Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zanimljivosti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti



"Dnevniavaz", 10.07.2009.

10-07-2009 at 19:04 | Ukljuèi u odgovor
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti


Zanimljivosti|06.07.2009. u 15:48

Nesvakidašnja porodica
'Dugina djeca' iznenadila roditelje i ljekare
Braèni par Nurse i njhovu djecu iz Suffolka u Velikoj Britaniji komšije i prijatelji zovu 'Ujedinjene nacije', piše Daily Mail.


Naime, Carla Nurse (27) i njen tamnoputi muž Cornel (31) imaju troje djece od kojih svako ima razlièitu boju kože.

Kad su Carla i Cornel prije šest godina dobili prvog sina Jermainea nisu bili nimalo zaèuðeni što je boja djeèakove kože bila kombinacija oèevih i majèinih gena, ali kad im se dvije godine kasnije rodila kæer Tanisha koja je bila potpuno crna, roditelji su ipak bili malo iznenaðeni.

No, kad im se rodilo treæe dijete, sin Jayden koji je potpun bijel i plavokos, iznenaðenju nije bilo kraja.

"U našem gradu živi veæinom bijelo stanovništvo, tako da ljudi na ulici stalno posmatraju mene i moju djecu 'u bojama duge', kako ih volim zvati. Najviše me ljuti kad ljudi misle da djeca imaju razlièite oèeve. Nisam nikad prevarila muža, no èak me i ljekari ponekad pitaju da li djeca imaju istog oca", kaže Carla Nurse.

Prijatelji i poznanici su porodicu Nurse veæ prozvali 'Ujedinjenim nacijama', no njihovoj majci se to ponekad i ne èini smiješnim, posebno jer se boji da æe djeca postati predmetom izrugivanja i zadirkivanja.

Dr. Jess Buxton, èlanica britanskog društva za humanu genetiku, je rekla da postoje minimalne šanse da svih troje djece istih roditelja budu razlièite kože.

'Nisam dosad èula niti vidjela ovakav sluèaj, no mnogo toga u genetici se još uvijek ne zna. Postoje razne varijante i nijanse boje kože, oèiju i kose kod djece èiji su roditelji razlièitih rasa, no ovaj sluèaj je zaista veoma rijedak', izjavila je Dr. Buxton.

11-07-2009 at 00:10 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

A ludaka drze Krmpotica u zoo vrtu ejjj dvije sunke plecke, bifteci ostalo u cvarke i kobasice, mljacccc  


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
11-07-2009 at 00:45 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti



èovjek došo pred poštu da preda za CIPS u 03 00 dobio br 22

16-07-2009 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zanimljivosti

citat:
borbeni wrote:


èovjek došo pred poštu da preda za CIPS u 03 00 dobio br 22


A poslusajte «avanturu» moje kolegice :
Njenom 11-ogodisnjem sinu uskoro istice pasos, a novi mu TREBA.

Utorak - poranila u 5,30h. Ceo dan stajala u redu, na posao nije dosla ni ona, ni suprug (izgubili nadnicu) i kad je konacno «stigla» do saltera u 15,45 «gospodja» iza je prestala primati stranke! Gotovo za taj dan!

Sreda – pozurila u red jos ranije, u 3,30 kad «normalan» svet spava. Uspeli su, ona i suprug, potpisati zahtev za pasos oko 10,30h.

Noc sreda na cetvrtak – sad suprug zauze "polozaj" JOS ranije, u 23,30h (sreda) i bi SEDMI po redu.

Ali, ne lezi vraze, kad je neko «baksuz» : kad stize na red, policajac (a tu ih je, kaze, bilo vise) uhvati za prsa njenog supruga, inace veoma povucenog i cutljivog coveka, srcanog bolesnika, da bi (policajac) proturio nekog preko reda. Njen suprug se uplasio za svoje zdravlje i, neuobicajeno za njega, povikao policajcu : «sta ti je covece, ne vuci me, imam ugradjena 4 stenta»!

Sina je toliko iznenadilo sto se otac nekome glasno suprostavio, poceo je vristati i toliko se uznemirio, oznojio da su mu jedva uzeli otiske.

Moja kolegica i njena porodica sigurno dugo nece zaboraviti ovu CIPS avanturu!

Eh, nije lako preci put do Evrope!

16-07-2009 at 21:35 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Trudna baka: Hanèa èeka 18. dijete i presretna je...

Hanèa Mašiæ (39) je zatrudnjela neplanirano prije dva mjeseca, tri mjeseca nakon roðenja kæeri. Najstarija kæi ima 23 g. i veæ je majka petero djece
18:34 | 17.03.2009. | Piše: Tina Legin
Iako su je lijeènici lani upozorili da ne bi smjela toliko raðati, Hanèa Mašiæ (39) iz Zagreba sa suprugom Safetom (43) èeka 18. dijete. Zatrudnjela je neplanirano prije dva mjeseca, tri mjeseca nakon roðenja kæeri.
- Odmah sam znala da sam trudna. Imam iskustva nakon toliko djece - kazala je Hanèa i dodala kako predosjeæa da nosi djeèaka. Bila je na pregledu i trudnoæa je u najboljem redu. Našalila se kako æe iæi do 20. djeteta. Najstarija kæi ima 23 godine. Najmlaðoj Mini krsni kum je gradonaèelnik. - Zahvalni smo kumu Bandiæu jer nam je puno pomogao. O kumu za ovo dijete razmišljat æemo tek nakon što se rodi - nastavila je veselo majka, koja se proslavila TV nastupom sa Severinom.
Šestero mališana još ide u školu, a starija djeca pomažu u kuæi od 65 kvadrata u kojoj svi žive.
- Djeca su dobra i slušaju. Kuham u velikim loncima, a oni, hvala Bogu, sve jedu - rekla je Hanèa.







19-07-2009 at 23:53 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Dal' je neko naš s Tuzlarija izazvo ovo

U lanèanom sudaru 259 vozila 66 ozlijeðenih
Berlin, 20.07.2009., 11:22 |


U Njemaèkoj je zabilježen rekordan lanèani sudar vozila, u kojem je sudjelovalo njih èak 259, dok je ukupno 66 osoba ozlijeðeno.


U èitavoj seriji prometnih nesreæa na dijelu autoceste izmeðu mjesta Braunschweig i Peine, koje su se dogodile juèer naveèer, deset osoba zadobilo je teške tjelesne ozljede i nalazi se u životnoj opasnosti, piše njemaèki Bild. Autocesta je zbog ogromnog lanèanog sudara bila zatvorena sve do jutra, odnosno dok se nije maknuo dio vozila, kako bi se omoguæilo prometovanje barem jednim od prometnih trakova.

U spašavanju i rašèišæavanju posljedica straviènog lanèanog sudara, sudjelovalo je èak 340 volontera vatrogasaca i hitne medicinske pomoæi, a èišæenje ostataka i micanje ošteæenih vozila s autoceste još uvijek traje.

20-07-2009 at 12:46 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Nijaz Hodžiæ: Imam dvije supruge i na to imam puno pravo



Živim sa dvije žene i ne znam zbog èega bih to krio kada šerijatsko pravo to dopušta – kazao je novinarima prije nekoliko dana 50-godišnji Nijaz Hodžiæ iz Kladnja, predsjednik saveza demobilisanih boraca Tuzlanskog kantona.

Nijaz se s prvom ženom Remzijom vjenèao 1981., a s drugom Eminom 1990. godine šerijatski.

Šerijatsko pravo

- Njih dvije se slažu kao roðene sestre, one se brinu o meni i sa obje imam po dvoje djece. Svi zajedno sretno živimo. Nema tu nikakve bigamije. Važeæi zakoni ne dozvoljavaju vjenèanje s dvije žene, ali dozvoljavaju šerijatsko pravo i meni je to sasvim dovoljno – objasnio je Hodžiæ.

Zanimljivo je da bez obzira što sa Eminom nije sklopio zakonski brak, ona je promijenila prezime i preziva se Hodžiæ. Prije toga promijenila je i ime.

- Emina se ranije zvala Jagoda, ali je meni za ljubav promijenila to ime – objasnio je Hodžiæ.

Iz braka sa Remzijom, Nijaz ima sinova Aliju koji radi kao policajac u Kladnju i kæerku Amru. Iz braka sa Eminom ima kæerke Aidu i Azru.

Otkako je Nijaz Hodžiæ javno saopæio da živi s dvije žene, ne prestaju reakcije na taj sluèaj. U polemike o sluèaju Hodžiæ, koje se uglavnom svode na prièu o bigamiji, uèestvuju politièari, psiholozi, pravnici... Posebno su se rasplamsale u Republici Srpskoj gdje se Hodžiæ uzima kao dokaz da se u BiH „stvara islamska država u kojoj vladaju islamski zakoni i šerijatsko pravo“.

Sam Hodžiæ stalno i svima ponavlja da ne krši nikakve zakone. Banjaluèki psiholog Srðan Puhalo takoðer smatra da Hodžiæ nije prekršio nijedan važeæi zakon time što živi s s dvije žene.

Ne krši zakone

- Niko mu to ne može zabraniti. Svako može da, poput Hodžiæa, živi s više žena. On je pronašao naèin da od sebe napravi velikog muslimana, a da mu pri tom niko ništa ne može. U krajnjem, on je pronašao naèin da indirektno kaže: “Živim kako hoæu i ne možete mi ništa“.

Ranko Pejiæ, profesor na Filozofskom fakultetu u Banjaluci kaže da ga sluèaj Nijaza Hodžiæa ne iznenaðuje, jer zna da u Federaciji Bih ima dosta onih koji žive u skladu sa šerijatskim pravom.

- Uvjeren sam da niko od bošnjaèkih politièara neæe osuditi mnogoženstvo i naèin života koji se zasniva na šerijatskom pravu. Naprotiv, oni æe to braniti tvrdnjama da je rijeè o tradicionalnim islamskim vrijednostima – izjavio je Pejiæ za banjaluèke medije.

- Stièe se utisak da se Bošnjaci polako odrièu evropskih vrijednosti i korijena i sve više podliježu radikalnom islamskom uèenju – komentar je Kostadina Vasiæa, poslanika Narodne skupštine Republike Srpske.

U Kladnju sluèaj Nijaza Hodžiæa niko niti komentariše niti to želi.

- Zakone poštujem i ne kršim, a imam pravo da živim kako hoæu i s kim hoæu. Poštujem šerijatsko pravo koje mi dozvoljava da imam više žena – ponavlja Nijaz Hodžiæ.

(SAN)

http://www.san.ba/index.php?id=7555

21-07-2009 at 06:38 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

PREVODILAC ZA PSEÆE EMOCIJE ZA 129 FUNTI
11:08 / 21.07.2009.

Japanski nauènici izumijeli su napravu za koju tvrde da identifikuje pseæe emocije na osnovu lajanja, piše britanski "Telegraf". Aparat "Baulingvel Vojs" proizvoðaèa "Takara Tomi" je aparat koji analizira zvuk pseæeg lajanja i prevodi ga u rijeèi razumljive ljudima.

Prevodilac "sa pseæeg" obraðuje šest emocija, ukljuèujuæi tugu, radost i stres, kao i fraze poput "igraj se sa mnom".
"Baulingvel Vojs" prodavaæe se od narednog mjeseca u Japanu za 129 funti i tehnološki je naprednija verzija od osnovnog modela koji je napravljen prije sedam godina.

Sprava ima mikrofon koji se postavlja oko vrata ljubimca. Kad pas zalaje, mikrofon bilježi zvuk i šalje podatke u napravu koja prevodi šta vaš ljubimac pokušava da kaže. Sintesajzer za govor informiše vlasnika o pseæim namjerama.
Prvi "Baulingvel", koji je prevodio emocije najboljeg èovekovog prijatelja, prodao se u Japanu u više od 300.000 primjeraka kad je prvi put pušten u prodaju.



(Biznis.ba/Blic)

21-07-2009 at 13:08 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Bosanac izbo dvojicu hrvata na makarskoj rivijeri

2:0 u gostima

22-07-2009 at 11:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 57
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zanimljivosti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice