Info: Osnovna pravila ponašanja na forumu Tuzlarija: Članovi foruma Tuzlarija obavezni su da ne objavljuju uvredljive poruke po bilo kojoj osnovi. Nije dopušteno objavljivanje prijetećih poruka, ni onih u kojima se otkriva identitet ili zadire u privatnost drugih korisnika foruma. Nije dopusteno objavljivati sadrzaj privatnih prepiski forumasa, bilo da su u pitanju E-mail ili privatne poruke. Administratori i moderatori foruma imaju pravo uklanjati, premještati ili zatvarati teme koje nisu u skladu sa Pravilima foruma. Također, imaju pravo mijenjati naslove tema, te prema potrebi brisati ili mijenjati problematične poruke. Zbog kršenja Pravila foruma kao i ometanja toka rasprave, moderatori predlažu sankcije koje sprovode administratori Foruma. Uz pismene, javne ili privatne opomene, neke od sankcija su udaljavanje sa Foruma na sedam dana ili trajno. Svi koji imaju moderatorske funkcije predloženi su od strane forumaša i moderiraju besplatno te nije dopušteno vrijeđanje moderatora! Za više informacija obratite se privatnom porukom moderatorima i administratorima.

FORUM : Da nam forum bude bolji : Moj prijedlog
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Odgovori: 13230
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj prijedlog

citat:
Dajdza wrote:
Andjela

citat:
Lijepo bi bilo da se prvo nadju ovi što bi trebali da se razračunaju, pa tek onda ostalo
Moj Dajdža da si ti živ i zdrav, forumaši Tuzlarija se družili, kafenisali, neki i zaljubili i oženili, i dan danas se druže..tako da ti to nije nikakav nov i nepoznat prijedlog za Tuzlarije sa i bez moderatora

NIsam to znao. Ako ste se druzili, pa jos i zaljubili, onda vam je forum polucio rezultete, i ne treba nista mijenjati.

A sto se tice kakdidature, o tome nisam razmisljao niti me to zanima. Ja imam vece zivotne ambicije.

Družimo se Dajdža i danas, kao što rekoh oni koji se zaljubiše, danas su u braku i tako to

Tvoju kandidaturu neko drugi predloži, mene što se tiće, svejedno mi
04-06-2013 at 22:38 | Uključi u odgovor
Dajdza
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Odgovori: 1588

icon Re: Moj prijedlog

Ja sam jansno napisao da me pozicija moderatiora ne zanima. Medjutim, ti to potenciras na nacin kao da je to moja zelja. Zasto?

Moja zelja je da ovaj Forum postane pravi Forum. To podrazumijeva da vi moderatori napravite jedan kriticki osvrta svoga rada, da ocijenite ko od moderatora nije dao ocekivani doprinos, i da onda te ljude smijenite, na njihova mjesta postvite druge, da napravite Pravilnik koga ce postovati prvo moderatori, a onda i komentatori.

Smijesno je da se vas moderator aktivno ukljucuje u kvarenje tema, smijesno je da vam komentatori jedan drugom pominju najblize, smijesno je da na Forumu imate nepristojnih avatara, i da ne nabrajam dalje, jer bi lista mogla biti malo duza.

06-06-2013 at 01:58 | Uključi u odgovor
djecko
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13654

citat:
Dajdza wrote:
Ja sam jansno napisao da me pozicija moderatiora ne zanima. Medjutim, ti to potenciras na nacin kao da je to moja zelja. Zasto?

Moja zelja je da ovaj Forum postane pravi Forum. To podrazumijeva da vi moderatori napravite jedan kriticki osvrta svoga rada, da ocijenite ko od moderatora nije dao ocekivani doprinos, i da onda te ljude smijenite, na njihova mjesta postvite druge, da napravite Pravilnik koga ce postovati prvo moderatori, a onda i komentatori.

Smijesno je da se vas moderator aktivno ukljucuje u kvarenje tema, smijesno je da vam komentatori jedan drugom pominju najblize, smijesno je da na Forumu imate nepristojnih avatara, i da ne nabrajam dalje, jer bi lista mogla biti malo duza.

Brat-bratu gotovo sve si u pravu
Samo, forum ko forum jest pravi,pravila postoje...
međutim nismo u vojsci ili policiji da se mora sve pod komandu...
Naravno da ima raznoraznih tema stvar je koliko se doprinosi razvoju neke teme i koliko koga koja tema zanima...
i još nešto,nemoj biti moderator nije to ni zahvalno,jerbo to je funkcija koja nije plaćena a vrijeme se gubi ,većinom bez veze..
zato se ne daj zbuniti

06-06-2013 at 07:21 | Uključi u odgovor
andjela

citat:
Dajdza wrote:

Znam da nije bila tvoja zelja, pa ne shvati komentar suvise licno.

citat:
Dajdza wrote:

I moja zelja je da ljudi postanu normalni, prvo samokriticni, pa kriticni, a najveca zelja je da to ne ostane samo "zelja"...

citat:
Dajdza wrote:

Najsmjesnije je sto kod nas svi sve znaju i kritikuju, al niko i nikako da podje od sebe, pa da se ucini neki korak naprijed.
Kako u stvarnom, tako i u virtuelnom svijetu.
06-06-2013 at 22:51 | Uključi u odgovor
Dajdza

Mi komentatori mozemo samo da stavljamo primjedbe, moderatori su ti koji treba da ih razmotre, prihvate ili odbace. Ima ona narodna" riba od glave smrdi".
Dakle, treba poceti od moderatora, iako licno mislim da je i ti prekasno, jer Forum uskoro ceka katanac.

Ne mislim da su svi moderatori losi, ali da ima losih u smislu neaktivnosti - bas me briga za Forum, sigurno je da ima.

U zivotu sve ima svoj kraj pa tako i ovaj Forum. Imati forum zbog desetak ljudi nije opravdano. Ipak, Forum je omogucio uspostavljanje nekh veza, a neke od njih su prerasle u i brak -tvoja konstatacija.

Mozda bi trebalo poceti razmisljati o ovoj tvojoj konstataciji. Ljudi su danas sve vise i vise otudjeni. Ovdje gdje zivim mnogi se zale na taj problem, nemogucnos da nadju bracnog druga. Mozda je tako i u Tuzli. Ako jest, razmislite kakvu bi pomoc u tom smislu mogao pruziti Forum. To bi mozda bio jedini nacin da povecate broj posjetilaca.

Pozdrav i sve njaboilje, Dajdza

Djecko, kasno sam primijetio tvoj komentar. Ja jesam malo ters ali ne previse. Na Forumu ima puno vise tersili komentatora od mene.

Naravno ti ne spadas u tu grupu, jer Forum ne dozivljavas kao ja. Za tebe je forum mala zabava uz sale. Ne smatram to losim pristupom., ali ipak nismo svi isti, razlicito razmisljamo, ali te razlike ne smiju imati za posledicu pominjanje najblizih, upucivanje licnih uvreda na najprimitivniji nacin, a toga je kao sto znas bilo. Ti imas odlican avatar koji budi lijepe asocijacije, ali neki imaju krajne primitivne avatare. Naravno, avatar puno govori o osobi koja ga koristi, ali i o onima koji takav primitivizam tolerisu.

Dakle, za propast Foruma najvecu odgovornost snose moderatori. Slazem se da je to nezahvalan posao, uzaludno gubljenje vemena, ali ako se neko dobrovoljno prihvati neke obaveze, onda treba da je casno obavlja, kad ne bude mogao vise zahvali se na povjerenju itd. Ovdje tako nije bilo.

Puno pozdrava i tebi. Dajdza

[Edited by Dajdza on 07-06-2013 at 01:04 GMT]

07-06-2013 at 00:45 | Uključi u odgovor
andjela

citat:
Dajdza wrote:
Mi komentatori mozemo samo da stavljamo primjedbe, moderatori su ti koji treba da ih razmotre, prihvate ili odbace. Ima ona narodna" riba od glave smrdi".
Dakle, treba poceti od moderatora, iako licno mislim da je i ti prekasno, jer Forum uskoro ceka katanac.

[Edited by Dajdza on 07-06-2013 at 01:04 GMT]

Ne znam kolko dugo citas Forum, al za ovo godina kolko sam ja tu, sve iste price se vrte u krug. Izmjenjali se moderatori , forumasi i sl. Uvijek neko nezadovoljstvo i to uvijek moderatorima, cudno.
Nezadovoljni forumasi moderatorima, pa ti isti forumasi postanu moderatori, pa opet postanu forumasi...al nezadovoljstvo ostaje uvijek tu...
A svi vrlo lako i vrlo brzo zaborave, kad moderator otvori temu i krene diskusiju, a neko od forumasa/ica tu istu pricu okrene licno protiv moderatora, vrijedjajuci i pominjuci privatno i sl..
Znaci Dajdza ne radi se o Forumu i moderatorima, nego o "ljudima" i ljudskostima.
I da ti nesto kazem, katanac ce biti kad gazda kaze, ni prije ni posle, vjeruj mi
07-06-2013 at 10:50 | Uključi u odgovor
Dajdza

Kazes "katanac ce biti kad gazda kaze". Nisam siguran da ima gazada, ako i ima zaboravio je na forum. Dizajn, dizaj, i samo dizaj je preduslov svemu, pa onda moderatori. Ako kupujes kucu, kola, stan itd, uvijek prvo gledas dizajn. Ako trazis djevojku, opet prvo gledas dizajn. Dakle, dizajn je ono prvo od cega treba poci. Jedan forumas je o tome jako lijepo pisao.

Ovo mi je treci forum i ujedno moje najvece razocarenje. Moj prvi forum bio je Forum Banja Luka. Tu je bilo dobrih komentatora, Forum je bio posjecen, ali kao i svagdje imao je poprilican broj zadrtih nacional-sovinista, ali iskljucivo na podfoirumiuma Politika i Historija-Povjet.

Pisao sam kao i na ovom Forumu, ali moram kazati da sam dozivio vise uvreda na ovom tuzlanskom Forumu , nego na Forumu Banja Luka od zadrtih srpskih nacional-sovinista.

Sta nam to govori? To nam govori da Forum nema moderaciju, da su svi ozbiljni ljudi napustili Forum, da su ostali mahom primitivci mahalaskog tipa. Ovim necu kazati da na Forumu nema dobrih i kulturnih komentatora, ali oni su uguseni od primitivaca-mahalskog tipa, jer je moderacija izostala.

Mozda se sjecas onog komentatora koji je trazio dobrog psihologa u Tuzli. Ja sam mu kazao da najvise on moze pomoci sam sebi.Odmah su uslijedile svakojake uvrede i to od komentatora koji nemaju pojma o psihologiji, psihijatriji, psiholoskim problemima. Moderator spava, ni briga ga nije. Onda sam ja to sredio na svoj nacin.

Tako mogu reci, ni manjeg Foruma ni tezih ljudi, nigdje neces nac tako mal forum sa tako puno primitivnih avatara, pa ako hoces i naslova kao npr. "Koliki je u mog dragog, da li je bolja obrijana ili ona koja to nije". Za neke su to dobri naslovi, jer odgovaraju njihovom "kulturnom nivou". Ali ako postavis naslov o zdravoj ishrani i tome slicno, i ako prebacis neki tekst, onda si "obrao bostan", jer to njima smeta, to je za njih beznacajni zivotni problem, i da ne nabrajam dalje.

Sve u svemu na Forum je davno trebalo staviti katanac. Kad ce to vlasnik uraditi to je njegov problem. Moze ga zakljucati, a moze i ostaviti da sam umre kao bolseni konj na mrazu.
Pozdrav Dajdza

[Edited by Dajdza on 08-06-2013 at 02:09 GMT]

08-06-2013 at 02:03 | Uključi u odgovor
andjela

Na sve ti Dajdža mogu reći ovako, bila sam na masu Foruma u regionu i gotovo na svakom ima tema sa podnaslovima koje si tamo nabrojao, al naravno u odredjenom podforumu. A primitivizma, malogradjanštine i uvreda, apsolutno svugdje ima. I još nešto, veliki problem su naročito oni koji sa tim niskostima istupaju sa po dva, tri pa i više nickova. Mnogi forumaši to već dugo znaju pa se ne uključuju u dosta komentara gdje su prepoznati ti dupli, trodupli i sl.

Ali tako je kako je, sve je ovo ogledalo sveukupnog dešavanja realno oko nas ovdje , na žalost svih nas bosanaca i ovdje i vani.

Lijep pozdrav i ne shvati baš svaku lično

08-06-2013 at 20:41 | Uključi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786

Sve mi se cini dajdza da se ti bar jedno treci put oprastas od foruma uz silne kritike pa nikako da odes.

Ne znam ni sta se toliko brines i kakav je i ko ga posjecuje i slicno, tebi je najgori i tako ce ostati i da ti cvijece posadimo, a necemo.

08-06-2013 at 22:56 | Uključi u odgovor
Dajdza

Ne znam sta ti podrazumijevas pod oprostajem. Ja se nikad zvanicno nisam oprostio, ali sam kazao da cu se oprostiti. Pauzirao jesam zbog svojih obaveza, i tebi kao nekom moderatoru nisam duzan pisati ispricnice. Ako si zelila da odem, a znam da jesi, mogla si se suzdrizati, i ja bih rahat otisao, ali ovako ti me povuce za jezik, pa sad moram odgoditi odlazak.

Vidim da si se uzivila u svoju ulogu moderatora na "velikom Forumu", a rezultat je vidljiv, uvijek 6-16 citanja. Za tebe je to sigurno uspjeh. Ali ima ona narodna "ko za bolje ne zna, bolje i ne trazi, zadovoljan je onim sto ima".
Mahsuzija i tebi.

09-06-2013 at 02:10 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: chegster, Denny, hajrusa, kulolog
FORUM : Da nam forum bude bolji : Moj prijedlog New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata