Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zivot
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Zivot

Krenula sunce da otvara teme pa da joj pomognem. Nije moja ideja, nego citam na drugom forumu. Posto mi nismo tamo, a ni oni nisu ovdje, ja ukrala Ucinila mi se interesantna tema. Ja sam k'o fol i naziv promijenila ali mi ne pada na pamet da prepravljam tekst Evo par pitanja

..."Kako vi zapoèinjete dan? Da li i šta doruèkujete? Radite li neke jutarnje vježbe? Šta jedete na poslu? Nosite li hranu od kuæe? Kako i kada (i šta) pripremate ruèak? Imate li neki jelovnik? Kada peglate? Održavanje stana? Kada leæi a da ne budeš kokoš a da se pri tome i naspavaš i opet rano ustati da bi se doruèkovalo, uradilo par vježbica i energièan doæi na posao, izdržati 8 sati rada i doæi kuæi sa dovoljno snage da se skuha nešto zdravo (ne fast food). Nije rijeè o ljenosti... Imam svu slobodu da ne moram ništa, odnosno, da radim ako mi se radi... ali ja nisam zadovoljna. Mislim da postoji recept za super organizaciju i da se treba samo držati tih koraka"...

I lijepo pise u zadnjoj recenici, da misli da posotoji recept za super organizaciju, ali ocito ga jos nije nasla. Kao ni ja

Moj dan zapocinje budjenjem na rate, ubi me onaj snooze. Nikad ne doruckujem, ali zato pijem kafu, kafu, ne filterusu Ne vjezbam ujutro, a u zadnje vrijeme ni navece Na poslu vise ne znam sta da jedem, od sendvica, argete i kifla, bureka i ostalnih slicnih varijanti mi je vec muka pa sam neki dan jela sir i kajmak iz serpice Rucak rijetko pravim radnim danima, ako me potrefi onda je to nesto sto se brzinski napravi. Jelovnik se cijeli moj zivot, na moju veliku zalost, planira ujutro uz kafu...vjecito ista izjava "ne znam sta cu danas za rucak" Peglam uglavnom noc prije. Nekada je to bilo nedjeljom, na jefitnoj popeglati hrpu da ima za dvije sedmice. Generalka je nedjeljom, ostalim danima ako se sta stigne. Eh, legnem k'o kokos. Ma cini mi se da zauzmem precku prije kokoski Sta cu, ustajem u 5 Vazda mi malo sto spavam. Ima tu jos aktivnosti, no dobro, necemo u detalje

Nije neka zbrka od zivota, ali sigurno postoji bolja organizacija.

Kako je kod vas?

28-09-2013 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivot

citat:
Bambi wrote:

..."Kako vi zapoèinjete dan? Da li i šta doruèkujete? Radite li neke jutarnje vježbe? Šta jedete na poslu? Nosite li hranu od kuæe? Kako i kada (i šta) pripremate ruèak? Imate li neki jelovnik? Kada peglate? Održavanje stana? Kada leæi a da ne budeš kokoš a da se pri tome i naspavaš i opet rano ustati da bi se doruèkovalo, uradilo par vježbica i energièan doæi na posao, izdržati 8 sati rada i doæi kuæi sa dovoljno snage da se skuha nešto zdravo (ne fast food). Nije rijeè o ljenosti... Imam svu slobodu da ne moram ništa, odnosno, da radim ako mi se radi... ali ja nisam zadovoljna. Mislim da postoji recept za super organizaciju i da se treba samo držati tih koraka"...

I lijepo pise u zadnjoj recenici, da misli da posotoji recept za super organizaciju, ali ocito ga jos nije nasla. Kao ni ja

Moj dan zapocinje budjenjem na rate, ubi me onaj snooze. Nikad ne doruckujem, ali zato pijem kafu, kafu, ne filterusu Ne vjezbam ujutro, a u zadnje vrijeme ni navece Na poslu vise ne znam sta da jedem, od sendvica, argete i kifla, bureka i ostalnih slicnih varijanti mi je vec muka pa sam neki dan jela sir i kajmak iz serpice Rucak rijetko pravim radnim danima, ako me potrefi onda je to nesto sto se brzinski napravi. Jelovnik se cijeli moj zivot, na moju veliku zalost, planira ujutro uz kafu...vjecito ista izjava "ne znam sta cu danas za rucak" Peglam uglavnom noc prije. Nekada je to bilo nedjeljom, na jefitnoj popeglati hrpu da ima za dvije sedmice. Generalka je nedjeljom, ostalim danima ako se sta stigne. Eh, legnem k'o kokos. Ma cini mi se da zauzmem precku prije kokoski Sta cu, ustajem u 5 Vazda mi malo sto spavam. Ima tu jos aktivnosti, no dobro, necemo u detalje

Nije neka zbrka od zivota, ali sigurno postoji bolja organizacija.

Kako je kod vas?




ustajanje u 6.00...od kad znam za sebe...èak i vikendom...jutarnji hobi je kafa/èaj u krevetu...prije toga kao kamila popijem što više vode(tajna lijepogg tena)
vježbe zavisno od raspoloženja...uglavnom protezanje u krevetu,pa pravac kupatilo

od 8.00 do 17.00 ne znam kud udaram na posao uglavnom dolazim nasmijana,jer sam ujutru uvijek raspoložena,a doruèak je vjeèito "s nogu"...nosim voæe za užinu

kuhanje po potrebi i prema inspiraciji,zavisi šta ima u frižideru...ako nema onda narudžba...pizza ili riba,neka pita...
kuæni poslovi uglavnom vikendom,kao i nabavka...
èitanje knjige uglavnom naveèe u krevetu,a ležem u prosjeku uvijek iza ponoæi...nemam potrebu za puno sna...
frizeru jednom u mjesecu,pedikir i kozmetièar nešto rjeðe....
u ljetnom periodu obavezno svaki dan popodne na panoniku porodièno ili sa prijateljima ,u zimskom-šetnja i kafenisanje sa prijateljicama u doorsu ili merkatoru...sjela i kuæne posjete ne volim ,osim kad su u pitanju rodjendani i neka porodièna okupljanja...
ono što mi fali u organizaciji je malo duži godišnji odmor negdje van Tuzle,onako samo nas dvoje bez prikolica ...veæ tri godine nismo nigdje mrdnuli zbog prirode posla kojim se bavim....
28-09-2013 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivot

citat:
Bambi wrote:
Krenula sunce da otvara teme pa da joj pomognem. Nije moja ideja, nego citam na drugom forumu. Posto mi nismo tamo, a ni oni nisu ovdje, ja ukrala Ucinila mi se interesantna tema. Ja sam k'o fol i naziv promijenila ali mi ne pada na pamet da prepravljam tekst Evo par pitanja

.




Dobra ti je ideja to sa drugih foruma, ima li jos sta zanimljivo

Sto se mene tice, evo za pocetak da kazem da prvo pravim kafu (jedna soljica, jake, crne,turske) i palim racunar a ustajem oko 8,30 moze mi se ali kad legnem to cemo drugom prilikom.
28-09-2013 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivot

Ustajem nekad u 7,nekad u 8,nekad u 10,Boga mi nekad i u pola 12 Prvo što radim,a to sam nauèila od Cicine mame ,je da upalim kuhalo s vodom pa ja produžim u kupatilo.Dok se umijem i operem zube voda veæ prokuhala,kafu sebi napravim,upalim laptop i sat vremena kafenišem.Ne izlazim iz kuæe bez kafe,ali bez doruèka obavezno izaðem
Radim 6 i po sati dnevno u jako lijepom okruženju i atmosferi Nema tenzija,nema troncanja,kvocanja,niko me ne zeza
Kuham gotov svaki dan najmanje dva puta,ruèak i veèera
Volim se družit i nisam navikla da sjedimo sami kod kuæe,ako nam nema nikog onda mi idemo negdje
Nikad ne legnem prije 12,valjda navika

Eto toliko za sad,dodat æu ja još svašta nešto samo dok mi naumpadne

29-09-2013 at 00:24 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivot

Ah kako zapoèinjem dan? Sanjivo.

Pravo kupatilo + tusiranje. Zatim ukljucim kuhalo da voda prokljuca. Obucem se. Zalijem vrelom vodom mutavac kafu u travel mug i preko praga zajedno sa kafom u bibi. Pijem kafu dok vozim.

Na poslu znam cesto zaspati za tastaturom....jer mi uvijek fali sna po danu, ali zato nocu vilenim do neka doba.

Rucam na poslu. Vecera kod kuce, nista komplikovano sto zahtjeva duze od 20 minuta kuhanja.

Sto bi reko Ekrem, poso-kuca, kuca-poso. Prodje mi samo 3 sahata dnevno na tockovima od kuce do posla i obratno. I eto, dok trepnes prodje dan. Tako 5 dana u hefti. Radujem se vikendu ko ozeblo sunce sve misleci da cu svasta nesto uspjeti obaviti preko vikenda i svaki put skontam da taj vikend zavrsi prije nego je i poceo!

Eto Bambina, ako znas kako bi se moglo bolje organizovati, a ti meni javi - jer ovo moje mi se nikako ne svidja.

29-09-2013 at 02:43 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivot

citat:
MelMel wrote:
Ah kako zapoèinjem dan? Sanjivo.

Pravo kupatilo + tusiranje. Zatim ukljucim kuhalo da voda prokljuca. Obucem se. Zalijem vrelom vodom mutavac kafu u travel mug i preko praga zajedno sa kafom u bibi. Pijem kafu dok vozim.

Na poslu znam cesto zaspati za tastaturom....jer mi uvijek fali sna po danu, ali zato nocu vilenim do neka doba.

Rucam na poslu. Vecera kod kuce, nista komplikovano sto zahtjeva duze od 20 minuta kuhanja.

Sto bi reko Ekrem, poso-kuca, kuca-poso. Prodje mi samo 3 sahata dnevno na tockovima od kuce do posla i obratno. I eto, dok trepnes prodje dan. Tako 5 dana u hefti. Radujem se vikendu ko ozeblo sunce sve misleci da cu svasta nesto uspjeti obaviti preko vikenda i svaki put skontam da taj vikend zavrsi prije nego je i poceo!

Eto Bambina, ako znas kako bi se moglo bolje organizovati, a ti meni javi - jer ovo moje mi se nikako ne svidja.


ti si izmedju dvije dileme u zivotu izabrala ovu drugu.postala si rob materijalizma.napuckali su ti tu glupu zensku glavu emancipacijom i ti si kao ponosna a u stvari si obicni euro-kmet,riljas ko sivonja i ne stizes ni da se naspavas.zaduzena si u kreditima,ostaje ti samo sitna crikavica tako da od zabave sebi mozes samo priustiti kompjuter i chatanje pomocu kojeg lijecis svoje frustracije znas ti vec koje


29-09-2013 at 02:50 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivot

citat:
bubi wrote:


ti si izmedju dvije dileme u zivotu izabrala ovu drugu.postala si rob materijalizma.napuckali su ti tu glupu zensku glavu emancipacijom i ti si kao ponosna a u stvari si obicni euro-kmet,riljas ko sivonja i ne stizes ni da se naspavas.zaduzena si u kreditima,ostaje ti samo sitna crikavica tako da od zabave sebi mozes samo priustiti kompjuter i chatanje pomocu kojeg lijecis svoje frustracije znas ti vec koje




nisi ti zdrav, ali nikako.
29-09-2013 at 02:55 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivot

citat:
Ema wrote:
Ustajem nekad u 7,nekad u 8,nekad u 10,Boga mi nekad i u pola 12 Prvo što radim,a to sam nauèila od Cicine mame ,je da upalim kuhalo s vodom pa ja produžim u kupatilo.Dok se umijem i operem zube voda veæ prokuhala,kafu sebi napravim,upalim laptop i sat vremena kafenišem.Ne izlazim iz kuæe bez kafe,ali bez doruèka obavezno izaðem



Skroz slicno meni , samo meni dobro kuhalo odmah kljuca, i konacno se pojavi neko da kuha i za rucak i veceru

Joj Mel, napise cini mi se da je 3 sata svaki dan u kolima, bas puno, ne mogu to zamisliti.

Meni je zaista dobro sto mi je kuca i kancelarija blizu, pa mi kola trebaju samo za teren i dobro je sto mogu raditi i od kuce, tako da sto se toga tice vrlo sam zadovoljna kuc kuc.
29-09-2013 at 09:34 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivot

citat:
sunce wrote:

Joj Mel, napise cini mi se da je 3 sata svaki dan u kolima, bas puno, ne mogu to zamisliti.



Nisam ni ja svojevremeno mogla zamisliti, ali eto.

Na moju veliku radost, dolazi i tome kraj uskoro.
29-09-2013 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivot

citat:
sunce wrote:


Skroz slicno meni , samo meni dobro kuhalo odmah kljuca, i konacno se pojavi neko da kuha i za rucak i veceru




Eto imamo slièan tempo života Crnogorski tempo,samo polako poso neæe pobjeæ
Kad mi je mrsko kuhat onda se ja pojavim il mami il svekrvi na vrata i kažem "ja došla,imal šta da se jede"

A za to peglanje,ma ja peglam naveèe ono što æu obuæ sutra ne volim linije od savijanja po odjeæi
29-09-2013 at 16:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zivot New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice