Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : idem kuci
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: idem kuci

citat:
*grofica* wrote:
Ih, mogu ti ih nabrojat

daj, molim te! da ne istrazujem vise, skrati mi muke ahahahaah

salim se! ma, ima svega svugdje, nema veze... lijepo je kad postoji razlicitost!

nego... vis a vis ovoga sto napisa...
citat:
*grofica* wrote:Helem, mene jedino nervira kad dijaspora dodje praznih ruku

ako neko ima prazne ruke, da moze da ponese, meni bi trebala gaggia jedna, kucna... pa et'... platim uredno, ne treba poklon
17-07-2009 at 11:48 | Ukljuèi u odgovor
putujuca
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 18-08-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1401
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: idem kuci

citat:
tandalamandala wrote:
idem kuci za dva dana, radujem se , al necu dugo ostati.. moram nazad zbog posla

nadam se kad krenem od da opet onaj pogani i tezak osjecaj se nece pojavi


kad se vracate u dijasporu kako prezivljajete rastanak,

[Edited by tandalamandala on 15-07-2009 at 08:46 GMT]


svaki put teska srca se vracam nazad u dijasporu,neznam samo sta me dovede ovdje odnosno znam,al et kako je tako je,nadam se da samo necu dugo da osatnem,da iskoristim ovo sto imam i sto sam naumila i opet onda naZad naZad  


Ti ga ja; ti ga ti; ti ga neces pogoditi
02-08-2009 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
Pink
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-01-2008
Lokacija: UK
Odgovori: 30
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: idem kuci

citat:
Rodjeni wrote:
Idem kuæi radi roditelja
Idem kuæi radi sunca našeg neba
Idem kuæi radi ciganluka(poželi se što jes jes)
Idem kuæi radi lane pive iz bunara izvaðene
Idem kuæi radi masnoæa(PITA,ŠKEMBIÆA,ÈEVAPA,MASLENJAKA,PAÈETA,itd itd)
Idem kuæi radi rahatluka majevièke idile,da se naslušam tišine i da se nagledam svega...

Sve to traje jedno 5-6 dana pa bi onda najradije nagulio iz ciganluka glavom bez obzira jer bude mi pun Qrac i seljakluka i krkanluka i poltronstva i zavisti i bosanaca i Bosne....

Idem kuæi da se vratim opet vam...
Ko me yebe kad volim tu mrtvaju pa ne mogu bez nje a što onaj vrli pisac reæe:Svaka ljubav se plaæa pa i ova za kuæom
Svaka èast mojoj ludosti

Slazem se, slazem se = zasto idem i zasto se vracam... Zalosno ali tacno... Love Tuzla
06-08-2009 at 13:29 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: idem kuci

Eto idem i ja, jednom, u vrh glave dva put godisnje " kuci" ili onom sta je ostalo sto se nekad zvalo kuca. Nema tu vise nikog, pa se pitam sto i ja navracam, al vuce rodna gruda, a ja ne mogu i necu da se odupirem. Dodjem eto sporadicno da udahnem duboko miris svog sljivika, da proucim materi i ocu rahmetli Fatihu, pocupam travu i korov na mezaru, posebno majcinom, jer i nisam imao vise nikog osim nje i jedino mi se ona i radovala a i plakala jadnica kad sam se ponovo vracao nazad, kuci, ovde gdje jos uvijek zivim. I hajd sad reci idem kuci, kojoj, kome, ko te pozelio, koga ce obradovat tvoj dolazak,ko ce te docekat rasirenih ruku i prolit suzu radosnicu, pomilovat po vec sijedoj bradi i reci "dobro doso" a kad podjes nazad kroz suze pozelit "sretan put i dodji opet": Eto navratim ja opet, da napunim malo baterije, da se prisjetim djetinjstva, mladosti, momkovanja, prve ljubavi, da vidim sta se od 1971. promijenilo, popijem kaficu sa starim prijateljima koji me svaki put pitaju sto jos uvijek dolazim a odavno nemam kome, kao da ja to ne znam, al' vuce kao sto rekoh rodna gruda, a ja se necu i ne mogu oduprijet. Kad dodje zuta minuta, kad se nekoliko stotina kilometara od Tuzle osjeti njen miris, onda ne razmisljam kome i zbog cega dolazim, jel me neko ceka, jel mi se neko raduje, onda jednostavno.....idem kuci...tako ce biti i ovaj put...

10-08-2009 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
bevomill77
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-05-2009
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: idem kuci

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Eto idem i ja, jednom, u vrh glave dva put godisnje " kuci" ili onom sta je ostalo sto se nekad zvalo kuca. Nema tu vise nikog, pa se pitam sto i ja navracam, al vuce rodna gruda, a ja ne mogu i necu da se odupirem. Dodjem eto sporadicno da udahnem duboko miris svog sljivika, da proucim materi i ocu rahmetli Fatihu, pocupam travu i korov na mezaru, posebno majcinom, jer i nisam imao vise nikog osim nje i jedino mi se ona i radovala a i plakala jadnica kad sam se ponovo vracao nazad, kuci, ovde gdje jos uvijek zivim. I hajd sad reci idem kuci, kojoj, kome, ko te pozelio, koga ce obradovat tvoj dolazak,ko ce te docekat rasirenih ruku i prolit suzu radosnicu, pomilovat po vec sijedoj bradi i reci "dobro doso" a kad podjes nazad kroz suze pozelit "sretan put i dodji opet": Eto navratim ja opet, da napunim malo baterije, da se prisjetim djetinjstva, mladosti, momkovanja, prve ljubavi, da vidim sta se od 1971. promijenilo, popijem kaficu sa starim prijateljima koji me svaki put pitaju sto jos uvijek dolazim a odavno nemam kome, kao da ja to ne znam, al' vuce kao sto rekoh rodna gruda, a ja se necu i ne mogu oduprijet. Kad dodje zuta minuta, kad se nekoliko stotina kilometara od Tuzle osjeti njen miris, onda ne razmisljam kome i zbog cega dolazim, jel me neko ceka, jel mi se neko raduje, onda jednostavno.....idem kuci...tako ce biti i ovaj put...



Sto me rasplaka ja se bas ovako osjecam, nisam bila"kod kuce" 10g i spremam se prvi put akobogda iduce godine, nikad bila kod te nove "kuce" komsije neznam pa se cesto pitam kakav ce biti osjecaj kad dodjes a nikog neznas. Nema stare raje skojom ces sjesti i kahvu popiti, nema nikog ko ce ti se obradovati i reci pa gdje si ti 10g dugo se nismo vidjeli,ama bas nikoga, i ono malo sto je bilo to se sve rasulo po bjelom svjetu.Cesto razmisljam kakav ce biti osjecaj kad se budem vracala nazad, planiram ostati 3 mj, vec sad znam da ce biti uzas, jer kad se sjetim da mi se valja opet vamo vratiti ja pocnem plakati, mada ova tuga sad izgleda ironicna jer kad sam odlazila iz Bosne niko nije bio sretniji od mene.

[Edited by bevomill77 on 12-08-2009 at 17:31 GMT]
12-08-2009 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: idem kuci

Odem da vidim oca i sestre i sestrice.
Kako god da zvuci, al' moram priznat' da se rado vratim kuci, u Njemacku. Nekako su se emocije podijelile u dva tabora. S jedne strane najblizi i najmiliji, a s druge bosnjoizam. E upravo taj bosnjoizam koji te uzjase cim iz avlije izadjes prevlada zadnjih dana boravka, te svaki put jedva cekam da odem. Cesto bih najradije cijeli boravak u Bosni proveo u avliji s najmilijima, jer krivo mi je...krivo mi je sta uradise s Bosne, hajavani, i nasi i njihovi. A svi su i nasi i njihovi. Sve su to isti hajvani. Hajvani na koje mi se vec pri pisanju ovih rijeci povraca. Lijepa Bosna, prelijepa, sta ucinise s nje.
Zato odem da vidim oca i sestre i sestrice.

08-09-2009 at 19:22 | Ukljuèi u odgovor
Mirko i Slavko
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 08-09-2009
Odgovori: 468
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: idem kuci

Kad sam u povratku vidio Minhen (Alianz Arenu sa autoputa) kao da sam se opet rodio.

08-09-2009 at 21:32 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: idem kuci

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Eto idem i ja, jednom, u vrh glave dva put godisnje " kuci" ili onom sta je ostalo sto se nekad zvalo kuca. Nema tu vise nikog, pa se pitam sto i ja navracam, al vuce rodna gruda, a ja ne mogu i necu da se odupirem. Dodjem eto sporadicno da udahnem duboko miris svog sljivika, da proucim materi i ocu rahmetli Fatihu, pocupam travu i korov na mezaru, posebno majcinom, jer i nisam imao vise nikog osim nje i jedino mi se ona i radovala a i plakala jadnica kad sam se ponovo vracao nazad, kuci, ovde gdje jos uvijek zivim. I hajd sad reci idem kuci, kojoj, kome, ko te pozelio, koga ce obradovat tvoj dolazak,ko ce te docekat rasirenih ruku i prolit suzu radosnicu, pomilovat po vec sijedoj bradi i reci "dobro doso" a kad podjes nazad kroz suze pozelit "sretan put i dodji opet": Eto navratim ja opet, da napunim malo baterije, da se prisjetim djetinjstva, mladosti, momkovanja, prve ljubavi, da vidim sta se od 1971. promijenilo, popijem kaficu sa starim prijateljima koji me svaki put pitaju sto jos uvijek dolazim a odavno nemam kome, kao da ja to ne znam, al' vuce kao sto rekoh rodna gruda, a ja se necu i ne mogu oduprijet. Kad dodje zuta minuta, kad se nekoliko stotina kilometara od Tuzle osjeti njen miris, onda ne razmisljam kome i zbog cega dolazim, jel me neko ceka, jel mi se neko raduje, onda jednostavno.....idem kuci...tako ce biti i ovaj put...

21-06-2011 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: idem kuci

Uceram temi....


I uvijek isto, i uvijek ocekivano.
I zadnji dani odmora, i svjest da vise nema vremena za reci kasnije cu, tek sam stigo, zvat cu sutra, otici cu prekosutra, napravit cu sledece sedmice. Proslo je to sve, valja narodu reci dovidjenja.
I hodas po carsiji ko mahnit, znas da si trebo 1000 stvari obaviti, 1000 ljudi se javiti al, nit znas zasto nisi uradio ni jedno ni drugo, a vrijeme proslo, niti znas koje su to stvari i koji ljudi.
I patetika steze u grudima pri samoj pomisli da je opet kraj, i da opet tako brzo proleti.
I vec u sledecem trenutku sjedis u busu za Sarajevo, pokusavas uzivati u zadnjim satima, a ne mozes, sve ti govori dovidjenja, zbogom, adio. Ode ti a ni...................
I kafa s prijateljima na brzinu u sarajevskom kaficu.
I beskonacno duga rasprava o tome bil' trebo naruciti sendvic sa majonezom ili bez, ipak ces ti daleko, a vruce je, hej pozdravi ........, javi se....... Jesi li....?
I voznja do aerodroma, neprijatna tisina u autu, pozelis da se nesto desi, zemljotres, vulkan, katastrofa gluho bilo, samo da mores reci, ne mogodoh, ostajem dok ne mognem...
I aerodrom, i check in, i polijetanje, i oblaci sto ne daju da vidis nizbrdo.
I danski u uhu Budimpesti, i nagon za povracanjem, i uvijek isti zakljuchci.
I slijetanje u Kastrup
I cigara pod strehom na kisi
I cudjenje, kako je opet sve isto, i kako za ovih 15 godina nisi naviko, i otvrdno, i kako te nervira sve sto te uvijek nerviralo
I opet obecanje samom sebi da ces jednog dana.....
I opet tuga sto znas da taj dan....
I voz, i most i tunel, i gradovi kojima si redoslijed za tri hefhe zaboravio.
I topao osmijeh dobrodoslice
I vecera
I vino
I sve dzaba....................

21-06-2011 at 10:46 | Ukljuèi u odgovor
WipeOut
Nivo: Forumski doajen
wonna be

Registriran(a): 27-10-2010
Lokacija: Over the rainbow
Odgovori: 2163
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: idem kuci

@zehro i @abulafija

bas me rastuzniste

21-06-2011 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Dijaspora : idem kuci New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice