Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Èeda vs Mile
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èeda vs Mile

citat:
primus inter pares wrote:


NEMA TU SNage dok je izdajnickih politika,sda,snsd-a i hdz-a sto znaci jos zadugo..
samo bozja sila,kakav mozdani,srcani ili neka poetska pravda,civilizacijski iskorak,
ev me ko andrej


kako reèe drug Meša " u Boga se ne uzdam..." civilizacijski,nego šta...Andrej je moj drug ;hanka
01-02-2012 at 22:23 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èeda vs Mile

DODIK JE KARADŽIÆ SOCIJALDEMOKRATIJE

Piše Mehmed Pargan

Televizijski duel Dodik-Jovanoviæ, uzbunio je emocije, prije svega u Republici Srpskoj, ali i u cijeloj Bosni i Hercegovini. U kafiæima širom zemlje danas se navijalo, kao da igraju Željo i Sarajevo, odnosno Zvezda i Partizan. Dok je Milorad Dodik, po vokaciji navodno socijaldemokrata, branio Radovana Karadžiæa, donedavno najtraženijeg ratnog zloèinca na svijetu,Banja Luka i drugi gradovi Republike Srpske navijali su za njega do posljednjega daha, ubijajuæi u nama i posljednji atom snage, kojim godinama dokazujemo da zloèin nije kolektivna veæ individualna kategorija. Kako da kao slobodnomisleæi èovjek i dalje tvrdim da ratni zloèin nije kolektivna kategorija, ako su danas Dodiku skandirali, a veèeras nas zasipaju na Facebooku mržnjom i prijetnjama, hiljade i stotine hiljada ljudi iz Republike Srpske, pretvarajuæi u èovjekolike bogove Ratka Mladiæa i Radovana Karadžiæa. Ako negiraju genocid koji se desio i koji je Meðunarodni sud potvrdio. Pisao sam o zloèinu i genocidu, i uvijek potencirao individualnu odgovornost. Imam li pravo to i dalje na takav naèin gledati. Možda sam bliži istini ako posmatram apstiniranje od podrške genocidu i ratnom zloèinu kao individualni, pojedinaèni i rijedak èin.

Pravio sam prije pet-šest godina sa grupom mladih ljudi, prilièno rastereæenih emocije nacionalizma jedno istraživanje. Pokušali smo doæi do podataka koliko je ljudi potrebno da bi se u nekoliko dana ubilo na razlièite naèine oko 8.000 Srebrenièana. Uzeli smo u obzir pokazatelje da je veliki broj ljudi bio vezan, da su neki transportovani iz mjesta u mjesto, da su kopane masovne grobnice, korišteni autobusi i kamioni, angažirani streljaèki vodovi, podignuti pješadinci, korištena artiljerija... I došli smo do orjentacionog podatka da je za takav èin potrebno 12.000-15.000 ljudi. U drinskom pojasu, u opæinama koje su gravitirale Srebrenici, a odakle su bile agažirane vojne snage, živjelo je manje od 200.000 ljudi, od toga oko 90.000 muškaraca. Od toga njih otprilike 65.000 vojno sposobnih. Šta to znaèi? Da je svaki peti muškarac iz Podrinja sudjelovao u srebrenièkom genocidu. Ili jednostavnije, skoro svaka srpska porodica u Podrinju imala je èlana ili najbližega roðaka u vojnim jedinicama koje su izvršile genocid. Naravno, nisu ga svi èinili, ali su nakon èinjenja, skoro svi zašutjeli, jer bi govoreæi o genocidu, otkrili svoju najbližu familiju. Šutnja, prikrivanje i negiranje (ratnog) zloèina je takoðer zloèin u svim pravnim sistemima u svijetu. Dakle, šta æemo sada? Da li se radi o koletivnoj krivnji ili pojedinaènoj. I dalje želim tvrditi da je pojedinaèna, ali nemam više dovoljno argumenata da samoga sebe u to ubijedim.

Da se vratimo na tv duel. Sat i petnaest minuta polemike, koja je pokazala svu politièku drskost i nepoštivanje javnosti od strane dvojice politièara koji su ne vodeæi raèuna o mišljenju i stavovima drugoga, samo iznijeli svoje mišljenje ne uvažavajuæi mišljenje ili argumente drugoga, razgolitilo je do dna poziciju Bosne i Hercegovine i nas u njoj. U jedom trenutku, Èedomir Jovanoviæ, koji je poziciju vodeæeg opozicionog politièara izgradio na negiranju Srbije viðene oèima Miloševiæa i graðene po njegovoj mjeri (skidam mu kapu za to), upitao je Dodika: „Kako možete Vi kao predsednik jedne države tako da se ponašate?". Da, Èedo je rekao, a da možda niste htjeli to èuti: „Predsednik jedne države". Od kada je to Republika Srpska država? Ili mi to još ne znamo?

Danas su Bošnjaci širom svijeta navijali za Èedu, koji je u jeku svoje kampanje pokušao biti drugaèiji i kazao je stvari koje gode ušima nas koji želimo poraziti Dodikov nacionalizam, divljanje i sirovu surovost. A zašto su za njega navijali svekoliki Bošnjaci širom Matice i Dijaspore? Zato što nema definirane bošnjaèke i bosanske politike. Èedo Jovanoviæ je došao u poziciju, da iz Beograda brani stavove Bosne i Hercegovine i Bošnjaka. A da to naši lezihljeboviæi, svih politièkih boja, ideoloških opredjeljenja, nacionalnih, vjerskih ili ateistièkih ubjeðenja, pljaèkaši posljednje mrve hljeba bosanske i bošnjaèke sirotinje, ne mrdaju èak ni onom stvarkom. Oni su samodovoljni i samozadovoljni. I podsjeæaju na muèitelje koji su otvorili muèenicima krvne sudove i èekaju da iscuri posljednja kap krvi iz njihovoga tijela. Da li iko od onih koji doðu po svoj haraè uoèi izbora ima zrno dogovornosti za Državu i narod/graðane, zrno savjesti? Ako ima, vrijeme je da je pokaže!

-Ja ne volim Sarajevo i odem tamo samo onda kada moram, kazao je Dodik danas, zaprijetivši kako æe se BiH raspasti, kako æe RS biti nezavisna država i da ju u ovom trenuku može priznati devet-deset zemalja. Iako je Jovanoviæ pokušao da ukaže da takva politika vodi ratu, Dodik je insistirao: -Mi æemo tu ostati, neka oni naprave svoju državu!!!
I veèeras se skoro niko od politièara nije uspio ili nije htio oglasiti da kaže da je to što je Dodik najavio prijetnja miru. Najava rata. Crveno svjetlo koje upozorava na opasnost koja je blizu, poput onoga koje je palio Karadžiæ, prijeteæi cijelom jednom narodu da æe nestati.

Ako ima pameti u bošnjaèkoj politici, ona æe hitno poduzeti korake kojima æe zaustaviti ratnohuškaèku retoriku Milorada Dodika i spašavati zemlju koja je veæ u rascijepljenom stanju. Samo da se dijelovi razdvoje. Porezi koje svakodnevno plaæamo i novac bacamo u budžetsko bure bez dna troši se za finansiranje èitavih timova ljudi koji uništavaju zemlju. U Parlamentu BiH sjede ljudi koji imaju osnovni zadatak da unište zemlju, a mi ih plaæamo da to èine. U Vijeæu ministara su ljudi koji primaju plaæe od nekoliko hiljada maraka mjeseèno i troše nemilice budžetska sredstva, a jedini zadatak im je da opstruiraju zemlju koja im daje tu plaæu. Graðani Bosne i Hercegovine, ili bar oni koji BiH vide kao svoju zemlju trebaju konaèno kazati da je vrijeme graðanskog neposluha na vratima. Ja ne želim da svojim radom finansiram one koji uništavaju moju zemlju i prijete njenim cijepanjem. A to sada èinim, zajedno sa drugima. U BiH se mora donijeti zakon koji æe onemoguæiti primanje plaæe, odnosno upošljavanje u državne organe svih onih koji ruše državu. Dakle, ako želiš da jedeš državni hljeb, onda je osnovno pravilo da budeš odan toj državi. Nezabilježeno je da država plaæa nekoga ko javno kaže da želi uništiti tu državu. U drugim državama protiv bilo kojega pokušaja rušenja državnog poretka dižu se brojne sigurnosne službe. Naše sigurnosne službe, obièno su u službi razbijanja zemlje. Dokle?! Zato, forma zakletve, mora biti pravilo: Zaklinjem se da æu kao državni funkcioner/službenik braniti i èuvati Bosnu i Hercegovinu, te štititi njene interese u zemlji i svijetu!!! Licemjerno je u najmanju ruku uzimati novac od države koju ne poštuješ i ne priznaješ. (I šta mislite, šta æe reæi Drago Kalabiæ na to, ili pak Dušanka Majkiæ, koja negira državu koja joj daje hljeb. Ili se pak možda odreknu plaæe). Do tada, treba iskoristiti sva pravna sredstva kojima se može sankcionirati divljanje Milorada Dodika, koje pobuðuje najniže srasti hulja, zloèinaca i kriminalaca, koji veæ sutra mogu ponoviti svoj nekažnjeni krvavi pir s poèetka devedesetih.

Mehmed Pargan

02-02-2012 at 00:43 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èeda vs Mile

citat:
Aidatuzla wrote:
tek sinoc sam vidjela famozni snimak i mogu vam reci da mi je mile popravio dan sta je ono ljudi dragi?

a zamislite da je bakir bio voditelj?


Ne znam kako ti je Krapinski èovjek popravio dan al' nejse, sigurno sarkazam.
Šta me se "dojmilo" je njegova tvrdnja da "on zna za 500 ljudi sa spiska ubijenih u Srebrenici koji su živi, ili su negdje drugo stradali pa dovezeni u Potoèare i sa kojima se manipuliše".
Ustvari nije me se to toliko dojmilo koliko me je zabrinula spoznaja da mi u "našem dijelu" BH nemamo sposobnog insana ili udruženje ili pravnu instituciju koja æe ga ako ni zbog èega drugog onda zbog ovoga što je javno izjavio sažvakati k,o Èunga Lunga-u.
Èedomiru naklon, bez obzira kakva je pozadina i šta je htio sa ovom izjavom da postigne.
Lik školovan, naèitan, kulturan, elokventan

"Otiæi æe on na Kosovo ali tek kad mu Taæi dozvoli" VRH! hahahahah


[Edited by daleko on 02-02-2012 at 15:21 GMT]
02-02-2012 at 15:19 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èeda vs Mile

Srbin kupuje novine u Sarajevu.


02-02-2012 at 17:57 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èeda vs Mile

citat:
cupo wrote:
Srbin kupuje novine u Sarajevu.





Sto ga prosu prodavac....nije ni stigo zavrsit recenicu
02-02-2012 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èeda vs Mile

Dodik o genocidu u Srebrenici 2007 godine YouTube

02-02-2012 at 21:32 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èeda vs Mile

02-02-2012 at 21:41 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èeda vs Mile

Sta o duelu Dodik- Jovanovic kaze novinar P. Lukovic.
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?rid=1&pid=44927

02-02-2012 at 22:07 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èeda vs Mile

citat:
daleko wrote:


Ne znam kako ti je Krapinski èovjek popravio dan al' nejse, sigurno sarkazam.
Šta me se "dojmilo" je njegova tvrdnja da "on zna za 500 ljudi sa spiska ubijenih u Srebrenici koji su živi, ili su negdje drugo stradali pa dovezeni u Potoèare i sa kojima se manipuliše".
Ustvari nije me se to toliko dojmilo koliko me je zabrinula spoznaja da mi u "našem dijelu" BH nemamo sposobnog insana ili udruženje ili pravnu instituciju koja æe ga ako ni zbog èega drugog onda zbog ovoga što je javno izjavio sažvakati k,o Èunga Lunga-u.
Èedomiru naklon, bez obzira kakva je pozadina i šta je htio sa ovom izjavom da postigne.
Lik školovan, naèitan, kulturan, elokventan

"Otiæi æe on na Kosovo ali tek kad mu Taæi dozvoli" VRH! hahahahah


Cilj svakog bošnjaèkog politièara je uvaliti se u neko više ministarsko mjesto, možda ambasadorsko ili predstavnièko, izaslanstvo UN-a ili EU ili šta t iga veæ ne. E, za to treba potpis Mileta ili njegove produžene ruke. Iz tog razloga, barem u najveæoj mjeri, današnji bošsnjaèki shoopaèki politièari ne smiju zucnuti, zarad sitnosopstvenièkih interesa.
Koliko god Mile bio smješan a Èedo oštrouman, svima je izgleda promakla jedna bolna istina koju je rekao Èedomir a to je da BOSNA NE POSTOJI, što je naravno taèno i to prvenstveno zarad bošnjaèkih piljarskih interesa kojim Mile manipuliše kako 'oæe. Jad i bijeda u Bošnjaka, to je danas ono što je od bosne ostalo.
02-02-2012 at 23:39 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èeda vs Mile

citat:
primus inter pares wrote:

neka æede neka...
dok je takvih ko æeda ima nade u bolje sutra izmedju bosne i srbije...ponavljam NADE...

e moj Primke,napisah ja ,prije dvije i po godine na istom ovom podforumu afirmativan komentar o LDP-u i Èedomiru Jovanoviæu,ali po procjeni nekog od modova komentar završi u korpi...ne vole ljudi èuti ono "èedo",al' nikako...sad vidim i hvalospjevi se pišu
02-02-2012 at 23:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: AK-47, Ceznja, Chello, dada, davor m, gardista4795, habul, komentatorka72, mihajlod, preslano, salt city boy
FORUM : Politika : Èeda vs Mile New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice