Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : SMRTNA KAZNA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sith
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 07-05-2008
Lokacija: BIH
Odgovori: 70
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

SMRTNA KAZNA - DA!
Prvo, treba se staviti (ne dao bog nikome!) u poziciju da je žrtva neko bliži, da je djelo uèinjeno na brutalan i surov naèin, što ukljuèuje patnju žrtve.Žrtva silovanja preživi ali trauma je prati cijeli život a izvršilac 5 godina robije i opet može silovati.
Što se tièe serijskih ubica, pa tako i zlotvora iz prethodnog rata, zar treba postavljati pitanje smrtna kazna ili ne!
Izrazom serijske ubojice oznaèavamo ubojice koji èine ubistva bez posebnog motiva u dužem vremenskom periodu. Serijske ubojice formiraju biološki faktori i faktori u sredini veæ od 12 mjeseci navršenog života.
Uostalom mogla je tema biti i "da sam sudija kako bi presudio Ratku Mladiæu?"  


LET FORCE BE WITH YOU
17-05-2008 at 21:10 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

citat:
sith wrote:
SMRTNA KAZNA - DA!
Prvo, treba se staviti (ne dao bog nikome!) u poziciju da je žrtva neko bliži, da je djelo uèinjeno na brutalan i surov naèin, što ukljuèuje patnju žrtve.Žrtva silovanja preživi ali trauma je prati cijeli život a izvršilac 5 godina robije i opet može silovati.
Što se tièe serijskih ubica, pa tako i zlotvora iz prethodnog rata, zar treba postavljati pitanje smrtna kazna ili ne!
Izrazom serijske ubojice oznaèavamo ubojice koji èine ubistva bez posebnog motiva u dužem vremenskom periodu. Serijske ubojice formiraju biološki faktori i faktori u sredini veæ od 12 mjeseci navršenog života.
Uostalom mogla je tema biti i "da sam sudija kako bi presudio Ratku Mladiæu?"



KO UBIJE DŽABA TI NJEGA UBIJ S RAZLOGOM!
Svi ti neki pokreti za ljudska prava, zabrana smrtne kazne u EU i slièno a ko prièa sa žrtvama, pazi nekome strada dijete, ubica odleži 10-20 godina (u BiH možda 5 ako se "brezobrazno" ponaša u æuzi), izaðe i taj gleda ubicu svog djeteta.Ma kakva ljudska prava-ua BiH šerijet-konaèno rješenje! 


Sve je super i sve je za 5!
20-05-2008 at 15:26 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

citat:
Tanitha wrote:


Upravo tako ali i primjer kako je nekad tesko dokazati 100% krivicu...ok, kriva je 99,9% ali ima ono 0,1% sto koci sve.
Javnost je toliko puta bila izlozena tv-emisijama, talk-show-ovima (gdje je i ona pricala i muz takodje),vijestima u dnevnicima,novinama, zutoj stampi, sporadicnim "novim" dokazima za ili protiv,mjenjanjima advokata koji su u medjuvremenu postajali medijske zvijezde, heeeeeeej! , citavom porodicnom biografijom, po 1000 puta ponovljenom scenom sa manjim ili vecim varijacijama na temu...da je doslo do zasicenja i jednostavnog "zaboravljanja" i stavljanja na stranu jedine zrtve, pocetne teme i razloga citave te parodije - uzasna smrt jednog djeteta!
(...ima Cupo pravo kad pukne kad mu se "zachataju" teme )

...a to za oca ...i ja sam se po 100 puta pitala da li je tom covjeku ikada proslo kroz glavu da bi to stvarno mogla biti ona? Je li ikada posumnjao dok je gledao tu zenu koja spava pored njega u krevetu?? Moze li joj ponovo past mrak na oci pa ukokat i ostalo dvoje djece ili njega dok spava?
Hej,ni psihijatri nisu mogli da skontaju sta je u pitanju,pa je prvo bila sasvim zdravog uma u datom momentu,onda da je moguce da ga je ubila i jednostavno "zakljucala" tu ladicu sjecanja jer niko ne bi mogao toliko dugo da glumi a da ni jednom u toliko godina ne padne pod pritiskom policije,psihijatara, javnog misljenja...
...pa ja bi se sama zapitala- "cekaj malo,ako nema dokaza da je iko usao u kucu,mozda sam to stvarno bila ja ! " ali NISTA, covjece, pa i najvece ubice su klonule pred tolikim dokazima... a ona- ko da je djavo yebote,uvijek isti izraz lica, ista prica,ni jedan jedini znak umora od svega ,bar to...Boze sacuvaj!

[Edited by Tanitha on 17-05-2008 at 05:05 GMT]


koja slucajnost...eto,bas veceras u 21.15 je potvrdjena njena krivica bez prava na 278-mi apel...
KRIVA JE. 16 godina zatvora,pocevsi od danas.
Pa ,mislim se, ako je proglasena krivom, zasto su joj dali samo 16 godina za takav masakr nad djetetom? ... 16 koje ce se garant pretvorit u 10 godina .
Znaci li to da nisu sigurni, pa eto da jedinu osumnjicenu svih ovih godina strpaju u zatvor, sa se napokon zatvori i taj dosje?

Pokusala je zajedno sa braniocima svaliti krivicu na mnoge ...prvo 1 par njihovih prijatelja koji nisu mogli imati djece, pa eto,ko iz zavisti...
poslije i onu svoju komsinicu koja je Dr,ona koju je prvu zvala tog jutra kad malom "kao nije dobro"
...mah...
22-05-2008 at 01:46 | Ukljuèi u odgovor
ROB
Nivo: Forumski vuk
Ama nemerem nepravde...

Registriran(a): 23-12-2006
Odgovori: 809
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

citat:
indijana wrote:



KO UBIJE DŽABA TI NJEGA UBIJ S RAZLOGOM!
Svi ti neki pokreti za ljudska prava, zabrana smrtne kazne u EU i slièno a ko prièa sa žrtvama, pazi nekome strada dijete, ubica odleži 10-20 godina (u BiH možda 5 ako se "brezobrazno" ponaša u æuzi), izaðe i taj gleda ubicu svog djeteta.Ma kakva ljudska prava-ua BiH šerijet-konaèno rješenje!

Et neko mi cita misli,...ozbiljno ljudi de samo provjerite u (ne)skladu dogadjaja u Lipnici,da ne potezemo novu temu,je l Petrovic doticni koji je pocinio nezapamceni zulum ,unistivsi 6 zivota ista drugo zasluzio?Nedao Allah takvog iskusenja nikome,al i troskovi zatvora su veci no jedna ampula s otrovnom kiselinom il 7,65 zrno.Ruku na srce mene i ne cudi ,pitanje je samo vremena,ipak integracija u europske i svjetske tokove ima mnogo strana...Ovo je jedna od njih!!!
P.S. Znam da ce NEKO da reagira...pa et prije no sto reaguje...Provjerite da i on nije bio kakav extremista ,sektas....kako pojedinke vole da kazu "radikalni vehabija"...ja i dalje zastupam stav da nema snage i nema sile i nejma Zakona mimo Allaha subhane we teala!PRIJE IL KASNIJE BICE SVIMA JASNIJE ,samo mi je posebno drago sto nije imao "muslimanski" predznak!!!  


http://www.quranmiracles.com/BOSANSKI/
29-05-2008 at 18:23 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: SMRTNA KAZNA

citat:
ROB wrote:

Et neko mi cita misli,...ozbiljno ljudi de samo provjerite u (ne)skladu dogadjaja u Lipnici,da ne potezemo novu temu,je l Petrovic doticni koji je pocinio nezapamceni zulum ,unistivsi 6 zivota ista drugo zasluzio?Nedao Allah takvog iskusenja nikome,al i troskovi zatvora su veci no jedna ampula s otrovnom kiselinom il 7,65 zrno.Ruku na srce mene i ne cudi ,pitanje je samo vremena,ipak integracija u europske i svjetske tokove ima mnogo strana...Ovo je jedna od njih!!!
P.S. Znam da ce NEKO da reagira...pa et prije no sto reaguje...Provjerite da i on nije bio kakav extremista ,sektas....kako pojedinke vole da kazu "radikalni vehabija"...ja i dalje zastupam stav da nema snage i nema sile i nejma Zakona mimo Allaha subhane we teala!PRIJE IL KASNIJE BICE SVIMA JASNIJE ,samo mi je posebno drago sto nije imao "muslimanski" predznak!!!


Ja ti @Robe preporucujem da malo bolje tu svoju knjigu protabiris! Da sam vjernik ne bi mi palo na pamet ovako nesto napisati, covjece!

[Edited by NIN on 29-05-2008 at 23:07 GMT]




[Edited by Shiva on 04-06-2008 at 08:00 GMT]
29-05-2008 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

citat:
ROB wrote:

P.S. Znam da ce NEKO da reagira...pa et prije no sto reaguje...

ja i dalje zastupam stav da nema snage i nema sile i nejma Zakona mimo Allaha laha subhane we teala!



I ja mislim da samo Bog dragi moze da podari zivot i samo on ima pravo da ga oduzme.
I samo Njegov sud moze biti ispravan.

Bog rece NE UBIJ.

Jesi li to hjeo da kazes?


30-05-2008 at 08:05 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

citat:
Shiva wrote:

I ja mislim da samo Bog dragi moze da podari zivot i samo on ima pravo da ga oduzme.
I samo Njegov sud moze biti ispravan.

Bog rece NE UBIJ.

Jesi li to hjeo da kazes?


Bravo, svi su znali da ce doci do nezeljene situacije, al nitko ni prstom da makne. Sad je lako biti pametan.
Kolika je odgovornos mjestana, opcine i drustva u globalu. Svaka šuša nosi oruzje, sto race jedan od komsija.



[Edited by kokobil on 30-05-2008 at 13:04 GMT]
30-05-2008 at 13:02 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

Pragmaticno gledajuci, jer zelimo u EU = NE smrtnoj kazni.
Opet, s ljudske strane = DA, u slucaju da je okrivljeni: ubica s predumishljajem, silovatelj, pedofil, dezerter, ratni profiter, krijumcar i rasparcavac droge.
Peace! 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
30-05-2008 at 15:25 | Ukljuèi u odgovor
ROB
Nivo: Forumski vuk
Ama nemerem nepravde...

Registriran(a): 23-12-2006
Odgovori: 809
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

Normalnom insanu jednom,a onom koji se izdize iznad ostalih i kopira l kopira...isticuci se....ko biva pametniji no mi svi ......Dragi NIN efendija...neznam st ne kontas i nemoj oko moje Knjige...koja je iznad svih tvojih...to da rastabirimo....a drugo....tema je smrtna kazna...naveo sam primjer najnovijeg datuma u kojem taj idiot nista drugo sem te smrtne kazne i ne zasluzuje...metak jest skup , isto tako i ampula otrova za izvrsenje smrtne kazne ...ali je mnogo skuplje finansiranje zatvorske kazne ili zbrinjavanja na nekom centru za psiho poremecene....i jos mnogo skupleje od svega je da ga neko proglasi neuracunljivim i eto podstreka za ostale....?! Kontas sad...suvise jasan izbor rijeci da ga taki "intelektualac" nije mog´o ispravno svarit.....A sto se dotice zamjerke na kraju texta,hti osam da kazem da je to ucinio neko sa muslimanskim imenom,bio bi rikoshet i na stranu kojoj pripadam.....A o islamskim serijatskim kaznama sad da ne tusim ...mi smo ljudi kojima ne vrijedi tudja skola,vec samo kad nam se desi i skontamo i naucimo nesto...Moj prijedlog...idiota okacit za lipu kod "Cipelica" i ostaviti "za dusu i sjecanje"! 


http://www.quranmiracles.com/BOSANSKI/
30-05-2008 at 19:20 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

citat:
ROB wrote:
Normalnom insanu jednom,a onom koji se izdize iznad ostalih i kopira l kopira...isticuci se....ko biva pametniji no mi svi ......Dragi NIN efendija...neznam st ne kontas i nemoj oko moje Knjige...koja je iznad svih tvojih...to da rastabirimo....a drugo....tema je smrtna kazna...naveo sam primjer najnovijeg datuma u kojem taj idiot nista drugo sem te smrtne kazne i ne zasluzuje...metak jest skup , isto tako i ampula otrova za izvrsenje smrtne kazne ...ali je mnogo skuplje finansiranje zatvorske kazne ili zbrinjavanja na nekom centru za psiho poremecene....i jos mnogo skupleje od svega je da ga neko proglasi neuracunljivim i eto podstreka za ostale....?! Kontas sad...suvise jasan izbor rijeci da ga taki "intelektualac" nije mog´o ispravno svarit.....A sto se dotice zamjerke na kraju texta,hti osam da kazem da je to ucinio neko sa muslimanskim imenom,bio bi rikoshet i na stranu kojoj pripadam.....A o islamskim serijatskim kaznama sad da ne tusim ...mi smo ljudi kojima ne vrijedi tudja skola,vec samo kad nam se desi i skontamo i naucimo nesto...Moj prijedlog...idiota okacit za lipu kod "Cipelica" i ostaviti "za dusu i sjecanje"!


Smrtna kazna nikada ne bi trebala imati vjerski predznak jer ona je kazna za ovozemaljske zloèine.Ko bi ovom monstrumu što je uradio oprostio.NE UBIJ!.Ko bi onima koji su u ratu ubijali cijela sela, gradove..NE UBIJ!
Poruka NE UBIJ! je upuæena nama od Boga, ako vjeruješ NE UBIJ!
A ako ubiješ, bilo koga, onako džaba, jer si jaèi, luði TREBA DA BUDEŠ UBIJEN.
Nema mog voljenog a ti nakon zatvora hodaš, jedeš, piješ, smiješ se, JA NE OPRAŠTAM!
UBIJAŠ, BUDI UBIJEN!
Oko za oko.........dalje æe Bošnjo!
 


Sve je super i sve je za 5!
31-05-2008 at 00:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Religija i filozofija : SMRTNA KAZNA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice