Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : SMRTNA KAZNA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

Za dezurne dzamahirce i pristalice smrtne kazne, postiram nekoliko fotografija iz Irana - dunjaluka sa serijatskim zakonom:




Da ne bi bio optuzen za jednoumlje ili privrzenost zapadnjackim vrijednostima, postiram fotografije od 3 nezavisna medija - Dailymail, Xinhua i IranPress.

Uskoro objeseni su mahom trafikanti opojnih sredstava, homoseksualci i politicki zatvorenici. Da li ste spremni ovo da gledate sa nekim eventualnim uvodjenjem smrtne kazne? Sledeci puta kada kazete "metak u celo", dobro pomislite o implikacijama vase izjave.

[Edited by saljefura on 30-05-2008 at 21:44 GMT]

31-05-2008 at 03:43 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

Ubice, pedofili, dileri, silovatelji i tako ti bolesnici.

METAK U CHELO!

31-05-2008 at 06:04 | Ukljuèi u odgovor
ROB
Nivo: Forumski vuk
Ama nemerem nepravde...

Registriran(a): 23-12-2006
Odgovori: 809
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

citat:
indijana wrote:


Smrtna kazna nikada ne bi trebala imati vjerski predznak jer ona je kazna za ovozemaljske zloèine.Ko bi ovom monstrumu što je uradio oprostio.NE UBIJ!.Ko bi onima koji su u ratu ubijali cijela sela, gradove..NE UBIJ!
Poruka NE UBIJ! je upuæena nama od Boga, ako vjeruješ NE UBIJ!
A ako ubiješ, bilo koga, onako džaba, jer si jaèi, luði TREBA DA BUDEŠ UBIJEN.
Nema mog voljenog a ti nakon zatvora hodaš, jedeš, piješ, smiješ se, JA NE OPRAŠTAM!
UBIJAŠ, BUDI UBIJEN!
Oko za oko.........dalje æe Bošnjo!


Kazna ovosvjetska u tom smislu je automatski smanjenje kazne na iducem ..""Zbog toga smo Mi propisali sinovima Israilovim: ako neko ubije nekoga koji nije ubio nikoga, ili onoga koji na Zemlji nered ne èini - kao da je sve ljude poubijao; a ako neko bude uzrok da se neèiji život saèuva - kao da je svim ljudima život saèuvao. Naši su im poslanici jasne dokaze donosili, ali su mnogi od njih, i poslije toga, na Zemlji sve granice zla prelazili."
(Al-Maida:Trpeza, 32),
-"Kazna za one koji protiv Allaha i Poslanika Njegova vojuju i koji nered na Zemlji èine jeste: da budu ubijeni, ili razapeti, ili da im se unakrst ruke i noge odsijeku ili da se iz zemlje prognaju. To im je poniženje na ovom svijetu, a na onom svijetu èeka ih patnja velika"
(Al-Maida:Trpeza, 33)..A de da vidim ko bi osaburio i oprostio...Opet velim nedao Allah takvog iskusenja ko porodici ubijenih.... 


http://www.quranmiracles.com/BOSANSKI/
31-05-2008 at 10:09 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

saljefura /Za dezurne dzamahirce i pristalice smrtne kazne, postiram nekoliko fotografija iz Irana - dunjaluka sa serijatskim zakonom:/

Dozvoli da ti teta dea kaze koju, al´ nema ljutis.
Danasnji svijet je jedan veliki poligon manipulacija, a da sam ne bi bio jedan od hiljada dnevnih manipulatora moras u javnom istupu, kakav god on bio, biti precizan.
Ako npr. postiras ovakve slike onda moras tacno da kazes ko je osudjenik i za sto je osudjen.Pored slike njegove egzekucije trebas postaviti slike njegovih zrtava ili zlodjela.U politickom smislu kontra Iranu je uvijek Amerika, pa bi porad ovih slika bilo prilicno priloziti i koju njihovu giljotinu, da vidimo kako to Ameri rade.
Ali kad pominjes serijat, rijec je o jako komplesknom zakoniku.Ni po serijatu nimalo nije jednostavno osuditi nekoga na smrt.
Prije svega moras imati zive ´svjedoke´(da ne govorim detaljno o broju i njihovom karakteru) koji 100% potvrdjuju zlocin.
Dakle nema smrtne presude na osnovu pausalnih procjena, sumnji i nedostatnih dokaza.Pa i kad se optuzeni definitivno osudi, porodice zrtve imaju pravo da mu oproste, sto se cesto desava u ubojstvima iz nehata ili u odedjenim slucajevima opravdane odmazde.
No, serijat npr. predvidja smrtnu kaznu i za silovanje, sto zna biti daleko veci zlocin od slucajno pocinjenog ubistva.
Hajde reci gdje je sad ona austrijska gnusoba o kojem je skoro cijeli svijet brujao? Mozda u nekom sanatoriju jer se nista ne govori o sudjenju...

31-05-2008 at 21:43 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

Ove slike bi trebale nekoga da zgroze
Egzekucije Mladiæevih koljaèa su mnogo gore, oni su i sudili i presuðivali pa smo se i toga nagledali.Interesuje me da li je smrtna kazna za one "Škorpione" što onako hladnokrvno pobiše onu djecu iz Srebrenice.Za njih je onaj kran na slici mali, odnosno mila majka, kakvu bi im smrtnu kaznu namjenio.
Onaj monstrum iz Austrije, ma kakav kran, i za njega treba nešto monstrouzno kakav je i on bio.
SMRTNA KAZNA DA PA AKO TREBA NEKA BUDE METAK U ÈELO! 


Sve je super i sve je za 5!
31-05-2008 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SMRTNA KAZNA

Mene samo zanima sta predlazu oni koji su tako energicno protiv smrtne kazne, pa vodi ga kuci brate mili ako ti ga je toliko zao...
Onaj sto visi na kranu dragi gospodine je garant zaradio...
Da je bogdom serijetski zakon, ne bi bilo svega i svacega oko nas...
Pitam se samo sta ce s onog sto ubi sestoro nevinih ljudi, sto ostavi djecu bez roditelja i zavi u crno tolike familije...
I kao sto rece ona sutkinja, ako se proglasi ludim opet ce kuci svojoj...Pa da dokrajci koga nije stigo od prvi put...
Jel to za vas rijesenje, milostive duse !!!
Nije samo da nemamo smrtne kazne, nego su nam sve kazne tako blage da to prelazi svaku granicu...Pa dobro, ko pravi te zakone...ko je napravio onaj nek napravi i novi...Ovo vise nema nikakvog smisla...zivot insana je postao jeftiniji od zivota onih djukela na Pasa Bunaru...Njih nesmijes ubiti niti ih se mozes rijesiti...
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
01-06-2008 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
korn
Nivo: Forumski vuk
KoRn

Registriran(a): 13-03-2005
Lokacija: fuCkiNg dEseRt
Odgovori: 662
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

E ovo je prava stvar..

citat:
saljefura wrote:
Za dezurne dzamahirce i pristalice smrtne kazne, postiram nekoliko fotografija iz Irana - dunjaluka sa serijatskim zakonom:
 




01-06-2008 at 11:42 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: SMRTNA KAZNA

Ja nisam za smrtnu kaznu definitivno ,a evo i zasto:
Za mene je smrtna kazna skracivanje muka pocinitelju zlocina i definitivno nagrada !

Ja bi svakog zlocinca pustila da zivi ali na takav nacin da bi dosao u situaciju da sam sebi golim rukama grkljan iscupa.To bi za mene bila satisfakcija najveca

[Edited by Bina52 on 02-06-2008 at 04:41 GMT]

01-06-2008 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

citat:
Bina52 wrote:
Ja nisam za smrtnu kaznu definitivno ,a evo i zasto:
Za mene je smrtna kazna skracivanje muka pocinitelju zlocina i definitivno nagrada !

Ja bi svakog zlocinca pustila da zivi ali na takav nacin da bi dosao u situaciju da sam sebi golim rukama grkljan iscupa.To bi za mene bila satisfakcija najveca

[Edited by Bina52 on 02-06-2008 at 04:41 GMT]


I psihobolesnike?
01-06-2008 at 20:53 | Ukljuèi u odgovor
ROB
Nivo: Forumski vuk
Ama nemerem nepravde...

Registriran(a): 23-12-2006
Odgovori: 809
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SMRTNA KAZNA

[
No, serijat npr. predvidja smrtnu kaznu i za silovanje, sto zna biti daleko veci zlocin od slucajno pocinjenog ubistva.
Hajde reci gdje je sad ona austrijska gnusoba o kojem je skoro cijeli svijet brujao? Mozda u nekom sanatoriju jer se nista ne govori o sudjenju...



UPRAVO TO..I JA CU TI RECI STA CE BIT S NJIM ISTO KO I SA JAMES MANSONOM...IZROVICE SE NACIN DA SE NAROD OPOREZUJE I PLACA SMJESTAJ TAKVIH POSTO IH SUD PROGLASI NEURACUNLJIVIM ILI UMNO POREMECENIM ...DOK SE TO NECE ZA UBICU MACKE IL KERA URADIT ..TO JE JASNO I TI PROCESI NE TRAJU DO U NEDOGLED....NEGO DE STISNITE PETLJU I TRY WITH THE SHARIYA...DE DA NEGDJE BUDEMO PRVI ....EV SVE SMO SISTEME ISPROBALI NA NASIM TERENIMA....  


http://www.quranmiracles.com/BOSANSKI/
01-06-2008 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Religija i filozofija : SMRTNA KAZNA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice