Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Islamofobija
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

Selam,
Imam 15 godina i penis mi je velik samo 2 centimetra.
Cuo sam da postoji >sprej< koji poveæava velièinu penisa.
Pomozite mi!"

28-10-2014 at 22:02 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

Interesantan èlanak koji bi se mogao uklopiti u ovu temu. Dupli standardi nisu nikad nikom dobro donijeli, a dvoliènost se razotkrije prije ili kasnije. Tako i kad je islamofobija u pitanju, bilo bi lijepo da su insani korektni pa da osude i ono što se radi protiv islama i muslimana, kao što osuðuju muslimane koji se ponašaju protiv civilizacijskih pravila (što je u 99% sluèajeva istovremeno u koliziji i sa šerijatskim pravilima). Svjedoci smo èestih napada na muslimane u Njemaèkoj, muslimanke radi nošenja hidžaba u Francuskoj i Engleskoj, džamije u Švedskoj i Njemaèkoj, i mnogih drugih primjera u zadnje vrijeme. Ovo postaje zabrinjavajuæi fenomen jer jedna vrsta mržnje i nasilja uzrokuje drugu i tako nastane zaèarani krug.

Dio èlanka koji prièa o duplim standardima osude prema i protiv muslimana (cijeli èlanak dostupan preko priloženog linka):

citat:
Dupli standardi u osudi teroristièkih zloèina bili su i ostali, iskljuèivo, praksa Zapada. Nasuprot njih su muslimanski autoriteti i sve relevantne muslimanske, politièke i vjerske institucije, koje su jednoglasno i jednako osudile svako teroristièko djelo, štaviše smatraju da su zloèini diktatorskih, meðunarodno priznatih, režima veæi od svakog zloèina oružanih grupa, koje djeluju suprotno meðunarodnim propisima i pravilima ratovanja, u koje se spomenuti režimi zaklinju, a da ne govorimo da su teroristièki napadi, koje pojedine muslimanske grupe koriste kao sredstvo ratovanja, postali izolovani sluèajevi, koji su neprihvatljivi èak i za njihove ideološke istomišljenike. Najbolji primjer za to je Savjetodavno vijeæe boraca Sjevernog Veziristana, oružana pakistanska grupa, koja se odvojila od pakistanskih Talibana prije nekoliko mjeseci. Ova grupa je, nedavni napad na školu, opisala kao „neislamski èin“, a napad na školu osudili su i afganistanski Talibani.

Kada muslimanski autoriteti i institucije osuðuju neko teroristièko djelo, kao što je napad na školu u Pakistanu, oni to ne èine u ime jedne ili više muslimanskih grupa, pakistanskih Talibani, ili neka druge muslimanske skupine, nego na temelju univerzalnih islamskih naèela, koja ne znaju za duple standarde. Zapad i njegovi sljedbenici u arapskom svijetu, ista djela, vagaju razlièitim vagama, èime dokazuju da su principi, za koje se navodno zalaže, ili pogrešni, ili nerealni i nesprovodvi, ili nikako ne vjeruje u njih, i da se ne razlikuje uveliko od poèinilaca teroristièkih djela, osim ako su im oni najveæi uèitelji.

http://saff.ba/nema-razlike-izmedu-terorizma-koji-se-provodi-u-ime-drzave-organizacije-ili-grupe/#.VKFk4AGU
29-12-2014 at 15:35 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija



Pa nije bas sve crno na zapadu kako se pokusava crnim napraviti.
Slucaj u Swedskoj jeste zlocinacki i naravno da ce se pocinioci pronaci i osuditi.

Stvar u Njemackoj ima malo drugu pozadinu.
Nedavno pokret "Pegida" koja u medjuvremenu sakuplja 15-20 hiljada protestirajuci svakog ponedeljka ima jednu na prvi mah cudnu pozadinu,. oni naime protestiraju ili su zabrinutin islamizacijom zapada, protiv su radikalnih muslimana, u sustini oni su protiv svih stranaca koji zive na racun drzave.

Ali, radikalni islamisti na tlu zapada (selefije) takodje siju mrznju i pogresnu propagandu, iz mnogih dzamija vrsena je mobilizajia tih idiota na Sirijska ratista, dakle, nimalo sretan slucaj.

Jos nisam cuo niti procitao da muslimani sa nasih prostora imaju sa bilo kojim grupacijama problema, zive i rade sasvim neometano kao sto su to uvjek radili.

Da ako se neko pokusava radikalizirati i siriti radikalne parole moze se zaista dogoditi da ponekada i neduzni stradaju, casni i posteni muslimani vjernici.

Vecina muslimana iz Bosne na zapadu ima drugih i vecih obaveza nego da se bave bilo kakvom radikalizacijom, oni upraznjavaju vjeru onako kako to i swabe cine, poslije radnog vremena i u njihova mahom cetiri zida.

29-12-2014 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

Jeste, tako je. Vjera i treba da se upražnjava u èetiri zida jer pobožnost je izmeðu osobe i Svevišnjeg, nije za mahanje i dokazivanje drugom insanu.

Mene je jako pogodilo ovo što se desilo u Francuskoj. Nisam Èarli i nisam Hebdo. Lièno se osjeæam uvrijeðenom što su slikali Poslanika, s.a.v.s, i podsmijavali se s njegovom liènošæu i djelom. Meðutim, nièim se ne može oprvdati nasilje i ubistvo insana. Samo Svevišnji daje i uzima život. Svi drugi insani, osim ako brane svoj život i život najbližih, oduzimanjem tuðeg života èine haram i odgovarat æe za svoja djela na Dan kad se budu snosili raèuni. Iz tog proizilazi da su jedno lièna osjeæanja i mišljenje, a drugo je šta smijemo i šta ne smijemo uèiniti kad smo uvrijeðeni ili ljuti.

09-01-2015 at 15:20 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

Šta podrazumijevaš pod "mahanje i dokazivanje drugom insanu"? Je li selam na javnom mjestu mahanje islamom i atak na sekularizam?

11-01-2015 at 19:23 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Islamofobija

bosanska legenda, kome je mrsko sve odlgedati odgovor æe naæi od 16:15 min:

https://www.youtube.com/watch?v=aY4CQOC3rY0

 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
12-01-2015 at 08:30 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

KOME DA SE PRAVDAM, ZABOLI ME KITA,STO SAM DICNI Bosnjak i vjera mi je svijeti islam...
Krstaski ratnici zajedno sa svim popovima poklali su milione musimana.j***m vam mater krstasku!!!!!!!!!!!!!!!

[Edited by mustajbeg on 14-01-2015 at 21:29 GMT]

14-01-2015 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Islamofobija

citat:
RPM wrote:
bosanska legenda, kome je mrsko sve odlgedati odgovor æe naæi od 16:15 min:

https://www.youtube.com/watch?v=aY4CQOC3rY0




Uz duzno postovanje napspram Bogicevica, dobrim dijelom je po pitanju muslimana u Evropi odvalio glupost.

Evropa broji par stotin amiliona stanovnika medju kojima ca. 15 miliona musliman, i sada par poludjelih radikala da poredimo sa 99.99% casnih i postenih muslimana koji rade i zasnovali su porodicu u cvrstu koegzistenciju u Z, Evrpi.

Recite mi ko na zapadu dira Bosanske muslimane, niko, ama bas niko, niti ih je dirao niti ih dira, krecu se i rade kao isvaki normalan Evopljanin.

U Njemackoj muslimani imaju vece pravo nego sto ga imaju u Bosni i hercegovini, a sto to drugi koji ne zive unutar Njemacke nece da vide to je iskljucivo njihov dezinformirajuci problem.

Trenutno se vrsi od mnogih hajka na pogresnu klijentelu ljudi umjesto da se sve snage skoncentrisu na teroriste, ne ovisno kako se ti teroristi zvali.

Ti teroristi nisu muslimani oni can ni ljudi nisu, oni su obicniu ludajaci.

Na zapadu je hajka naspram radikalnih koji svakom normalnom covjeku smetaju.

S'toga, Bogicevic je po tom pitanju i suvise jako razapeo luk, nije u pravu i siri strah, neopravdani strah medju ljudima.



15-01-2015 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Islamofobija

Mogu da mrze, zato sto su prazni, nista nema u njima, sem na njima usrane gace...

15-01-2015 at 16:22 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Islamofobija

citat:
Caliph wrote:
Šta podrazumijevaš pod "mahanje i dokazivanje drugom insanu"? Je li selam na javnom mjestu mahanje islamom i atak na sekularizam?



Pod mahanje i dokazivanje drugom insanu mislim na busanje u prsa prièom "vjernik sam" (bez obzira da li se radi o muslimanu, kršæanu, jevreju...), i samohvalisavost o vjeri i ispunjenju vjerskih dužnosti. Vjera vjerniku je normalan dio života i to je izmeðu njega i Uzvišenog.

Ne znam da li je ovaj drugi dio pitanje upuæeno meni, ili komentar na nešto od ranije pa æu reæi i ja svoje mišljenje. Nazivanje selama na javnom mjestu niti može biti atak na sekularizam, niti na bilo šta drugo. Svako ima pravo na pozdrav (sloboda izražavanja , a ako se zvanje selama nekom ne dopada, to je njegov problem. Ako je ovo pitanje bilo povezano s ranijim, meni upuæenim pitanjem, onda da konkretno odgovorim: selam ne spada u mahanje religijom, a ni u pokazivanje ili dokazivanje vjere drugom. To je pravo inasana da pozdravi poznatog onako kako želi i kako je u skladu s njegovim ahlakom (ponašanjem) i odgojem (èinjenica jeste da je selam dio vjerskog odgoja muslimana).
19-01-2015 at 16:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Islamofobija New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice