Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Kako nauèiti djete da jede svu hranu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
sunce wrote:
Samo da dodam, dobro je da su konacno prestala biti u modi debela djeca kod nas, da se za nezdravo debelu djecu govori da su masala.

Nema nista gore nego vidjeti roditelje sa odvaljenim stomacinama, debele i nazderane i pored sebe vode za ruku isto tako debelu djecu kojima oni sami razvaljuju zeludce kao sto to rade i sami sebi.

Vjerovatno se radi o nekoj bolesti psihicke prirode, a najvjerovatnije neobrazovanost i primitivizam. Hajde sto odrasli nemaju moc samokontrole, prva ja volim slatkise i tesko mi se suzdrzati, ali sto vlastitu djecu neki ljudi znaju upropastiti i od njih napraviti debelu i zadriglu "malu raju" je fakat ruzno vidjeti.
27-03-2012 at 13:58 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

boze me sacuvaj i sakloni...
kako je ruzno vidjet debele roditelje sa debelom djecom
to oni nisu roditelji,to nihova djeca nisu normalna
ruzno vidjet malu raju


[Edited by Aidatuzla on 27-03-2012 at 16:17 GMT]

27-03-2012 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
primus inter pares wrote:
boze me sacuvaj i sakloni...
kako je ruzno vidjet debele roditelje sa debelom djecom
to oni nisu roditelji,to nihova djeca nisu normalna
ruzno vidjet malu raju


vidim ne kontas i da si u svojim razmisljaninja otisao u tamne vode totalno nepotrebno.

I da dodam, da razmisljas o tome u kolikom j eporastu dijabetis 2 kod djece, ne bi pravio ovakve komentare.



[Edited by MelMel on 27-03-2012 at 14:11 GMT]

[Edited by Aidatuzla on 27-03-2012 at 16:17 GMT]
27-03-2012 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

pa pogledaj malo sta si napisala pa razmisli...
pricas o necemu,o cemu evidentno ne znas puno,osim tog "estetskog"dijela da su uždrigli,sa otramboljenim stomaèinama...
malu raju je uvijek lijepo vidjet,pa imali 10,il 20 kila,djeca imaju ono sto su odrasli u nepovrat izgubili tu nevinost i djeciju radost,koja se neda rijecima iskazat,toplinu koja te obuzima i oduzima...
i ako to ne vidis u svakom djetetu,zapitaj se do koga je..

i spomeniti ih u bilo kom negativnom kontesktu pogotov uzdriglom je meni poptuno deplasirano,i neukusno.
i u vezi tog nema pardona,pogotov sto vecini roditelja nije problem samo njihov nemar, i poustenost,nego ima dosta i hormonalnih,genetskih,poremecaja,gmo sranja koja se odrazavaju na nove generacije,ko sto se nikad nisu odrazavale na generacije nasih roditelja,prema tome...



p.s sve je u ocima posmatraca!

27-03-2012 at 14:16 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

da, imas pravo, ne razmisljam puno o pravilnoj ishrani djece, i svim mogucim problemima koji mogu nastati ,ja zivim s tim 24/7, i tu je draga moja glavna razlika...
ja 24 sata dnevno imam da ne razmisljam,o pesticidima,fungicidima,insekticidima,mastima,dijabetesima,gmo-vima,kuhanjima,pecenjima,slatkisima, i kako neciji zivot mogu pravilno usmjerit,il kako i koliko mogu pogrijesit...
i onda ovako,neko kaze za malu raju da su uždrigli...to moze samo neko ko blage predstve nema,koliko truda,zivaca i energije treba,na danasnjem vaktu,za izvest malu raju,na salamet...

27-03-2012 at 14:21 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
primus inter pares wrote:
pa pogledaj malo sta si napisala pa razmisli...
pricas o necemu,o cemu evidentno ne znas puno,osim tog "estetskog"dijela da su uždrigli,sa otramboljenim stomaèinama...
malu raju je uvijek lijepo vidjet,pa imali 10,il 20 kila,djeca imaju ono sto su odrasli u nepovrat izgubili tu nevinost i djeciju radost,koja se neda rijecima iskazat,toplinu koja te obuzima i oduzima...
i ako to ne vidis u svakom djetetu,zapitaj se do koga je..

i spomeniti ih u bilo kom negativnom kontesktu pogotov uzdriglom je meni poptuno deplasirano,i neukusno.
i u vezi tog nema pardona,pogotov sto vecini roditelja nije problem samo njihov nemar, i poustenost,nego ima dosta i hormonalnih,genetskih,poremecaja,gmo sranja koja se odrazavaju na nove generacije,ko sto se nikad nisu odrazavale na generacije nasih roditelja,prema tome...



p.s sve je u ocima posmatraca!



Mislim da si krajnje bezobrazan i neposten! Molila bih te da ne manipulises onim sto sam rekla i da dolazis do nekih svojih zakljucaka koji veze nemaju sa istinom niti s onim sto sam ja rekla, a samo zato sto gajis licni animozitet prema meni.

Ako pazljivo procitas moj post, bez vec utvrdjenih predrasuda prema meni i bez svog potvrdjenog animoziteta i zelje za svadjom, vidjet ces da sam i samu sebe svrstala u kategoriju gojaznih tj onih koji se tesko suzdrzavaju da mljacnu nesto slatko. Dakle, dozvoljavam i svjesna sam da ima dosta i do genetike.

Nisam roditelj, ali to ne znaci da nemam potrebno znanje, pa i iskustvo kad su djeca u pitanju, bez obzira sto ti imas nezdravu zelju da me izvrijedjas jer nisam roditelj. Znas Primke, ne mogu svi ljudi ni biti roditelji iz raznoraznih razloga. Nije lijepo ikoga diskriminisati, ali ti to radis uspjesno vec duze vrijeme i to samo pokazuje kakav si covjek.

O procesovanoj hrani, o genetski modifikovanoj hrani, o raku kao direktnoj posljedici prevelike gojaznosti i nezdrave hrane koja se unosi u tijelo, o E brojevima, o dijabetisu i holesterolu necu ni da pricam. Kao neko sa edukacijom u medicini znas ti to sve.

Moja poenta je da neki roditelji nesvjesno hrane svoju djecu, a i sebe nezdravom hranom, jer ne znaju bolje i da ne razmisljaju o dugorocnim posljedicama.

A ti nastavi izvrtati moja razmisljanja u najgorem mogucem smislu. Ruzno je to sto radis.
27-03-2012 at 14:36 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

moje licno moisljenje je na bazi mog svakodnevnog iskustva...zeno draga...
plus,ponesto i procitam,naucim
kajem ti ,i da se zaustavimo na tom,kvarimo ljudima temu...
reci nekom u facu,da mu je dijete oždriglo, i dai ma psihickih problema garant paš vidit reakcije...bez obzira na izvor problema...
ako je to problem reci u facu,onda vjerovatno nije ni prikladno...nikako..pa ti gleaj,,nema tu argumenata..
no go zona za zajebanciju, i ironiju,ako kontas kontas,ako ne djaba sepet argumenata...
vidis i ja smatram krjenje bezobraznom i drskom ovu tvoju izjavu u maloj raji,al ljudi smo idemo dalje...da ne odemo u nedogled...fina tema...i bez nas...

27-03-2012 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

@Primus , ako neko nema djecu ne mora znaèiti da o djeci ne zna ništa, a drugo mislim da je ružno kroz neèiji post provlaèiti nekome tu èinjenicu, naroèito u negativnom kontekstu.

Drugo ja se slažem za gojaznost, djeci su roditelji ipak primjer u svemu, pa tako i u tome...Jedino se ne slažem @MelMel da je baš neznanje i primitivizam uzrok tome, jer kad pogledamo npr. amerikance koji uslovno reèeno ne spadaju baš u primitivnu naciju, a više od pola te iste nacije je "bolesno" debelo...Kod nas, kao što reèe @sunce još uvijek dosta èesto za debelo dijete kažu "mašala što je napredno" a onda i niz pitanja "otkud toliko djece dijabetièara" ..

Dosta je i do aktivnosti, veliki je problem što su današnja djeca vrlo malo vani i aktivna, ali su preèesto pred raèunarom i TV-om..ali to sad nije tema.

[Edited by andjela on 28-03-2012 at 09:58 GMT]

28-03-2012 at 09:57 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

meni nije bilo ruzno,s obzirom da je to bio odgovor na po meni ruzan i nedolican komentar vezan za djecu..

28-03-2012 at 13:33 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako nauèiti djete da jede svu hranu

citat:
primus inter pares wrote:
meni nije bilo ruzno,s obzirom da je to bio odgovor na po meni ruzan i nedolican komentar vezan za djecu..

ocigledno je tvoj komentar bio ruzan i hinjski, jer da nije - ne bi moderatorka editovala tvoj post. izbrisala je ono sto je smatrala nedolicnim u tvom postu.

samo sto si se ti navikao da ti se tolerisu rijeci tipa kurva, kuja, jalova, kalastura, itd,. itd. Ali nastavi, samo pokazujes svoju vlastitu nemoc i nekulturu.

@andjela, drago mi je da se slazes oko debele djece, dijabetisa i oko toga da djeca i te kako gledaju u roditelje kao na uzor. S toga, ako roditelji ne vide nista lose u prevelikoj konzumacije ocigledno nezdrave hrane, tesko je ocekivati od djece da nauce bolje.

Sto se tice moje izjave oko primitivizma, iako zvuci grubo, ipak velika populacija amerike na zalost i jeste primitivna - neke generacije nikada nisu ni cule, ni okusile svjeze povrce i voce. Ima tog primitivizma i u engleskoj koliko god hoces. Treba popricati s nekima i sve bi ti se kazalo. Neki imaju djecu sa dijabetisom koji su im dali iskljucivo zbog toga sto su ih hranili iskljucivo procesovanom hranom i slatkisima u nenormalnim kolicinama. Ali zalosno je kad pricas s tim ljudima, oni i dalje ne kontaju nista. I dalje ostatak svoje familije hrane otrovima i smatraju da je dijete sa dijabetisom samo peh, tj tako grah pao. Ne mozes im objasniti nista u vezi hrane, E brojeva, masnoca, karbohidrata, secera, proteina, itd, itd.
28-03-2012 at 13:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 58
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Roditelji i djeca : Kako nauèiti djete da jede svu hranu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice