Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Islamofobija
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Islamofobija

Islamofobija = Strah od muslimana, mrznja prema muslimanima. Svi znamo da je ovaj fenomen rasprostranjen sirom svijeta posebno na zapadu, dijelom zbog nepoznavanja Islama a dijelom i zbog urodjene mrznje koju neki posjeduju prema muslimanima. Naravno da to potpomazu i idioti koji koriste Islam kao opravdanje za cinjenje odvratnih stvari. Ali ipak taj strah i mrznja prema Islamu potice od toga da je Islam drugacija religija, velika religija, lijepa religija... i kao takva se ne uklapa u geopoliticke planove velikih sila i mocnih pojedinaca.

Islamofobiju smo osjetili i mi u periodu izmedju 92 -95, kada su Bosanski muslimani ubijani kao zecevi i njihove svetinje razarane, dok je krscanski zapad sve to nijemo posmatrao.

Ali koliko je Islamofobija prisutna medju nama samima, u nasem narodu, medju bosnjacima?

[Edited by Indijanac on 06-05-2014 at 01:45 GMT]

06-05-2014 at 01:22 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija


Kladim se sa tobom kolega Indijanac da ce ti i ova tema zavrsiti u kanti za smece.
Kao inace, u mnogim postavljenim temama uveliko pretjerujes.

Pretjerujes da postoji sistematska mrznja prema muslimanima, apsolutno netacno.

Najveci neprijatelji su se smjestili unutar kojekakvih sekti koji se nazivaju islamisti ili se sluze slicnim izrekama da su ino pravi vjernici.

Selefije su najvece zlo modertivnim/umjerenim muslimanima nanijeli i jos uvijek nanose.
Pratis li sta se trenutno zbiva u Nigeriji, kakvih sve pokreta imamo u Arapskim zemljama, na koji se nacin mladim muslimanima ispiru mozgovi i spremaju se u smrt sa pojasevima dinamita oko pojasa, gdje sa time sasvim neduzne ljude ubijaju.

Gdje su ti nasi duhovni velikani da im izbiju to ludilo iz ruku, cute kao zaliveni, i medju nasim duhovnim sticem dojam ima dovoljno radikalnih, onih kojima haos ide u prilog.

Reci mi molim te samo jedno: gdje je ta drzava ili uredjenje po tvom ukusu da funkcionira onako kako dolikuje ?

06-05-2014 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

Bongo,

Antisemitizam i Islamofobija su stvarne stvari i one itekako postoje. Ako ti holokaust i genocid nisu dokaz toga onda ne znam sta je. Trenutno za zapadnjake nema ruznije i strasnije stvari od Islama i muslimana.

Ali problem je sto i nas svijet sve vise nasijeda na tu matricu pa se pocinjemo distancirati od svoje vjere glumeci da smo nesto drugo, odnosno Islam sve vise postaje nas kompleks.

06-05-2014 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

citat:
Indijanac wrote:
Bongo,

Antisemitizam i Islamofobija su stvarne stvari i one itekako postoje. Ako ti holokaust i genocid nisu dokaz toga onda ne znam sta je. Trenutno za zapadnjake nema ruznije i strasnije stvari od Islama i muslimana.

Ali problem je sto i nas svijet sve vise nasijeda na tu matricu pa se pocinjemo distancirati od svoje vjere glumeci da smo nesto drugo, odnosno Islam sve vise postaje nas kompleks.


Vjera u politici nema sta da trazi i vjera je privatna stvar svakog insana.
Islam ne tolerira demokratiju i vjera nije nacinjena niti zamisljena niti moze da funkcionira na demokratskim nacelima.
Najbolji primjer su nam kaoticne Arapske zemlje.

Islam je teokretski ok. u praksi neizvodljiv.
Meni je najbolji islam bio kako su ga moj otac i djed prakticirali, bez bilo kakve halabuke i u totalnom miru.


[Edited by Bongo on 06-05-2014 at 23:41 GMT]
06-05-2014 at 23:39 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

Upravo je ovaj tvoj post primjer Islamofobije!!

Islamu itekako odgovara demokratija i sloboda, jer pravi i istinski Islam se najbolje i najljepse praktikuje u slobodnim zemljama. Primjer toga je Turska koja je odlicna zemlja i pri tome je 98% muslimanska! Slobodno tu mozemo navesti i nasu zemlju gdje zive muslimani i koja je demokratska. Pa potom Maleziju i dr...

Isto tako Islam je u praksi itekako izvodljiv jer Islamska nacela i pravila su vrlo jednostavna. Pitaj nekog istinskog vjernika i on ce ti reci je li mu tesko biti vjernik. ... A ako ces cjepidlaciti, koja to vjera jeste potpuno provodljiva u praksi?? U Bibliji pise da ako vidis komsiju da radi nedjeljom imas pravo da ga ubijes. Da, bukvalno da ga ubijes, za kaznu sto ne postuje neradni dan.

Na kraju krajeva, svojim si odgovorom fulao temu, jer se ova tema ne bavi Islamom kao religijom, nego se bavi Islamofobijom odnosno strahom i mrznjom koju pojedinci i grupe osjecaju prema Islamu i Muslimanima. A ti si u svom postu takvim fasistima dao alibi i opravdao ih a sto je rezultat tvoje neupucenosti o Islamu. I upravo je ta neupucenost i neznanje obavezno sastavni dio Islmofobije!

P.S. Vidim da pises "kaoticne" i "prakticirali". Sve mi se cini da si ti hrvat a ne bosnjak jer pises na hrvatskom jeziku. Inace bi znao da se kod nas kaze "haoticno" i "praktikovati", osim ako ti nije neka furka pisati onako kako govore hrvati.


[Edited by Indijanac on 07-05-2014 at 00:36 GMT]

07-05-2014 at 00:31 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

pitanje je sta se sve posmatra pod islamofobijom. trebamo biti i svjesni da i mnogi stavovi sa kojima se muslimani ne slazu ili gdje se upucuju na krsenje prava koje recimo namicu pojedine islamske vodje su odmah pripisuju islamofobiji. Zbog cega?
evo @indijanac i ti si tako nastupio prema bongu, zbog cega?
ne zelim reci da u svijetu nema islamofobije, ima je naravno, zelim samo naglasiti da kod nas u BIH se svasta gura pod taj pojam. jel u pitanju neznanje ili nesto drugo?

07-05-2014 at 07:15 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

citat:
Isto tako Islam je u praksi itekako izvodljiv jer Islamska nacela i pravila su vrlo jednostavna. Pitaj nekog istinskog vjernika i on ce ti reci je li mu tesko biti vjernik


Ako su jednostavna, u cemu je problem da se civilizovano covjecanstvo i sluzi slicnim.
Zasto drzave ovog svijeta ne koriste slicna nacela/naredbe/propise...nazovimo ih kako hoces.

Slaba ti je ta da me na osnovu par pravopisnih gresaka svrstavas medju hrvate.
Nisam hrvat, a u cemu bi bio problem i da jeam i da sa tobom zivim u jednoj drzavi ali nikako u onoj koju ti zagovaras.

Sa islamofobije stigosmo do sherijata, ti zagovaras islamska nacela.
Dali si svjestan da smo mi u BiH od te forme svjetlosnu godinu udaljeni.

Ne jedinstveni smo i necemo biti dok je Boga i naroda.
Vec sam ti napomenuo sta sve pojedine sekte pod okriljem islama u ovom dunjaluku cine i kakav belaj covjecanstvu nanose.
Pomenuo sam ti najnoviji primjer iz Nigerije da mnoge Arape i ne pominjemo.

Mi smo ovakvi kao sto smo u BiH u apsolutnoj manjini nismo vrijedni paznje, mi smo u sutni jako miroljubivi, ali dali je to islam kojega mi prakticiramo onako kako to stoji u Bozijim knjigama...nacin nase nosnje, konzumiranje alkohola, ljetovanje po morima , polugoli...i da ne nabrajam heybe drugih propisa koje rusimo.

Zapadu nije zamjeriti da su u dobrom dijelu skloni islamofobiji, dobrim dijelom i sami kojekakvi islamisti su im u tome pomogli.

Da se ponovim: vjera kavu su moj djed i otav prakticirali mi je najdraza, u slobodi i bez bilo kakve halabuke.
07-05-2014 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

citat:
U Bibliji pise da ako vidis komsiju da radi nedjeljom imas pravo da ga ubijes. Da, bukvalno da ga ubijes, za kaznu sto ne postuje neradni dan.


Dali to stoji u Bibliji ili ne, zaista neznam, ali mi to govori da je to vrhunski apsurd.
Ko se tog nacela u 21 vijeku uopste i pridrzava.
Zivim u okruzenju gdje je 90% krscansko stanovnistvo i naravno da se subotom i nedeljom mora raditi.
Ljudi su tim danima radili i onda kada su imali nista vise sem tri ovce i tri koze, dakle, nekada vrlo, vrlo davno, i to bi mi sada htjeli prenijeti u ovaj nas digitalnin dunjaluk.
Smijesno ti je to Indijanac.
07-05-2014 at 10:54 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Islamofobija

citat:
Indijanac wrote:U Bibliji pise da ako vidis komsiju da radi nedjeljom imas pravo da ga ubijes. Da, bukvalno da ga ubijes, za kaznu sto ne postuje neradni dan.


Svako iznošenje neistine o neèemu je neka vrsta fobije ili obiènog neznanja. I ovo je totalna nebuloza i neistina.

Pošto vjerujem da æe i ova tema bezbeli u smeæe ne vrijedi truda i objašnjavanja.
Ukratko, ako govoriš o kršæanstvu, u njemu je zabranjeno bilo kakvo nasilje a kamoli ubijanje. Barem kako piše u Bibliji.
07-05-2014 at 18:58 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

citat:
bdirlija wrote:


Svako iznošenje neistine o neèemu je neka vrsta fobije ili obiènog neznanja. I ovo je totalna nebuloza i neistina.

Ukratko, ako govoriš o kršæanstvu, u njemu je zabranjeno bilo kakvo nasilje a kamoli ubijanje. Barem kako piše u Bibliji.



Nisi bas upucen u svoju svetu knjigu. Evo ti procitaj ovdje.

Exodus 31:15 - "Six days may work be done; but in the seventh is the Sabbath of rest, holy to the Lord: whosoever doeth any work in the Sabbath day, he shall surely be put to death."
[Egzodus 31:15 - "Posao treba biti zavrsen u sest dana; a sedmi dan je Sabat dan odmora, sveti dan gospodu: ko god radi na sedmi dan, on sigurno treba biti ubijen"]

Exodus 35:2 - "Six days shall work be done, but on the seventh day there shall be to you an holy day, a Sabbath of rest to the Lord; whosoever doeth work therein shall be put to death."
[Egzodus 35:2 - "Posao treba biti zavrsen u sest dana, ali sedmi dan ti treba biti sveti dan, Sabat dan odmora za gospoda; ko god radi taj dan treba biti ubijen"


[Edited by Indijanac on 07-05-2014 at 20:41 GMT]
07-05-2014 at 20:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Islamofobija New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice