Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Naser Oric
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Naser Oric
Bez chatanja molim

Naser Oric proglasen narodnim herojem...

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=49492

[Edited by mustajbeg on 11-08-2013 at 22:04 GMT]

11-08-2013 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

Šta bi trebali pisati?
O ratnom putu, after war periodu, predratnom periodu, knjizi, Gazimestanu, Hagu ili šta veæ?

Budi malo precizniji.

12-08-2013 at 01:20 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
daleko wrote:
Šta bi trebali pisati?
O ratnom putu, after war periodu, predratnom periodu, knjizi, Gazimestanu, Hagu ili šta veæ?

Budi malo precizniji.



O stvarnom heroju,njegovom liku i djelu,o Tuzlacima,petokolonasima,izdaji,vrijednosti Bosnjaceke glave itd...


[Edited by mustajbeg on 12-08-2013 at 21:24 GMT]
12-08-2013 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
mustajbeg wrote:

O stvarnom heroju,njegovom liku i djelu,o Tuzlacima,petokolonasima,izdaji,vrijednosti Bosnjaceke glave itd...


[Edited by mustajbeg on 12-08-2013 at 21:24 GMT]

Èitao sam Naserovu knjigu. Drago mi je da je i on konaèno odluèio otkriti svoju stranu prièe i reæi svoju istinu.
Rekao je ono što smo svi mi manje-više znali: Srebrenica i èitavo Podrinje je PRODATO i predato. I za tu èinjenicu on vrlo jasno optužuje SDA i njene kadrove. Samo jedna stvar je meni nelogièna. to je da on amnestira Aliju Izetbegoviæa odgovornosti iako je Alija bio defacto i dejure PRVI u RBIH te samim tim šef i glavnokomandujuæi civilne i vojne vlasti. Tako Naser u jednom poglavlju piše da se zaputio u Visoko kod hadžije Èengiæa i pošto mu se nije svidio radi britkog ratnièkog jezika on od njega ne dobija neophodnu vojnu pomoæ (u oružju, municiji i opremi). U drugom poglavlju pri padu Srebranice on govori da mu je lièno Alija dao oružje i ovlaštenje kojim je okupio izbjegle Podrinjce u Tuzli i Živinicama i onda dao borbenu podršku koloni koja se probijala preko èetnièke teritorije.
Ranije veæ je pisao da je tražio od Seada Deliæa 100 PM M84 i municiju garantujuæi da bi oslobodio Bratunac i Vlasenicu te se spojio sa slobodnom tuzlanskom teritorijom.
E jebiga meni je ovo malo nelogièno. Znaèi imaš Alijinu podršku ali nemaš podršku vojnog vrha koji saèinjavaju listom svi Alijini SDA kadrovi.
Volio bih da diskutujemo o ovome
13-08-2013 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:

Èitao sam Naserovu knjigu. Drago mi je da je i on konaèno odluèio otkriti svoju stranu prièe i reæi svoju istinu.
Rekao je ono što smo svi mi manje-više znali: Srebrenica i èitavo Podrinje je PRODATO i predato. I za tu èinjenicu on vrlo jasno optužuje SDA i njene kadrove. Samo jedna stvar je meni nelogièna. to je da on amnestira Aliju Izetbegoviæa odgovornosti iako je Alija bio defacto i dejure PRVI u RBIH te samim tim šef i glavnokomandujuæi civilne i vojne vlasti. Tako Naser u jednom poglavlju piše da se zaputio u Visoko kod hadžije Èengiæa i pošto mu se nije svidio radi britkog ratnièkog jezika on od njega ne dobija neophodnu vojnu pomoæ (u oružju, municiji i opremi). U drugom poglavlju pri padu Srebranice on govori da mu je lièno Alija dao oružje i ovlaštenje kojim je okupio izbjegle Podrinjce u Tuzli i Živinicama i onda dao borbenu podršku koloni koja se probijala preko èetnièke teritorije.
Ranije veæ je pisao da je tražio od Seada Deliæa 100 PM M84 i municiju garantujuæi da bi oslobodio Bratunac i Vlasenicu te se spojio sa slobodnom tuzlanskom teritorijom.
E jebiga meni je ovo malo nelogièno. Znaèi imaš Alijinu podršku ali nemaš podršku vojnog vrha koji saèinjavaju listom svi Alijini SDA kadrovi.
Volio bih da diskutujemo o ovome


Bio sam suvise mlad dok sam boravio u Srebrenickom paklu.Onaj ko nije bio u Srebrenici bar jedan dan 92,93.94.95 tesko moze shvatiti svu dimenziu jacine fasisticke Srbije i sve hinjske tadasnje politicare iz Sarajeva.
Za mene jeste vazno i to jako vazno zasto Naser nije otkrio sve,znam da nije,ali nejse,i ovo je dovoljno.
Za pocetak;
Ovo tek objavljeno(vise dokumentarno stivo)u kojem se pise o Naseru treba da bude osnovica po kojoj treba stvari postaviti na svoje mjesto.
Dakle;
Plan nestanka muslimana
Sve igre iz Evrope i Amerike
Izdaja,osuda i pokusaj ubistva istine,dakle Nasera.
Na kraju,zasto je recimo Jovan Divljak dok je bio uhapsen imao toliku podrsku svih Bosnjaka,kod hapsenja Nasera bilo je obratno.
Mislim da ovo zadnje,ako se pametno analizira moze odgovoriti kako su nam mozak razvalili!!!
13-08-2013 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

koja je razlika izmedju prve i druge Naserove knjige. ja sam procitala prvu, druga mi jos nije dosla u ruke pa me interesuje u cemu se razlikuju?

13-08-2013 at 11:45 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

Nisam baš nešto sklon vjerovati u te teorije zavjere jer niko nikada nije pružio bilo kakav dokaz o navodnoj prodaji Srebrenicu.U krajnjem kome i za šta je navodno Srebrenica prodataSva ta prièa neminovno vodi krajnjem cilju a on je devalviranje genocida i svojevrsno amnestiranje onih koji jesu poèinili genocid u Srebrenici!Ispast èe na kraju da genocid ustvari nije poèinila èetnièka žgadija nego neki bošnjaci kojima je eto kao došlo da prodaju Srebrenicu!!
Naravno,SDA kao i sam Izetbegoviæ jesu naèinili poprilièan broj grešaka ali optuživati njih za prodaju i predaju Srebrenice malo mi je blasfemièno.
Da li se moglo pružiti više pomoæi Srebrenici?Pa vjerovatno da jeste ali ovdje se zaboravlja jedna èinjenica a ona se ogleda u tome da je sav taj kraj bio pod nosom matiènom zvjerinjaku tj Srbiji i da je bilo gotovo nemoguæa misija odbraniti to podruèje!
Dakle, bojim se da se u redanju odgovornih za tragediju Srebrenice krenulo obrnutim redom jer za genocid je prije svega odgovorna Srbija,Mladiæeve i Karadžiæeve horde,meðunarodna zajednica pa tek onda možemo govoriti o eventualnim propustima SDA tj tadašnjeg zvaniènog rukovodstva BiH!!
 


<br /><br /><br /><br />

13-08-2013 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
abdulah_56
Nivo: Novi forumaš
tuzlak
Registriran(a): 13-08-2013
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

mogu ga samo "bošnjaci" proglasit narodnim herojem, bosanci nikad!

13-08-2013 at 14:29 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

Ko su za "Bosance" heroji? Milan Nediæ? Milan Aæimoviæ?

13-08-2013 at 15:03 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
abdulah_56 wrote:
mogu ga samo "bošnjaci" proglasit narodnim herojem, bosanci nikad!



Evo ga,ceto se odmah zaletio da troluje.Skloni se sa teme!!!

13-08-2013 at 15:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Naser Oric New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice