Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Vjerski programi
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Vjerski programi


Odgledala sam dio vjerske emisije (ramazanski program) i nakon sto sam cula vise puta cega se sve treba bojati, ne mogu da se ne zapitam zar vjera, i to svaka ne bi trebala biti zasnovana na ljubavi a ne strahu?

Poenta je u iskrenoj potrebi da se zivi posteno i cini dobro a ne da se to radi iz straha.

Sto se tice same teme, ne bi bilo lose da se imaju posebni kanali sa vjerskim programom jer mi se cini da se malo pretjeruje sa raznim emisijima u kojima pricaju neki koji djeluju u najmanju ruku iritantno.

07-08-2011 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

citat:
sunce wrote:

Odgledala sam dio vjerske emisije (ramazanski program) i nakon sto sam cula vise puta cega se se treba bojati, ne mogu da se ne zapitam zar vjera i to svaka ne bi trebala biti zasnovana na ljubavi a ne strahu?

Poenta je u iskrenoj potrebi da se zivi posteno i cini dobro a ne da se to radi iz straha.

Sto se tice same teme, ne bi bilo lose da se imaju posebni kanali sa vjerskim programom jer mi se cini da se malo pretjeruje sa raznim emisijima u kojima pricaju neki koji djeluju u najmanju ruku iritantno.


Slažem se, puno je brate vjere mjesec dana na svim budžetskim televizijama, i to u udarnom terminu.
Da nisi gledala onog Latiæa što je svojevremeno djecu iz mješovitih brakova nazivao kopiladima
07-08-2011 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
John
Nivo: Novi forumaš
mrk
Registriran(a): 06-08-2011
Lokacija: kasaba
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

citat:
sunce wrote:

Odgledala sam dio vjerske emisije (ramazanski program) i nakon sto sam cula vise puta cega se sve treba bojati, ne mogu da se ne zapitam zar vjera, i to svaka ne bi trebala biti zasnovana na ljubavi a ne strahu?

Poenta je u iskrenoj potrebi da se zivi posteno i cini dobro a ne da se to radi iz straha.

Sto se tice same teme, ne bi bilo lose da se imaju posebni kanali sa vjerskim programom jer mi se cini da se malo pretjeruje sa raznim emisijima u kojima pricaju neki koji djeluju u najmanju ruku iritantno.


Ja obièno ostavljam ljudima koji vjeruju te stvari, ako hoæe da vjeruju iz ljubavi neka vjeruju, a ako hoæe iz straha opet njihov problem.
08-08-2011 at 21:54 | Ukljuèi u odgovor
John
Nivo: Novi forumaš
mrk
Registriran(a): 06-08-2011
Lokacija: kasaba
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

citat:
racionalna manjina wrote:


Slažem se, puno je brate vjere mjesec dana na svim budžetskim televizijama, i to u udarnom terminu.
Da nisi gledala onog Latiæa što je svojevremeno djecu iz mješovitih brakova nazivao kopiladima



Predpostavljam da misliš na vjernike islamske vjeroispovjesti.

Ja nešto nisam imao taj dojam, kontam da je to otprilike sve vjerskog programa što ima na tv-u. Valjda je u udarnom terminu zato što se u to vrijeme i obavlja iftar, pa valja malo i njima da se ugodi.

Meni je uglavnom lijek daljinski, kad god je na programu nešto što mi se ne dopada.




interesantan nick

[Edited by John on 08-08-2011 at 22:02 GMT]
08-08-2011 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjerski programi

citat:
John wrote:


Predpostavljam da misliš na vjernike islamske vjeroispovjesti.

Ja nešto nisam imao taj dojam, kontam da je to otprilike sve vjerskog programa što ima na tv-u. Valjda je u udarnom terminu zato što se u to vrijeme i obavlja iftar, pa valja malo i njima da se ugodi.

Meni je uglavnom lijek daljinski, kad god je na programu nešto što mi se ne dopada.




interesantan nick

[Edited by John on 08-08-2011 at 22:02 GMT]


Ja mislim da je previše vjere na televizijama koje finansiraju kantoni, tj. država koja se izjašnjava kao sekularna.

Nije mi bila namjera da se izborom nick-a predstavim kao neko ko je prepotentan, neko ko misli da je uvijek u pravu, želja mi je bila da se na malo šaljiv pretstavim kao neko ko nije sklon svrstavanju u bilo kakve grupe, vjerske, nacionalne, politièke itd.
08-08-2011 at 22:17 | Ukljuèi u odgovor
John
Nivo: Novi forumaš
mrk
Registriran(a): 06-08-2011
Lokacija: kasaba
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjerski programi

citat:
racionalna manjina wrote:


Ja mislim da je previše vjere na televizijama koje finansiraju kantoni, tj. država koja se izjašnjava kao sekularna.






Mislim da od muhe praviš magarca
09-08-2011 at 22:46 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjerski programi

citat:
John wrote:
Mislim da od muhe praviš magarca

Demokratija je, svako ima pravo da kaže svoje mišljenje
09-08-2011 at 23:53 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

Ja mislim da i vjernici plaæaju RTV taksu pa samim tim imaju pravo da na televiziji, pored redovnih islamofobiènih tema, bude posveæeno i malo pažnje muslimanima (ili kršæanima).

Kome se ne gleda postoji daljinski, za tih sat-dva koliko traju ti programi neæete crknut, a izbora imate koliko hoæete.

10-08-2011 at 03:13 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

Po meni je na sceni apsolutna komercijalizacija vjere. Ovo danas šta se radi sa vjerom je èisto nekakvo samoreklamiranje vjernika jer je trenutno IN biti vjernik i to nebijati okolini na nos, umjesto biti vjernik za se.
Posljednji primjer je ova totalna komercijalizacija Ramazana. Ramazansko sniženje, ramazansko ovo, ramazansko ono, iftari u restoranu, poseban popust za stare postaèe, dodatni popust za penzionere postaèe. Al' mi je vrhunac bio kad sam neki dan upalio kantonalnu televiziju i gle èuda...ramazanski kviz What the ..ck? I kaže - šaljite sms sa taènim odgovorom na broj 092...... cijena popularna 0,30 menseèini po sms-u a nagrade sve redom halal od starih halaldžija tuša, mercatora, podravke, i inih sponzora ramazanskog programa.
Svakim danom postajemo karikature u svakom smislu a poglavito moralnom tako da i vjerski programi lièe na karikaturalne uradke kleriko zagondžija

10-08-2011 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

citat:
root wrote:
Ja mislim da i vjernici plaæaju RTV taksu pa samim tim imaju pravo da na televiziji, pored redovnih islamofobiènih tema, bude posveæeno i malo pažnje muslimanima (ili kršæanima).

Kome se ne gleda postoji daljinski, za tih sat-dva koliko traju ti programi neæete crknut, a izbora imate koliko hoæete.


U ovoj državi muslimana je malo više od pola, a garantujem da je više od pola od tih muslimana onih koji su muslimani samo po imenu ( ne prakticiraju vjerske rituale), i da bi takvi više voljeli gledati neki dobar dokumentarac,muzièku emisiju i sl. nego da slušaju "intelektualce" tipa Latiæa, Ceriæa, Alispahiæa itd.

Nije u redu da se manjini toliko pažnje posveæuje.

[Edited by racionalna manjina on 10-08-2011 at 11:43 GMT]
10-08-2011 at 11:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Religija i filozofija : Vjerski programi New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice