Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Èorokot
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Ibrahim1
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 24-11-2011
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èorokot - Istina o uèinkovitosti Ulja Èorokota

Sudeci prema studiji o djelovanju corokotovog ulja na imunitet od El-Kadi-a i Kandil-a (koju si uzeo za referencu) mogu zakljuciti da ti ili mozda tvoj doktor prevodite neke tekstove i da u tome pravite kardinalne greske (nadam se da ne koristite isti sistem kada pravite „lijekove“).
Nisam primjetio da je studija objavljena u nekom renomiranom casopisu. Jedino sto se moze skontati je da su ova dva naucnika 1986. godine na jednoj konferenciji u Kuvajtu prezentirali svoje rezultate koje si ti pogresno prenio. A Kuvajt nije ni danas dan nesto poznat po nauci, a kamoli 1986. godine.
U tvom prilogu stoji „Potpuno brojanje limfocita prije uzimanja i poslije 4 sedmice uzimanja kapsula i placeba je pokazala da velika veæina onih koji su uzimali Nigella sativa pokazuje 72 % poveæanja u pomaganju potiskivanja T-stanica , kao i poveæanje u funkcionalnoj aktivnosti prirodnog ubijanja stanica.Kontrolna grupa koja je dobila placebo, pokazala je 7% smanjenja jaèine imunološkog sistema“.
Dragi brate, o kakvom ti potiskivanju T-stanica govoris i funkcionalnoj aktivnosti prirodnog ubijanja stanica. U tekstu stoji ovo „Administration of 1 g twice daily in
human volunteers enhanced immune functions as manifested by improve
helper T cells and natural killer cell activity.” Ovo znaci da T-stanice (koje spadaju u specificni imuni system) i tzv. “Natural Killer Cells” pokazuju pojacanu aktivnost, a ne kao sto ste pogresno preveli “funkcionalna aktivnost prirodnog ubijanja stanica”.
Jos jedna stvar koja je vrlo cudna je da placebo koji se koristi radi kontrole obicno ima pozitivan efekat (tj. efekat koji pacijenti ocekuju i koji nastaje autosugestivnim putem) i ne mogu da zamislim kako je u ovom slucaju moglo doci do negativnog smjera. Pretpostavljam da ste I ovu informaciju pogresno preveli ili da studija stvarno nije relevantna sa naucnog aspekta.

Ostatak tvog priloga nisam cito jer sam se momacki nasikiro.

Corokot jeste fenomenalna stvar i postoji stotine studija koje na to ukazuju, a mnogi su se vec i licno uvjerili u njegovu djelotvornost.

Halali brate, al ovdje se ne radi samo o pridobijanju musterija nego i o jednoj mnogo ozbiljnijoj stvari, a to je zdravlje ljudi. I to nije stvar sa kojom se tek tako moze eksperimentisati.

Mogu li te jos pitati kako kontrolisete vase sjeme? Kako mozete biti sigurni da cijedite ulje iz Nigella sativa-e, a ne iz Nigella hispanica-e ili Nigella-e arvensis?


citat:
izlijecise wrote:


21-12-2011 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
izlijecise
Nivo: Novi forumaš
www.drgabriel.com.ba

Registriran(a): 20-12-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot



Uploaded with ImageShack.us

Nadam se da æe vam ovo pomoæi kada je u pitanju ispravnost i kvalitet našeg ulja,a što se tièe nauènih studija o djelotvornosti Ulja opæenito govoreæi,mislim da ste trebali proèitati kompletan tekst.
Mislim da ne biste trebali zanemarivati nauèna istraživanja zemalja koje nisu popularizirane u Svijetu što ne umanjuje njihovo poznavanje materije.
Srdaèan pozdrav

[Edited by izlijecise on 22-12-2011 at 09:52 GMT]

22-12-2011 at 08:10 | Ukljuèi u odgovor
portanaturae
Nivo: Novi forumaš
www.portanaturae.com

Registriran(a): 26-10-2011
Lokacija: srebrenik
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot

xxx...

[Edited by portanaturae on 22-12-2011 at 18:08 GMT]

22-12-2011 at 09:22 | Ukljuèi u odgovor
izlijecise
Nivo: Novi forumaš
www.drgabriel.com.ba

Registriran(a): 20-12-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot - Smiješno bi bilo dalje raspravljati



Uploaded with ImageShack.us

Obzirom da ste vidjeli u ovome neku vrstu konkurencije,sa ovim navodom æu prekinuti ovu respravu,koja nema nikakvu svrhu.
Mi vam ne možemo nikako biti konkurencija obzirom da naša firma uspješno i na zadovoljstvo od preko 20.000 korisnika naših produkata radi na proizvodnji preparata koji služe za poboljšanje zdravlja ljudi veæ punih 6 godina.
Kako vidim vi ste tek u nekoj ranoj manufakturnoj proizvodnji,tako da ne možete u nama gledati konkurenciju.
U prilogu šaljem još jedan dokaz o ispravnosti Ulja ckoje mi proizvodimo,a najbolji dokaz kvaliteta su ponavljam zadovoljni klijenti koji su poboljšali svoje zdravstveno stanje koristeæi naše Ulje.
Hvala vam još jednom na inspiraciji koju ste mi pružili

22-12-2011 at 10:06 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot

Ulje crnog kima, sam prvi put nabavila, prije ca. cetiri godine u Travniku, ima ga se kupiti u halal mesnici.Preporucio mi jedan prijatelj sa Vlasica.

Kad smo potrosili, donijeli su mi prijatelji par flasica iz Sarajeva. Ja na ovo ulje gledam kao dodatak jelu koji pomaze kod raznih tegoba.
Evo ovako izgleda ulje koje ja imam kuci:




Curokotovo ulje
Zemlja porijekla: Egipat
Uvoznik: GA-ME HA d.o.o.
Lapisnica Sarajevo
Telefon: +38733573330


[Edited by Shiva on 22-12-2011 at 14:09 GMT]

22-12-2011 at 14:08 | Ukljuèi u odgovor
Ibrahim1
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 24-11-2011
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èorokot - Smiješno bi bilo dalje raspravljati

Dragi brate, mozemo se i persirati, nema problema 
Uopste se ne radi o konkurenciji nego o savjesnom radu. Stvarno mi je zao naseg napacenog naroda kojem sa svih strana nesto poturaju (bilo to na polju politike, zdravstva, ekonomije ili neceg sasvim treceg), a mi to konzumiramo i “trujemo se”.

Ne vjerujem da ti je namjera da nekog trujes, al budite sigurni da nacinom na koji radite mozete nekom i stetu naciniti. Evo Vam i par primjera:
1. Certifikat koji ste prilozili ce mozda nekom na prvi nacin izgledati ok. Ima stembilj, kontrole su vrsene … Medjutim ako ga malo bolje razmotrite primjeticete sljedece:
- firma koja je radila kontrolu je prilicno nepoznata i nisam siguran da je priznata od drzavnih institucija, al eto recimo da je priznata.
- Kontrole koje su radili su po mom misljenju prilicno smijesne i ovisne o subjektivnom utisku, a to se kod ovakvih kontrola ne bi smjelo desiti. Primjer: na certifikatu stoji „Okus i miris: svojestveni za sirovinu od koje se dobija proizvod“. Pa svi znamo da covjek kad opere zube drukcije dozivljava okus, a da ne govorimo ako je mahmuran doso na poso  , kad je prehladjen ne osjeca uopste miris..... Al eto recimo da su to neki nepogresivi kontrolori koji imaju super culo okusa i mirisa, opet ne mogu biti u stanju razlikovati ukuse i mirise razlicitih sjemena iz familije Nigella (ima ih preko 20 vrsta), jer neke od njih imaju miris ili ukus ili oboje skoro identican kao i Nigella sativa (tzv. Corokot)
2. S drugim certifikatom koji ste prilozili upadate u jos vecu konfuziju, jer se tim certifikatom uopste ne kontrolise porijeklo sjemena nego eventualne kontaminacije mikroorganizmima.
3. I dalje ostajem pri tvrdnji da pogresno prevodite tekstove iz naucnih radova sto ukazuje na nemarnost i nesavjesno shvatanje posla, a sto se tice zemalja kao sto je Kuvajt vjerujem da je ocigledno da oni ne investriraju u nauku nego u skupa auta koja im proizvode Amerikanci ili Nijemci, a sami nemaju ni tvornicu bicikala. Volio bih da je drugacije, ali nazalost nije. Pa sve i da jeste opet se radi o jednom prilicno diskutabilnom naucnom radu.
4. Govorite o 20.000 zadovoljnih korisnika produkta. Posto se u nekim dijelovima teksta pozivate i na vjeru Islam mogu Vam reci da u Kur’anu stoji da pretpostavke nisu nimalo od koristi istini. Vasih „20.000 zadovoljnih korisnika“ treba potkrijepiti cinjenicama. U normalnim zemljama se rade studije i statistike pa se tek onda daju ovakve izjave. Npr. Imate li potpise od svih korisnika (kako Vam mogu vjerovati da ih je toliko bilo zadovoljno?). Recimo da ih je toliko bilo zadovoljno, a koliko ih je onda bilo nezadovoljno? 10.000, 50.000? KAd ste vec spominjali placebo efekat onda se treba zapitati koliko ih je bilo zadovoljno zbog autosugestivnog efekta? Zatim trebate isto znati da je rata spontanog lijecenja (organizam posjeduje mehanizme za samostalno lijecenje) vrlo visoka, pa se onda mozete zapitati i koliko ljudi koji su uzimali Vase produkte bilo izlijeceno spontano (tj. da nije nista uzimalo).

Ne zelim da osporim ucinkovitost Vasih produkata, jer ne znam da li su takvi, ali sam u jedno prilicno siguran, a to je da to ni Vi sami ne znate, pa to ili svjesno tajite ili se nesvjesno zbog zelje za uspjehom povodite pretpostavkama sto se u ovoj bransi (farmacija i medicina) ne bi smjelo raditi.

Bio bih pravo sretan kada biste uspjeli da na trziste iznesete hiljade prirodnih lijekova i pomognete bolesnom narodu, ali ni u kom slucaju da bolestan svijet koristite za pokusne kunice.

Sa iskrenom zeljom da popravite Vas rad i budete najbolji, najsavjesniji i najjaci producent prirodnih lijekova u Evropi

Svako dobro

citat:
izlijecise wrote:


Uploaded with ImageShack.us

Obzirom da ste vidjeli u ovome neku vrstu konkurencije,sa ovim navodom æu prekinuti ovu respravu,koja nema nikakvu svrhu.
Mi vam ne možemo nikako biti konkurencija obzirom da naša firma uspješno i na zadovoljstvo od preko 20.000 korisnika naših produkata radi na proizvodnji preparata koji služe za poboljšanje zdravlja ljudi veæ punih 6 godina.
Kako vidim vi ste tek u nekoj ranoj manufakturnoj proizvodnji,tako da ne možete u nama gledati konkurenciju.
U prilogu šaljem još jedan dokaz o ispravnosti Ulja ckoje mi proizvodimo,a najbolji dokaz kvaliteta su ponavljam zadovoljni klijenti koji su poboljšali svoje zdravstveno stanje koristeæi naše Ulje.
Hvala vam još jednom na inspiraciji koju ste mi pružili

22-12-2011 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
nikondude
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 118
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot

Nasao sam sjemenke curokota u Merkatoru. Kako i s cime da ih primjenim kada ih usitnim u mlinu za kafu? Smiju li se dodati u casu jogurta?

Naime, ja ponekad konzumiram jogurt i mljevene sjemenke lana. Najbolje su u tom obliku. Mora li i curokot biti samljeven ili se moze jesti direktno iz kesice?

23-12-2011 at 16:57 | Ukljuèi u odgovor
Ibrahim1
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 24-11-2011
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èorokot

Sigurnije ih je samljeti. Nisam siguran da ih zelucana kiselina i enzimi mogu rastvoriti i iz njih izvuci korisne sastojke. NAjbolje ih je sazvakati, jer probava pocinje u ustima i radi koordinirano sa ostalim probavnim organima, ali je to iz mog iskustva veoma mukotrpan zahvat :-) Naravno od doze zavisi i ucinak. Ako ih uzimate sa jogurtom zbog naduvavanja, regeneracije biljne flore ili suzbijanja rasta gljivica onda mozete uzimati mljevene sjemenke sa jogurtom. Medjutim ako zelite da ih koristite za neke ozbiljnije zdravstvene probleme onda biste trebali jace dozirati. U tom slucaju se obicno koriste procesom hladnog cijedjenja koncentrisane supstance corokota tj. corokotovo ulje.

Vjerujem da ce Vam i gospodin "Izlijecise" moci dati dosta korisnih savjeta po ovom pitanju.

citat:
nikondude wrote:
Nasao sam sjemenke curokota u Merkatoru. Kako i s cime da ih primjenim kada ih usitnim u mlinu za kafu? Smiju li se dodati u casu jogurta?

Naime, ja ponekad konzumiram jogurt i mljevene sjemenke lana. Najbolje su u tom obliku. Mora li i curokot biti samljeven ili se moze jesti direktno iz kesice?



23-12-2011 at 17:12 | Ukljuèi u odgovor
Nigellus
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-12-2011
Odgovori: 7
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èorokot




mislim da portanaturae duguje odgovor.

24-12-2011 at 11:21 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot

Mozda ne bi bilo lose da se prestanete samoreklamirati, a da nama koji citamo o corokotu i ne znamo nista o tome, napisete vise kako se to koristi, na koji nacin, u koje svrhe..
I sama sam vidjela reklamne brosure, citala, ali ne bi bilo lose kad bi se napisala ljekovita svojstva za zdravstvene probleme pojedinacno. Vjerujem da toga ima dosta i da imate stosta da kazete bez naduravanja oko toga ciji je proizvod certificiran.

eto, sad ja cekam da procitam svasta o corokotu vezano za disajne organe...

24-12-2011 at 11:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Zdravlje : Èorokot New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice