Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Zivotinje i (ili) LJudi ?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?



Uploaded with ImageShack.us

17-02-2012 at 18:45 | Ukljuèi u odgovor
Cloe
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2973
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
soraya wrote:


i ne samo igrati...kuæni ljubimci oplemenjuju,razvijaju kod djeteta altruizam "prema nekome"...moja dvopipogodišnja kæerka je u silnoj želji za društvom sebi ravnih (po volumenu) od mene tražila "da joj rodim cuku" ne seku ili batu veæ cuku ...i šta smo drugo mogli,a uslova nije bilo da imamo psa u stanu...stvar je spasila komšinica koja je imala francusku dogu Teu...U svom životu nisam vidjela ružniju facu i na njoj prelijepa dva velika ,umilna mokra oka... ...I niko me nije mogao naljutiti kao ona kada mi se popiški u klompe na krovnoj terasi...ali mi se niko nikada nije znao tako obradovati kada dodjem sa posla kao umiljata Tea...Belaj je što sam sve gumene igraèke morala kupovati u duplikatu ..U jednom trenu smo shvatili da bi naši životi bili beskrajno prazni da nije bilo te emocionalne veze sa tom predivnom kujicom,ne samo djetata ,veæ i nas odraslih...Kad je Tea uginula morali smo to kriti jedan dug period,dok se nije malo odraslo...A onda su postale interesantne ribice ..pa kornjaèa Zizi ...pa onda je u naš život došao papagaj Gaša ...za hrèka sam ostala neumoljiva



Sto su ti ta djeca,cuj ona trazila da joj mama rodi cuku djeca su pravi biseri
...volim i ja zivotinje...po meni ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude .. ...kroz moju kucu je proslo dosta njih ali trenutno je samo ostala pekinezerka stara 4g Mia ...maza prava ... ...bili su tu papagaji,ribice,hrcica Bubi ...koja mi je bila posebno draga jer je cesto sama izlazila iz kaveza,malo prosetka po kuci pa se opet vrati...eh kad smo vec kod nje ,da ispricam jedan dogadjaj sa njom kad sam je kupila nisam znala da li je musko ili zensko...bila je kod mene vec godinu dana kad je moja sestra kupila hrcka kome je dala ime Hrle .. ..sestra je morala ici na par dana od kuce i donese hrcka kod mene na cuvanje ,a ja ti fino Hrleta u kavez sa mojim hrckom... ...poslije nekih mozda 15 dana,sad se i ne sjecam vise koliko tacno...vidim ja da hrcak ne izlazi iz kucice,otvorim da vidim kad tamo sest malih ,golih hrcaka svi su odrasli i bio je problem kome da ih dam,svi su bili udomljeni ...Bubi je dozivjela 4g kod mene,bilo mi je zao kad je uginula ..
17-02-2012 at 19:03 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
Cloe wrote:



Sto su ti ta djeca,cuj ona trazila da joj mama rodi cuku djeca su pravi biseri
...volim i ja zivotinje...po meni ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude .. ...kroz moju kucu je proslo dosta njih ali trenutno je samo ostala pekinezerka stara 4g Mia ...maza prava ... ...bili su tu papagaji,ribice,hrcica Bubi ...koja mi je bila posebno draga jer je cesto sama izlazila iz kaveza,malo prosetka po kuci pa se opet vrati...eh kad smo vec kod nje ,da ispricam jedan dogadjaj sa njom kad sam je kupila nisam znala da li je musko ili zensko...bila je kod mene vec godinu dana kad je moja sestra kupila hrcka kome je dala ime Hrle .. ..sestra je morala ici na par dana od kuce i donese hrcka kod mene na cuvanje ,a ja ti fino Hrleta u kavez sa mojim hrckom... ...poslije nekih mozda 15 dana,sad se i ne sjecam vise koliko tacno...vidim ja da hrcak ne izlazi iz kucice,otvorim da vidim kad tamo sest malih ,golih hrcaka svi su odrasli i bio je problem kome da ih dam,svi su bili udomljeni ...Bubi je dozivjela 4g kod mene,bilo mi je zao kad je uginula ..



Eh,tako je to sa kucnim ljubimcima. Zavolis ih i sve to skupa,brines se o njima-onda uginu ali zaista ostave sjecanja na lijepe trenutke zdravo iskoristene
Mene tjesi to daznam da im je bilo lijepo dok su bili uz mene
Ja imam tri hrcka trenutno,imala sam ih po 15 . Inace ih nosim u Pet shop sve,oni ih tamo prodaju i tako.
Ludice su to male,evo trenutno dvije zenke osam pustila da se setkaju po stanu.Ima od njih koristi,sve kupe sa poda..Ako ima gdje sta u cosku sto ne mozes doseci,ne sikiras se oni to pokupe ,poslije odnesu u kavez ...
17-02-2012 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

PESMA O KERUŠI

Jutros u košari, gde sja, šuška
Niz rogoza žuækastih i krutih,
Sedmoro je oštenila kuèka,
Sedmoro je oštenila žutih.

Do u sumrak grlila ih nežno
I lizala niz dlaku što rudi,
I slivo se mlak sok neizbežno,
Iz tih toplih materinskih grudi.

A uveèe, kad živina juri,
Da zauzme motke, il prut jak,
Izišo je tad domaæin tmuri,
I svu štenad potrpo u džak.

A ona je za tragom trèala,
Stizala ga, kao kad uhode ...
I dugo je, dugo je drhtala
Nezamrzla površina vode.

Pri povratku, vukuæ se po tmini,
I ližuæi znoj s bedara lenih,
Mesec joj se nad izbom uèini,
Kao jedno od kuèiæa njenih.

Zurila je u svod plavi, glatki,
Zavijala bolno za svojima,
A mesec se kotrljao tanki,
I skrio se za hum u poljima.

Nemo, ko od milosti il sreæe,
Kad joj bace kamièak niz breg,
Pale su i njene oèi pseæe,
Kao zlatni sjaj zvezda, u sneg.

17-02-2012 at 19:45 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

et', sad i ti, azure

tuga...

salai je ispricala jedan ruzan dogadjaj, u jednom od prethodnih postova.

nazalost, taj dogadjaj nije usamljen. jutros sam vidjela zenu koja je bila u setnji sa bishonom. prisla im je jedna kujica, koju vidjamo na bulevaru ovih hladnih dana i koju mnogi hrane.

kujica je vrlo mazna, dobrocudna, stalno mase repom, zeli se igrati, voli da ju se pomazi, a kada joj se donese hrana, njoj je prioritet ta razmjena ljubavi, pa jede tek kad dobrocinioci odu.

eh, ta zena s bishonom, ju je tako odvratno marsnula, da je malo falilo da joj nesto ruzno kazem. naravno, mi smo je pomazili...

strasno je koliko je ljudima svejedno sto se ti psi smrzavaju, a posebno me rastuzi kada vidim da neki kazu da je bolje da "pocrkaju".

iako se nasa ljubav prema psima produbila od kada i sami imamo jednu "lopticu", ali ni prije nismo bili odvratni i grubi prema njima, pa nekako, po tome, izvlacim zakljucak da mrznja nije stvar neznanja, nego, jednostavno, necovjecnosti.

17-02-2012 at 20:00 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?



Uploaded with ImageShack.us

17-02-2012 at 21:07 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?


Slika govori sama za sebe:



Uploaded with ImageShack.us

17-02-2012 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
tuba wrote:
Pa ne mozhemo mi jest' cevape i prichat' kako zhalimo za macama i kucama.

Il' me zhali il' me jebi!


upravo je to i bila poenta mog ranijeg izlaganja,
ponavljam da ne smijemo narusavati prirodni balans sa zivotinjama...

"kakva ironija" ... za zivota nemozemo pojesti vagone krava, ovaca, kokosi, mozda i konja i sta sve ne, a neki pa cak i do kucnih ljubimaca...
a sa druge strane otpisemo ljudski zivot zato sto je decko sutnuo malo kuce,
jeste to ruzan prizor ali
mozda je taj decko bio prestrasen ili bilo kako drugacije uznemiren,
mozda mu je u porodici pas ugrizao ili sta gore... sestru, brata ili njega licno pa ima traumu ili fobijuod pasa itd.
helem... tema je jako diskutabilna
18-02-2012 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica Esma
Nivo: Forumas sa iskustvom
aka MelMel
Registriran(a): 17-02-2012
Odgovori: 73
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
arnie wrote:


upravo je to i bila poenta mog ranijeg izlaganja,
ponavljam da ne smijemo narusavati prirodni balans sa zivotinjama...

"kakva ironija" ... za zivota nemozemo pojesti vagone krava, ovaca, kokosi, mozda i konja i sta sve ne, a neki pa cak i do kucnih ljubimaca...
a sa druge strane otpisemo ljudski zivot zato sto je decko sutnuo malo kuce,
jeste to ruzan prizor ali
mozda je taj decko bio prestrasen ili bilo kako drugacije uznemiren,
mozda mu je u porodici pas ugrizao ili sta gore... sestru, brata ili njega licno pa ima traumu ili fobijuod pasa itd.
helem... tema je jako diskutabilna


Da tema je vrlo diskutabilna. Ono sto ti izgleda ne mozes da svaris je cinjenica da ako insan ne moze pomoci zivotinji, onda ne treba ni da joj odmaze.

Cinjenica je da su mali djecaci i djevojcice koji su bili skloni mucenju zivotinja izrasli u dusevno ruzne ljude.

Emotivno nesposobne osobe ce svoju frustraciju uvijek ispoljiti na ovaj ili onaj nacin agresije. U ovom slucaju, ovaj momak je to ucino tako sto je nogirao kuce.
18-02-2012 at 13:41 | Ukljuèi u odgovor
zeljko
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-08-2006
Lokacija: njemacka
Odgovori: 23
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

Ni ja ne mogu svatiti da ljudi muce zivotinje. Ako ih ne vole nek okrenu glavu samo da ih ne maltretiraju.
Ja oduvjek imam osa u kuci i to razrnih rasa pa cak i avlijanera. djeca su odrasla uz psa a koliko nam je u zivotu pas znacio, ne moze se opisati. U Zadnjih 12 godina imali smo Zlatnog retrivera koji je bio nesto sto ni jedan pas kojeg smo imali. nije bio. Malo je reci koliko je on nas voljeo, koliko je bio vezan za nas, koliko nam je ljubavi i veselja pruzio. Nazalost dobio je osterosarkom i sve smo pokusali da mu produzimo. Morali smo ga uspavati krajem oktobra a mi i dans samo . Imam kujicu iste rase staru 10 godina a usvojila sam je iz azila prije 2 godine. Ijako imam nju on mi jakoooo nedostaje, neznam kako cu to preboljeti. Ona je pala u depresiju kako njega nema i samo lezi i spava a non-stop je bolesna. Proradila joj je stitna tako da je na hormonima i vjecito smo kod veterinara. Ni ona ne moze podnjeti njegov odlazak. Ostalo je njegovo mjesto gdje mu je krevet, igracke, zdjelica i on u urni tako da ga imamo u stanu uz njegove slike. Ljubav moja koju nikad, ama bas nikad ne mogu zabrovati .

18-02-2012 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Zivotinje i (ili) LJudi ? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice