Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Kako nauèiti djete da jede svu hranu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
andjela wrote:

Ova mladja je HVALA BOGU, skroz kontra jede sve i uvijek.Ona i poslije veèere , pred spavanje opet pita "hoæeš li mi dat malo da jedem" joj koja je to sreæa za mene, samo da znate!!


[Edited by andjela on 25-03-2012 at 23:08 GMT]


bacila se na mamu termita
25-03-2012 at 23:34 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
cica wrote:


bacila se na mamu termita

sve je to dobro dok ne pocne rasipat' mrve tam' gdje ne treba i istresat' po sebi sok

Aidaaa, brisi ovo, ko ce je durat' kad procita
25-03-2012 at 23:37 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

oj andjela znam kako je to, i jos kad kazu "nemoj to raditi" pa zene budu gotovo ocajne i misle da dijete koje tako malo i tesko jede ne moze ni da raste.

Moj je sin znao jesti satima, sve dok nije operisao treci krajnik, nakon toga je bilo sve drugacije, bolje i lakse, ali nikada nije niti jede sada sve.

I ne insistiram, jer mi je ok da ljudi imaju razlicite i ukuse i potrebe.

I ja sam kao dijete slabo jela, vjecito mi davali vitaminske preparate.

Nisu sva djeca ista i ne trebaju ni biti.

Nemaju svi ni iste potrebe a i pojam "zdrave hrane" se razlikuje od podneblja do podneblja i od porodice do porodice

26-03-2012 at 00:26 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

Samo da dodam, dobro je da su konacno prestala biti u modi debela djeca kod nas, da se za nezdravo debelu djecu govori da su masala.

26-03-2012 at 00:28 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

ma nek svako odgaja dijete, kako on misli da je najbolje.. njegovo je..
nesto kontam, dijete i pocetku ima razvijeno osjetilo ukusa, bazirano na ukusu mlijeka i mozda treba krenuti sa hranom koja je slicnog ukusa, pa postepeno siriti spektar ukusa.. mozda..

i sigurno bih i ja bjezao kad bi me neko u parku, proganjao sa serpicom i kasikom, u rukama..
sala mala..

26-03-2012 at 08:31 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
andjela wrote:
Malo sutra "dijete jede ono što mu se da da jede"
Kad se sjetim muka sa mojom starijom kæerkom, pa prosto da se naježiš...A milion puta sam se sjetila, kad mi je pedijatar govorio...(žalila sam se kad je imala devet mjeseci kako pužem za njom i hranim je hapicama koje sam po cijeli dan izmišljala da pogodim ukus)...on mi je tad rekao "to nikako ne radite". Nisam ga poslušala, ja i dalje hodam za njom, animiram je na razlièite naèine, izvedem u šetnju, a sudiæe u torbu, pa ona trèi za golubovima, a ja za njom sa onom zdjelicom bože ... Pa sjedi dva sata za stolom , a neæe da pojede svoj obrok...Ma to je nemoguæe opisati..I svi redom su mi govorili "ma pusti je da ogladni, pa æe jesti"..ja mislim, da joj ne ponudim tri dana hranu, da ta ne bi rekla "gladna sam"
Sve se malo unormalilo sa 4 godine, a danas je hvala bogu normalno, mada se i sad zna desiti kad poène ono meljati, ja samo kažem "nema treninga" , tad u sekundi sve pojede bez problema
Ova mladja je HVALA BOGU, skroz kontra jede sve i uvijek.Ona i poslije veèere , pred spavanje opet pita "hoæeš li mi dat malo da jedem" joj koja je to sreæa za mene, samo da znate!!

Jedino mi je problem i nije mi jasno, odjednom je prestala piti mlijeko...èak što više zna se desiti kad ga popije da povrati a nekako mi je još uvijek mala da ga uopšte ne pije.

[Edited by andjela on 25-03-2012 at 23:08 GMT]

moj sin je bio potpuno isti. i da jednom sa pokusala to ako nece ne davati pa kad bude gladan trazit ce. posle tri dana on nije trazio nista da jede svo hranjnje je islo kroz igru, trcanje za njih da barem sta pojede. a sad jede sve
26-03-2012 at 09:45 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

cico slusaj svoj instinkt,...vezano za ishranu djeteta...male bebe

a veca djeca,gledaju svaki dan,meso,kolu,cevape,pizze,hrenovke,parizere,a nudi im se zelje, povrce,kuhano ;hanka
a njima 24/7 skola zivota ,sta li uce...

26-03-2012 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
laly wrote:

moj sin je bio potpuno isti. i da jednom sa pokusala to ako nece ne davati pa kad bude gladan trazit ce. posle tri dana on nije trazio nista da jede svo hranjnje je islo kroz igru, trcanje za njih da barem sta pojede. a sad jede sve


sad mi je malo lakše kad znam da ste i ti i @andjela prošle isto što i ja sa mojom æerom
ja fakat nisam htjela da nosam šerpice i æase za njom ,a puštala sam da i po 2 sata mrljavi za stolom ,ali joj se ugadjalo da to uvijek bude hrana koju ona voli...uspjeh je bio kad se pojede jedna sarma ili punjena paprika,ðuveè ili kelj sa flekicama,boranija sa mljevenim mesom...ruku na srce moja je volila pojesti svježe povræe i voæe ,pa nisam toliko baš insistirala na kolièini variva...najsmješnije mi je bilo što recimo crveni luk može jesti kao jabuku,a jabuku traži da joj isjeckam
ne voli ni danas baš kuhana jela,ali svježeg voæa i povræa uvijek mora biti u kuæi...

@aida,to za tantavice si potpuno u pravu...najbolja je opcija kad ih nema po ostavama i u kredencu,a nutela se drži pod katancem zato uvijek ima domaæeg pekmeza ili ajvara...
kad spomenu ovo sa voæem i povræem,ja sam uvijek morala da pazim da joj ne dajem ono što je prvo u sezoni ,a crvene je boje (jagode,trešnje,maline,rotkvice,paradajiz,cveklu...) jer je jednom imala alergijski napad gušenja ,što je vrlo neprijatno...
26-03-2012 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
sunce wrote:
Moj je sin znao jesti satima, sve dok nije operisao treci krajnik, nakon toga je bilo sve drugacije, bolje i lakse, ali nikada nije niti jede sada sve.


Mislim da je i kod moje kèerke taj problem bio zbog , tada, èestih pojava laringitisa, a kasnije joj izgleda prešlo u naviku da je molim da jede

citat:
sunce wrote:
Samo da dodam, dobro je da su konacno prestala biti u modi debela djeca kod nas, da se za nezdravo debelu djecu govori da su masala.


Jooj ja se prosto naježim , kad i danas èujem taj komentar "mašala što je napredno" A što je još zanimljivije moje dijete nikad nije bilo ono mršavo, s obzirom kako je to teško išlo. I što je još zanimljivije za razliku od slane hrane, od voæa je jela apsolutno sve

citat:
camac wrote:
i sigurno bih i ja bjezao kad bi me neko u parku, proganjao sa serpicom i kasikom, u rukama..
sala mala..


pa jest vala, u pravu si još naidjoše dvije žene i jedna od njih æe meni "majkooo šta to radiš, to ne smiješ raditi nikad" dodje mi da je gadjam onom šerpicom, em ne znam kako da je nagovorim da jede , em mi ona stala na muku

citat:
laly wrote:
a sad jede sve



Mi smo u fazi "jede gotov pa sve" Sjeæam se jednom kod kume, stavila ona njima da jedu sarmu, Tare mete u tri minutr tri sarme, a moja ljepota jede onu sarmu, a sarma jede nju, pa koluta oèima i samo oteže "ja mama ne mogu više" a pojela jedva dvije kašike

citat:
Aidatuzla wrote:

zato nema u kuci tih tantavica i tacka.ba


Do èetvrte godine nije znala šta je slatkiš i kad bi drugi donijeli, ja sklanjala (pa poslije mama potamani )
Bukvalno sam probala sve metode koje bi pomogle da ima bolji apetit, ama baš sve!

citat:
soraya wrote:

sad mi je malo lakše kad znam da ste i ti i @andjela prošle isto što i ja sa mojom æerom


ovo sam i ja isto pomislila, kad sam proèitala sve vaše komentare

I na kraju opet kažem, hvala bogu završi se i ta epizoda u našem životu
27-03-2012 at 00:44 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

sto se tice slatkisa moji kao mali nisu ih volili. morala sam poloviti prutic kinder cokolade po duzini na pola, jer samo tako su jeli, ta jedna polovina nekad se pojede u danu. zato danas slatkisi su obavezni
eh kad se sjetim tog ganjanja da se pojede samo kasika supe, i to bi bio rucak

27-03-2012 at 09:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Roditelji i djeca : Kako nauèiti djete da jede svu hranu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice