Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Ramazan je pa ne pijem
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
racionalna manjina wrote:
Mišljenje može imati svako , ali samo ona mišljenja koja su ukorijenjena u karakternim osobinama neke liènosti postaju uvjerenja.

Ja ne pijem zato što sam se uvjerio na svojoj koži da alkohol može velike probleme stvoriti onome koji ga konzumira. Ja sam se uvjerio da alkohol nije nešto pozitivno, i zato ne pijem.

Nekad sam i ja , pod pritiskom okoline znao postiti, mislio sam ako to svi rade onda mora biti dobro, ali kad sam postio osjeæao sam da mi fali energije za normalne svakodnevne aktivnosti, opadala mi je koncentracija pri intelektualnim aktivnostima i nisam imao dovoljno snage za fizièke aktivnosti. Na taj naèin sam se uvjerio da islamski post nije zdrav.

Kad sam postao malo zreliji i samostalniji skontao sam da sam ja postio iz straha da me okolina ne "odbaci" , da sam tada bio slab i da sam nekritièki prihvatao mišljenja veæine,da bi svoju individualnu slabost otklonio osjeæajem da sam dio neèega jakog i velikog, pa sam i ja zato jak i veliki.

I ja sam tada bio agresivan prema onima koji su kritikovali takvo ponašanje, zato što sam napade na stavove grupe kojoj sam pripadao doživljavao kao napad na vlastitu liènost.

Elem, da ne dužim, ovi što ne piju tokom Ramazana a "odvaljuju" se tokom ostalih 11 mjeseci u godini, ne rade to iz uvjerenja da je alkohol štetan, veæ zato što to veæina radi, pa i oni, da ih ne bi proglasili nenormalnim, to isto rade.

Da ne ostanem dužan ateistima, reæi æu im da se ponašaju na isti naèin kao i "vjernici", napadaju vjeru i brane svoje mišljenje , ne iz uvjerenja veæ iz gore navedenih razloga.

I ako se, ponekad, iz onoga što pišem, može izvuæi zakljuèak da sam i ja "komunjara", to nije tako. Ni bog zvani Tito a ni bog zvani Allah nisu mi baš nešto previše simpatièni

Boga doživljavam i zamišljam na drugi naèin, ne kao diktatora, a dokaz da On postoji mi je logièka èinjenica da nešto nije moglo postati iz nièega.

A slažem se sa islamskom zabranom po kojoj je zabranjeno pitati ko je stvorio Boga, ali ne zbog toga što nas šejtan na to nagovara, veæ zbog uvjerenja da je naš razum ogranièen , pa zbog toga na taj odgovor nikad neæemo dobiti odgovor.

Pušiti sam prestao zato što mi je bilo žao bezveze bacat pare


Ti si raco protestant.....Na Ramazan rec' da ti Allah nije simpatican je direktna uvreda za vjernike muslimanske vjeroispovijesti, a nema veze s temom - ako nista ispostuj bar taj dio...Lijep pozdrav...
27-07-2012 at 23:03 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
Inspektor wrote:


Ti si raco protestant.....Na Ramazan rec' da ti Allah nije simpatican je direktna uvreda za vjernike muslimanske vjeroispovijesti, a nema veze s temom - ako nista ispostuj bar taj dio...Lijep pozdrav...


Nisam, ali naèin na koji oni doživljavaju Boga ima dosta zajednièkog sa onim kako ga ja doživljavam.

Govorim ja to i mimo Ramazana, ali izgleda da su ovi naši bosanski muslimani osjetljivi samo tokom Ramazana.
Apstinencijalna kriza, šta li je

Voli Bog , onakav kakvim ga ja zamišljam, da se šalimo. Kaže On meni" Sekiraju me pojedini "vjernici" pravo, oæe kažu i ubit kad se neko našali na moj raèun. Sva sreæa pa nema takvih puno u Bosni, a šta æu sa onim pravim muslimanima , boga mi ne znam
28-07-2012 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
djecko wrote:

nema bolan dva Boga (more bit da je ovaj prvi poslanik)
i kak'i su ti ovo odgovori



Ja gled'o jedan dokumentarac o bogovima,ma ima ti tih bogova kol'ko ti Bog 'oæe

Jami ba, kakav Tito i poslanik, ne bi onaj koji je od Boga izabran da prenese Božiju rijeè pio, pušio, ganjo tuðe žene, ponašao se kao da je Bog

A odovori su takvi kakvi su, ja sve po tabijatu
28-07-2012 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
Posmatram wrote:

Race nema mjesecima, ali jel namirisao Ramazan stvorio se kao vjetar da se nagovori. Nije vala lijepo, ali eto.


Ne mereš s muslimanima zakuhat mimo Ramazana, a ja s njima plaho volim zakuhat. Volim ih što nisu ko budisti, s njima se èovjek ne može ni posvaðat ko èoe'k
28-07-2012 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
sunce wrote:

Racionalna manjina, slazem se sa mnogo cim sto si napisao. Niti pijem niti pusim, niti jedem svinjetinu (ni masno meso) i to jer mislim da tako treba i jer mi tako godi a ne iz straha sto ce mi nesto biti i jer je eto neko rekao da to tako vjera nalaze.




Ja ponekad pojedem nešto što ima veze sa svinjama , æafiri ne navedu na deklaraciji da u tom proizvodu ima nešto što je svinjskog porijekla I zato, odoh ja u džehenem zbog ki-ki bombona

Èuj, s mnogo èim onoga što sam rekao se slažeš

Il' se složi sa svim, il' se ne slaži ni sa èim, mani se novotarija u vjeri ;hanka
28-07-2012 at 12:44 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
Posmatram wrote:

Cujjjjjjjjjjjjjjjjjj to, volis zakuhavati sa muslimanima! A nekad si po vlastitom priznanju i postio s njima.

Ma nema ba, najveci govornici su oni sto nekad bise vjernici, pa vise nisu. Razocarali se haman u Boga kao i Raco.

Isto vazi i za one koji nisu bili vjernici, pa preko noci zamijenise ateisticke/komunisticke partijske knjizice za crkvu i dzamiju.

Najmanje zanovjetaju iskreni ateisti i iskreni vjernici. Ovo sve ostalo lijeci kojekakve frustracije.



kratko i jasno, svaka na mjestu!
28-07-2012 at 21:10 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
Posmatram wrote:

Cujjjjjjjjjjjjjjjjjj to, volis zakuhavati sa muslimanima! A nekad si po vlastitom priznanju i postio s njima.

Ma nema ba, najveci govornici su oni sto nekad bise vjernici, pa vise nisu. Razocarali se haman u Boga kao i Raco.

Isto vazi i za one koji nisu bili vjernici, pa preko noci zamijenise ateisticke/komunisticke partijske knjizice za crkvu i dzamiju.

Najmanje zanovjetaju iskreni ateisti i iskreni vjernici. Ovo sve ostalo lijeci kojekakve frustracije.


Ja sam nekad bio vjernik, vjernik sam i sad, odmetnuo sam se od jedine "prave vjere" ( jer svi se ljudi raðaju kao muslimani, pa poslije zastrane ), pa sad lutam svijetom i tražim onu koja mi odgovara, od ovih postojeæih vjera ni jedna mi nije 100 % prihvatljiva

Što na mene galamiš, ima i gorih od mene , a i familija smo

Reci i ti andjela nešto, nemoj samo
28-07-2012 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ramazan je pa ne pijem

Gluho bilo, Ramazan a navraæa me da se bodem džointima

28-07-2012 at 22:36 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
racionalna manjina wrote:

Reci i ti andjela nešto, nemoj samo


ne mogu , nismo iste vjere, pa se bojim da te neæu na krivi put navest ... a i ne može se od tebe do rijeèi doæi
28-07-2012 at 22:54 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
andjela wrote:


ne mogu , nismo iste vjere, pa se bojim da te neæu na krivi put navest ... a i ne može se od tebe do rijeèi doæi


Samo je jedna vjera, samo Bog zna koji je pravi put, samo on može preokretat s vjere na vjeru, reko mi tako
28-07-2012 at 23:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Religija i filozofija : Ramazan je pa ne pijem New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice