Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Prestanite cvariti trujete sebe i nas
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

Ja prestajo 3 puta po tri mjeseca
Poslije 3 dana, vise nije problem, barem meni nije bio. Ponekad prahne, al nista strasno.
Doduse, koristio sam one inhalatore, nicorete, pomogli su mi dosta.
E sad.....
Ja cigaru volim, isto ko i kafu.
Poslije 3 mjeseca zapalim, i nista....
Cigara ruznog ukusa, poslije te prve, ne trazi mi se ponovo, ma milina.
Super rekoh, sad mogu ponekad zapaliti, kad je kaka festa, posebna prilika, kad mi prahne......
Jest mudo marjanovo.
Feste zaredaju, pa zapalim opet za sedmicu, dvije, tri.
Pa kazem, hajde, samo cu petkom, poslije posla zapaliti.
I sve lijepo, ne trazi se, maltene, moram se natjerati da zapalim.
I tako jedno po godine, malo po malo, sve cesce i cesce.....
I nakon pola godine, znaci 3 plus 6 opet cvarim, ko da nikad nisam ni prestajao, s tim sto sad dim uvlacim, ko da mi je zadnja, do peta, mescini....

28-09-2012 at 10:37 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

jaooo,moro sam djecu u drugu sobu odvwst,povlacis dim do petnih žila
vec vidim uši kako taj rad,prema ocima naginju,pa u rikverc ,ko kolateralna steta

28-09-2012 at 10:41 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

citat:
ljubavnica wrote:

ti si znaci dvaput prestao.kako je tebi bilo.sta si radio kad ti naumpadne?sta sad radis kad neko pusi,a tebi zamirise?



Isto sam ih odjednom bacio. Rek'o necu vishe j***m im mater i tako je trajalo vishe od 3 godine. Da ti pravo kazhem nije mi ni zamirilo jebi ih. Na pochetku sam ono pravo bio ljut sam na sebe shto sam ikako to g***o jeo pa tako da te dimove okolo nisam ni miris'o, kasnije , vremenom postalo je normala, pushili ili ne u mojoj blizini meni to nije smetalo. Poshto vec gotovo 6 godina se j***m po svijetu, trbuhom za kruhom, naleti jebiga vrijeme da zapalim i tako ponovo krenem jesti g***a da bih prije jedno 2 mjeseca to opet bacio.

I dalje mislim da ako hocesh da prestanesh sa cvarenjem, najbolje da to odjednom bacish a ne nekim postepenim varijantama, zhvakama, flasterima i ostalim g***ima.
30-09-2012 at 04:01 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas




30-09-2012 at 04:07 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas


Kupi Haso cigare , odmakne se od trafike i vidi da pise da pusenje dovodi do impotencije, vraca se i kaze "izvinite mogu li dobiti one od kojih se dobija rak".

30-09-2012 at 11:34 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

Bila sam pusac i to aktivni ,pusila ko ciro, odjednom sam prestala pred jednu veoma tesku operaciju i evo 2god nikad nisam na cigare ni pomislila.Moze se prekinuti samo treba jedan klik koji dodje tesko ali dodje

28-10-2012 at 20:01 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

citat:
tuba wrote:
Moj najduzhi period bez cvarenja garaci je bio neshto malo vishe od 3 godine, pa sam ponov'o pocheo jest' g***a da bih opet prest'o prije jedno 2 mjeseca. Valjda ovaj put istrajem da valja.



7 mjeseci neki dan bilo
18-02-2013 at 06:49 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

ahaaammmmm

18-02-2013 at 18:50 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

Do 2100. u svijetu bi moglo biti preko milijardu žrtava pušenja

Ukoliko svijet želi sprijeèiti da broj umrlih od posljedica pušenja do kraja stoljeæa premaši milijardu, duhansku industriju mora poèeti tretirati kao prijetnju javnom zdravstvu, poruèili su zdravstveni struènjaci okupljeni na meðunarodnom skupu koji je organizovao univerzitet Harvard.

“Jedina koja ima koristi od prenošenja pušaèkih navika s jedne siromašne generacije na drugu je industrija duhana”, upozorava Gregory Connolly, direktor centra za globalni nadzor nad duhanom pri harvardskoj školi javnog zdravlja i predsjedatelj konferencije koja je u Bostonu okupila predstavnike više od 40 zemalja i meðunarodnih organizacija poput EU, Afrièke unije i Svjetske zdravstvene organizacije.

“Ovaj je sastanak historijski korak prema pretvaranju pušenja u svijetu u prošlost”, rekao je.

Zdravstveni struènjaci poruèili su s konferencije kako se kontrola nad duhanskim proizvodima mora uklopiti u programe UN-a i drugih razvojnih agencija širom svijeta, a zemlje pojedinaèno moraju donošenjem zakona ne samo zaštititi zdravlje nacije nego i ogranièiti štete koje su posljedica te industrije.

Connolly upozorava kako od posljedica pušenja štetu trpe sve industrije osim duhanske, a isto vrijedi i za ekonomije siromašnih zemalja i njihovo stanovništvo.

Skup je pozvao da se u središte svake odluke o trgovinskim sporazumima koji ukljuèuju duhansku industriju postavi pitanje štetnih posljedica na zdravlje te da se ulože napori kako bi se broj pušaèa smanjio na manje od 5 posto stanovništva u svijetu do 2048.

Pušenje u zemljama u razvoju je veæ do sada odnijelo oko 100 miliona života.

06-03-2013 at 11:10 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prestanite cvariti trujete sebe i nas

Ovisnost: Ljudi tek nakon èetiri pokušaja prestanka pušenja to i uspiju

Teška navika: Desetina pušaèa bi oèajnièki željela prestati pušiti no za to nemaju snage, a kako rijetko ko uspije iz prvog pokušaja, to ih ne treba obeshrabriti

Ljudi odluèni u namjeri da se prestanu s nezdravom duhanskom ovisnošæu to rijetko uspijevaju u prvom pokušaju, pokazalo je istraživanje britanske Organizacije za zdravlje srca na 2000 pušaèa.

Skoro èetvrtina pušaèa veæ je prestala brojati koliko su puta pokušali prestati pušiti, a oko 40 posto njih imalo je od èetiri do 20 pokušaja koji su rezultirali s nekoliko dana, a ponekad i par mjeseci nepušenja prije nego bi se vratili toj navici. U prosjeku najveæem broju bivših pušaèa prijelomnim je postao peti pokušaj, piše Daily Mail.

Èak deset posto pušaèa žarko žele prestati pušiti, no smatraju kako su za to preslabi i previše ovisni, a upravo taj strah je najèešæi razlog odustajanja, objašnjavaju struènjaci.

- Ovisnost o nikotinu ponekad je nevjerovatno velika i teška za okonèati, no ljudi trebaju znati da rijetko kome uspije od prvog pokušaja te se time ne treba obeshrabriti - istièe voditelj studije, dr. Mike Knapton.

(Bportal.ba)


13-03-2013 at 14:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : Prestanite cvariti trujete sebe i nas New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice