Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
statebriga wrote:

da li je prostor ogradjen da bi psi mogli trcati, bez bojazni da ce izletjeti na ulicu i dovesti do saobracajne nesrece, ili je prostor ogradjen da se pse odvoji od ljudi?



U Holandiji svaki pas mora biti na povodcu. U koliko nije na uzici, slijedi kazna. Jedino mjesto gdje psi mogu slobodno se kretati su takvi zatvoreni prostori, kojih ima, iskreceno receno u svakom kvartu. U tom prostoru borave i vlasnici sa svojim ljubimcima, i on je predodredjen za zivotinje, jer niko drugi osim vlasnika pasa ne boravi u njemu.Medjuti, i tamo vlasnici ciste iza svojih pasa.

03-03-2012 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
fijubriju wrote: Pravilno socijalizovan i odgojen pas nece nista tako napravit. To ti je isto kao sa djetetom .Ako ga ne usmjeris od malena uvijek imas belaj.

upravo htjedoh ovako odgovorit na aidin post, pa sreca da procitah dalje prije odgovaranja zato sam ja i rekla da losi vlasnici dovode dobre vlasnike u situaciju da su diskriminirani!

u sustini, ja se slazem i ni meni nije prijatno kad do mene sjedi veliki pas, koji se linja, bali i slicno, pa samo cekam da mi slina upadne u kafu, ali, kao sto melmel, cini mi se, rece: stavi znak, pa ce znati da ne treba tu uci, otici ce na drugo mjesto.

svaki dobar vlasnik psa, posebno velikih pasa, zna da mu psu opada dlaka i zna (ako ima psa koji bali) da se on moze "rastrest" u svakom momentu, pa nece ni sjesti u sred kafane, nego na rubu, da ne smeta.

no, previse je onih koji su uzeli kucnog ljubimca iz pogresnih pobuda, pa je tako puno i onih koji ne znaju zasto uopce imaju psa, a onda se desava da krasne pse vidjamo na ulici kao lutalice i desava se da ti kazu da ne mozes sjest u kafanu sa psom u torbi!

ovo za zabranu za djecu, vidjala sam i ja i moram priznati da sam to vidjala samo u ekskluzivnijim i poslovnim restoranima, sto mi je (bez uvrede spram bilo koga) potpuno normalno. vrlo je iritantno kad ti se neko dijete dere na dva metra od tebe, a ti pokusavas nesto da uradis. naravno, jednako je iritantno i kada pokusavas da popijes kafu i caskas s prijateljicama, ali to je potpuno drugi par cipela.

jedna prijateljica mi je davno rekla, a ja onda to prihvatih kao takvo, jer utvrdih da ne grijesi puno: mala djeca su kao zivotinjice; dva su osnovna postulata: a) moras ga svemu nauciti da ne bi morao svoj zivot uciti iznova, i b) ono ce pokusati sve da vidi dokle moze s tobom i u koju kategoriju spadas, sto prije pokazes gdje je granica, to ce odgoj ici brze.

zvuci radikalno, mozda i neprijatno, ali tako je.

treba kaznjavati vlasnike pasa koji pustaju svoje pse da piske i kake na svakom cosku. treba napraviti izdvojen prostor gdje psi mogu, nesmetano, da se istrce (znaci, bez povoca, bez bojazni i tako dalje).
03-03-2012 at 23:54 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
Azur wrote: U Holandiji svaki pas mora biti na povodcu. U koliko nije na uzici, slijedi kazna. Jedino mjesto gdje psi mogu slobodno se kretati su takvi zatvoreni prostori, kojih ima, iskreceno receno u svakom kvartu. U tom prostoru borave i vlasnici sa svojim ljubimcima, i on je predodredjen za zivotinje, jer niko drugi osim vlasnika pasa ne boravi u njemu.Medjuti, i tamo vlasnici ciste iza svojih pasa.
pa, da, tako sam i misliila. znaci, nije psima zabranjeno da budu na drugim povrsinama, nego je to jedini prostor gdje mogu biti bez povoca. to je sasvim razumljivo, normalno i prihvatljivo. tako i treba biti!

naravno, za psom treba i cistiti, mada mislim, kao sto rekoh, da postoje povrsine gdje je to "pod moranje" i one gdje to ne pravi nikakvu razliku, nego, cak, pravi prirodno gnojivo, kao u prirodi
(ok, skoro kao u prirodi, jer kucni ljubimac jede brikete, a u prirodi vuk jede srnu, al' princip je isti )
03-03-2012 at 23:57 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
statebriga wrote:

treba kaznjavati vlasnike pasa koji pustaju svoje pse da piske i kake na svakom cosku. treba napraviti izdvojen prostor gdje psi mogu, nesmetano, da se istrce (znaci, bez povoca, bez bojazni i tako dalje).

Sve bi ovo bilo ok da mi imamo normalnu funkcionalnu drzavu .Ali posto nje nema ....ostaje nam divlji zapad na ulicama Tuzle
04-03-2012 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
fijubriju wrote: ....ostaje nam divlji zapad na ulicama Tuzle

ma, jok... ostaje nam da skrenemo paznju onima koje vidimo da rade stvari pogresno, pa, cak, i po cijenu da te neko opsuje!

na travi ispred moje zgrade (koja nije igraliste za djecu), prodje dnevno tonu pasa. jedno jutro je teta isla sa malo vecim psom i on se lijepo pokakio pored trave, na plocnik, a ona mrtva hladna krenula dalje!

elem, posto meni nije mrsko da se svadjam, ja sam je (ljubazno, tita mi) upozorila i dala joj vrecicu da pokupi za svojim psom.

naravno, nije pokupila, nego mi je j***** mater, al' je zato nikad vise nisam vidjela da je njen pas kakio na plocnik. sad ga povuce na travu kad vidi da ce kakit. pa, neka, ako vec nece ocistiti, bolje tamo, nego na trotoar, zar ne?
04-03-2012 at 00:07 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
statebriga wrote:

ma, jok... ostaje nam da skrenemo paznju onima koje vidimo da rade stvari pogresno, pa, cak, i po cijenu da te neko opsuje!

na travi ispred moje zgrade (koja nije igraliste za djecu), prodje dnevno tonu pasa. jedno jutro je teta isla sa malo vecim psom i on se lijepo pokakio pored trave, na plocnik, a ona mrtva hladna krenula dalje!

elem, posto meni nije mrsko da se svadjam, ja sam je (ljubazno, tita mi) upozorila i dala joj vrecicu da pokupi za svojim psom.

naravno, nije pokupila, nego mi je j***** mater, al' je zato nikad vise nisam vidjela da je njen pas kakio na plocnik. sad ga povuce na travu kad vidi da ce kakit. pa, neka, ako vec nece ocistiti, bolje tamo, nego na trotoar, zar ne?

Ti ces jos belaja zaradit radi toga Svuda u svijetu bi to sto si uradila bilo normalno .Svuda osim u BiH, jer kod nas ne pije vode .
04-03-2012 at 00:14 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
statebriga wrote:

ma, jok... ostaje nam da skrenemo paznju onima koje vidimo da rade stvari pogresno, pa, cak, i po cijenu da te neko opsuje!

na travi ispred moje zgrade (koja nije igraliste za djecu), prodje dnevno tonu pasa. jedno jutro je teta isla sa malo vecim psom i on se lijepo pokakio pored trave, na plocnik, a ona mrtva hladna krenula dalje!

elem, posto meni nije mrsko da se svadjam, ja sam je (ljubazno, tita mi) upozorila i dala joj vrecicu da pokupi za svojim psom.

naravno, nije pokupila, nego mi je j***** mater, al' je zato nikad vise nisam vidjela da je njen pas kakio na plocnik. sad ga povuce na travu kad vidi da ce kakit. pa, neka, ako vec nece ocistiti, bolje tamo, nego na trotoar, zar ne?

: mogla si jos i batina dobiti od nje.

trebala si je pratiti danima, skontati gdje zivi, koja su joj kola, pa onda pokupiti svjeze istovareni pu-pu od njenog ljubimca i inda joj naj sofersjbu razmazati. ;hanka bas sam zlic.
04-03-2012 at 00:20 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
fijubriju wrote: Ti ces jos belaja zaradit radi toga Svuda u svijetu bi to sto si uradila bilo normalno .Svuda osim u BiH, jer kod nas ne pije vode .
pije, pije, da vidis kako ih bude sramota kad ih opomenes, zato se i deru i psuju nije to zato sto misle da su u pravu, nego od nemoci (isto kao i na forumu sto svijet prica... kad si nemocan, jer znas da je onaj drugi u pravu, ili ignorises, ili po spisku familiju, od djece pa nadalje)
citat:
MelMel wrote: : mogla si jos i batina dobiti od nje.

trebala si je pratiti danima, skontati gdje zivi, koja su joj kola, pa onda pokupiti svjeze istovareni pu-pu od njenog ljubimca i inda joj naj sofersjbu razmazati. ;hanka bas sam zlic.
pa, bas bi bilo zgodno da me udarila taman da mi smanji kredit!

nisam ja od tih... nema to uvijeno, pa uz sacekusu i slicno! sta sam imala rec (njoj i svakom koga vidim, ako mi je na ruku), ja kazem...
04-03-2012 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

citat:
statebriga wrote:
parkovi su mjesta za uzivanje u prirodi, a zivotinje cine sastavni dio prirode. ne vidim kako je moguce odvojiti zivotinje (ukljucujuci pse) iz prirode, a posebno ne vidim da je primjereno odvajati ljude po tome da li vole ili uzivaju u drustvu zivotinja ili ne.

malo je to diskriminacijski, ili se meni tako cini.



haj, sad bi se dalo filozofirati o prvom dijelu, a ne vidim kako je diskriminacija napravljana.

po koga diskriminacija
04-03-2012 at 10:52 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet

recite mi da nisam proèito da se u par postova dijete uporedilo sa psom

04-03-2012 at 10:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 53
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Vlasnici pasa ne ciste njihov izmet New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice