Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
laly wrote:

za mene su djeca sva ista i nema dalje,pricamo o Bosni i Herecegovini i nakradnom sistemu u cijeloj zemlji...


Laly, ako mi dozvolis rado bih ti replicirao,
replicirao bih na tvoju tvrdnju da imamo nakaradan sistem u cijeloj drzavi.

Hoces da kazes da vecina BiH stanovnostva, birackog tijela nije u pravu, prosto receno, da grijese.

Svi su oni legalno izabrani, nasi ploticari su najveci legalisti i izvrsavaju upravo ono sa cime smo ih mi obavezali, dali im nasu suglasnost,
i ne samo jedan mandat, poslije rata pa sve do danas, i krajem ove godine dobiti ce nasu podrasku.
To sto oni rade je volja naroda...tacka.

20-01-2014 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
Bongo wrote:


Laly, ako mi dozvolis rado bih ti replicirao,
replicirao bih na tvoju tvrdnju da imamo nakaradan sistem u cijeloj drzavi.

Hoces da kazes da vecina BiH stanovnostva, birackog tijela nije u pravu, prosto receno, da grijese.

Svi su oni legalno izabrani, nasi ploticari su najveci legalisti i izvrsavaju upravo ono sa cime smo ih mi obavezali, dali im nasu suglasnost,
i ne samo jedan mandat, poslije rata pa sve do danas, i krajem ove godine dobiti ce nasu podrasku.
To sto oni rade je volja naroda...tacka.



mislila sam na sistem obrazovanja i da nam djeca u zemlji uce razlicite istorije, da ne govorimo istim jezikom i da nam se dogadja to sto se upravo dogadja.
da mi smo ih birali, mada kad uzmemo u obzir koliki procenat glasaca je izasao na izbore, pitanje je ko je izabrao?
sustina jeste da se trenutna politika vodi po sistemu moj nacionalni interes koji je samo paravan za licni interes. tako barem ja vidim. o obicnim gradjanima, djeci se i bas ne vodi racuna
20-01-2014 at 15:04 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

Reci mi, šta bi se izuèavalo u toj nekoj 'zajednièkoj' historiji koju propagiraš? Da li bi djeca uèila o agresiji Srbije i Hrvatske na nezavisnu državu BiH? O srebrenièkom genocidu, spaljivanju podrinjskih Bošnjaka i drugih neSrba, rušenju svih nesrpskih obilježja s okupirane teritorije, opsadi Sarajeva, granatiranju Tuzle, Tomašici...?

20-01-2014 at 15:13 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
Caliph wrote:
Reci mi, šta bi se izuèavalo u toj nekoj 'zajednièkoj' historiji koju propagiraš? Da li bi djeca uèila o agresiji Srbije i Hrvatske na nezavisnu državu BiH? O srebrenièkom genocidu, spaljivanju podrinjskih Bošnjaka i drugih neSrba, rušenju svih nesrpskih obilježja s okupirane teritorije, opsadi Sarajeva, granatiranju Tuzle, Tomašici...?

pa to je nasa istorija i trebaju je uciti, koliko to god bilo neprihvatljivo za neke.
sta mislis da Njemci ne uce o Ausvicu, zlocinima nacista?
20-01-2014 at 15:18 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
laly wrote:

pa to je nasa istorija i trebaju je uciti, koliko to god bilo neprihvatljivo za neke.
sta mislis da Njemci ne uce o Ausvicu, zlocinima nacista?


Dakle oboje se slažemo da je to dio naše historije koji ne treba zanemarivati. Kako misliš privoliti Srbe da uèe takvu historiju, odnosno da prihvate odgovornost za ono šta su radili?
20-01-2014 at 15:22 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
Caliph wrote:


Dakle oboje se slažemo da je to dio naše historije koji ne treba zanemarivati. Kako misliš privoliti Srbe da uèe takvu historiju, odnosno da prihvate odgovornost za ono šta su radili?

jeste dio istorije i ne treba sakriti pod tepih i pravit se da nije nista bilo. a sto se tice Srba ima njih koji vec uce takvu istoriju, mislim na Federaciju i Srbe u njoj. a kako privoliti, znam da se silom nista ne moze,a za ostale metode ne znam. a, imaju pametni ljudi koji se time bave valjda ce oni pronaci neki nacin...
20-01-2014 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

Da bi se izuèavala zajednièka historija u BiH potrebno je da Srbi i Hrvati prihvate odgovornost za ono što se dogodilo (Srbi posebno) - a to se neæe dogoditi nikad, vjerovatno.

Mene u cijeloj prièi najviše nervira imputiranje nacionalizma i nespremnosti na suživot Bošnjacima jer historiju ne žele prilagoðavati agresorima da se isti ne bi naljutili, pa sam ti zbog toga i postavio ovo pitanje jer poèesto se provlaèi ta prièa da je za sve nedaæe krivo i to što djeca uèe razlièite historije i jezike.

Bošnjacima se nema šta prigovoriti po pitanju dogaðaja 90tih godina. Bilo je meðu nama ljudi koji su èinili zloèine, no naši zloèini nisu èinjeni organizovano i planski s ciljem uništenja drugih naroda i njihove kulturne baštine. I plaho me iritira to što se opet Bošnjacima prigovara to što nemamo zajednièku historiju.

20-01-2014 at 20:21 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

Zamislimo historiju u kojoj je danas draza mihajlovic,gerilac i "anti-fasista" borac za slobodu,naravno Srba!!A to sto je kolabirao sa fasistickom Italijom i sto je usput izvrsio genocid nad Bosnjacima podrinja,treba okaciti macju o rep!
Danas draza mihajlovic sutra radovan,ratko i seselj.Genocid je vec sveden na opstinski nivo,iako se desio bar u pola BiH,a i taj minimizirani genocid se sve cesce negira i to od veoma ucenih ljudi i na polozajima.

I sta je zakljucak?

Opet,pojeo vuk magarca...

20-01-2014 at 20:33 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

Zato je care moj Bosne nekad bilo u Šapcu, Užicu, Novom Pazaru, na Jadranu, a danas je ima na cca. 30% sadašnje teritorije BiH. Toliko smo pametni.

20-01-2014 at 21:19 | Ukljuèi u odgovor
fazlija83
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
Aidatuzla wrote:



sta hoces da kazes? i sta je tu smijesno


patetika moja aida patetika
20-01-2014 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice