Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Stanje prirodne nesreæe

Danas, 4.2.2012. godine, naèelnik Opæine Tuzla je, na osnovu Prijedloga Opæinskog štaba civilne zaštite, proglasio stanje prirodne nesreæe zbog obilnih snježnih padavina i izuzetno niskih temperatura. Snijeg u visinskim podruèjima opæine Tuzla, dostigao je visinu i preko 70 cm, zbog èega su pojedini djelovi opæine Tuzla skoro odsjeèeni.

Zbog niskih temperature snijeg se neæe otapati a prema prognozi se, uskoro a najkasnije u ponedjeljak, oèekuju nove padavine.
Za realizaciju programa brzog èišæenja snijega sa najprioritetnijih putnih pravaca i veæine trotoara, zaduženi su: Štab civilne zaštite, Služba civilne zaštite, Služba za komunalne poslove, izgradnju i poslove mjesnih zajednica, JKP Komunalac, JKP Vodovod i kanalizacija i JKP Komemorativni centar.

Pozivaju se vlasnici i etažni vlasnici svih stambenih i poslovnih zgrada i objekata da postupe po Odluci o komunalnom redu i èiste snijeg ispred svojih objekata .

O toku ovih aktivnosti, Štab civilne zaštite æe blagovemeno obavještavati javnost.

***

Kao sto rece autor teksta "ruzno zvuci ta nesreca, da je bar nepogoda".

Ima nas u raznih dijelovima grada, pa de da vidimo sta se ucinilo u vasem dijelu. Ja zivim kraj, cini mi se, prioritetnog putnog pravca, juzna magistrala, pa evo vec satima ne cujem da je prosla grtalica. Mati mi rece da je prosao onaj mali bobcat i ocistio trotoare. Slika sa prozora ne obecava bas puno. Cesta je i dalje pod snijegom, samo su ucrtane spure od auta. Izmedju zgrada je podnosljivo, ispred ulaza je ocisceno.

Sinoc dok sam se vozila od Moluha do Stupina, i to 40 na sat, nisam vidjela nijedno vozilo koje je radilo na rasciscavanju. A snijeg u tom periodu nije padao.

Davne '99te je vojska izasla da cisti ulice. Eno gledam u Sarajevu pomaze cak i turska vojska.

S obzirom da se u stanju prirodne nesrece, ako vec kazu da je tako, moraju usvojiti posebne mjere i izdvoijiti dodatna sredstva u tu svrhu, mislim da bi drustveno koristan rad, u ovom slucaju na ciscenju snijega, bilo dobro primjeniti na kaznjenike laksih krivicnih djela tuzlanskog zatvora.

Ili nam ostaje da se drzimo one "meti ispred svoga praga".

Da li mislite da je opravdano proglasenje prirodne nesrece?

05-02-2012 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
HENDRIX
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-04-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 35
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

zivim u oktobarskoj, od pocetka padavina grtalica nije NI JEDAN JEDINI PUT prosla kroz ovu ulicu
kao sto svi znamo ovo je jedna od glavnih ulica u gradu kroz koju se dolazi do opstine, pijace, poste, osnovne skole...

isto tako jos uvijek nisam vidio grtalicu u gradu, a zadnjih dana sam se nahodao pjeske upravo zbog toga sto one nisu radile svoj posao

je li moguce, da ti ljudi upravo sada sjede u tim prostorijama gdje se okupljaju i piju kafe a znaju u kakvom je stanju grad, koji je to mentalni sklop ?

dvije grtalice za sat vremena mogu obici apsolutno cijeli grad, da zadju u gotovo svaki sokak
samo dvije i za samo sat vremena

evo pogledajte kako to izgleda kada se radi kako treba

http://www.sarajevo-x.com/bih/banjalucke-ulice-ociscene-od-snijega-ciste-se-okolna-mjesta/120205080#

05-02-2012 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Otopit æe se sam, kao u Norveškoj.

05-02-2012 at 16:06 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
HENDRIX wrote:
zivim u oktobarskoj, od pocetka padavina grtalica nije NI JEDAN JEDINI PUT prosla kroz ovu ulicu
kao sto svi znamo ovo je jedna od glavnih ulica u gradu kroz koju se dolazi do opstine, pijace, poste, osnovne skole...

isto tako jos uvijek nisam vidio grtalicu u gradu, a zadnjih dana sam se nahodao pjeske upravo zbog toga sto one nisu radile svoj posao

je li moguce, da ti ljudi upravo sada sjede u tim prostorijama gdje se okupljaju i piju kafe a znaju u kakvom je stanju grad, koji je to mentalni sklop ?

dvije grtalice za sat vremena mogu obici apsolutno cijeli grad, da zadju u gotovo svaki sokak
samo dvije i za samo sat vremena

evo pogledajte kako to izgleda kada se radi kako treba

http://www.sarajevo-x.com/bih/banjalucke-ulice-ociscene-od-snijega-ciste-se-okolna-mjesta/120205080#

nije sve tako jednostavno kao sto izgleda druze,
ne vjerujem da bi ti ljudi samo sjedili u trenutcima kad ih grad najvise treba,
ovo sto se desava u nasoj zemlji je elementarna nepogoda visokog nivoa,
Tuzla je veliki grad i hitno ciscenje u ovim uslovima zahtijeva jedan slozeni logisticki proces,
u ostalom u regiji Banja Luka je palo znatno manje snijega, dok je tuzlanska regija skoro paralizovana...

05-02-2012 at 16:26 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Èinjenica je da službe svake godine zakažu, pa nek prièa ko šta hoæe.

Ali isto tako stoji i to da su ljudi nevjerovatno lijeni i oèekuju da Komunalac zalazi u svaki sokak dok ovi sjede u toplini svog doma. Nije vala teško uzet lopatu u ruke pa makar ispred ulaza (ili dvorišta) oèistit, neæe ruke otpast.

Al ovdje ti je sve gospoda i svima je ispod njihovog nekakvog imaginarnog nivoa da èiste snijeg.

05-02-2012 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
HENDRIX
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-04-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 35
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
root wrote:
Èinjenica je da službe svake godine zakažu, pa nek prièa ko šta hoæe.

Ali isto tako stoji i to da su ljudi nevjerovatno lijeni i oèekuju da Komunalac zalazi u svaki sokak dok ovi sjede u toplini svog doma. Nije vala teško uzet lopatu u ruke pa makar ispred ulaza (ili dvorišta) oèistit, neæe ruke otpast.

Al ovdje ti je sve gospoda i svima je ispod njihovog nekakvog imaginarnog nivoa da èiste snijeg.


druze oktobarska ? kakav sokak ?
sjeverna magistrala je katastrofa, probaj raskrsnicu crveni 7, prodji kroz stupine, prodji kroz univerzitetsku...
ne mogu gradjani cistit ulice, nase je da cistimo prilaze zgradama, eventualno parkinge ispred istih
kako da izadjem na ulicu i cistim, sta cemo sa autima koji se krecu tom ulicom ?
05-02-2012 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

ja sam grtalicu vidjela vise puta u ova dva-tri dana, od skojevske do irca. u oktobarskoj, moram priznati, nisam, jer odem rano ujutro, vratim se kasno uvece, ali ulica nije neprohodna. mislim, mi se parkiramo i isparkiramo i dodjemo i odemo, bez vecih problema. , mozda mislis na onaj dio skroz gore prema mosticu? nisam do tamo isla...

elem, mislim da je prioritet u ovakvom slucaju da se najprije dodje do onih dijelova opcine koji su odsjeceni od ostalih, pa tek onda da se bave dijelovima koji su u boljoj situaciji. ne mislim da treba zanemariti centar, ali ovu kolicinu snijega koja je oko zgrada, mozemo i mi sami da ocistimo (mislim na stanare)

PS: je l' izasla objava da skole nece radit?

jos jedan PS: evo sad vidim na tuzlarijama ima obavijest i pitanje zasto bi se skole zatvarale...

i meni je to palo na pamet, al' onda skontam da ima dosta djece koja nece biti u mogucnosti da dodju do skola, zbog neredovnog saobracaja autobusa i neprohodnosti puteva. npr. u srednje skole dolaze djeca iz razlicitih krajeva kantona, pa valjda da ne gube nastavu te dane? meni se cini da je to jedan od razloga?

ostali mogu biti preniske temperature (pa djeca rano ujutro da ne idu po toj zimi, ili kasno uvece), mozda je tesko zagrijati skole na odgovarajucu kolicinu stepeni?

ima sigurno u nekom pravilniku o cz ili sta li, definirano kako se postupa i sta su uvjeti za prestanak rada skola.

[Edited by statebriga on 05-02-2012 at 17:07 GMT]

05-02-2012 at 16:57 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Jest.

05-02-2012 at 16:58 | Ukljuèi u odgovor
HENDRIX
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-04-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 35
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

ne kazem ja da treba tuzla biti kao banja luka na slikama(koliko god zalosno ovo zvucalo)
ali mi je krivo da kroz jednu od glavnih ulica ne prodje vec par dana a stojim iza onog sto sam gore rekao DVIJE GRTALICE ZA SAT VREMENA CIJELI GRAD OBIDJU
nemam pojma koliko masina oni imaju ali sigurno se radi o desetinama

kako kako kako ? ? ?
juce je presto padat mogli su za par sati sa tim masinama napravit situaciju kakva je u banja luci a mi se klizemo po putu

05-02-2012 at 17:05 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

sramota je da su nam ulice po èaršiji onakve, kad skrenete iz Slavinoviæa za Kalesiju tamo nema ni t od traga snijega po ulici

05-02-2012 at 17:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice