Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Kafić `Sunce´ : Zanimljivosti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Odgovori: 2378
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

"Dnevniavaz", 10.07.2009.

10-07-2009 at 19:04 | Uključi u odgovor
mimaaa
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Odgovori: 1157

Zanimljivosti|06.07.2009. u 15:48

Nesvakidašnja porodica
'Dugina djeca' iznenadila roditelje i ljekare
Bračni par Nurse i njhovu djecu iz Suffolka u Velikoj Britaniji komšije i prijatelji zovu 'Ujedinjene nacije', piše Daily Mail.

Naime, Carla Nurse (27) i njen tamnoputi muž Cornel (31) imaju troje djece od kojih svako ima različitu boju kože.

Kad su Carla i Cornel prije šest godina dobili prvog sina Jermainea nisu bili nimalo začuđeni što je boja dječakove kože bila kombinacija očevih i majčinih gena, ali kad im se dvije godine kasnije rodila kćer Tanisha koja je bila potpuno crna, roditelji su ipak bili malo iznenađeni.

No, kad im se rodilo treće dijete, sin Jayden koji je potpun bijel i plavokos, iznenađenju nije bilo kraja.

"U našem gradu živi većinom bijelo stanovništvo, tako da ljudi na ulici stalno posmatraju mene i moju djecu 'u bojama duge', kako ih volim zvati. Najviše me ljuti kad ljudi misle da djeca imaju različite očeve. Nisam nikad prevarila muža, no čak me i ljekari ponekad pitaju da li djeca imaju istog oca", kaže Carla Nurse.

Prijatelji i poznanici su porodicu Nurse već prozvali 'Ujedinjenim nacijama', no njihovoj majci se to ponekad i ne čini smiješnim, posebno jer se boji da će djeca postati predmetom izrugivanja i zadirkivanja.

Dr. Jess Buxton, članica britanskog društva za humanu genetiku, je rekla da postoje minimalne šanse da svih troje djece istih roditelja budu različite kože.

'Nisam dosad čula niti vidjela ovakav slučaj, no mnogo toga u genetici se još uvijek ne zna. Postoje razne varijante i nijanse boje kože, očiju i kose kod djece čiji su roditelji različitih rasa, no ovaj slučaj je zaista veoma rijedak', izjavila je Dr. Buxton.

11-07-2009 at 00:10 | Uključi u odgovor
Jazo

Registriran(a): 10-02-2009
Odgovori: 1594

A ludaka drze Krmpotica u zoo vrtu ejjj dvije sunke plecke, bifteci ostalo u cvarke i kobasice, mljacccc  

Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
11-07-2009 at 00:45 | Uključi u odgovor
borbeni
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Odgovori: 8575

čovjek došo pred poštu da preda za CIPS u 03 00 dobio br 22

16-07-2009 at 19:07 | Uključi u odgovor
nevenkagaragic

icon Re: Re: Zanimljivosti

citat:
borbeni wrote:

čovjek došo pred poštu da preda za CIPS u 03 00 dobio br 22

A poslusajte «avanturu» moje kolegice :
Njenom 11-ogodisnjem sinu uskoro istice pasos, a novi mu TREBA.

Utorak - poranila u 5,30h. Ceo dan stajala u redu, na posao nije dosla ni ona, ni suprug (izgubili nadnicu) i kad je konacno «stigla» do saltera u 15,45 «gospodja» iza je prestala primati stranke! Gotovo za taj dan!

Sreda – pozurila u red jos ranije, u 3,30 kad «normalan» svet spava. Uspeli su, ona i suprug, potpisati zahtev za pasos oko 10,30h.

Noc sreda na cetvrtak – sad suprug zauze "polozaj" JOS ranije, u 23,30h (sreda) i bi SEDMI po redu.

Ali, ne lezi vraze, kad je neko «baksuz» : kad stize na red, policajac (a tu ih je, kaze, bilo vise) uhvati za prsa njenog supruga, inace veoma povucenog i cutljivog coveka, srcanog bolesnika, da bi (policajac) proturio nekog preko reda. Njen suprug se uplasio za svoje zdravlje i, neuobicajeno za njega, povikao policajcu : «sta ti je covece, ne vuci me, imam ugradjena 4 stenta»!

Sina je toliko iznenadilo sto se otac nekome glasno suprostavio, poceo je vristati i toliko se uznemirio, oznojio da su mu jedva uzeli otiske.

Moja kolegica i njena porodica sigurno dugo nece zaboraviti ovu CIPS avanturu!

Eh, nije lako preci put do Evrope!

16-07-2009 at 21:35 | Uključi u odgovor
borbeni
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Odgovori: 8575

Trudna baka: Hanča čeka 18. dijete i presretna je...

Hanča Mašić (39) je zatrudnjela neplanirano prije dva mjeseca, tri mjeseca nakon rođenja kćeri. Najstarija kći ima 23 g. i već je majka petero djece
18:34 | 17.03.2009. | Piše: Tina Legin
Iako su je liječnici lani upozorili da ne bi smjela toliko rađati, Hanča Mašić (39) iz Zagreba sa suprugom Safetom (43) čeka 18. dijete. Zatrudnjela je neplanirano prije dva mjeseca, tri mjeseca nakon rođenja kćeri.
- Odmah sam znala da sam trudna. Imam iskustva nakon toliko djece - kazala je Hanča i dodala kako predosjeća da nosi dječaka. Bila je na pregledu i trudnoća je u najboljem redu. Našalila se kako će ići do 20. djeteta. Najstarija kći ima 23 godine. Najmlađoj Mini krsni kum je gradonačelnik. - Zahvalni smo kumu Bandiću jer nam je puno pomogao. O kumu za ovo dijete razmišljat ćemo tek nakon što se rodi - nastavila je veselo majka, koja se proslavila TV nastupom sa Severinom.
Šestero mališana još ide u školu, a starija djeca pomažu u kući od 65 kvadrata u kojoj svi žive.
- Djeca su dobra i slušaju. Kuham u velikim loncima, a oni, hvala Bogu, sve jedu - rekla je Hanča.

19-07-2009 at 23:53 | Uključi u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

Dal' je neko naš s Tuzlarija izazvo ovo

U lančanom sudaru 259 vozila 66 ozlijeđenih
Berlin, 20.07.2009., 11:22 |

U Njemačkoj je zabilježen rekordan lančani sudar vozila, u kojem je sudjelovalo njih čak 259, dok je ukupno 66 osoba ozlijeđeno.

U čitavoj seriji prometnih nesreća na dijelu autoceste između mjesta Braunschweig i Peine, koje su se dogodile jučer navečer, deset osoba zadobilo je teške tjelesne ozljede i nalazi se u životnoj opasnosti, piše njemački Bild. Autocesta je zbog ogromnog lančanog sudara bila zatvorena sve do jutra, odnosno dok se nije maknuo dio vozila, kako bi se omogućilo prometovanje barem jednim od prometnih trakova.

U spašavanju i raščišćavanju posljedica stravičnog lančanog sudara, sudjelovalo je čak 340 volontera vatrogasaca i hitne medicinske pomoći, a čišćenje ostataka i micanje oštećenih vozila s autoceste još uvijek traje.

20-07-2009 at 12:46 | Uključi u odgovor
nevenkagaragic

Nijaz Hodžić: Imam dvije supruge i na to imam puno pravo

Živim sa dvije žene i ne znam zbog čega bih to krio kada šerijatsko pravo to dopušta – kazao je novinarima prije nekoliko dana 50-godišnji Nijaz Hodžić iz Kladnja, predsjednik saveza demobilisanih boraca Tuzlanskog kantona.

Nijaz se s prvom ženom Remzijom vjenčao 1981., a s drugom Eminom 1990. godine šerijatski.

Šerijatsko pravo

- Njih dvije se slažu kao rođene sestre, one se brinu o meni i sa obje imam po dvoje djece. Svi zajedno sretno živimo. Nema tu nikakve bigamije. Važeći zakoni ne dozvoljavaju vjenčanje s dvije žene, ali dozvoljavaju šerijatsko pravo i meni je to sasvim dovoljno – objasnio je Hodžić.

Zanimljivo je da bez obzira što sa Eminom nije sklopio zakonski brak, ona je promijenila prezime i preziva se Hodžić. Prije toga promijenila je i ime.

- Emina se ranije zvala Jagoda, ali je meni za ljubav promijenila to ime – objasnio je Hodžić.

Iz braka sa Remzijom, Nijaz ima sinova Aliju koji radi kao policajac u Kladnju i kćerku Amru. Iz braka sa Eminom ima kćerke Aidu i Azru.

Otkako je Nijaz Hodžić javno saopćio da živi s dvije žene, ne prestaju reakcije na taj slučaj. U polemike o slučaju Hodžić, koje se uglavnom svode na priču o bigamiji, učestvuju političari, psiholozi, pravnici... Posebno su se rasplamsale u Republici Srpskoj gdje se Hodžić uzima kao dokaz da se u BiH „stvara islamska država u kojoj vladaju islamski zakoni i šerijatsko pravo“.

Sam Hodžić stalno i svima ponavlja da ne krši nikakve zakone. Banjalučki psiholog Srđan Puhalo također smatra da Hodžić nije prekršio nijedan važeći zakon time što živi s s dvije žene.

Ne krši zakone

- Niko mu to ne može zabraniti. Svako može da, poput Hodžića, živi s više žena. On je pronašao način da od sebe napravi velikog muslimana, a da mu pri tom niko ništa ne može. U krajnjem, on je pronašao način da indirektno kaže: “Živim kako hoću i ne možete mi ništa“.

Ranko Pejić, profesor na Filozofskom fakultetu u Banjaluci kaže da ga slučaj Nijaza Hodžića ne iznenađuje, jer zna da u Federaciji Bih ima dosta onih koji žive u skladu sa šerijatskim pravom.

- Uvjeren sam da niko od bošnjačkih političara neće osuditi mnogoženstvo i način života koji se zasniva na šerijatskom pravu. Naprotiv, oni će to braniti tvrdnjama da je riječ o tradicionalnim islamskim vrijednostima – izjavio je Pejić za banjalučke medije.

- Stiče se utisak da se Bošnjaci polako odriču evropskih vrijednosti i korijena i sve više podliježu radikalnom islamskom učenju – komentar je Kostadina Vasića, poslanika Narodne skupštine Republike Srpske.

U Kladnju slučaj Nijaza Hodžića niko niti komentariše niti to želi.

- Zakone poštujem i ne kršim, a imam pravo da živim kako hoću i s kim hoću. Poštujem šerijatsko pravo koje mi dozvoljava da imam više žena – ponavlja Nijaz Hodžić.

(SAN)

http://www.san.ba/index.php?id=7555

21-07-2009 at 06:38 | Uključi u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

PREVODILAC ZA PSEĆE EMOCIJE ZA 129 FUNTI
11:08 / 21.07.2009.

Japanski naučnici izumijeli su napravu za koju tvrde da identifikuje pseće emocije na osnovu lajanja, piše britanski "Telegraf". Aparat "Baulingvel Vojs" proizvođača "Takara Tomi" je aparat koji analizira zvuk psećeg lajanja i prevodi ga u riječi razumljive ljudima.

Prevodilac "sa psećeg" obrađuje šest emocija, uključujući tugu, radost i stres, kao i fraze poput "igraj se sa mnom".
"Baulingvel Vojs" prodavaće se od narednog mjeseca u Japanu za 129 funti i tehnološki je naprednija verzija od osnovnog modela koji je napravljen prije sedam godina.

Sprava ima mikrofon koji se postavlja oko vrata ljubimca. Kad pas zalaje, mikrofon bilježi zvuk i šalje podatke u napravu koja prevodi šta vaš ljubimac pokušava da kaže. Sintesajzer za govor informiše vlasnika o psećim namjerama.
Prvi "Baulingvel", koji je prevodio emocije najboljeg čovekovog prijatelja, prodao se u Japanu u više od 300.000 primjeraka kad je prvi put pušten u prodaju.

(Biznis.ba/Blic)

21-07-2009 at 13:08 | Uključi u odgovor
Rodjeni

Registriran(a): 30-11-2006
Odgovori: 8284

Bosanac izbo dvojicu hrvata na makarskoj rivijeri

2:0 u gostima

22-07-2009 at 11:04 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 14
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: 100ka, alma_tz_33, babyblue, blekideks, hmirma95, hux, None, sama
FORUM : Kafić `Sunce´ : Zanimljivosti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net