Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli!?
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
enklava
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
Shaban wrote:


Što se tièe gradskog prevoza pitaj graðane Sarajeva u septembru hoæe li opšte imati prevoz Kako sada stvari stoje njihov Gras može samo David i to onaj kurton izvuæi
Pa šta im onda znaèi to tvoje poreðenje cijena, koje uzgrad budi reèeno nije taèno



LOL za cijenu, opste poznata stvar.

Sarajevo nije krivo sto se gradjani Tuzle nisu skupili da kamenuju MUP, pa ih tako natjerali da zastite grad od mafije, kako bi gradjani mogli otvarati biznise i razvijati zdravo trzisno okruzenje.

Tuzla nema nijednu grupaciju koja vrsi pritisak na vladu (vise takvih grupa imaju iranske zabiti).

Energetski sektor je mogao biti bitan za napredak grada u socijalizmu, ali to sada nije slucaj.
24-08-2011 at 11:07 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
enklava wrote:


LOL za cijenu, opste poznata stvar.

Sarajevo nije krivo sto se gradjani Tuzle nisu skupili da kamenuju MUP, pa ih tako natjerali da zastite grad od mafije, kako bi gradjani mogli otvarati biznise i razvijati zdravo trzisno okruzenje.

Tuzla nema nijednu grupaciju koja vrsi pritisak na vladu (vise takvih grupa imaju iranske zabiti).

Energetski sektor je mogao biti bitan za napredak grada u socijalizmu, ali to sada nije slucaj.


Upravo tako poznata je stvar
A ja æu ti uraditi taèno poreðenje cijena èim ugrabim vremena:
A ko ovdje to brani graðanima da otvaraju biznise molim te lijepo?
Ja još ne èuh za taj sluèaj!
A energetski sektor za tvoju informaciju je okosnica razvoja svake kapitalistièke države. Država koja ne kontroliše energetski sektor je mrtva država. Razvoj svih gradova je ubrzan ukoliko imaju energetske kapacitete. Jer ti kapaciteti kako poveæavaju zaposlenost tako i privlaèe brojne srodne i prateæe djelatnosti.

[Edited by Shaban on 24-08-2011 at 11:13 GMT]
24-08-2011 at 11:10 | Ukljuèi u odgovor
enklava
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

E, moj shabane... ispod kakvog li kamena ti zivis. Da je i meni tako.

24-08-2011 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

molim da se postiranje i komentari svedu na civilizovan nivo. razlika u mišljenju, koje u vezi izgradnje u tuzli ima jako puno, nam ne daje za pravo da nekoga podcjenjujemo i omalovažavamo, a pogotovo vrijeðamo.

24-08-2011 at 17:55 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
Shaban wrote:


Koga ti nazivaš indoktriniranom budalom i sa kojim pravom?


Svakog onog ko plješæe na svaku glupost koja izaðe iz usta Jasmina Imamoviæa, a samo zbog toga što je dotièni èlan SDP-a.
25-08-2011 at 00:16 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

E vidite vas dvojica, to je glavna razlika izmeðu nas. Naime, ja vas ne vrijeðam nego pokušavam argumentima diskutovati sa vama. A imao bi s punim pravom reæi recimo da drug iliti gospon @enklava živi u tamnoj špilji iznad Sebilja i odatle ne vidi dalje ništa od Bašèaršije i minderaša. A ti @root srce slatko si u najmanju ruku pohaðao seanse sa recimo F.A. pa olako daješ kvazipolitièkophihološke projekcije individua.
Helem okanite se æorava posla ako niste u stanju diskutovati kao insani, oni normalni mislim

25-08-2011 at 10:09 | Ukljuèi u odgovor
enklava
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Kakvo raspravljanje kao insani, kad lazes, recimo, oko cijena studentskih mjesecnih karata u Sarajevu i Tuzli? Mislim, smijesno.
Tema je kako se spomenicima moze davati prednost nad groznom ekonomskom i higijenskom slikom Tuzle, a ti spominjes da je Sarajevo krivo za to?

Osim toga, govoris da je Tuzla zdravo okruzenje za razvoj biznisa. Nidje veze momak. Nisi ti dugo pogledao ove carsije, onako s paznjom. Razlicite mafije kontrolisu razlicite kvartove i biznis jednostavno nije moguce razvijati.
Situacija nije puno bolja ni u ostatku BiH, ali ovdje se bavimo Tuzlom i cinjenicom da je grad propao zbog loseg upravljanja, kao i nepoduzetnog mentaliteta gradjana, a ne zbog Sarajeva. Taj animozitet Tuzlaka prema Sarajevu je tako prevazidjen, time se jos samo bave Fukare.

[Edited by enklava on 25-08-2011 at 11:24 GMT]

[Edited by enklava on 25-08-2011 at 11:25 GMT]

[Edited by enklava on 25-08-2011 at 11:26 GMT]

25-08-2011 at 11:17 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Mojatuzla.ba

Tuzla veæ godinama postaje sve veæa „džungla na asfaltu“, gdje blagoslovom gradskog vrha bogati grade gdje i kako hoæe
Èetvrtak, 25 Avgust 2011 12:23



Na benzinsku pumpu u Kreki, „jednom nogom“ praktièno se naslanja nova zgrada u izgradnji. „Drugom nogom“ je skoro na magistralnoj cesti, od koje je dijeli samo relativno uzak trotoar.



Kažu da je to poslovno-stambena zgrada u kojoj æe biti najnoviji tržni centar. To je i najnoviji prostorno-urbanistièki „biser“, koji je „papire za gradnju“ dobio „na guranje“. Samo malobrojni u vrhu opæinske vlasti su upuæeni u tajnu, kako se odvijao proces dodjele „papira“. Još ima privatnih vlasnika koji imaju primjedbe i osporavaju legalitet izdanih „papira“, ali njihov je problem što su siromašni, a zna se – „iz prazne ne puca“.

Zanimljivo je da su za objekat izdati „papiri za gradnju“, bez obzira na èinjenicu da objekat praktièno „izlazi“ na magistralnu cestu s jedne, a naslanja se na benzinsku pumpu s druge strane. To su èudni neki prostorno-urbanistièki uzusi, svojstveni tuzlanskim urbanistièkim funkcionerima, ili vlasti u Tuzli. U ovom gradu urbanisti nas èesto „bombarduju“ svojim rješenjima.

Mnogi graðani još se živo sjeæaju žestokih rasprava oko izgradnje benzinske pumpe na Stupinama. Tada su se mnogi pozivali na standarde koji reguliraju parametre izmeðu benzinskih pumpi i stambenih objekata. U sluèaju pomenute zgrade u Kreki, tog prostorno-urbanistièkog problema uopæe „nema“. Zanimljivo!

Ova zgrada u Kreki nije jedina prostorno-urbanistièka zanimljivot grada posljednjih godina. Tuzla je grad sa hiljadama nezakonito sagraðenih objekata, što je direktna posljedica lošeg funkcioniranja vlasti. U gradu je puno urbanistièkih nelogiènosti, od èinjenice da je dio centralnog gradskog parka vrh opæinske vlasti dodijelio privatniku za parking, „tajanstvenog“ nadziðivanja spratova na desetine zgrada, do izgradnje KIT-a na Solnom trgu, koji je završen, ali još uvijek sporan i zbog izgradnje, pa i namjene.

Tuzla veæ godinama postaje sve veæa „džungla na asfaltu“, gdje blagoslovom gradskog vrha bogati grade gdje i kako hoæe. Grad je mnogo godina bio bez validnog prostornog plana. Vlast je to htjela, jer je sebi stvorila pravni „vakum“ u kojem je grad mogla pretvarati u „džunglu“. Nije bilo validnog akta koji bi to sprijeèio. Ali, da bi glumili zakonitost u radu, osnivali su neke komisije koje su – vjerovatno po uputama i zahtjevima moænih – davale „struèna mišljenja“, na osnovu kojih su dodjeljivani „papiri za gradnju“. Te komisije, kao surogat zakonitosti, u normalnim okolnostima prostorno-urbanistièka praksa ne poznaje, ali su one bile dobar alibi za vlast, koja je politièkim lobijima i bogatim finansijerima praktièno omoguæavala da grade gdje i kako skoro požele.

Prostorno-urbanistièka orijentacija gradskog vrha uopæe nije imala i nema sluha za ekonomsku politiku. Posljednjih godina u gradu je „niklo“ desetine prodajno-uslužnih centara, je nije stvaran ambijent za ulaganje u proizvodnu djelatnost. Opæina Tuzla sa 150-170.000 stanovnika èini oko èetvrtinu populacije u TK. U njoj je oko 50.000 zaposlenih i približno toliko je nezaposlenih. Znaèi u opæini je oko polovina nezaposlenih u TK. Tuzla je nekad bila jedan od prvih industrijskih cenatara BiH. Danas industrija zamire. U razvoju opæina Tuzla ubrzano zaostaje za tempom napretka Gradaèca, Graèanice, Srebrenika, pa i Lukavca, te Živinica. U pomenutim opæinama je sve više proizvodno-preraðivaèkih kapaciteta koji postaju brend. U Tuzli – po pravilu - propada i ono što je bilo prepoznatljivo. U opæini je oko 50 posto siromašnih porodica, koje mjeseèno žive od 300 KM. Zato je u Tuzli puno prodajnih centara po „glavi siromašnog“.

Posljednji su „vozovi“ da gradska vlast tvori ekonomsku politiku koja æe stimulirati proizvodnju, kako u privatnom, tako i javnom sektoru. To je radi nezaposlenih. Gradski vrh zasad samo vodi raèuna o komunalnim javnim preduzeæima, preko kojih nameæu mnoge parafiskalne namete na graðane. Na taj naèin pomažu egzistenciju pretjerano brojne javne uprave. U državi, a Tuzli posebno, kada bi javnu potrošnju sveli u normalne okvire, ona bi morala biti smanjena za oko 50 posto. Grad ima višestruko brojniju administraciju od optimalne, a rodni list je lakše izvaditi u Behramima kod Srebrenika, nego u Tuzli.

Ko, zašto i kako od grada pravi „džunglu na asfaltu“, po službenoj poziciji najbolje znaju odgovorni u Opæini Tuzla.


25-08-2011 at 13:04 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
enklava wrote:
Kakvo raspravljanje kao insani, kad lazes, recimo, oko cijena studentskih mjesecnih karata u Sarajevu i Tuzli? Mislim, smijesno.
Tema je kako se spomenicima moze davati prednost nad groznom ekonomskom i higijenskom slikom Tuzle, a ti spominjes da je Sarajevo krivo za to?

Osim toga, govoris da je Tuzla zdravo okruzenje za razvoj biznisa. Nidje veze momak. Nisi ti dugo pogledao ove carsije, onako s paznjom. Razlicite mafije kontrolisu razlicite kvartove i biznis jednostavno nije moguce razvijati.
Situacija nije puno bolja ni u ostatku BiH, ali ovdje se bavimo Tuzlom i cinjenicom da je grad propao zbog loseg upravljanja, kao i nepoduzetnog mentaliteta gradjana, a ne zbog Sarajeva. Taj animozitet Tuzlaka prema Sarajevu je tako prevazidjen, time se jos samo bave Fukare.

[Edited by enklava on 25-08-2011 at 11:24 GMT]

[Edited by enklava on 25-08-2011 at 11:25 GMT]

[Edited by enklava on 25-08-2011 at 11:26 GMT]

Prvo ti ne da lažeš nego nemaš pojma šta prièaš!
Kad raspravljaš onda pazi šta baljezgaš. Jer si rekao cijene gradskog prevoza a ne cijene studentske karte. Jer da si rekao cijene studentske karte dokazao bi da nemaš pojma o èemu prièaš jer studentske i uèenièke karte se subvencioniraju iz budžeta kantona a ne opæine. Toliko o tome jer oèito je da nemaš pojma.
I ja bi sad trebao s tobom diskutovati o poduzetništvu a sklon si miješanju kruški i jabuka iz neznanja Rekao sam ti daj mi 1 (jedan) primjer gdje je nekome ovdje ZABRANJENO da se bavi biznisom! Èaršiju gledam svaki dan, roðen sam tu, živim tu i bavim se biznisom tu. Gro problema koje ja imam su sa državom i ona me sputava da razvijem biznis. Tu mislim i na sudstvo!
Higijenska slika Tuzle je slika nas samih. Mnogo stoke sitna zuba stanuje u njoj i oko nje.
Što se tièe izgradnje da si èitao o ne pjenio vidio bi šta sam napisao i šta i inaèe pišem.
25-08-2011 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Ma neka ba spomenika, nek privlace turiste.

Evo kako se dvojica stranaca ibrete spomeniku Martin Luther King-a u TZ. Nakon dnevnog iskustva setnje i upoznavanja sa Tuzlum i tom prilikom ne uspjese popiti tuzlansko pivo u gradu, niti u hotelu Tuzla, jer zbog nekog cudnog razloga kafane nisi sluzile domace-okalno,nego straNJSKA. Kazu ljudi bas lijepo sto imate Martinov spomenik, a nemate lokalno pivo. ;hanka

Kao ljubitelji zivotinja, volili su pse lutalice vidjeti kojekuda. Na njihovo pitanje zasto i kako, rekoh gdje mi je onaj smajli sto slijeze ramenima. ;hanka Ali brzo sam se snasla, pa rekoh - mi smo bosanci merhametli ljudi i volimo zivotinje. Ovdje su vrucine velike i zato smo im izgradili fontane da imaju iz ceg piti vodu. ;hanka

A lijepo je pogledati po zgradama i vidjeti kako je svako sebi napravio prozore po vlastitom ukusu, ugradio kadru kako kome cejf, zagradio balkone, itd - ma nek je sarenila - bas onako urbano izgleda. ;hanka

Sve su ovo stvari koje strahovito privlace turiste.

Na pitanja tipa zasto Tuzla nema infrastrukturu i zasto je do Tuzle tesko doci i zasto su putevi grozni, rekoh nije bitno kako cete doci, bitno je kad dodjete mozete se osvjeziti u fontanama, tuzlansko pivo mozete kupiti u prodavaonicama, mozete se bogu moliti da predjete ulicu i da zivi ostanete, ne obracajte paznju na pse lutalice, zagadjenost, itd - za sve se to brine opstinska iliti opcinska vlast, a ako ne oni onda kantonalna vlast, a ako ne kantonalna onda federalna. ;hanka Tu ja pokazem kako se mi razumijemo u rascjepkanost na kantone kao Svica.

Elem, da jos malo utusim - sta bih ja mogla drugo biti nego mrzitelj svoje domovine i svog grada. ;hanka Ne sumnjam da cu biti svacena.

25-08-2011 at 14:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli!? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice