Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
korn wrote:
citat:
Sejtan wrote:

Opste je poznata stvar da barem sto nas tice je ta da sto vise pricamo o pozivitnim stvarima tipa smoluca ovo ono da se narod vise i vise drogira, ja s toga predlazem da se u smoluci otvori nesto tipa mali amsterdam, da narod gore ide maksuz da se drogira i svlaci, da rade sta hoce a od toga bi i lokalne vlasti profitirale.




[Edited by korn on 13-03-2008 at 19:25 GMT]



Bilo bi to bolje posjeceno mjesto nego ono tam gdje se "Gospa ukazala"  


I noga u guzicu je korak naprijed!
13-03-2008 at 16:34 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

rehabilitacioni centri su samo lijeèenja posljedica a uzroci ništa, al haj barem to ... nekako kad pogledam u zadnje vrijeme njasra po gradu uglavnom djeca obrazovanih i imuænih roditelja. 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
13-03-2008 at 18:11 | Ukljuèi u odgovor
sagwa
Nivo: Forumas sa iskustvom
dobra ko hljeb

Registriran(a): 03-10-2007
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
dj_fare wrote:
Èisto infomativno zanima me vaše mišljenje i vaš stav o centru za ovisnike "Smoluæa", dali to pomaže našim ljudima ili dali odmaže kolko je koristan taj centar. Dali treba pomoæi tom centru i da li treba pomoèi tim ljudima koji su ušli u svijet droge, jer neznam koliko od vas ljudi zaista zna sta je to heroinska ovisnost. I kolko treba imati hrabrosti i petlje ko se želi izvuæi otiæi u taj centar, jer prvi dani takozvani "DANI KRIZE" kolko je to teško prebrodit al hvala bogu kad ima dobrih ljudi koji se trude da te momke izvuku iz pakla droge. Ja neznam da li je vec ko ovome vec nešto pisao i dali su davani komentari prije vezano za taj centar u smoluèoj. Ja neznam jeli kod od moderatora tuzlarije išao gore i pravio kratku prièu o tim momcima kako im je bilo prije i kako ime je sad. Jer ljudi ovisnost treba svatit kao bolest a ne kao neštto drugo, jer ovisnost je velika bolest koja je hvala bogu izljeèiva uz pomoè ljudi adekvatnih uslova vjere i rada, èisto da se pokaže tim ljudima da je svijet droge svijet pakla i imaginarni svijet koji svaki ovisnik na svoj naèin stvara taj svijet. Ali kada se pokaže tim ljudima kako je ustvari bez droge i kada radiš praviš nešto svojim rukama svatiš da ima nešto inzad tebe mislim na vjeru. Ja da se jedan od moderatora otišao bih gore i napravio kratku prièu sa par slika da se pokaže ljudim a da to zaista djeluje i da se zaista može izvuæi iz ponora droge i da zaista ima predivnih stvari na ovom svijetu koji nam je dragi ALLAH dž.š. stvorio i takoðe bih zamolio da neko napravi prièu o tom centru da svijet koji se želi izvuæi iz droge a nemože sam a vjerujte znate i samida ovisnika ima puno, pa bi bilo lijepo napraviti prièu o tom centru i napravit koju sliku koliko je on koristan koliko je kroz njega veè ljudi prošlo i rehabiliralo se kroz centar kako on funkcioniše i kakva je tamo amtosfera jer treba upoznat ljude da je ovisnot bolest i da je hvala bogu izljeèiva. Pa me interesuju šai komentari šta mislito o ovoj prièi i pta mislite da li je ova prièa za naslovnu stranu i dali treba pomoèi tim ljudima pa makar i nekim novcem koji bi njima bio veoma koristan za sredstva za rad. pozz



Moja drugarica je radila diplomski u Smoluci (odsjek zurnalistika). Prilog je stvarno extra ispao. I sticenici i zaposleni u Centru su bili i vise nego otvoreni za saradnju. 


ima tamo negdje jedan grad gdje kisa mora stati, kad cujem pjesmu ptica, djecji smijeh, tad cu znati....
13-03-2008 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
sagwa
Nivo: Forumas sa iskustvom
dobra ko hljeb

Registriran(a): 03-10-2007
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
nevenkagaragic wrote:
Zalosna je cinjenica da takav centar vodi jedna verska zajednica, pitanje je kako izlaze na kraj sa troskovima, da li su donacije dovoljne? Koliko znam, a cesto gledam i slusam g-dina Cokica, oni sami brinu o sebi.

Taj centar, uz otvaranje novih, bi trebao biti prioritet prioriteta drzave, opstine, kantona.

Svedoci smo svakodnevnog propadanja mladih ljudi. Kakve ce nam biti sledece generacije?
Zalosno, zalosno...



Da uistinu bi drzava i Opstina trebali pomoci Centru, ali se ne bih slozila da je zalosno sto Centar vodi IZ. I u drugim drzavama postoje slicne ustanove koje vode vjerske ustanove i organizacije. 


ima tamo negdje jedan grad gdje kisa mora stati, kad cujem pjesmu ptica, djecji smijeh, tad cu znati....
13-03-2008 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
sagwa
Nivo: Forumas sa iskustvom
dobra ko hljeb

Registriran(a): 03-10-2007
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
yugi wrote:

Vidiš kolega nije ti ni ta loša-možda tamo umjesto toga otvoriti kakav dobar kupleraj


Ovakvi komentari su i vise nego sramotni. Mislim da je svima jasno kakvo je zlo droga, trafficing,... Takve stvari jednostavno nisu za sprdnju. Da Bog da se nikom ne dogodilo.
 


ima tamo negdje jedan grad gdje kisa mora stati, kad cujem pjesmu ptica, djecji smijeh, tad cu znati....
13-03-2008 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
sagwa wrote:

Da uistinu bi drzava i Opstina trebali pomoci Centru, ali se ne bih slozila da je zalosno sto Centar vodi IZ. I u drugim drzavama postoje slicne ustanove koje vode vjerske ustanove i organizacije.


Nisam spomenula IZ, niti je bitno koja i kakva zajednica je u pitanju. Zalosno je to sto DRZAVA ne otvara takve centre koji bi se finansirali iz budzeta koji se ionako rasipa na sve strane (najvise za plate ogromne administracije). Osim toga, evidentno je da potrebe za ovakvim centrima rastu iz dan u dan.
13-03-2008 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

najbitnije je da taj centar postoji
nije bitno ko ga vodi

glavnom,nije na trosku drzave a KORISNO JE

13-03-2008 at 23:19 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
tuba wrote:
Ne zaboravite da ima razlike izmedju drogerasha i narkomana!

kakva je to razlika? 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
14-03-2008 at 00:26 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
halosvabija wrote:

kakva je to razlika?


Bas, de nek objasni sad to..
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
14-03-2008 at 00:29 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

eh,ja ne znam sta da mislim o tome.daleko bilo,imam dvoje djece,i strasno mi je o tome i misliti.
ja mislim da je preventiva tu jako vazna,znaci,razgovarati sa djecom prije nego postanu ovisnici,pratiti ih,objasniti im sve u vezi droge.
negdje sam procitala nesto kao: "da li je rano da sa desetogodisnjim djetetom pricam o drogi? -ne,jer dileri pricaju i sa jos mladjom djecom."
znam da to nije tema,ali da nastavim.ne bih rado,ali bih podnijela koketiranje sa drogom.nevjerovatno je koliki je postotak mladih ljudi koji trenutno uzimaju bobe ili travu s vremena na vrijeme.probala sam i ja.ali mislim da se u ovim centrima radi ispiranje mozga,zato vecinom takve centre i drze neke vjerske organizations.rade se molitve,zivi se isposnickim zivotom,bez medija,rano se lijeze,rano ustaje,vecina se hrani sopstvenim produktima,znaci neki zivot koji u danasnje vrijeme nije uobicajen,da ne kazem nije normalan.
kad su izlijeceni-vracaju se kucama,u isto ono okruzenje u kome su i poceli svoju ovisnost.....izgubila sam nit....ne znam da zakljucim pricu,ali u principu mislim da teski ovisnik nikad ne moze potpuno biti zdrav.... 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
14-03-2008 at 00:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice