Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

citat:
Denci wrote:

Mogla si ga odmah napisat da ne moram dva posta brisat

ccccccc

Kaze slovenka - ja sam danas dobila krznenu bundu.

Kaze hrvatica - ja sam danas dobila BMW.

Suti bosanka huda. Kad ce ti ove dvije, pa sta si ti danas dobila?

Kaze bosanka - qurac ko i svaki dan.

Okrenu se slovenka hrvatici i rece - jesam li ti rekla da ce ona najbolje proci.
08-03-2012 at 21:38 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

citat:
soraya wrote:

pa ne možeš ni razumjeti,jer živiš u državi sa malkice drugaèijim sistemom vrijednosti,živiš u sistemu gdje je moguæe pravnim putem dobiti osudu bilo kojeg vida diskriminacije,mobinga ,sexsualnog uznemiravanja...ovdje je to sve još uvijek samo na papiru...možeš tužiti poslodavca koji ti na primjer da otkaz u sluèaju da ostaneš trudna,ali nema šanse da æe taj ikada biti kažnjen ikako drugaèije osim novèano i nikada ga niko neæe natjerati da te vrati na posao...banalizujem primjer sa trudnoæom,ali evo ti drugi...tièe se struke...Duška Jurišiæ...udružena diskriminacija-a žena je samo veoma profesionalna,veoma stuèna,veoma obrazovana,veoma samostalna,veoma nacionalno nepodobna i veoma elokventna,veoma žena....Eno je još èeka na izvršenje presude...A poslodavac ukinuo njeno radno mjesto...i sve joj kolege i ( a i koleginice) šute.
I šta se onda èudiš...

[Edited by soraya on 08-03-2012 at 21:37 GMT]



Ma Duska je politicko pitanje, koliko sam ja uspio razumjeti, to je drugo.
A ne kontam, ako je na "papiru", znaci ozakonjena su ti prava. I ako ga tuzis, zasto ne mozes dobiti svoja prava, ja se doduse na takvo radno mjesto ne bih ni vratio, ali bi pare od odstete itekako uzo, ja ovo pitam zato sto ne znam....
Mislim u cemu je kvaka, koji je interes suda da stiti nekog tamo malog poslodavca, razumio bih ako stiti, sta ja znam, opstinu, kanton....
09-03-2012 at 07:45 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

citat:
Abulafija wrote:



Ja to, iskreno, ne razumijem.
Cuj neda istu platu, samo zato sto si zensko......

pa nije to samo dole,,i ovdje je to tako da kolege dobivaju vecu platu od kolegica zato i ja kazem ta borba za jednakost jos uvjek traje .
09-03-2012 at 09:29 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

ne znam kako je u ostalim zapadnim zemljama, ali moje licno iskustvo je dobro. U mom licnom slucaju, ne mogu reci da su moje kolege placene bolje za isto radno mjesto, naprotiv. Postoje kategorije radnih mjesta koje su direktno povezane sa rasponom plata. Dakle, ako ti je posao npr grade 3, onda znas da ti plata npr mora biti u rasponu od npr E do H. Bio musko ili zensko isto ti je. Da li ces dobiti platu E, F, G ili H u tom nekom svom rasponu radnog mjesta naravno zavisi od strucnosti, s tim da nisu neke velike razlike izmedju e,f,g ili h. Dakle, prilicno transparentna plata, bez razlike da li je neko musko ili zensko.

09-03-2012 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

nisam znao da u tim zapadnim zemljama musko i zensko imaju razlicite plate a za iste poslove...

09-03-2012 at 10:04 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

citat:
arnie wrote:
nisam znao da u tim zapadnim zemljama musko i zensko imaju razlicite plate a za iste poslove...



Svako je krojac svoje sudbine.
Kad dodjes na razgovor za posao, pregovaras i o plati.
Problem je cesto to sto ljudi ili zene dodju nepripremljeni na te razgovore, i kad ti poslodavac ponudi platu, ti nemas argumenata, koji ces ga natjerati da ti istu poveca.
I onda cijeli zivot "skakuces" za ostalima.
Na godisnjim povecanjima svi dobijaju isto procentualno, tako da ako si u startu zakinut (vrlo cesto vlastitom nesposobnoscu) nikad ne stize kolege.
Plata je individualna, i u Danskoj mi pojma nemamo koliko nam kolega zaradjuje npr.
Doduse zna se to otprilike, ljudi kazu ispotiha ali sluzbeno se ne zna.

Na mom bivsem poslu, ispostavilo se da kolegica koja ima 10 godina radnog staza od mene, strucnija je bila od mene, ima manju platu, i to polijepo, od mene.
Digla je ona frku, kako, zasto......
I ljudi joj ne daju vecu platu, zato sto (kao sto ima malo logike) ce tim dati pogresan signal, a to je, da je ona nesto posebno pa joj se plata odjednom dize ihaha...
Doci ce neko ko je strucniji od nje pa reci, ona je dobila 20% povisicu, hocu i ja, i ja sam strucan...
A ona, kad je trazila posao, bila je presretna da dobije bilo sta, i plata je nije nesto posebno ni zanimala.
Pa budalaca 10 godina nije nikog od kolega pitala, kolika mu je plata, nego radila svoj poso i bila zadovoljna

Helem, nekako su joj nakarikali povecanje, nakon sto je vec nasla novi posao, i bila pred sami odlazak iz firme.
Hocu reci, da razlika zna biti i ovdje, ali je to najcesce vlastita greska.
09-03-2012 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

u kompaniji gdje radim svi imaju platu po svom levelu i nema razlike izmedju muskaraca, zena i robota. iskustvo i strucnost je presudno kod promocije ili povisice, mada ima slucajeva kad preporuka od neke vazne glave, otkljuca i celicna vrata.. pogotovo kad su bonusi na kraju godine u pitanju..

09-03-2012 at 10:24 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

citat:
arnie wrote:
nisam znao da u tim zapadnim zemljama musko i zensko imaju razlicite plate a za iste poslove...

sve zavisi u kojoj firmi se zaposljavas velika je razlika izmedu privatne i drzavne firme kako abu napomenu ovdje se plata pogada pri prvom razgovoru kolika ti je strucnost koliko radnog staza imas i koliko si potreban po rangu prioriteta u firmama ako radis i zaposljavas se kod privatnika postoji jedna odredena radna tarifa koju moraju ispostovati za strucne i nestrucne kadrove ako u samom startu ni sam ne znas koliko mozes dobiti za svoju strucnost svaki poslodavac na zapadu ce ti odrediti i sumu ispod tarife nebitno cak jesi li musko ili zensko (ovu su za mene bezobrazni lopovi ,,a oni se smatraju kao uspjesni menadzeri jer su ostavili koji novcic u firmi za nekakve druge izdatke)
pa ako neiformirani radnik pristane tim bolje za poslodavca,,,naravno ako radnik na vrjeme primjeti da je zajeban,,tuzit ce firmu i dobiti svoju tarifno odredenu zaostavstinu,,ali obicno su zene te koje su vise socijalna bica pa pri samom zaposlenju pristanu na formulu daj sta das..
09-03-2012 at 10:42 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

citat:
senzualna wrote:
ali obicno su zene te koje su vise socijalna bica pa pri samom zaposlenju pristanu na formulu daj sta das..




hehehehehe, ja bih ih nazvao necim drugim u ovom slucaju
09-03-2012 at 10:54 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad!

pa te zene sto su socijalna bica pa pristanu na daj sto das na tom istom zapadu gdje postoji zakon koji se relativno postuje, ja bih nazvala glupacama. I sad su im muskarci krivi zato sto one nisu svjesne svoje vrijednosti, a jos su manje svjesne zakona, a posebno sto su lijene da se raspitaju i da ugovaraju vlastitu platu. Dakle, nesposobnost.

09-03-2012 at 11:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Ženski minder : plakat´ il´ se radovat´, pitanje je sad! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice