Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli!?
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Zna li ko koliko æese para skrkati u tog Tvrtka?

25-08-2011 at 14:34 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Jao Raaco sto me nasmija, svaka ti dala ! Kako sam procitao tvoje pitanje zvucalo mi je taman ko da cujem "otog" lika sa avatara ti !
Shabane de reci da samo lozis raju i da ti je sva prica lozionicko-sarkasticna, jerbo u protivnom cu ti srezati "kreditni rejting" koji imas kod mene .
Evo Abulafija postira tekst kojim je receno mnogo toga.
Zasto i gdje grijesi opcinska vlast? dvostruki arsini, neprincipijelnost i nedosljednost, bez ekonoske vizije i strategije, bez odlucnosti i duha, bezidejnost i mlohavost, prekobrojna administracija i birokratija itd. mogu zadacnicu da napisem. Sta Sarajevo ima sa svim time?
Koliko mi je poznato, kada pricamo o energetskom iskoristavanju Tuzle od strane Sarajeva, meshcini da mi u zakonodavnoj a i izvrsnoj vlasti u epicentru tj. u Sarajevu imamo bruku ljudi iz Tuzle, sta oni konkretno uradise za Tz? Oni su mogli, trebali i MORALI prije nego bilo ko drugi. Zasto nisu lobirali da se npr. ministarstvo za industriju, energetiku i rudarstvo izmjesti u Tz gdje bi i trebalo da bude. Ali dade EP 7MIL opstini za nemampojmasta i sve ok, Tuzla zadovoljna !
A to sto je sva administracija u Sarajevu je sasvim normalna i prirodna pojava obzirom da je Sa glavni grad, tako je svugdje u svijetu, po meni je neprirodno i nevjerovatno da se od Tuzle pravi turisticki grad ako se zna da smo vijekovima bili inustrijski gigant.
Tugo moja, hocemo turizmom da se bavimo, smetaju nam fabrike jer nam zagadjuju zrak. .

Doci cemo tobe jednog dana samo bojim se da ce biti malo prekasno.

25-08-2011 at 17:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

@Abulafija
@MelMel

@raco,ja èuh cifru oko 200 tisuæica kaemova,ovaj što je najjeftiniji

[Edited by soraya on 25-08-2011 at 18:17 GMT]

25-08-2011 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Ma dajte, nema kod nas lopovluka

Skup taj Tvrtko, ja bih prije izgradnje Tvrtka riješio problem onih propalih ploèa po Korzu, more neko , ne daj bože, nogu slomit.

25-08-2011 at 18:43 | Ukljuèi u odgovor
enklava
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
Shaban wrote:

Prvo ti ne da lažeš nego nemaš pojma šta prièaš!
Kad raspravljaš onda pazi šta baljezgaš. Jer si rekao cijene gradskog prevoza a ne cijene studentske karte. Jer da si rekao cijene studentske karte dokazao bi da nemaš pojma o èemu prièaš jer studentske i uèenièke karte se subvencioniraju iz budžeta kantona a ne opæine. Toliko o tome jer oèito je da nemaš pojma.
I ja bi sad trebao s tobom diskutovati o poduzetništvu a sklon si miješanju kruški i jabuka iz neznanja Rekao sam ti daj mi 1 (jedan) primjer gdje je nekome ovdje ZABRANJENO da se bavi biznisom! Èaršiju gledam svaki dan, roðen sam tu, živim tu i bavim se biznisom tu. Gro problema koje ja imam su sa državom i ona me sputava da razvijem biznis. Tu mislim i na sudstvo!
Higijenska slika Tuzle je slika nas samih. Mnogo stoke sitna zuba stanuje u njoj i oko nje.
Što se tièe izgradnje da si èitao o ne pjenio vidio bi šta sam napisao i šta i inaèe pišem.



Shabane

Kakav budzet kantona? Smanjenje cijena studentskih karti u Sarajevu je posljedica uvodjenja konkurencije u javni prevoz. Nesto sto je za Tuzlu naucna fantastika.

Nije niko rekao da je zabranjeno nekome da se bavi biznisom, nego ne postoji zdravo okruzenje za to zbog nepoduzetnosti naroda, neprotestvovanja naroda, korumpiranosti MUP-a i suda, a sto se tice higijenske slike grada, nisam mislio na bacanje smeca, nego na propadanje historijske jezgre, a kao posljedicu toga i invaziju stakora i zohara koji sire zaraze okolo. Normalne opstine to ne dopustaju, te otkupljuju objekte od vlasnika ako je potrebno. Pare se ulazu u spomenik, umjesto u sanaciju Korza koje izgleda kao Kabul. Ako ne moze sve odjednom, onda moze jedan po jedan objekat. Nezaposlenost je 50%, shabane, poslovni prostori zjape prazni, ne treba imati dobar vid da se to vidi. Biznisi propadaju, jer su nekvalitetni, ali i zbog slabe kupovne moci ljudi. Ljudi ne protestvuju, ne mijenjaju nista u svom zivotu i gradu, pa se onda stvara zacarani krug apatije i bijede.

U takvoj situaciji praviti spomenik Posejdonu, koji bi trebao predstavljati kralja Tvrtka je cisti bezobrazluk, shabane, zato nemoj sabotirati temu Sarajevom, kantonalnim budzetima i slicnim stvarima koje nemaju veze sa jednom prostom cinjenicom - a to je da Imamovic koristi jeftine metode da privremeno umiri narod, prije nego sto otperja glavom bez obzira nakon godina i godina gradjenja korisnih politickih veza na polozaju u Tuzli.
25-08-2011 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
John
Nivo: Novi forumaš
mrk
Registriran(a): 06-08-2011
Lokacija: kasaba
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Meni je žao onog parka u èaršiji, onoliki spomenik æe da ga uništi. Trenutno je najromantiènije mjesto u gradu.

26-08-2011 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
enklava
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Mi gradjani trebamo izaci na ulice i zabraniti da se gradi taj spomenik. Ne samo da nije vrijeme za trosenje para na to (ne zaboravite da se taj spomenik placa od poreza kojeg mi gradjani placamo), nego treba zaustaviti unistavanje historijske jezgre grada, te parka/banje, zavisno od toga gdje ga budu htjeli graditi. Neka ga izgradi na Panonici pored sojenickih naselja u koja ne mozemo uci.

26-08-2011 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Kad se vec spomenu sojenicko naselje, zasto se tamo ne moze uci? Sta je bila svrha izgradnje istog? Kad god sam ljeti dosla i probala uci da vidim, receno mi je da ne moze, samo grupe. Kad sam pitala zasto ne, kaze mi ciko - ne znam ja nista ja samo ovdje radim.

Sorry ako je ovo zacatavanje, ali ako neko moze dati odgovor - bila bih zahvalna.

26-08-2011 at 14:16 | Ukljuèi u odgovor
poetessa
Nivo: Novi forumaš
zbunjena, al ne i luda
Registriran(a): 08-07-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

de da vam se i ja javim, koja sam sve ovo zapoèela.. da vam ne bih svima odgovarala jer svaki od komentara nešto je rekao na šta bih imala repliku, sumiram slijedeæu stvar: kategorièno sam protiv izgradnje tog spomenika iz bilo kojih razloga. ne tièe me se turizam ovakav il onakav, ljudi æe u Tuzlu dolaziti kao i do sad sa il bez tog g-dina Tvrtka. moja poenta je bila da li mi kao graðani imamo pravo glasa u svemu tome? ako imamo da onda izglasamo, a ako nemamo da nametnemo. najozbiljnije sad kažem da sam spremna na protest protiv izgradnje.. ako èujete i vidite na vijestima djevojku pred opštinom koja stoji sa transparentom protiv Jasminovog Tvrtka, znajte da sam to ja.. pa bujrum neka se pridruži ko želi..

i neko je spomenuo prije, ne bih citirala, da Jasminove ideje slijede ljudi koji su uz njega u stranci, pa eto javno ovako kažem da sam sasvim uz SDP al da nebuloze ovog tipa NE PODRŽAVAM jer ovo nije ni u kakvom cilju poboljšanja kvalitete života graðana Tuzle.. (i ovdje je rijeè samo o ovom gradu, ovom problemu, ne Sarajevu, ne Zenici, ne studentskim kartama ili neèemu desetom; udružimo se i zaustavimo izrabljivanje strpljenja graðana, a i novèanika)

26-08-2011 at 20:37 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Glasali smo da za Jasmina da veæe zlo ne bi pobijedilo manje, nismo mi glasali za dobro, dobro u Tuzli ne postoji, barem ne meðu politièarima.

27-08-2011 at 00:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli!? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice