Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Vjerski programi
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjerski programi

Vjera bi trebala da bude privatna stvar, a ne stvar okoline i mahale. Ovim tvojim primjerima dodao bi i nekoliko FB statusa "Dosao mi kolega zove me na kafu, a ja sva onako u cudu cuj kafu, pa postim i sl" onda slijedi lajkanje i komentarisanje kolege kako je zaboga mogao da pozove na kafu nekoga ko posti i kako to on ne posti, a musliman.

Ovo se ne odnosi na sve vjernike, nego na pojedince koji po mom misljenju ovakvim primjerima sramote i sebe i svoju vjeru.

Sto se tice vjerskog programa protiv toga nemam nista. Mogao bi slusati ilahije i kaside dan noc.

P:S Raci bi ukino sve kanale, samo bi ostavio vjerske 24h i to s apetitom

10-08-2011 at 11:49 | Ukljuèi u odgovor
WipeOut
Nivo: Forumski doajen
wonna be

Registriran(a): 27-10-2010
Lokacija: Over the rainbow
Odgovori: 2163
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjerski programi

citat:
racionalna manjina wrote:


U ovoj državi muslimana je malo više od pola, a garantujem da je više od pola od tih muslimana onih koji su muslimani samo po imenu ( ne prakticiraju vjerske rituale), i da bi takvi više voljeli gledati neki dobar dokumentarac,muzièku emisiju i sl. nego da slušaju "intelektualce" tipa Latiæa, Ceriæa, Alispahiæa itd.

Nije u redu da se manjini toliko pažnje posveæuje.

[Edited by racionalna manjina on 10-08-2011 at 11:43 GMT]


Pa vi napravili frku kao da nema nista na Tv-u osim vjerskog programa,ima brate drugi neki kanal,uzmes daljinski i prEtisnes tipku i nek se pomanke sa tog sto gledas,i saltaj dok ne nadjes nesto zanimljivo...

jel ba ti to @raco nemas niti jendog drugog programa osim TK?
ako je tako,isti ti TV kao kod mene kad sam studirala....doduse bila je i Tv Tuzla
10-08-2011 at 14:02 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

citat:
Shaban wrote:
Po meni je na sceni apsolutna komercijalizacija vjere. Ovo danas šta se radi sa vjerom je èisto nekakvo samoreklamiranje vjernika jer je trenutno IN biti vjernik i to nebijati okolini na nos, umjesto biti vjernik za se.
Posljednji primjer je ova totalna komercijalizacija Ramazana. Ramazansko sniženje, ramazansko ovo, ramazansko ono, iftari u restoranu, poseban popust za stare postaèe, dodatni popust za penzionere postaèe. Al' mi je vrhunac bio kad sam neki dan upalio kantonalnu televiziju i gle èuda...ramazanski kviz What the ..ck? I kaže - šaljite sms sa taènim odgovorom na broj 092...... cijena popularna 0,30 menseèini po sms-u a nagrade sve redom halal od starih halaldžija tuša, mercatora, podravke, i inih sponzora ramazanskog programa.
Svakim danom postajemo karikature u svakom smislu a poglavito moralnom tako da i vjerski programi lièe na karikaturalne uradke kleriko zagondžija



na koji naèin smo povezani ja i svi ti koje si pobrojo, osim što oni pokušavaju da meni uzmu koju marku

daleko je od biti "IN" sve to

biti IN bi bilo :ako ima poseban kafiæ u gradu pa svi dolaze da popiju piæe u tom kafiæu, jer æe da budu viðeni i sl. stvari da ne nabrajam. eh kolega jel ti ideš u džamiju, ako je IN predpostavljam da ideš, u Tuzli je uvijek bilo AUT, a naroèito u poslednje vrijeme



BTW što to ne bi bilo nešto ramazansko, pa ramazan i jeste mjesec. to treba da se gleda kao na augustovsko sniženje i sl. ali ako nekome bode oèi bilo šta što ima "V" od vjere, taj bi onda trebo da razmisli o sebi i o svojoj "toleranciji"

[Edited by borbeni on 10-08-2011 at 19:52 GMT]
10-08-2011 at 19:49 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjerski programi

citat:
Shaban wrote:
Po meni je na sceni apsolutna komercijalizacija vjere. Ovo danas šta se radi sa vjerom je èisto nekakvo samoreklamiranje vjernika jer je trenutno IN biti vjernik i to nebijati okolini na nos, umjesto biti vjernik za se.
Posljednji primjer je ova totalna komercijalizacija Ramazana. Ramazansko sniženje, ramazansko ovo, ramazansko ono, iftari u restoranu, poseban popust za stare postaèe, dodatni popust za penzionere postaèe. Al' mi je vrhunac bio kad sam neki dan upalio kantonalnu televiziju i gle èuda...ramazanski kviz What the ..ck? I kaže - šaljite sms sa taènim odgovorom na broj 092...... cijena popularna 0,30 menseèini po sms-u a nagrade sve redom halal od starih halaldžija tuša, mercatora, podravke, i inih sponzora ramazanskog programa.
Svakim danom postajemo karikature u svakom smislu a poglavito moralnom tako da i vjerski programi lièe na karikaturalne uradke kleriko zagondžija


potpis Shabane

10-08-2011 at 19:58 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

10-08-2011 at 20:06 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi


Da se razumijemo, najmanji je problem uzeti daljinski i okrenuti, pa necu ni gledati sto mi se ne svidja, nego je po meni problem sto se pod vjerskim programom svasta provlaci.

Treba sve raditi s mjerom, bez obzira bili vjernici ili ne mnogo sta se moze sa uzivanjem pogledati, nauciti nesto o svakoj vjeri i obicajima ali kad se pojavi neki hafiz(zaboravih kako se zove) i njemu se da sat vremena da prica nebuloze e to mi je vec vrijedjanje pameti.

Protiv takvih likova bi trebali biti svi kojima je stalo do ocuvanja istinskih vrijednosti.

Problem je i sto smo brate dragi mnogo osjetljivi kad je vjera u pitanju, pa se dodje u situaciju da se ne smije ni reci da nesto ne valja.

10-08-2011 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
John
Nivo: Novi forumaš
mrk
Registriran(a): 06-08-2011
Lokacija: kasaba
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

Uh, pa vi ovo stvarno ozbiljno shvatate, a sve bi jedan "klik" na daljinskom riješio. Ja mislim da bi na javnim servisima, a pogotovo na državnim, sve trebalo da bude zastupljeno, naravno mora da se uzme u obzir gledanost tih emisija. Nekada doðe i meni muka kad vidim na BHT-u emisiju o nauci staru 30 godina, koja uèi široke narodne mase neèemu što više nije ni taèno, al' šta se može.

Opet "klik" sve riješi

@sunce, ne mogu da dam komentar na emisiju jer je nisam gledao, a kako ti napisa u prvom postu i ti si samo gledala dio emisije, pa je moguæe da nisi sve ni vidjela što je trebalo. Ne želim da pametujem, samo treba biti pažljiv prema svima.



10-08-2011 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjerski programi

Ne znadoh gdje da ¡metnem ovo pitanje , pa reko može i ovdje...Neka mi neko objasni, ako nije zahmet, "U kojem obliku i kolko su vjerske zajednice ukljuèene u socijalni rad jedne države"? Nije bitno o kojoj se vjrskoj zajednici radi, zanima me samo kakve su njihove aktivnosti, kreativni rad ili sl. po tom pitanju.Hvala unaprijed za odgovore , ako ih bude , naravno

16-11-2011 at 15:10 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjerski programi

citat:
Aidatuzla wrote:


jedino da pogledas na stranicama vjerskih zajednica kakve su im aktivnosti



Jooj taman sam se ponadala da si mi nešto konkretno odgovorila al nije ti loša ova smjernica , moja draga ovo mi hitno treba
17-11-2011 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: almirdzini, boki, E_salkic, GIFT, Keno, meli1980, mirex, seky, selmic_de, Sselmica, Tuzlanka, vw joker
FORUM : Religija i filozofija : Vjerski programi New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice