koristio usluge zdravstvene zaštite natjera me da se zamislim svaki put kad pogledam platnu listu gdje idu sve te pare koje mi se odbijaju.


On odgovr dobi u skladu sa onim što je napisao, a tebe što se tièe možemo na tu temu elaborat napraviti...kao što i sam reèe "bilo bi tu puno da sepiše"..
22-11-2011 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

citat:
THALES wrote:

Nisam mislio da se ukljuèujem u prièu oko parkinga, ali na ovu glupost moram da reagujem. Primarno zdravstveno osiguranje u BiH je na principu solidarnosti, znaèi svim osiguranicima se sa plate skida isti procenat doprinosa za zdravstvo, koji ide u fond zdravstvene zaštite iz kojeg se pokrivaju svi troškovi koje napravi izmeðu ostalog i UKC. Ukoliko su ti troškovi viši od iznosa naplaæenog od fonda za zdravstveno osiguranje, tj. ako UKC posluje negativno iz bilo kojeg razloga, a neæu da ulazim zašto posluju negativno, bilo bi tu stvarno puno da se piše, gubitke pokriva u našem sluèaju kanton, iz svog budžeta koji opet punimo mi poreski obveznici. Znaèi na kraju UKC se naplati u potpunosti, a to što ja iako plaæam veæ godinama nisam nikad koristio usluge zdravstvene zaštite natjera me da se zamislim svaki put kad pogledam platnu listu gdje idu sve te pare koje mi se odbijaju.


Vidis , u pravu si...svima se odbija sa platne liste,a znas li koliko firmi odbija taj novac, a nikada nije uplatio na racun zdravstvenog osiguranja?
Manjkove ne pokriva Kanton ,kako ti kazes,nego se odbija preko leda zaposlenika u UKC ...Vjerovao ili ne ....ma da, najvise uvijek boli nasa rana , a tuda nikada

[Edited by kagemusha on 22-11-2011 at 19:50 GMT]
22-11-2011 at 19:47 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

citat:
kagemusha wrote:


a znas li koliko firmi odbija taj novac, a nikada nije uplatio na racun zdravstvenog osiguranja?
22-11-2011 at 19:50 GMT]



Kratko, jasno i efikasno!!
22-11-2011 at 21:54 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

UKC Tuzla nije obavezan da obezbjedi parkirno mjesto za posjetice,ali za svoje uposlenike jeste.
Kao što je poznato UKC je ogradjen i kao takav prestavlja neku vrstu "unitarne" teritorije,koja mu se dodjeljuje tokom projektovanja od strane urbanista.
Po svojoj funkciji pružanja zdravstvenih usluga širokog dijapazona,razlikuje se od objekata Domova zdravlja koji u svom krugu moraju imati dovoljan broj parkirnih mjesta prema kapacitetu gradjana koje opslužuju kao i uposlenika koji tu rade.
UKC Tuzla ima specifiènu lokaciju i infrastrukturno je osakaæen jer ni jedna linija gradskog saobraæaj ne ide tom trasom niti postoji stajalište.Zato postoji taxi služba,koja na neki naèin ima funkciju javnog prevoza u Tuzli.Koliko znam ni jednom taxi vozilu nije zabranjeno da proðe kroz bolniki krug,a pristupni kružni put mora postojati zbog vozila saniteta i hitne pomoæi,policijskih vozila,vatrogasnih i vozila nabavke koja snbdjevaju UKC.Svi ostali koji spadaju u kategoriju "posjete" (koja je vremenski propisana i ogranièena jer je to u interesu ljudi koji su na zdravstvenom tretmanu) i dužni su taj propis poštovati.Ne zbog toga što je to neko "izmislio" ,veæ iz razloga opšte kuture koja je u našim krajevima(pa i Tuzli) deficitarna "roba".
btw,naplata parkinga svojim uposlenicima je èista pljaèka istih,ali to je do menadžmenta UKC-a.
Portir na ulaznoj kapiji je dužan da legitimiše svakog nezaposlenog i da provjeri šta svaki posjetilac nosi u buketu ili kesi.Pa i u vrijeme posjete od 14 do 16 èasova.Njegova je dobra volja (ali i rizik) ako nekoga pušta sa vozilom u krug bolnice,a taj neko nije uposlenik sa akreditacijom ili karticom koju spomenu @andjela.

22-11-2011 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

citat:
THALES wrote:
citat:
a isto tako objesi ti tu prièu, jer se vrlo dobro zna kolko je dužnih koji koriste zdravstvene usluge koje UKC nikad , a možda ni tad ne naplati!!!


Nisam mislio da se ukljuèujem u prièu oko parkinga, ali na ovu glupost moram da reagujem. Primarno zdravstveno osiguranje u BiH je na principu solidarnosti, znaèi svim osiguranicima se sa plate skida isti procenat doprinosa za zdravstvo, koji ide u fond zdravstvene zaštite iz kojeg se pokrivaju svi troškovi koje napravi izmeðu ostalog i UKC. Ukoliko su ti troškovi viši od iznosa naplaæenog od fonda za zdravstveno osiguranje, tj. ako UKC posluje negativno iz bilo kojeg razloga, a neæu da ulazim zašto posluju negativno, bilo bi tu stvarno puno da se piše, gubitke pokriva u našem sluèaju kanton, iz svog budžeta koji opet punimo mi poreski obveznici. Znaèi na kraju UKC se naplati u potpunosti, a to što ja iako plaæam veæ godinama nisam nikad koristio usluge zdravstvene zaštite natjera me da se zamislim svaki put kad pogledam platnu listu gdje idu sve te pare koje mi se odbijaju.

Grijsis, ne postoji PRIMARNA zdr. zastita u kontekstu koji ti navodis. Izvor finansiranja je Fond solidarnosti koji punimo mi, oni koji imaju platu i kojima se odbija za tu zastitu. Pominjes UKC, to je TERCIJARNA zastita i to nema nikakve veze sa ovim sto ti pricas. Uostalom, nikakve veze nema prica o parkiranju i finansiranju zdravstva.
22-11-2011 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

-Kako neki tvrde, zaposlenici UKC plaæaju parking i imaju karticu- ako je to doista taèno, onda se ovdje radi o PLJAÈKI RADNIKA UKC-a. To treba sprijeèiti!

-UKC je napravljen za graðane pa od svih potreba , izmeðu ostalog imamo i potrebu parkiranja i prema tome parkin prostor se mora obezbijediti.

-Neki navode plaæanje zdravstva i koliko para toliko muzike i td. Meni se od plate odbija 12,5% za zdravstvo iako hvala bogu još nisam koristio njihove usluge. Dakle ja plaæam nešto što nisam koristio!!
Po meni je bolji sistem ako ljudi veæ moraju plaæati da svako ima neku zdravstvenu karticu na koju mu se uplaæuje novac od plate- i kad ima potrebu za zdravstvenu njegu- izvoli , skini sa kartice! Ako se sve plaæa , onda je tako najbolje- ja raspolažem svojim novcem. Ionako ako nemaš zdravstvenu knjižicu , neæe te ni radit a ako i imaš onda samo neke sitnije stvari rade dok se zahtjevnije operacije moraju platiti i onda hajde skupljat pare!!??

A što se tièe nezaposlenih i njhovog zdravstvenog - za to bih rado odvajao ali da ide novac na njihove zdravstvene kartice - koje su nalik ovim karticama za bankomat a, zdravstveni radnici æe imati onoliko koliko zarade isto što oni nude zdravstvene usluge graðanima u onoj mjeri koliko im se plati!!
Nema više solidarnosti u ovom administrativnom smislu !!



[Edited by Platonix on 24-11-2011 at 09:50 GMT]

24-11-2011 at 08:47 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

citat:
Platonix wrote:
-Kako neki tvrde, zaposlenici UKC plaæaju parking i imaju karticu- ako je to doista taèno, onda se ovdje radi o PLJAÈKI RADNIKA UKC-a. To treba sprijeèiti!


Plaæaju 100% , a ne kako misliš da neki tvrde.

citat:
Platonix wrote:
-UKC je napravljen za graðane pa od svih potreba , izmeðu ostalog imamo i potrebu parkiranja i prema tome parkin prostor se mora obezbijediti.


Problem parkiranja je globalni problem grada, pa tako se to odražava i na UKC.

citat:
Platonix wrote:
-Neki navode plaæanje zdravstva i koliko para toliko muzike i td. Meni se od plate odbija 12,5% za zdravstvo iako hvala bogu još nisam koristio njihove usluge. Dakle ja plaæam nešto što nisam koristio!!


Pitanje je kolko se uopšte od tih 12,5% zaista uplati ... to ti ne možeš znati.

citat:
Platonix wrote:
Po meni je bolji sistem ako ljudi veæ moraju plaæati da svako ima neku zdravstvenu karticu na koju mu se uplaæuje novac od plate- i kad ima potrebu za zdravstvenu njegu- izvoli , skini sa kartice! Ako se sve plaæa , onda je tako najbolje- ja raspolažem svojim novcem. Ionako ako nemaš zdravstvenu knjižicu , neæe te ni radit a ako i imaš onda samo neke sitnije stvari rade dok se zahtjevnije operacije moraju platiti i onda hajde skupljat pare!!??


Jako kompleksno, a šta bi u tom sluèaju teške socijalne kategorije kojih je u BiH mnogo i svakim danom sve više



24-11-2011 at 11:36 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA

citat:
Platonix wrote:
-Kako neki tvrde, zaposlenici UKC plaæaju parking i imaju karticu- ako je to doista taèno, onda se ovdje radi o PLJAÈKI RADNIKA UKC-a. To treba sprijeèiti!

-UKC je napravljen za graðane pa od svih potreba , izmeðu ostalog imamo i potrebu parkiranja i prema tome parkin prostor se mora obezbijediti.

-Neki navode plaæanje zdravstva i koliko para toliko muzike i td. Meni se od plate odbija 12,5% za zdravstvo iako hvala bogu još nisam koristio njihove usluge. Dakle ja plaæam nešto što nisam koristio!!
Po meni je bolji sistem ako ljudi veæ moraju plaæati da svako ima neku zdravstvenu karticu na koju mu se uplaæuje novac od plate- i kad ima potrebu za zdravstvenu njegu- izvoli , skini sa kartice! Ako se sve plaæa , onda je tako najbolje- ja raspolažem svojim novcem. Ionako ako nemaš zdravstvenu knjižicu , neæe te ni radit a ako i imaš onda samo neke sitnije stvari rade dok se zahtjevnije operacije moraju platiti i onda hajde skupljat pare!!??

A što se tièe nezaposlenih i njhovog zdravstvenog - za to bih rado odvajao ali da ide novac na njihove zdravstvene kartice - koje su nalik ovim karticama za bankomat a, zdravstveni radnici æe imati onoliko koliko zarade isto što oni nude zdravstvene usluge graðanima u onoj mjeri koliko im se plati!!
Nema više solidarnosti u ovom administrativnom smislu !!



[Edited by Platonix on 24-11-2011 at 09:50 GMT]


Platonix za predsjednika...ucini yo i bit ces vjeciti predsjednik BiH...kad nam Tito nije valjao ..ti ces biti drugi Tito..idi care u politiku ..imas moj glas sigurn
24-11-2011 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : PARKING NA KLINIÈKOM CENTRU TUZLA New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice