Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

citat:
bdirlija wrote:
Nešto raèunam i nemrem da vjerujem svom "znanju" iz matematike.
Onako odokativno, taènije izmjerio dužinu s Google Earth, za jedan kilometar puta sjeverne magistrale radovi trajali oko pet mjeseci. Trasa autoputa koridora VC je dužine 337 km. Svaki kilometar 5 mjeseci i ovim tempom rada ispadne 1685 mjeseci iliti 140 godina i kusur.
Neko æe reæ' rekonstrukcija je rekonstrukcija, al' valaa i autoput je autoput. I nisam raèunao nadvožnjake na autoputu.


Pa štaš drugo oèekivati kad takav posao daš firmi koja ima 2 bagera, 3 kamiona, 6 lopata i 4 krampe i tisuægodišnje iskustvo na istim ili slènim projektima.
Po meni dobro je da su i sad završili...... ustvari, gotov' pa završili
29-11-2012 at 17:37 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

Kad æemo autiæem preko pasarele?

Jel' ono bi rok izgradnje 15. dec. 2012.?

Ne znam samo koji qur pišu na onim tablama rokove, ne sjeæam se da je ikad išta završeno u roku?

18-12-2012 at 17:04 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

Nikad ništa. Rokovi su tu reda radi.

18-12-2012 at 18:44 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

Fol je što nema nikoga na gradilištu niti ima nekoga da kaže u èemu je fol. Kao ono postalo je sasvim normalno da se ne poštuje ništa. Imam osjeæaj da bi se oglasio neko tek u sluèaju da se nešto završi na vrijeme.
Sve kontam sad æe barem Dipl. dr. mr. sci graðevine Ma'am @Soraya nešto reæi ali nema ni nje .
Sve mi naumpadne ministrica obrazbe Nadija kad kaže za ovaj konkurs za nastavnike i probijene sve moguæe rokove:
"Pa šta, jel' to problem neki? Bitno je da se radi i dogovaramo. Par sedmica gore-dole ništa ne smeta" hahahaa
Hebote, šta bi Japanci rekli na ovo sve?

20-12-2012 at 08:54 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

citat:
daleko wrote:

Sve kontam sad æe barem Dipl. dr. mr. sci graðevine Ma'am @Soraya nešto reæi ali nema ni nje .



na šta konkretno? na rokove izgradnje? za koji objekat?
btw,hvala na titularenju,nisi baš morao..i bez toga znam napraviti termin plan

prije dobijanja upotrebne dozvole ni jedan se objekat ne pušta u funkciju

[Edited by soraya on 20-12-2012 at 09:06 GMT]
20-12-2012 at 09:04 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

Pa na zastoj oko izgradnje pasarele, mislio sam da æeš dati neka pojašnjenja zašto se kasni.
Isto tako vidio sam da su skinuli onu oplatu sa zadnje strane onih "èizmi", dok je oplata bila postavljena bacio sam pogled u vidio da je bilo nešto izbetonirano, sad kako je nema vidim nema ni tog betona, a ti reèe znaš zbog èega su naknadno postavili oplatu al' neæeš da kažeš.
Pa onda onaj asfvalt po mostu, na nekim dijelovima je do vrha iviènjaka a negdje 5-6cm ispod, laik jesam al' ono sa kvalitetom i estetikom niðe veze.
Kako æe dobiti upotrebnu dozvolu kad nije ni završeno? Zašto nisu spojili (asfvaltirali) most sa cestom kod Džindiæke džamije?
Nisam znao da ono "Rok završetka radova" ne znaèi i puštanje u saobraæaj/pogon/upotrebu itd.
Znaèi investitor (opæina) da lovu, a izvoðaè æe to sklepati nekako do roka i ispoštovati taj dio, a ako komisija ne primi objekat tj. ne da upotrebnu dozvolu napraviæe novi ugovor sa izvoðaèem tako bez da iko snosi sankcije za fušeraj i nesavjesno trošenje budžetskog novca?

20-12-2012 at 11:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

citat:
daleko wrote:
Pa na zastoj oko izgradnje pasarele, mislio sam da æeš dati neka pojašnjenja zašto se kasni.
Isto tako vidio sam da su skinuli onu oplatu sa zadnje strane onih "èizmi", dok je oplata bila postavljena bacio sam pogled u vidio da je bilo nešto izbetonirano, sad kako je nema vidim nema ni tog betona, a ti reèe znaš zbog èega su naknadno postavili oplatu al' neæeš da kažeš.
Pa onda onaj asfvalt po mostu, na nekim dijelovima je do vrha iviènjaka a negdje 5-6cm ispod, laik jesam al' ono sa kvalitetom i estetikom niðe veze.
Kako æe dobiti upotrebnu dozvolu kad nije ni završeno? Zašto nisu spojili (asfvaltirali) most sa cestom kod Džindiæke džamije?
Nisam znao da ono "Rok završetka radova" ne znaèi i puštanje u saobraæaj/pogon/upotrebu itd.
Znaèi investitor (opæina) da lovu, a izvoðaè æe to sklepati nekako do roka i ispoštovati taj dio, a ako komisija ne primi objekat tj. ne da upotrebnu dozvolu napraviæe novi ugovor sa izvoðaèem tako bez da iko snosi sankcije za fušeraj i nesavjesno trošenje budžetskog novca?


to za oplatu te ništa nisam razumjela,a sve to što si napisao mogao si direktno da odeš na gradilište ,nadješ voditelja radova ili inžinjera investitorskog nadzora,da te malo provoda po gradilištu i objasni ti šta je šta i da ti malo da èitaš tehnologiju betona kao i dinamiku ugovorenih radova...ili da podraniš subotom i upišeš gradjevinski fakultet i pored najbolje volje ,dugo bi potrajalao da ti ja objašnjavam to sa oplatom,potpulcavanjem,šalovanjem,stezanjem i pravilima kada i kako se skida...
drugo,eventualno probijanja roka izvodjenja radova se UVIJEK reguliše ugovorom.
Tehnièki prijem pasarele i dijela saobraæajnice se obavlja komisijski i formiranje te komisije nije samo u resoru Opštine Tuzla.Ta komisija se formira od èlanova i opštinskog i kantonalnog i federalnog nivoa.
Svaka komisija obièno ima primjedbe na izvedene radove i naloži otklanjanje tih nedostataka i rok u kome se moraju otkloniti.Nakon dobijanja upotrebne dozvole i kada se objekat pusti u funkciju,izvodjaè radova je u obavezi garantnog roka (znaèi mora izvršiti sve popravke u sluèaju "kvarova") i taj rok je minimalno 2 godine( a obavezno se odredi èlanom ugovora izmedju investitora i izvodjaèa).
Ukoliko izvodjaè odbije da otkloni te nedostatke u garantnom roku,investitor ima pravo te radove ugovoriti sa drugom firmom,a pravilo je da se ta sredstva zadržavaju od strane investitora u dodgovorenom procentu.Da bi ti bilo jasnije nikada se do kraja ne plati izvodjaèu za izveden radove dok ne proðe garantni rok.Tako da nema mjesta nikakvim špekulacijama oko "naknadnog uzimanja sredstava od gradjana"



[Edited by soraya on 20-12-2012 at 12:53 GMT]
20-12-2012 at 12:31 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

citat:
MelMel wrote:

Ah, jesi se upalio kao kutnjak. I u zemljama daleko razvijenim od BiH se neki vremenski rokovi ne ispune, zbog ovog ili onog razloga.

Naravno, jedino su Japanci tacni kao svicarski sat.

Ja bih volio da vidim primjer gdje neko zavrsi na vrijeme kod nas
Bez obzira radi li se o finansiranju privatnim novcem (stanovi), ili drzavnim
20-12-2012 at 12:36 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

citat:
Jimmy wrote:

Ja bih volio da vidim primjer gdje neko zavrsi na vrijeme kod nas
Bez obzira radi li se o finansiranju privatnim novcem (stanovi), ili drzavnim

pa to se reguliše ugovorom...kad daješ sredstva u izgradnju naprimjer stana(tzv "udruživanje sredstava"),ugovorom se definiše rok i ko tu kome dodje penale u sluèaju kašnjenja...Naš svijet ima jednu ružnu naviku da uopšte ne gleda šta potpisuje,niti èita ugovor koji mu se da na potpis,a onda poslije aj kuku i vucanje po sudovima...paušalnio pljuvanje po izvodjaèu je produkt sopstvene neinformisanosti.
20-12-2012 at 12:49 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli

citat:
soraya wrote:

pa to se reguliše ugovorom...kad daješ sredstva u izgradnju naprimjer stana(tzv "udruživanje sredstava"),ugovorom se definiše rok i ko tu kome dodje penale u sluèaju kašnjenja...Naš svijet ima jednu ružnu naviku da uopšte ne gleda šta potpisuje,niti èita ugovor koji mu se da na potpis,a onda poslije aj kuku i vucanje po sudovima...paušalnio pljuvanje po izvodjaèu je produkt sopstvene neinformisanosti.

Slazem se u potpunosti.
Ali stoji cinjenica da nijedna gradjevinska firma ne bi prihvatila penale na stanogradnju, nego ponude gotov urnek ugovore, pa ti ako hos`, hos`
20-12-2012 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Poštivanje rokova izgradnje u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice