Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
rocky
Nivo: Forumas sa iskustvom
dobar,los,zao

Registriran(a): 04-11-2005
Lokacija: Holandija
Odgovori: 99
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
besmir wrote:
Bino bona, nije šuplja prièa, ženo draga mi ljeto nismo imali tri godine! Tri godine nas nije sunce obasjalo u Holandiji, pa nismo gljive, to strašno utièe na fizièko-psihièko stanje èovjeka.




Dragi Besmire,2006-te je gorilo od aprila do augusta,preko 30 bilo non-stop.To je u Holandiji najtpolije ljeto bilo u zadnjih 100 godina.Fazon je sto je ostalo sve kisno pa covjek i zaboravi da je ikada sijalo


Meni najvise smeta sto su Holandjani stoka od naroda u svakom pogledu.Nas su ucili da je na Zapadu kultura a ja gore stoke u zivotu vidio nisam. 


Vjerni bosanac,to sam ja!!

Al' za svaki slucaj vezite me lancima!!
14-02-2008 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
rocky wrote:

Meni najvise smeta sto su Holandjani stoka od naroda u svakom pogledu.Nas su ucili da je na Zapadu kultura a ja gore stoke u zivotu vidio nisam.


Joj, jesu baš su uhljupi. Znaš da ja nemam nijednog holandskog prijatelja, ono u smislu da idemo na piæe i veèere i to? Nekakvi su mi nezabavni i dosadni brate dragi...
15-02-2008 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
rocky wrote:


Dragi Besmire,2006-te je gorilo od aprila do augusta,preko 30 bilo non-stop.To je u Holandiji najtpolije ljeto bilo u zadnjih 100 godina.Fazon je sto je ostalo sve kisno pa covjek i zaboravi da je ikada sijalo


Meni najvise smeta sto su Holandjani stoka od naroda u svakom pogledu.Nas su ucili da je na Zapadu kultura a ja gore stoke u zivotu vidio nisam.


ima,ima...

Njemci ...koja je to gamad...al najgore je sto se smatraju "ko su ko oni..." -nakon svega... To ti je sve kultura, red i disciplina...al kad dodju u neku drugu zemlju...FUJ!
...to ti je ko s lanca pusteno ...piju ko kamile,kad se naroljaju , ne postuju nikog i nista...koliko sam puta dozivjela tako nesto po hotelima...i ovog mog kad se prodere HALT DIE KLAPPE , ARSCHLOCH!
Sjecam se Rovinja...hej ugursuza...to ti uplati polupansion,nazderu se za dorucak ,yebote, da ne povjerujes...pa onda pred veceru , stoje u redu pred restoranom hotela i cekaju da otvori PIH!
U istom tom Rovinju smo sjedili u jednom kaficu...narucile "gospodje" capuccino, donese konobar,mi bas gledamo...kad ova ko da je Boga za jaja uhvatila koliko se to pravi superiorno,nasla gnjavit jadnog momka jer joj pjena u soljici nije do vrha ...i to prepotentno ...ja reko njemu,posto smo "slucajno" saslusali citav razgovor, reko bi joj sad hraknula u kafu pa joj ga donjela ponovo a on "i Ja bi...i vala eto ako necu..." haman neki nas po naglasku...ccc uhljupaaaaa!


[Edited by Tanitha on 16-02-2008 at 02:01 GMT]
16-02-2008 at 01:58 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

kao prvo u Njemackoj u Hessenu ,
smetaju i meni ponajvise klimatski uslovi ,
jer je jako promjenjljiva i nestabilna klima ,(u toku jednog dana 4 godisnja doba se izmijenjaju,,nikada ne znam kako kofer spremiti,kada putujem u unutrasnjosti drzave)
,vise kisnih dana nego sunca i snjega,
,(jos malo mjenjam i radno mjesto privremeno juznije,
,,spasena)

kao drugo smeta mi ogranicenost seoskih dusa koje su konzervativno romanticne i nemaju svoj indenditet i u ovim krajevima u kojima zivim,
,na svu srecu radim u glavnom gradu i putujem cesto...(spasena)

ozakonjenje svih sfera .
za sve postoji zakon ,,
,a mozda i 2-3 za jednu obicnu stvarcicu..
neki su sasvim ok ,
jer se mora red znati
ali sto ga Njemci znaju pretjerivati ,administrativno,,mila majko...

neljubaznost prodavacica u kupovnim robnim drzavnim kucama ..
njemci su inace moderno operisani,
,,oblace se radije lezerno.
.udobnije izgled nebiTAN;;;
samo u visim slojevima naici cete na sportskocasualni modni detalj
ili klasicno moderni stil,,,

,premale prcvarnice u vidu kebab restorancica,
,u jednoj ulici 8 kebab radnji u nizu...
mc donald na svakom cosku,
,ponekad i 2-3 u razdaljini od 5 km..

los kvalitet brze hrane a i u zadnje doba odkako je usla u Evropu i textila,
skupa roba(iz vijetnama,kine,indije)
a kvalitet nikakav,,,

sve vise caffeeee barova,
sa maximalno 10 stolica unutra ..
i svi prazni...

preskupi frizeri,
i opcenito preskup standard zivljenja ...

imam ja i masu dobrih strana za ispisati za ovu drzavu ,
da ne bih pomislili da je sve samo crno.
kako je na temu ispisano.....


16-02-2008 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
crvena jagoda
Nivo: Forumski vuk
no coment

Registriran(a): 03-06-2007
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Nista mi ne smeta, svidja mi se gdje sam. Pozelim s`vremena na vrijeme nas narod pa vrnem za Bosnu pa mi onda dosta nakon dva dana, i opet kuci pozelim gdje sam sada...  


jedina ozbiljna stvar u zivotu jesu dva kubna metra na nekom groblju..
17-02-2008 at 19:22 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

ilegalizacija prostitucije

17-02-2008 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
Bosniacus
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 04-11-2004
Odgovori: 518
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Smeta mi sto zivim u apartmanu, vec 8 - 9 godina i osjecam se k´o ptica u kafezu.
Poslije prostrane kuce tople kao duse ja sad moram tamo nekom retardusu placati skoro hiljadarku $ za prazan prostor.

Duga i kredita nemam, nikada u zivotu imao nisam niti se mislim tu porobiti, tako da sam spreman svake sekunde poci bilo gdje, a valahi i lakse se spava.

Pa jebo mater koja budala moze potpisati da placa trideset godina stracaru sklepanu od 100 kubika truhle daske i 10-tak kg eksera.
Hej bolan trideset godina potpisati sebi robiju. I za tih trideset godina deranja koze, ocjede ti blizu milion $.
Jos u Bosni dok sam gledao Ramba kako jednom rucnom bombom raznese citavu kucu, bio sam zaprepasten.
Hajd´, rekoh, em je Rambo (Amerikanac ), em su njihove bombe najubitacnije na svijetu.
Jes u k****, stvar je u truhloj daski dvjesto godina staroj, punoj crva, misa i zohara.
Eto druga stvar, smetaju mi i bombe.
Jos kad svoju svijest opteretim razmisljanjem, da svake noci spavam u zagrljaju sa atomskim i hidrogenskim avetima, znojim se.
Nije lahko.

Cuvajmo Bosnu!

26-02-2008 at 07:03 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Smetaju mi ove zene ovamo-domace.
Boze dragi koji su to ugursuzi...Dodjes recimo u butik a ona dosla s jaranicom i coporom djece...Ona probava tamo haljine a djeca puzu po podu,trce kroz radnju,penju se na sve i smetaju svakome,a gospodja ni mukajt...Jednom se jedan mali,beba jos,ukakio pa ono onako ispada iz pelena dok on puze po podu i umeljo svu prodavnicu.Ma ona ni da trepne...
Ma nemogu ni pricat o tome koliko me bestije nerviraju.Samo se dotjeruju i kupuju ono kurvansko donje rublje da im dragi ne bi ozenio jos jednu...a djeca su prepustena sama sebi..
Jedna u mojoj zgradi pusti malu djecu koja jos idu u vrtic do neke dobe napolju,mrak mrkli i nikog nema osim njih da ona moze rahat s muzem...
A na poslu su mi one malo "bolje klase", i one su peksinuse,navikle da im sluzavke po kucama rade pa iza sebe ostave u kuhinji haos...jadan je onaj ko ih ozeni...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
26-02-2008 at 09:02 | Ukljuèi u odgovor
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Bosniacus wrote:
Smeta mi sto zivim u apartmanu, vec 8 - 9 godina i osjecam se k´o ptica u kafezu.
Poslije prostrane kuce tople kao duse ja sad moram tamo nekom retardusu placati skoro hiljadarku $ za prazan prostor.

Duga i kredita nemam, nikada u zivotu imao nisam niti se mislim tu porobiti, tako da sam spreman svake sekunde poci bilo gdje, a valahi i lakse se spava.

Pa jebo mater koja budala moze potpisati da placa trideset godina stracaru sklepanu od 100 kubika truhle daske i 10-tak kg eksera.
Hej bolan trideset godina potpisati sebi robiju. I za tih trideset godina deranja koze, ocjede ti blizu milion $.
Jos u Bosni dok sam gledao Ramba kako jednom rucnom bombom raznese citavu kucu, bio sam zaprepasten.
Hajd´, rekoh, em je Rambo (Amerikanac ), em su njihove bombe najubitacnije na svijetu.
Cuvajmo Bosnu!


Americki san je bas vala prdimahovina - porez za budale da mogu placat 30 godina stracare (cast izuzecima).
26-02-2008 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
ANABELA wrote:
Smetaju mi ove zene ovamo-domace.
Boze dragi koji su to ugursuzi...Dodjes recimo u butik a ona dosla s jaranicom i coporom djece...Ona probava tamo haljine a djeca puzu po podu,trce kroz radnju,penju se na sve i smetaju svakome,a gospodja ni mukajt...Jednom se jedan mali,beba jos,ukakio pa ono onako ispada iz pelena dok on puze po podu i umeljo svu prodavnicu.Ma ona ni da trepne...
Ma nemogu ni pricat o tome koliko me bestije nerviraju.Samo se dotjeruju i kupuju ono kurvansko donje rublje da im dragi ne bi ozenio jos jednu...a djeca su prepustena sama sebi..
Jedna u mojoj zgradi pusti malu djecu koja jos idu u vrtic do neke dobe napolju,mrak mrkli i nikog nema osim njih da ona moze rahat s muzem...
A na poslu su mi one malo "bolje klase", i one su peksinuse,navikle da im sluzavke po kucama rade pa iza sebe ostave u kuhinji haos...jadan je onaj ko ih ozeni...

----------------------------------------
Jel`zivota ti tako...ma vjerujem ti, nego ja sam upravo takav utisak stekla o tim zenama iz tih eto nekih muslimanskih zamalja ovdje, a sve pokusavala da se ubijedim da je to slucajno...i po prodavnicama, i u autobusu i vrlo cesto na mom radnom mjestu...I poslije kamaru takvih situacija sam skontala da to nije bas slucajno, to ba ni prstom ne mrda jer ne konta da to treba, niko ih valjda tome nije naucio valjda je to i dio kulture da se djeci sve zivo pusta, specijalno djecacima, joj kad ja pocnem djecu riktat za sta god krenu uhvatiti (a sve bi poizvrtali) a ja za rucicu, pa ga onako fino malo drzim, malo i stisnem i ono masem glavom "NE-NEEEE" a uozbiljim se samo tako a matere se ko nesto "cude" sta je sad,i nije im bas drago, ali sta ce, na mom su terenu


[Edited by Nora on 26-02-2008 at 17:33 GMT]
26-02-2008 at 17:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice