Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Test intolerancije na hranu
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Test intolerancije na hranu

Gdje ste radile taj test? Adresa, broj telefona?

06-10-2011 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Test intolerancije na hranu

citat:
Bambi wrote:
Gdje ste radile taj test? Adresa, broj telefona?


http://www.holitimed.com/

Idi na KONTAKTI SARADNIKA

[Edited by Crvena starka on 06-10-2011 at 20:44 GMT]
06-10-2011 at 20:42 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Test intolerancije na hranu

citat:
Crvena starka wrote:


http://www.holitimed.com/


Dobro to u Beogradu. Ima li gdje to u Tuzli da se radi?

A mozda to i pise na ovoj stranici a ja ne vidim
06-10-2011 at 20:44 | Ukljuèi u odgovor
zlajatz
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 27-07-2008
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Test intolerancije na hranu - jelovnik

Eto i ja sam uradio,juce test dobio.
Zanima me,ima li rezultata i kakvih,od onih koji su vec na ovom rezimu ishrane?
Kako se snalaze za namirnice (buduci da smo svi manje vise skloni klasicnoj ishrani).

10-11-2011 at 07:04 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Test intolerancije na hranu

E pa i ja uradih ovaj test al u tuzli u ordinaciji salus.Košta 80km i uz test dobiješ i plan jelovnika za sedmicu i sve to od nutricioniste.Lièno znam osobe koje su smršale i to me je i ponukalo da i ja uradim test. A meni recimo piše da smijem i mlijeko i bjeli šeæer.Ovi ovde u salusu sami rade ,nešalju u beograd.Krenula sam sa težinom od 86kg od 10.04,pa vam se javim ako ništa onda za mjesec dana.A imam skinut 20kg do idealne težine.Drž te mi palèeve. I zanima me jel Mela77 uspjela i koliko je skinula za koji period.Ljubim vas.

12-04-2013 at 14:08 | Ukljuèi u odgovor
Sanjalica90
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 07-03-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 5
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Test intolerancije na hranu

citat:
stvor wrote:
E pa i ja uradih ovaj test al u tuzli u ordinaciji salus.Košta 80km i uz test dobiješ i plan jelovnika za sedmicu i sve to od nutricioniste.Lièno znam osobe koje su smršale i to me je i ponukalo da i ja uradim test. A meni recimo piše da smijem i mlijeko i bjeli šeæer.Ovi ovde u salusu sami rade ,nešalju u beograd.Krenula sam sa težinom od 86kg od 10.04,pa vam se javim ako ništa onda za mjesec dana.A imam skinut 20kg do idealne težine.Drž te mi palèeve. I zanima me jel Mela77 uspjela i koliko je skinula za koji period.Ljubim vas.


Da li oni imaju standardni spisak namirnica ili ga pacijent sam sastavlja? Na koliki broj namirnica se vrsi testiranje? Kako se narucuje, da li se mora unaprijed naruciti, koliko se ceka na termin i na rezultate testa, da li se prije vrsenja testiranja rade neki pregledi i koliko kostaju? Hvala unaprijed na odg.!

[Edited by Sanjalica90 on 22-04-2013 at 23:09 GMT]

[Edited by Sanjalica90 on 22-04-2013 at 23:15 GMT]
22-04-2013 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Test intolerancije na hranu

citat:
Sanjalica90 wrote:


Da li oni imaju standardni spisak namirnica ili ga pacijent sam sastavlja? Na koliki broj namirnica se vrsi testiranje? Kako se narucuje, da li se mora unaprijed naruciti, koliko se ceka na termin i na rezultate testa, da li se prije vrsenja testiranja rade neki pregledi i koliko kostaju? Hvala unaprijed na odg.!

[Edited by Sanjalica90 on 22-04-2013 at 23:09 GMT]

[Edited by Sanjalica90 on 22-04-2013 at 23:15 GMT]

Samo da kažem da sam po ovom naèinu ishrane evo 15 dan i lakša sam za 4 kg.Ali stomak mi je vidno spao.Mogu obuæ stvari koje mi nisu mogle priviriti.Nemora se zakazivati.Svaki radni dan možeš doæi od 9 do 15 sati.Izvade ti krv iz prsta,kažeš da taj test radiš zbog viška kilograma.Izvagaju te i ništa više.Test ti bude za deset dana gotov.Gratis dobiješ i jelovnik od nutricioniste za 7 dana.Ali ja se ne držim tog jelovnika veæ jedem dozvoljene namirnice,sama kombinujem.Jedem u svako doba dana i nikad nisam gladna.Znaèi nije klasièna dijeta.A namirnica ima jako puno u testu,ali su one standarne koje mi koristimo u ishrani.Slobodno pitaj još šta želiš.Jer ovo mi prvi put funkcioniše.Ja mršam a jedem.
25-04-2013 at 11:18 | Ukljuèi u odgovor
Sanjalica90
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 07-03-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 5
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Test intolerancije na hranu

citat:
stvor wrote:

Samo da kažem da sam po ovom naèinu ishrane evo 15 dan i lakša sam za 4 kg.Ali stomak mi je vidno spao.Mogu obuæ stvari koje mi nisu mogle priviriti.Nemora se zakazivati.Svaki radni dan možeš doæi od 9 do 15 sati.Izvade ti krv iz prsta,kažeš da taj test radiš zbog viška kilograma.Izvagaju te i ništa više.Test ti bude za deset dana gotov.Gratis dobiješ i jelovnik od nutricioniste za 7 dana.Ali ja se ne držim tog jelovnika veæ jedem dozvoljene namirnice,sama kombinujem.Jedem u svako doba dana i nikad nisam gladna.Znaèi nije klasièna dijeta.A namirnica ima jako puno u testu,ali su one standarne koje mi koristimo u ishrani.Slobodno pitaj još šta želiš.Jer ovo mi prvi put funkcioniše.Ja mršam a jedem.


Hvala jos jednom na odgovoru, puno mi je pomogao. Test intolerancije mi je potreban jer mi organizam bukvalno ne preradjuje odredjenu vrstu namirnica; zbog cega sam npr. pila litre kisele vode koja je u velikoj kolicini opasna za jetru, i dr. proizvode. Kazu neki kao moze se znati odmah nakon konzumiranja namirnica sta skodi a sta ne; medjutim, za vecinu ne moze. Banalan primjer: Da se naprave obicna jaja koristi se ulje/maslac, jaja, mlijeko/kajmak, so, biber,...Treba takodjer znati sta te namirnice od kojih se pravi jelo sadrze u sebi. Mislim da je test intolerancije idealno rjesenje za to. Izgubiti koji kg usput nije na odmet...


[Edited by Sanjalica90 on 26-04-2013 at 13:37 GMT]
26-04-2013 at 13:35 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Test intolerancije na hranu

Drago mi je da sam ti pomogla.Samo naprijed.

27-04-2013 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : Test intolerancije na hranu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice