Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle 2014.godina This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina



Prvi glas sevdaha - Audicija iz Tuzle, 11.01.2014. - Prvi dio

12-01-2014 at 01:20
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

12-01-2014 at 12:16
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:
I da riješimo dilemu, Poljana Bosanska ili ti nekada Poljana Muslimanska i Poljana Hrvatska su dva naslonjena sela / naselja, evo nešto o njima iz arhiva.

http://www.arhivtk.com.ba/VODIC/vodic2.pdf




Samo nemoj da mi se nasikirate

Cupo slikao si danas po gradu ?

[Edited by klon4ti on 11-01-2014 at 23:19 GMT]



Skrnavljenje groblja nije se desilo pedeset i neke vec prije par dana u naselju za koje si napisao da se zove kako se danas zvanicno ne zove. Smijesan si ali ti namjere nisu smijesne.
12-01-2014 at 12:49
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

Zato ja i rekoh....tesko onima sto zive u zemlji koju mrze

12-01-2014 at 13:15
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

Dan roðenja Muhammeda a.s.

Centralna mevludska sveèanost održana u Prinèevoj džamiji

Mevludska sveèanost, koju povodom roðendana Božijeg poslanika Muhammeda, a.s., tradicionalno organizuje Medžlis Islamske zajednice Tuzla, održana je veèeras u Prinèevoj džamiji. Brojni vjernici, predvoðeni tuzlanskim imamima su se okupili na sveèanosti koja ima za cilj promociju univerzalnih vrijednosti iz poslanikovog života.



Mjesec rebiu-l-evvel je uvijek prilika da se na poseban naèin obilježi sjeæanje na roðenje Resulallaha. Program u Prinèevoj džamiji upravo je osvježio to sjeæanje koje nikada ne treba i ne smije da prestane. To su veèeras na najbolji naèin pokazali džematlije i uèesnici programa. Za lijep ugoðaj pobrinuli su se èlanovi hora Medžlisa Islamske zajednice Tuzla.





Predavanje tokom centralne mevludske sveèanosti održao je Sulejman-ef. Èelikoviæ, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Kakanj, govoreæi o Resulullahu, ali i mevludu i njegovom znaèaju za muslimane. Prisutne je takoðer poselamio hafiz Ahmed -ef. Huskanoviæ, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Tuzla.















Pored centralne mevludske manifestacije, MIZ Tuzla ima u planu realizirati promociju knjige posveæene životopisu Allahovog Poslanika, mevlud za žene, omladinska druženja, mevludsku kahvu na Trgu slobode, kao i natjecanje za najbolji literarni rad za polaznike mektebske nastave na temu „Muhammed a.s. naš uèitelj i uzor“. U proteklih sedam dana u Prinèevoj džamiji je održan i ciklus predavanja pod nazivom „Muhammed a.s. – naš uzor i uèitelj“. Predavaèi su bili: Nurija ef. Èikariæ, hfz. Merim ef. Ðuloviæ, Ismail ef. Hašariæ, hfz. Ahmed ef. Rahmanoviæ, Haris ef. Mustajbašiæ i Fadil ef. Bajrami.







Inaèe, ovaj dogaðaj se obilježava širom muslimanskog svijeta kojim se muslimani podsjeæaju na poslanikovo roðenje, život i njegovu poslanièku misiju. Muhammed, a.s., posljednji Božiji poslanik, roðen je 12. rebiul-evvela 571. godine, u gradu Mekki. Sin je Abdullaha i Amine, iz arapskoga plemena Kurejš. O njemu se u Kur´anu kaže: "Vi u Allahovu Poslaniku imate divan uzor za onoga koji se nada Allahovoj milosti i nagradi na onom svijetu i koji èesto Allaha spominje." (El-Ahzab, 21). Muslimani ne slave na klasièan naèin roðendan poslanika nego se na taj datum sjeæaju njegovog života, njegovih poruka, sjeæaju se onoga što je radio i èemu je poduèavao svoje ashabe.

(Tuzlarije.net)



[Edited by cupo on 12-01-2014 at 21:42 GMT]

[Edited by cupo on 12-01-2014 at 22:25 GMT]

12-01-2014 at 21:41
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

Prvijenac Tuzlaka Saše Simiæa

„Crv“, knjiga koja prièa o nama

Svjetlo dana ugledala je knjiga „Crv“ mladog autora Saše Simiæa. Prièa o Saši i njegovom prvom znaèajnijem uspjehu na Sedmom meðunarodnom festivalu poezije i kratke prièe „Duško Trifunoviæ“ u Novom Sadu prvo je objavljena na našem portalu, a od tada se promjenilo mnogo toga u spisateljskoj karijeri mladog tuzlanskog autora. Brojna gostovanja na tv i radio stanicama, pisanja elektronskih medija o Saši i u konaènici promocija knjige u Jazz klubu sigurno su uvertira u uspješnu karijeru našeg vrijednog i talentovanog sugraðanina.



- Pisanjem se bavim veoma dugo, zapravo od osnovne škole. Aktivniji rad uslijedio je 2002. godine kada je i potekla ideja da objavim zbirku mojih kratkih prièa. Bilo je perioda kada sam pisanje zapostavljao, zatim bi uslijedio period kada bih dobio inspiraciju pa sam rijeèi olako prenosio na papir i, evo, konaèno uspio sam da izdam svoju prvu knjigu – kaže Saša.



Knjiga „Crv“ podijeljena je u èetiri dijela: ON, ONA, ONI i ONO, pa su tako i prièe tematski podijeljenje.

- Knjiga je nastajala jako dugo, a nastojao sam da u njoj dam sebe, svoje misli, maštanja, a tu ide i kritika društva pa i samog sebe. Svaka prièa je posebna, motivisana prièama ljudi oko mene: od ljubavi, života, dogaðaja i svega oko nas. Ova knjiga je zapravo zbirka mojih misli – dodaje Simiæ.



Dokaz da umjetnost uvijek naðe naèin da se izbori sa birokratijom u cilju promovisanja pravih društvenih vrijednosti je i objavljivanje prve Sašine knjige.

- Dugo godina sam imao želju da objavim knjigu, ali me je u tome spreèavao nedostatak finansijskih sredstava. Na nagovor mojih prijatelja došli smo na ideju da napravimo video klip gdje smo bukvalno prodavali knjigu unaprijed, prije štampanja, a tako onda sakupili potreban novac da se knjiga objavi. Sve to je relativno kratko trajalo i za nepuna dva mjeseca smo uspjeli da prikupimo potreban iznos novca i da krenemo sa štampanjem - kaže Saša, zahvaljujuæi se svima koji su doprinijeli da njegova knjiga ugleda svjetlo dana.













Na promociji knjige, pored autora, govorili su Alen Matoševiæ, profesor književnosti, ujedno lektor i recezent knjige i Dragan Vidoviæ u ime izdavaèa.

Vezani èlanci

Tuzlak Saša Simiæ jedan od laureata http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=54188

Magièno mjesto Saše Simiæa
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=54203

(Tuzlarije.net)

12-01-2014 at 22:04
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
admin wrote:


Skrnavljenje groblja nije se desilo pedeset i neke vec prije par dana u naselju za koje si napisao da se zove kako se danas zvanicno ne zove. Smijesan si ali ti namjere nisu smijesne.


Hebemu miša, tko vam dade da budete novinari, ako ste uopæe to ikada i bili.

rekao sam vam sve podatke možete dobiti u opæini i arhivu tk, ali džabe vama, bode vas nešto u oèi

Važi li to 'zvanièno' recimo za Brod, Šamac, Kostajnicu, Srbinje, Kneževo,... RS?




citat:
Dilber wrote:
Zato ja i rekoh....tesko onima sto zive u zemlji koju mrze


Pogledaj se u ogledalo, možda vidiš osobu koja mrzi ali toga nije svjesna ili jeste pa sebe i ostale laže.

[Edited by klon4ti on 13-01-2014 at 00:49 GMT]
13-01-2014 at 00:43
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina



citat:
Dilber wrote:
Zato ja i rekoh....tesko onima sto zive u zemlji koju mrze citat:
admin wrote:


Skrnavljenje groblja nije se desilo pedeset i neke vec prije par dana u naselju za koje si napisao da se zove kako se danas zvanicno ne zove. Smijesan si ali ti namjere nisu smijesne.


Hebemu miša, tko vam dade da budete novinari, ako ste uopæe to ikada i bili.

rekao sam vam sve podatke možete dobiti u opæini i arhivu tk, ali džabe vama, bode vas nešto u oèi

Važi li to 'zvanièno' recimo za Brod, Šamac, Kostajnicu, Srbinje, Kneževo,... RS?




citat:
Dilber wrote:
Zato ja i rekoh....tesko onima sto zive u zemlji koju mrze


Pogledaj se u ogledalo, možda vidiš osobu koja mrzi ali toga nije svjesna ili jeste pa sebe i ostale laže.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





ne kralju,ja ne mrzim Bosnu,cak naprotiv...ja volim bosnu i hercegovinu a bome i ameriku,gdje trenutno zivim...vjeruj mi,nikad,za nikad nebi moga zivjet u drzavama koje ne volim...a to je hrvatska i srbija
ljetos kad sam isao na ljetovanje u Neum,strogo hercegovackim putem


a ti,crkni od mrznje

[Edited by Dilber on 12-01-2014 at 19:05 GMT]

13-01-2014 at 01:03
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

Mržnje gdje sam ja to ispoljio mržnju protiv bilo koga i èega

Ako tko mrzi to si ti Dilberu, vidi se po tvom savjetovanju u kojemu zagovaraš iseljenje Hrvata i Srba 'jer ne vole' BiH. Gluplja retorika ne postoji na BiH mreži svih mreža, i u pravilu je ponavljaju zatucani nacionalisti iz reda Bošnjaèkoga naroda. To je dilberu fašistièko-nacistièka retorika, ista ona koju su hitler i mussolini predvodili prvo u svojim zemljama, a poslije i u ostatku europe.

Tebi i ostalima je problem što jedno naselje ima nacionalni prefiks u ovom sluèaju hrvatski Kažete (ukljuèujuæi i 'nepristrane - multietnièke novinare'), kako može biti tako nešto u Bosni? Pa može, kao što i neka druga naselja nose naziv na jeziku naroda koji ovdje ne živi, s jednom razlikom što u Hrvatskoj Poljani živi Hrvatski narod kojeg ti mrziš.

Vi imate još jedan problem, ne poznajete uži zavièaj (ako vam je uopæe rodni zavièaj) niti naselja u njemu, nemate pojma što se nalazi preko brda, niti koja se naselja tamo nalaze, bez raznih online mapa ne znate reæi gdje je Snoz, Martinoviæi, Ravna Trešnja, Straža, Hrvatska Poljana, Gornja Mala, Barice, Križani (od rata na ovamo Kolovrat), Liješnica, Svojtina, Tetima... Novinari Tuzlarija su na standardnoj ruti Kreka - Slavinoviæi, ne sjeæam se fotografija nekih ruralnih naselja sada grada Tuzle


PS. I ja volim Ameriku iako živim u Bosni!


[Edited by klon4ti on 13-01-2014 at 13:06 GMT]

13-01-2014 at 09:56
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:
Mržnje gdje sam ja to ispoljio mržnju protiv bilo koga i èega

Ako tko mrzi to si ti Dilberu, vidi se po tvom savjetovanju u kojemu zagovaraš iseljenje Hrvata i Srba 'jer ne vole' BiH. Gluplja retorika ne postoji na BiH mreži svih mreža, i u pravilu je ponavljaju zatucani nacionalisti iz reda Bošnjaèkoga naroda. To je dilberu fašistièko-nacistièka retorika, ista ona koju su hitler i mussolini predvodili prvo u svojim zemljama, a poslije i u ostatku europe.

Tebi i ostalima je problem što jedno naselje ima nacionalni prefiks u ovom sluèaju hrvatski Kažete (ukljuèujuæi i 'nepristrane - multietnièke novinare'), kako može biti tako nešto u Bosni? Pa može, kao što i neka druga naselja nose naziv na jeziku naroda koji ovdje ne živi, s jednom razlikom što u Hrvatskoj Poljani živi Hrvatski narod kojeg ti mrziš.

Vi imate još jedan problem, ne poznajete uži zavièaj (ako vam je uopæe rodni zavièaj) niti naselja u njemu, nemate pojma što se nalazi preko brda, niti koja se naselja tamo nalaze, bez raznih online mapa ne znate reæi gdje je Snoz, Martinoviæi, Ravna Trešnja, Straža, Hrvatska Poljana, Gornja Mala, Barice, Križani (od rata na ovamo Kolovrat), Liješnica, Svojtina, Tetima... Novinari Tuzlarija su na standardnoj ruti Kreka - Slavinoviæi, ne sjeæam se fotografija nekih ruralnih naselja sada grada Tuzle


PS. I ja volim Ameriku iako živim u Bosni!


[Edited by klon4ti on 13-01-2014 at 13:06 GMT]


tvoja mrznja se ispoljava prema drzavi u kojoj zivis,iz svakog tvoga posta...imam osjecaj da TI uzivas kad neki kreteni skrnave katolicka/pravoslavna groblja...samo iz razloga da sa zadovoljstvom mozes rec,TO SU TI BOSNJACI/BOSANCI,VIDITE SKIM MI ZIVIMO...

a sto se tih sela i naziva tice,ti bi volio da se ti svi nazivi imaju predznak HRVATSKI....

i bilo bi ti bolje da manje volis ameriku a vise bosnu u kojoj zive tvoji sugradjani koje ti toliko mrzis
13-01-2014 at 13:25
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle 2014.godina This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice