Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izborna 2014.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014.

U zapadnoj demokratiji mali izlazak glasaca na izbore ima veliko znacenje, naravno, vlast ce se oformiti, ali ce biti ite kako hendikepirani, no za nase politicare briga za svoj narod je strana rijec, neznaju oni sta je obraz.
Bar su to do sada sa njihovim ne djelima dokazali.

28-08-2014 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014.

Ja sam do sad glasao za 4 razlièite stranke, sve graðanske opcije, i nisam se baš usreæio. Neke više ne postoje, a za neke proklinjem dan kad sam ih birao. Nikad više. Opcija ponestaje, nemam apsolutno nikakve predstave koga sad zaokružit.

Na zadnjim izborima birao sam poput onog "Because i`m Batman materi vam metnem". Kad pomislim da sam i ja mogao glasati za neke od sadašnjih i bivših vladara jeza me proðe. Jednostavno ne bi podnio ponovni osjeæaj kajanja zbog lošeg izbora (SDP). Ionako imam hronièan osjeæaj da drugi evo veæ više od 20 godina odluèuju o mojoj sudbini. Kao što skoro reèe prof. Esad Bajtal da kad vidi malu grupu bogataša u BiH kojim novcem raspolažu, s tim novcem možeš dobiti izbore u Americi a kamoli ko nas.

Uostalom ni kod njih nije ništa posebno bolje. Imaju izbor izmeðu dva g***eta, i koje god izaberu isto sranje. Zvao se taj Barack, George, Bill... Sve isto.

Ne mogu, ni pod razno razumjet kako neko pri zdravoj ili èak i manje zdravoj pameti može birati bilo koga ko se vrti u i oko vlasti. SDP, SDA, SBB, HDZ ovaj ili onaj ....... itd. itd. Raspored slova u imenu stranke potpuno nebitan. U zdrav mozak nas više od 20 godina i opet ga zaokružit... ne kontam.

Ponadah se da bi od ovih protesta moglo i bit nešto, ali šipak. Haman nismo ni zaslužili ništa bolje. Izgleda ipak ona najbolja, "u se i u svoje kljuse".

31-08-2014 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014. - bojkot

Nadam se da æe graðani bojkotovati izbore i da neæe izaæi da glasaju te da na taj naèin kazne politièare i pošalju najbolju moguæu poruku.

Pod ovim mislim, ne izaèæi na izbore nikako a ne izaæi i prekrižiti listiæ jer se to smatra izlaskom.

Ja i svi koje poznajem smo istog mišljenja i zaista neæemo izlaziti uopšte na glasanje.

[Edited by click_me on 05-09-2014 at 10:22 GMT]

05-09-2014 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izborna 2014. - bojkot

citat:
click_me wrote:
Nadam se da æe graðani bojkotovati izbore i da neæe izaæi da glasaju te da na taj naèin kazne politièare i pošalju najbolju moguæu poruku.

Pod ovim mislim, ne izaèæi na izbore nikako a ne izaæi i prekrižiti listiæ jer se to smatra izlaskom.

Ja i svi koje poznajem smo istog mišljenja i zaista neæemo izlaziti uopšte na glasanje.

[Edited by click_me on 05-09-2014 at 10:22 GMT]

a sta ces im ovako poruciti, da si potpuno ravnodusan u vezi izbora, jer tvoj neizlazak se definise kao politicka apatija.
meni se vise svidja prekrizivanje listica, jer definitivno ja ne vidim izbor u ponudjenim strankama i kandidatima.
evo jedan interesantan clanak zasto je bolje prekirziti listic, nego ne izaci na izbore.

http://www.itkutak.com/aktivizam/Sta-je-ponisteni-listic-i-cemu-sluzi/
05-09-2014 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014.

a zasto bojkot? zar po vama nema nikoga ko bi mogao da nas povede putem napretka? pa zbog koga se Mustafa kandidovao ako ne zbog nas?
cuj bojkot.. ccc

05-09-2014 at 21:01 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izborna 2014.

citat:
camac wrote:
a zasto bojkot? zar po vama nema nikoga ko bi mogao da nas povede putem napretka? pa zbog koga se Mustafa kandidovao ako ne zbog nas?
cuj bojkot.. ccc

kojih nas koji smo to mi pa se radi nas kandiduju?
05-09-2014 at 21:16 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014.

Mislim da cu glasat samo za clana predsjednistva, a ostale nivoe sumnjam pa samo ponistiti mozda listic da se ne zloupotrijebi.

05-09-2014 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
Iamback
Nivo: Novi forumaš
Volim žene pa i one vole mene

Registriran(a): 03-09-2014
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014.

Ja razumijem da ste masu puta prevareni, slagani, isfolirani, izvarani, pokradeni, razoèarani itd. ali nemojte, nemojte se igrat sa izborima

izaðite i glasajte za sve kandidate za koje mislite da æe napravit nešto dobro, svakih 730 dana možete jedan dan, cijeli jedan dan izdvojit da bi dali svoj doprinos u stvaranju buduænosti...
ali i istorije

p.s. pogotovo ti Mely, ti moraš

06-09-2014 at 01:48 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014.

citat:
laly wrote:

a sta ces im ovako poruciti, da si potpuno ravnodusan u vezi izbora, jer tvoj neizlazak se definise kao politicka apatija.
meni se vise svidja prekrizivanje listica, jer definitivno ja ne vidim izbor u ponudjenim strankama i kandidatima.
evo jedan interesantan clanak zasto je bolje prekirziti listic, nego ne izaci na izbore.

http://www.itkutak.com/aktivizam/Sta-je-ponisteni-listic-i-cemu-sluzi/


Ja æu, i svi moji, poništiti listiæ. Da ima ijedno vrijedno ime glasao bi, ali nema.
Ipak mislim da masovnim poništavanjem listiæa ništa neæemo promijeniti. Takve poruke ta vladajuæa banda jednostavno ne razumije niti ih interesuje. Uzeæe vlast i nastaviti po starom.
Razumjeli su silu, odnosno poruke s protesta.
Problem je što se stalo na pola puta kao i što se nije pojavilo ni jedno novo lice, akademici i intelektualci totalno zakazali. Na izborima isti ljudi, iste face, ista lafina...

http://www.advance.hr/vijesti/russell-brand-u-razgovoru-za-bbc-pozivao-na-revoluciju-nikada-nisam-glasao-niti-necu-umoran-sam-od-lazi-i-izdaja-gornja-klasa-izrabljuje-donju-i-tome-se-mora-uskoro-stati-na-kraj/
06-09-2014 at 10:51 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izborna 2014.

Mislim da su mi neki komentari pomogli da promjenim mišljenje i da neæu bojkotovati izbore jer oèito nema efekta ali zato æu sa zadovoljstvom prekrižiti svoj listiæ

.

12-09-2014 at 10:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Izborna 2014. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice